2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dr iyi temizlemiştir ondan az sürdü benim ilkinde 90 gün yoğun kanamam olmuştu. Bunda ilk günden beri pembe sümüksü bir şey geliyor. Sağlık ocağındaki ebe de doktorumda iyice içini temizledim ondan kanaman az geliyor dediler. Ara ara bir ped kadar kırmızı geliyor sonra yine pembe sarı renge falan dönüyor
Dogumdan 1 saat sonra ebe kontrol etti ve pihtilasma olmaya baslamis diye eliyle apttan diger eliyle karnimdan bastirarak o kani disari akitti hep evet bak o etkilemis olabilir hic aklima gelmemisti saolun

Öyle yetersiz bir anne olarak hissediyorumki kendimi sütum çok az emziriyorum emziriyorum çocuk çatlayacak gibi ağlıyor açlıktan dun yanıma yatırdım aksama kadar emzirdim çocuğu doyuramadım ya hiç sütüm olmazsa off
Mama takviyesinde bulunun bende her emzirme sonrası mama verdim sütüm artana kadar. Önemli olan bebeğin doyması sarılığı kısa sürede atlatması

Ahhh ahhh su kendine yaptigini dusmanin yapmaz sana be yavrucum
Hicbisi olmuycak sana söz sen sadece bebegin aglamasina odaklan o ana onun sesini duyacagin ilk an ne muhteşembir duygu
Haklısın ben biraz kendi kendimi korkutuyorum hemen olup bitecek inşallah.. bu ameliyat korkusu yüzünden sonrasina odaklanamiyorum 🤦

Naynnn
Korkmak da neymiş 😟🥳🤪🤗
Ben manikür pedikür yaptırdım az ev topladım
Canım isterse bi Fön çektireceğim
Bi çorba yaparım
Sabah beri telefonla konuşuyorum vakit geçsin diye
Ne korkması akıllım bol dua et kendini oyala
Çık gez alışveriş yap iki gün sonra eve prangalı olacaksın geçici bir süreliğine ama mecburen
Aklın dağılsın yeter ki 🥳🌺💐🙋🏻‍♀️
Not : bunları söylerken korkmadığıma inanmış olabilirim ama ispat edemem 🤥🤥😂🥳😍😘
Ahahahaa😂 Allah iyiligini versin çok haklısın ben de su ev işini bitiriyim kendimi bakıma vercem öyle böyle vakit geçsin bir an önce. Senin saat kaçta olcak dogum? Ve ne kadar önceden ac susuz kal dediler

Hiç korkma bak ne güzel kavuşacaksın bebisinle 😍 zaten hicbir şey göstermeyeceksin belki dokunmaları falan hissedersin ama ne bir acı ne bir sızı hicbir şey olmayacak. Çok kısa sürücek ve bebeğin o kucağına vericekler. Panik yapıp kendini sıkıntıya sıkma iyi düşün iyi olucak merak etme ❤
Biliyorum aslında acı duymayacagimi da ben yapilanlari gözüme canlandırıp fenaslama olayını yasicam diye korkuyorum saçmalığa bak 😂

Öyle yetersiz bir anne olarak hissediyorumki kendimi sütum çok az emziriyorum emziriyorum çocuk çatlayacak gibi ağlıyor açlıktan dun yanıma yatırdım aksama kadar emzirdim çocuğu doyuramadım ya hiç sütüm olmazsa off
Sonrasini sonra dusunup oflarsin
Simdiye care bulmak lazim buyuk bir cogunlugun zaten 1 2 haftaya kadar sutu oyle cok gelmiyor
Acıyla tecrube ettim ki sut cogalana kdr ve bebek sarilik risklerini atlatana kadar mama takviyesi sart
Sonra nasil olsa cogalacak sutun🥰

Benim ailem yanımda değil. Eşimlede konuştum ilk günler sadece görümcem gelecek bana bakmaya. İlk hafta kimseyi istemiyorum ziyaretçi olarak dedim sonradanda herkes tek tek gelsin dedim. Benimde sıkıntım eşimin bir arkadaşı var kimsesi yok gelir kalır çatı katını veririz yılda bir kere başka şehirde yaşıyor. Adam çok iyi biri varlığı yokluğu belli değil ama doğumdan sonra gelecekmiş. Onu düşünüyorum şimdi 2 günden fazla tahammül edemem ki. Birde emziricem bilmem ne olacak rahat edemem ki. En son geldiğinde yaklaşık 1 ay kaldı kriz geçiriyordum sıkıldım artık.Dışarı çıkıp vakit geçirdiği arkadaşıda olmayınca ses de çıkaramıyorum. 😒
Ay bi rahatlık yok valla . Haklısın aslında pek doğru olmaz gelmesi doğum yapmış oluyorsun uygun bir dille izah etsen eşine belki bu sefer gelmez veya çok az kalır . Yani insanlarında böyle bir durumda düşünmesi lazım ben kadın olduğum halde yeni doğum yapmış arkadaşıma gitmiyorum günübirlik. 1 aya yakın kaldıysa çatlarsın . Kendimden biliyorum geçen yıl eşimin abisi geldi bize bekar zaten tek geldi 20 gün kaldı çatladım artık. Tamam iyi hoş ama isterse gözümün nuru olsun ben çok fazla kalamıyorum kimseyle bi de erkek yani ne bilim kaynım da benden 5-6 yaş büyük bence uygun değildi gelmesi. Doğum sonrasıda gelir diye stres yapıyorum hatta

