2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlaar anca girebildimm. 13 Eylül sabah 10.56 da bebeğimiz dünyaya geldi çok şükür. Buraya yazdım mı hatırlamıyorum ama sabah 05.00-5.30 da sancım başlamıştı. Eşime dedim sancım geliyo geçmezse duşa giricem. Baktım geçmiyo sancılar sonra bi duşa gireyim dedim. Ama bu seferki sancım farklıydı anlamıştım. Sonra duşta suyum geldi az az hiç panik yapmadım. Hasta bezini giydim hafifte kanamam vardı. Sonra eşimi uyandırdım. Hastaneye geçtik. Zaten 10 dk yakın hastanemiz. Sancılarım sıklaşmaya başladı. Ebe muayene etti 4 santim olmuş doğum başlamış dedi. Suyum fazla geldiği için suni sancı verdiler. Ondan sonra çok hızlı ilerledi çok şükür doğumum. Tüm süreçte yanımda eşim de vardı yanımda. Annelere bile doğumun son anında haber verdik🤭 Çok şükür kavuştuk oğlumuza. Çok güzel bir duyguymuş Rabbim doğumu bekleyen tüm arkadaşlarıda evlatlarına kavuştursun inşallah😍❤️ Arada girmeye çalışıcam kızlar sizi gerçekten çok seviyorum 🥰 Burda bebeklerimizi büyütürüz birlikte inşallah❤️😘 Sormak istediğiniz bişey olursa cevaplarım kızlar. Depend hasta bezi çok önemliymiş büyük kurtarıcı gerçekten👍🏻Gecelik çok rahat oluyor. Ama bi takımda altlı üstlü takım olsa iyi olur 👌🏼
Hoşgeldi bebeğin sağlıkla büyüsün 🥰 ne güzel pozitif bir doğum olmuş🌸

Doğumda suni sancı olmasın da herkes çok kötü diyor inşallah kendi sancimizla doğum yapariz çünkü bende korkuyorum 😒
Ablam hep sakın normal bir şey diyip geçme dedi bu acı çok zor ama adepte olupta git sonra o acıyı çekince ben böyle olacağını bilmiyordum deme kolay bir şey değil sonuçta bir can bir parça senden çıkıyor o an onu düşünüp o acıyı çekiyorsun ve sonra o sancı aniden kesiliyor ohh diye bir nefes alıyorsun
Hepimiz inşallah güzel ve kolay bir doğumla bebişlerimizi alırız kucağımıza 🤲❤️
Bugün arkadaşımda söyledi son yarım saatlik ağrı kötü dedi öncesinde iyiymiş birazdaha. İşte ben korkuyorum ağrım olur çocuğa bişey olur ay anam sıkıntı geldi.

Kızlar selam
Ben sabah 11.35 te Kızımı da aldım geldim 🤗🤗🤗🤗
Çok şükür iyiyiz 🤲🏻
Ama duygusal olarak O kadar Karıştım ki ağlamaktan gözlerim şişti. Doğumda sakinleştim
3185 gr 51 cm doktorun ölçüleri tuttu anlayacağınız.
Yarın sabah ve geçeceğiz Allah’ın izniyle
Emzirebildiğim kadar emzirmeye çalışıyorum
Çocuk Doktoru Gak dese De guk dese de emzir saate hiç bakma dedi
İzmir sıcağında klimasız yelpaze eşliğinde emziriyorum 🥳
Kendinize iyi bakın hepinize sağlıcakla kavuşmalar dilerim tüm bekleyenlere dua ettim 😍😚
Doğurdum Ama gene buralarda olacağım inşallah 🙋🏻‍♀️💐😍🥳😍
Hayırlı olsun Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah 😍🥰🥰🥰

