2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hepsini tek tek alamıyorum hakkkınızı helal edin🤲🏻 Ben doğurdum. Suni sancı işe yaradı 1 cm açıklıkla gittim rahmin çok sert dedi ama denedik 4 saatte 10 cm oldu.. ama çok zorlandım kızlar .. doğum anım baya zorladı.. çok destek çağırdılar.. öldüm dirildim derler ya ama çok şükür oğlum yanımda.. sadece göğüs ucum yok diye zorlanıyoruz biraz sinirleniyor 🥰
Birde çıkış anında sıyırmış biraz o yüzden kanamada zaman zaman sıkıntım var nolur dua edin hemencik toplanayım.. inşallah eve geçişimizde daha da güzel anılardan bahsederim.. Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun
Hayırl olsun Allah analı babalı buyutsun emdikçe gögus ucu olışuyor sıkıntı yapma

Evet çok gazı var bağırsaklarda. Çıkaramiyorda. Bütün gün mahvolduk.
Hazım problemi alışana kadar surer ama bence anne sutunu artırın derim hazmı kolay birde fazla içsede vermeyin sindiremediğini kusar birde dik şekşlde gazını çıkarttıktan sonra sarsmayın bunları yapıyorsanız bekleyeyin bebeğin sindirim sistemi uyum sağlayana kadar

Kızlar hepsini tek tek alamıyorum hakkkınızı helal edin🤲🏻 Ben doğurdum. Suni sancı işe yaradı 1 cm açıklıkla gittim rahmin çok sert dedi ama denedik 4 saatte 10 cm oldu.. ama çok zorlandım kızlar .. doğum anım baya zorladı.. çok destek çağırdılar.. öldüm dirildim derler ya ama çok şükür oğlum yanımda.. sadece göğüs ucum yok diye zorlanıyoruz biraz sinirleniyor 🥰
Birde çıkış anında sıyırmış biraz o yüzden kanamada zaman zaman sıkıntım var nolur dua edin hemencik toplanayım.. inşallah eve geçişimizde daha da güzel anılardan bahsederim.. Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun
İnşallah bir an önce toparlarsın kendini kuzum ❤️❤️ Çok şükür atlattın maaşallah . Allahım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin. Meme ucunda eme eme büyür inşallah 🙏

Sabah saat 6 gibi suyum geldi azar azar. Hastaneye geldigimde 3 cm aciklik varmis. 4 cm olana kadar suni sanci verdiler o epey zorladi. Sonra epidural takildi. Epidurali kim bulduysa Allah razi olsun. Agri sanci hissetmedim o ara. Sonra muayene ettiler cocuk geliyor bile dediler dogumhaneye alindim. 3 4 ikinmayla bebek dogdu cok sukur. 4 dikis var.
Odamiza geldik falan her sey iyiyken bilirubin degeri yukselmis bebegimin. Alt kan uyusmazligindan dolayi dediler beslenmeyle ilgisi yokmus 😒 3 gun yogun bakimda kalacakmis. Allahim yarabbim. Neyse cok sukur Allah beterinden korusun.
Herkese hayirli saglikli dogumlar diliyorum

Yaaa kıyamam 😂 ben de aynı öyle olurum inşallah tansiyonum falan düşmez de. Sonra ben de gözümde büyütmüşüm bisey yokmus derim inşallah ya insan bilmeyince tedirgin oluyo
Çok haklısın, bilmeyince tedirgin oluyorsun. Ben kendimi kurbanlık koyun gibi hissediyorum diyordum ameliyat öncesinde. Hemşireler ne hissettiğimi sorduğunda, burda dediğim gibi bebeğimden ayrılacağım için üzgünüm, kavuşacağım için heyecanlıyım dedim. Şaşırdılar bana. Artık hep yanında olacak diye teselli ettiler. Senin duyguların da böyle sanırım. Çok çok güzel bir doğum diliyorum sana.

Çok haklısın, bilmeyince tedirgin oluyorsun. Ben kendimi kurbanlık koyun gibi hissediyorum diyordum ameliyat öncesinde. Hemşireler ne hissettiğimi sorduğunda, burda dediğim gibi bebeğimden ayrılacağım için üzgünüm, kavuşacağım için heyecanlıyım dedim. Şaşırdılar bana. Artık hep yanında olacak diye teselli ettiler. Senin duyguların da böyle sanırım. Çok çok güzel bir doğum diliyorum sana.
Aynen birebir bu sekilde canım garip hisler içindeyim, yakınlarıma anlatınca şaşırıyolar yanında olcak işte diye 😊 cok teşekkür ederim ben de sana kolayliklar diliyorum 🌸

Hazım problemi alışana kadar surer ama bence anne sutunu artırın derim hazmı kolay birde fazla içsede vermeyin sindiremediğini kusar birde dik şekşlde gazını çıkarttıktan sonra sarsmayın bunları yapıyorsanız bekleyeyin bebeğin sindirim sistemi uyum sağlayana kadar
Teşekkür ederim. Dün mamayı kustuktan sonra hep anne sütü verdim. Biraz sallaniyoruz gazi çıksın diye pek işe de yaramıyor zaten. Dediklerini dikkate alicam. Inşallah rahatlar