Ahahahaa😂 Allah iyiligini versin çok haklısın ben de su ev işini bitiriyim kendimi bakıma vercem öyle böyle vakit geçsin bir an önce. Senin saat kaçta olcak dogum? Ve ne kadar önceden ac susuz kal dediler
Bana 8 saat yeme içme dedi sonra 12 den sonra Diye düzeltti.
Sabah 9.30 da hastanede olacağım.
10.30 da alacak inşallah.
Ziyaretçi yasak bir kişiye izin var refakatçi O da.
Annem aşağıda bekleyecek eşim yanımda olacak.
Kızımı içeri nasıl aldırırım diye düşünüp duruyorum 10 yaşında ama izin vermiyorlar işte.

Tavsiye ve destekleriniz için çok teşekkür ederim ☺☺☺ haklısınız mama vermek yetersiz anne olunmuyor 2955 gram doğmustu dün saglik ocağına gittik 3100 gram olmuş genelde ilk hafta kilo veriliyormuş benim sipa kilo almış. Ilk günler geceleri uyumuyordu gaz sancısı varmıs sicak su torbası aldık kundak yapıp poposunun altına koyunca bir rahatladı o çığlik çiğlıga ağlamaları kesildi. Sag gögsumu hic tutmayıp ağliyordu gogsum buyudu sertleşti bugun cok sukur tuttudum. Kucagimda hoplata ziplata cok şükür. Elime telefonu pek alamıyorum eger cevap veremezsem hakkinizi helal edin hala bebise alısma sürecindeyim ^^

Canim oglumdayken 10 gun kanamam oldu ilk 5 gun adet olur gibi sonraki 5 gun pembe sulu oldu sonra 8 ayhic bisi olmadi 8 ay sonra adet oldum
Bunda ilk 3 gun adet gibi kanamam oldu sonra 2 gun pembe sulu 2 gun bisi yok 1 gun pembe kirmizi 3 gun bisi yok diye diye gidiyo bugun19. Gundeyim
Yaa icim rahatladi kafama takmistim ama bikac kisi boyle yazinca rahatladm bide ben cok pimpirikli biri oldum ya bu lohusaligimda sanki surekli bana bisey olacakmis gibi tetikteyim bebegime ogluma bakamayacagim gibi degisik duygular bitse şu 40 günde eski halime dönsem 😔

Yaa icim rahatladi kafama takmistim ama bikac kisi boyle yazinca rahatladm bide ben cok pimpirikli biri oldum ya bu lohusaligimda sanki surekli bana bisey olacakmis gibi tetikteyim bebegime ogluma bakamayacagim gibi degisik duygular bitse şu 40 günde eski halime dönsem 😔
Oluyo kuzum lohusalik sendromu ama gececek emin ol

Yarın bu saatlerde... 😭🔪🔪🔪
Allahım nasıl korkuyorum kesin işlem anında bayılırım ben her hareketi hissederken gözümde canlandırıp 😢 belki 20-30 dklık bı işlem ama saatler sürecek gibi gözümde büyüdü nolur beni rahatlatın
Bende senin kafadanım ama çok kişiyle konuştum hepsi çok rahattı 5-10 dakika da bebeği hemen veriyorlar diyolar anlamıyormuşsun bile rahat ol kasma kendini hissetmiceksin bişey canın yanmıcak 😊🙏🏻 Sezeryan acısı da öyle dayanılmayacak bir acı değil diyorlar elimizi bile kessek bi sızlama oluyor sonuçta öyle düşğn herşey çok güzel olacak 🥰🌸🤩