Merhaba kızlar ben de 11 bucuk gıbi oğluma kavuştum. Spinali olurken çok kötü oldum ama sonrasi korktugum gibi olmadi. Bebegim 50 cm 2950 gr dogdu. Dr son kontrolde 3100 demişti ama neyseki sağlıklıyiz. Ama odaya çıkar çıkmaz ağrım başladı, agri kesiciye ragmen cok acıyo karnım 🙁
Bebegi sürekli emzirmeye çalışıyorum ama hep uyumak istiyo cok uğraşıyoruz uyanip emsin diye, iki üç emip uyuyo hep. Zaten süt de pek yok sarı su gibi bisey geliyo.. durumlar böyle ağrıyla uğraşıyorum 🙁
Hayırlı olsun canım Rabbim saglıcakla buyutmeyı nasıp etsin inşallah çok mutlu oldum, hepsi geçecek inşallah en kısa sürede, bebeğini bol bol kokla bol sütlerin olsun inşallah 🥰🥰🥰

Merhaba kızlar ben de 11 bucuk gıbi oğluma kavuştum. Spinali olurken çok kötü oldum ama sonrasi korktugum gibi olmadi. Bebegim 50 cm 2950 gr dogdu. Dr son kontrolde 3100 demişti ama neyseki sağlıklıyiz. Ama odaya çıkar çıkmaz ağrım başladı, agri kesiciye ragmen cok acıyo karnım 🙁
Bebegi sürekli emzirmeye çalışıyorum ama hep uyumak istiyo cok uğraşıyoruz uyanip emsin diye, iki üç emip uyuyo hep. Zaten süt de pek yok sarı su gibi bisey geliyo.. durumlar böyle ağrıyla uğraşıyorum 🙁
Gözün aydın. Sağlıcakla kavuştun çok şükür. 🙏 Ağrıların da hemen geçer inşallah. Allah analı babalı büyütsün 🙏

konudan çok alakasız ama ben doğumdan sonra eşimden nefret eder hale geldim normalmi bu. yüzunü gormek istemiyorum sesini duymak konuşmak bile. her dediği laf bana batiyor. oglumun ismini göktug koymak istedi bende yanina efe koymak istedim nufusta sadece goktug koymus adini. cocugu gostermek bile istemiyorum hep icimden ogluma ne katkisi varki diyorum ben dogurdum ben bakıyorum butun acisini ben cektim eşinden benim gibi soğuyan varmı yoksa ben bu gidisle bu adami boşarım
Oluyor canım öyle şeyler, bunda hazirlikliydim bu ruh haline ama ilk dogumumda çok sevdiğim kimseye tahammülüm yoktu lohusalıkta. İyi konuşana bile sanki benden iyi bileceksiniz diyordum içimden. İnan sonra geçiyor hepsi hormonlardan 😊

Kızlar sona yaklaştığımı hissediyorum ☹️ O yüzden inanılmaz bir heyecan, korku, endişe içindeyim. Her ağrıda gülüyordum hoşuma gidyordu. Şimdi ağlamak istiyorum 😢 akıntım tamamen berraklaştı 😨 . Bir evlenirken böyle oldum bide şimdi 😬 strese girdim benimkiyle kavga etmek istiyorum o derece adam etrafımda dönüyor. Bahanemde yok kavgaya. Sanki adet olacakmışım gibi bi sinir hali var. Ay çıldıriciiimmm …
O sinir hali Bende de var ağlamak için yer arıyorum öfkelenmek için de bişey yaptığı da yok garibim 😄