Sabah saat 6 gibi suyum geldi azar azar. Hastaneye geldigimde 3 cm aciklik varmis. 4 cm olana kadar suni sanci verdiler o epey zorladi. Sonra epidural takildi. Epidurali kim bulduysa Allah razi olsun. Agri sanci hissetmedim o ara. Sonra muayene ettiler cocuk geliyor bile dediler dogumhaneye alindim. 3 4 ikinmayla bebek dogdu cok sukur. 4 dikis var.
Odamiza geldik falan her sey iyiyken bilirubin degeri yukselmis bebegimin. Alt kan uyusmazligindan dolayi dediler beslenmeyle ilgisi yokmus 😒 3 gun yogun bakimda kalacakmis. Allahim yarabbim. Neyse cok sukur Allah beterinden korusun.
Çok geçmiş olsun 😐 çok aZ kalacak en azından daha kotu bir şey çıkmamış
rabbim sağ sağlim sana kavuştursun 🥰 beraber evinize geçersiniz 💐

Kızlar doğum yaptığınız ilk gün nasıl beslediniz bebişerinizi? Yani kaç ölçek ne kadar mama verdiniz ilk gün? Yada ne kadar emzirdiniz

Aynen aslında dedim ya odasından çıkmaz falan ama canımın canı, kendi arkadaşın bile olsa çekilmez yani. Bir kere söyledim rahat edemem diye en azından kırkım çıksın öyle gelsin en fazla 2 gün kalsın gitsin dicem gece gündüz ruh gibi olucam evde yabancı biri beni darlar dicem konuşucam bakalım.Normalde de Yatılı misafiri hiç sevmiyorum ya en fazla 3 gün gerisi bayıyor. ☹️
Çok haklısın valla ben de sevmem yatılı misafir. Bir de evde biri olunca insan darlanıyor gerçekten bi konuş bakalım inşallah hiç gelmez 🙏🏻😊

Sağlıcakla büyüt yavrunu 🙏🏻😊 inşallah kısa sürede hemencecik toparlanırsın ❤️

Kızlar doğum yaptığınız ilk gün nasıl beslediniz bebişerinizi? Yani kaç ölçek ne kadar mama verdiniz ilk gün? Yada ne kadar emzirdiniz
Elimden geldiğince emzirmeye çalıştım ama pek beceremedim. Sütüm yok saniyordum. O gece 2 kez 20 şer ml mama verdi hemşireler. Ertesi gün emzirme konusunda destek oldular da öyle emzirebildim.

Mersinin hastanesini hiç beğenmemiştim ya tatile gitmiştim mecbur gitmek zorunda kaldım hiç beğenmemiştim. Zaten verdikleri ilaç falan hiçbir işe yaramadığı gibi ne olmuş onu bile söylemediler. Birde bir arkadaşım orda yaşıyor kanaması olunca dış gebelik var demişlerdi sabah 6 da gidip onu ordan aldım adanaya götürdüm meğersem normal hamile kalmış bilmemiş düşük yapıyormuş. Adanada müdahale etmemize bile gerek yok dedilerdi. Mersin hemen ameliyat edecez demişti. ☹️☹️
Ben adanalıyım açıkçası Adana doktor hastane açısından çok daha iyi. Ama ben özel bir dr a gidiyordum Mersin’de. hastane şaka gibiydi ama dr um çok iyiydi.

Hanımlar bende doğurdumm size yazdığım da meğer doğum başlamış normal doğum yaptım sorularınıza cevap verebilirim çok şükür evimize çıktık meme ile cebelleşiyoruz 😀🙃 dikişlerim var iyileşmeye çalışıyorum 😃
Tebrik ederim sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah 🤗🌺
Allah beterinden korusun
Sağlıkla dönün eve inşallah
Hayırlı olsun analı babalı büyüsün 🌸🌸

Merhaba doğum yapan Eylül anneleri beslenme ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum bebeğim dusuk kilolu 2385 doğdu kilo kaybı olmasın diye 30cc mama ile beslemeye geçtik ilk 2gün damla damla geldi sütüm duş alana kadar şimdi sütüm var çok şükür ama sorunum kaç cc anne sütü alması gerektiği çünkü biberonla besleme yapıyorum.genellikle uyuyor ve uyuduğu zaman asla emmiyor uyaniksa emiyor ama çok az sizler kaç cc anne sütü veriyorsunuz mama takviyeniz kaç cc kaç saatte 1 yapıyorsunuz beslenme?
Anne sutu emerken istediği kadar içiyor ama niberonla içince bir dk içiyorlar 30cc fazlasını versen çıkarır muhtemelen midesi kuçuk oldugu için ama bir saatte bir ver anne sutu olduğu için sindirir ben bir baktım ne kadar geliyor diye birde uyandıramadım sağıp biberonla verdim bugun veriyorum meme onun için hesap yapmıyorum mama vermiyorum dört gunluk oldu benim bebeğim

Damla damla geldi sütüm geleni şırınga öle verdik 30cc mama verdi hemşireler ama 20cc anca icebilmistir.onuda şırınga ile denedik ama uzun sürüyor kan şekeri düşmüştü bebeğimin o an biberonla geçtik mecbur onun iyi olmasından ve doymasindan başka bisi dusunemiyorsunuz.

X