Bana 8 saat yeme içme dedi sonra 12 den sonra Diye düzeltti.
Sabah 9.30 da hastanede olacağım.
10.30 da alacak inşallah.
Ziyaretçi yasak bir kişiye izin var refakatçi O da.
Annem aşağıda bekleyecek eşim yanımda olacak.
Kızımı içeri nasıl aldırırım diye düşünüp duruyorum 10 yaşında ama izin vermiyorlar işte.
Bana ziyaretci ile ilgili bisey demediler, erken doğum riskim olduğunda eşim Refakatciydi ama annem ve ablam ayrı ayrı gelip ziyaret etmislerdi bisey diyen olmadı yine olmaz ins çünkü hem annem hem eşim yanımda olcak hep. Sonra ablam da gelecek hatta 😂 bana da 12 den sonra yeme içme dedi dogum da 11de, 10da hastane de olcam. Cok heyecanlııı

Bende senin kafadanım ama çok kişiyle konuştum hepsi çok rahattı 5-10 dakika da bebeği hemen veriyorlar diyolar anlamıyormuşsun bile rahat ol kasma kendini hissetmiceksin bişey canın yanmıcak 😊🙏🏻 Sezeryan acısı da öyle dayanılmayacak bir acı değil diyorlar elimizi bile kessek bi sızlama oluyor sonuçta öyle düşğn herşey çok güzel olacak 🥰🌸🤩
Evet bana da hep öyle diyolar ama işte insan bilmediğinden korkuyo sanırım 🤦 belki sakinleştirici isterim kendimi kötü hissedersem. Neyse ki kısa süren bisey ya

Ben bugün eşime biogaia aldırdım gaz damlası değil de bağırsak düzenleyici bir kaç haftaya da sab simplexe başlarım bu ikili kızıma çok iyi gelmişti. Ama sab simplex şimdi ağır olabilir o yüzden ona daha sonra başlayacam. Mümkün olduğunca ağızdan gazını çıkarmasını sağlamalısın yoksa çok fena oluyor. Mamayı biberonla veriyorsa antikolik biberon al istersen baya faydasını görüyorlar
Bu dediğin bağırsak düzenleyiciyi çocuk doktoruna sormak gerekir mi? Zararı olur mu ki? Dün kusunca mama vermeyi bıraktım korkumdam. Sürekli emziriyorum. Ağızdan çıkarmak için de çok uğraşıyorum ama yapamıyorum sanırım. Perşembe günü çocuk doktoruna gideceğiz işitme testini yaptıracağız inşallah. Gaz damlası ve bağırsak düzenleyiciyi soracağım o gün. Umarım biran önce rahatlar

Evet bana da hep öyle diyolar ama işte insan bilmediğinden korkuyo sanırım 🤦 belki sakinleştirici isterim kendimi kötü hissedersem. Neyse ki kısa süren bisey ya
Tecrübesiziz o yüzden korkuyoruz ama bence rahat bişeydir rahat olmasa normal doğumdan korkanlar ben gibi sezeryan tercih etmezdi 😅 o sakinleştiriciyi ben de istiyorum yaaa 🤩

Merhaba Değerli Anneler ;
Yıllardır takip ederim ilk defa az önce 37+4 haftalık bir anne olarak aranıza katıldım😊 mutlu sağlıklı huzurlu doğumlar yapıp yavrularımızı konuştuğumuz günler de yakındır inşallah ( ikinci gebeliğim ilki 39+5 di ) iyi geceler tüm annelere
Hayırlı olsun hoşgeldin bebişin de hoşgeldi 😊

Haklısın ben biraz kendi kendimi korkutuyorum hemen olup bitecek inşallah.. bu ameliyat korkusu yüzünden sonrasina odaklanamiyorum 🤦
Korkulacak hiçbir şey yok, inan bana. Göz açıp kapayıncaya kadar bitecek ve bebeğine kavuşacaksın inşallah. Ben sezeryandan korkar normal doğum isterdim, şimdi nesinden korkmuşum diyorum. 😅 Ben heyecandan nefes almayı unutmuşum sanırım, nefes alın diye uyarıp oksijen vermişlerdi. Bir de bebeğimin sesini duyunca ağlamaktan karnım hopluyormuş, doktor uyarmıştı 🤣 Dikmelerini zorlastirmisim... Sezeryan gününü bilmek insanı kötü etkiliyor ama, ben gece hiç uyuyamamıştım. Bugün dinlen, kendini sakinleştir ve huzurlu bir gece geçirmeye çalış.

Elimi kestiğimde yaşam kalitem daha düşmüştü gerçekten 🤣 Saçımı yikayamiyor, banyo edemiyor, üstümü giyinmekte zorlanıyordum. Alt tarafı 3 dikiş vardı hem de 🤣 Kesinlikle sezeryan daha kolay 👍 Zaten ağrı kesici ve antibiyotik de veriliyor. Ağrı da fazla olmuyor o yüzden.

X