Kızlaar anca girebildimm. 13 Eylül sabah 10.56 da bebeğimiz dünyaya geldi çok şükür. Buraya yazdım mı hatırlamıyorum ama sabah 05.00-5.30 da sancım başlamıştı. Eşime dedim sancım geliyo geçmezse duşa giricem. Baktım geçmiyo sancılar sonra bi duşa gireyim dedim. Ama bu seferki sancım farklıydı anlamıştım. Sonra duşta suyum geldi az az hiç panik yapmadım. Hasta bezini giydim hafifte kanamam vardı. Sonra eşimi uyandırdım. Hastaneye geçtik. Zaten 10 dk yakın hastanemiz. Sancılarım sıklaşmaya başladı. Ebe muayene etti 4 santim olmuş doğum başlamış dedi. Suyum fazla geldiği için suni sancı verdiler. Ondan sonra çok hızlı ilerledi çok şükür doğumum. Tüm süreçte yanımda eşim de vardı yanımda. Annelere bile doğumun son anında haber verdik🤭 Çok şükür kavuştuk oğlumuza. Çok güzel bir duyguymuş Rabbim doğumu bekleyen tüm arkadaşlarıda evlatlarına kavuştursun inşallah😍❤️ Arada girmeye çalışıcam kızlar sizi gerçekten çok seviyorum 🥰 Burda bebeklerimizi büyütürüz birlikte inşallah❤️😘 Sormak istediğiniz bişey olursa cevaplarım kızlar. Depend hasta bezi çok önemliymiş büyük kurtarıcı gerçekten👍🏻Gecelik çok rahat oluyor. Ama bi takımda altlı üstlü takım olsa iyi olur 👌🏼
Gözünüz aydın ne kadar rahat olmuş maşallah Allah analı babalı büyütsün

Kızlar selam
Çok şükür iyiyiz 🤲🏻
Ama duygusal olarak O kadar Karıştım ki ağlamaktan gözlerim şişti. Doğumda sakinleştim
Kendinize iyi bakın hepinize sağlıcakla kavuşmalar dilerim tüm bekleyenlere dua ettim 😍😚
Allah analı babalı büyütsün 🌸

Saglicakla buyut yavrunu canim
Kızlar selam
Çok şükür iyiyiz 🤲🏻
Hayirli saglikli evlat olsun canim

Gule guld buyutun evladinizi canim
Nefes almada zorluk çekiyorum. Kalp krizi geçirecekmiş gibi hissediyorum. Pasta yapıyorum şimdi belki terapi olur. Evet burda fazla ultrasondan bakmıyorlar çokda gerekli değil bebeği rahatsız etmeyelim diyolar. Ebe kalp atışından biz herşeyi anlıyoruz diyor. Benim yine fazla oldu ultrason çünkü geçen yolki bebek neden öldü karnımda bilmiyorlardı bulamadılar sebebini. O yüzden fazla fazla kontrole aldılar bunda. Belkide ondan korkuyorum bebeğe bişey olacak yine kaybedecem diye ne bilim ya bok gibiyim ☹️ İnşallah yarına düzelirim
Bu sefer bisi olmuycak kuzum ben inaniyorum saglicakla alacaksin kucagina yavrunu 🥰
Kızlar bir şey danışmak istiyorum. Doğum sonrası biontech aşısı olmak istiyorum ama aşının yan etkisini yaşayan oldumu. Ameliyatlı halde çekemem diye korkuyorum
Ben hamileyken 2 doz sinovac oldum
Simdi de 1 doz biontech olucam ama 40 ımın cikmasini bekliyorum bir sey olacagindan degil de kol agrisi yapiyormus bazilarinda sirf emzirirken kol agrisi cekmeyim diye bekliycem az daha
Ama sinovaclari vurdurmus olmasaydim beklemeden gider vurdururdum

Kızlar selam
Çok şükür iyiyiz 🤲🏻
Gözün Aydın canım sağlıkla büyüt ♥️

Gözün Aydın canım. O sarı su kolostrum en iyi şey bebeğin için ilk aşısı diyebilirim. Bol bol emzir sütün gelecektir ♥️

Oğlum sarılıktan yatıyor çok üzgünüm mahvoldum nolur dua edin bize adı Ahmet Asaf
Canımm çok geçmiş olsun üzülme hiç %80 inde oluyor yenidoğanların diyorlar bizde bi gece ışın tedavisi aldık 24 saatin sonunda düşmüştü Allah izniyle yarına geçmiş olacak herşey 🙏 sütün bebişe lazım unutma 😊

Canımm çok geçmiş olsun üzülme hiç %80 inde oluyor yenidoğanların diyorlar bizde bi gece ışın tedavisi aldık 24 saatin sonunda düşmüştü Allah izniyle yarına geçmiş olacak herşey 🙏 sütün bebişe lazım unutma 😊
Ağlamaktan mahvoldum inşallah yatın güzel haber veririm sizinkinin değeri kaçtı bizim 17.45

Dün yeğenimle konuştum onun son haftada akıntısı biraz daha berrak oluyormuş, ayakları şişiyormuş, beli ve kasıkları ağrıyormuş, birde dediki ben hiçbirşey anlamadım wc ye gidip nişan gördüm dedi 2 hamilelik geçirdi. Öyle çok ağrı olmuyor anlamıyorsun dedi. Nişandan sonra tabi doğum sancısı başka… Benimde bu hafta ayaklarım şişince dedimki doğurucam herhalde.
Miden durdu hiç hazmetmiyorsan bende birgun önce öyle bir durum oldu midem resmen çalışmıyor gibiydi uyutmadı dedim yarın doğuracağım galiba öyle oldu

İlk iki hafta sağdım canım günde iki üç kez 20-25 CC çıkıyordu bu hafta 10 CC anca çıktı yarım saat uğraştığıma değmedi meme uçlarımı da acıtınca bıraktım sağmayı bebiş de emmiyor dün bir kez emdi sonra yine emmedi mecburen mama veriyorum ilk günden beri başta sarılık olmasın diye vermek zorunda kaldım zaten sonra da emmediği için verdim kilo kaybetmesin diye mamalar da bir pahalı ki aklıma sütü olmayıp da mama alacak durumu olmayan anneler geliyor hep lohusa duygusallığı 😐
Bence yardım al drim gebelşjte iyi kilo aldın sutun bence gelir diye duşunuyordum bebeğin sevmediği şehleri yeme derim brokoli tadı sutr geçiyor birde ödem atan şeyler kullanma onlar sutu azaltır birde mamanı değiş derim bazı mamalsr annne sutune göre daha tatlı oluyor bebek rmmiyor bende iki gun için mama aldım sağlık ocsğına bırakayım diyorum geçen seferki bozulup gitmişti iki gun vermiştim bu seferde öyle olmasın iki gun verdim gerçekten pahslı birde az surede tuketin yazıyor bir paket kaç gun gidiyor ki Sima öyle bir marka aldım

Ağlamaktan mahvoldum inşallah yatın güzel haber veririm sizinkinin değeri kaçtı bizim 17.45
Biz de 17.75trn yatış yaptık. İnşallah sabaha iyi olacaklar. Meme ucu da süt de var ama kesinlikle meme tutmuyor. Delireceğim. Şırınga eds ne yöntem varsa bir bir denenecek heralde.

Aynen benim de hemen sutum geldi hem de baya vardi ama hic uyanmiyodu 2 saatte bi zorla uyandiriyoduk
Bizim 19 cikti 1 gece hastanede kaldik yaklasik 15 16saate yakin ışın aldi çiktigimizda 9 a dusmustu degeri 20gunluk oldu hala gozlerinde hafif sarilikvar
Doktoru sutumungelmesinin önemli olmadigini sutumun daha az doyurucu olabilecegini ve bebegin cenesinin hemen yoruldugu icin yeterli beslenemedigini o yuzden de sarilik arttigini soyledi
Soylebir yontem izledik 2 saatte bir zorla da olsa uyandirdim 15 dk sağ meme 15 dk sol meme de tutmaya calistim emse de emmese de arkasına hemen 30cc mama verdim ama her 2 saatte bir uyguladim bunu yaklasik 4 5 gun
Sonra kontrole gittik daha iyiydi bu sefer de dedi ki 3 saatte bir uyandir yine 15dk bir meme 15dk diger memede dursun arkasina mama yerine sağmış olduğun kendi sütünü30cc ver dedi bi 4 5 gun de boyle yaptik
Simdi de uyandirma ama 5 saati de gecmesin uyumasi dedi sadece ne kadar emiyosa o kadar emsin artik hem çenesi guclendi hem sutun yogunlasti dedi artik normale döndük
Sormak istedigin bir sey olursa sor lutfen
Sarılık takibi ne kadar zaman yapılıyor mesala şki hafta sonra bebeğin sarılığı artıyor mu

X