2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Heoinize merhabalar d9gum yapanlara gozaydinligi diliyorum yapmayanlara hayirli dogumlar inanin okuyorum arada ama yazmaya firsatim yok bisey sormak icin geldim bugun dogum yapali 13 gun oldu benim kanamam 4 5 gun once azaldi baya az geliyodu şu 2 gündür de sari ya döndü normalmidir acaba dogum yapan canim lohusalarim sizde durumlar nasil
Geçen yılki düşüğüm doğum gibi olmuştu ilk gün kanamam çok oldu sonrada adet gibi olmuştum. 2 haftaya kadarda ara ara geldi çok az hatta annem eskisi gibi değil zaman doktorlar içini temizliyor o yüzden kısa sürüyor demişti. 40 gün sürmüyor yani.

Yarın bu saatlerde... 😭🔪🔪🔪
Allahım nasıl korkuyorum kesin işlem anında bayılırım ben her hareketi hissederken gözümde canlandırıp 😢 belki 20-30 dklık bı işlem ama saatler sürecek gibi gözümde büyüdü nolur beni rahatlatın
Hiç endişe duyulacak bi durum değil kuzum nasılsa hiçbirşey hissetmiceksin. Doğum öncesi hamileler için sakinleştiri bazı ilaçlar var istersen kullan böyle birşey. Mis gibi yarın bebeğinin kokusunu alacaksın. Sen güzelleşmeye odaklan kalk bi maske falan yap 😂 tarif verimi 😁😁

O kadar zor bi gece geciriyorum ki hic böylesi olmamıştı yaa verdikleri ilaclar beni mahvetti. Ciğer geliştiricinin mi etkisi yoksa nidicard ın mı, her ikisinin de mi artık bilmiyorum ama asla yatamiyorum göğsüme bisey oturmuş gibi nefesim daraliyo, bin tane yastikla yüksekte yatıyorum ve sola dönük halde ama 5 dk sonra nefessizlikten ölecek gibi hemen oturuyorum dik sekilde. Kullanlar bilenler bunları yaşayanlar nolur bana geçecek desin bu yan etki desin 😢 bu sekilde haftalar gecmez ki ölecek gibiyim
merhabalar baya zaman geçmiş ama hatırlıyormusnuz bu etkiler nekadar sürdü banada ciğer geliştirici iğne yaptılar aynı şikayetten muzdaribim

Merhaba doğum yapan Eylül anneleri beslenme ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum bebeğim dusuk kilolu 2385 doğdu kilo kaybı olmasın diye 30cc mama ile beslemeye geçtik ilk 2gün damla damla geldi sütüm duş alana kadar şimdi sütüm var çok şükür ama sorunum kaç cc anne sütü alması gerektiği çünkü biberonla besleme yapıyorum.genellikle uyuyor ve uyuduğu zaman asla emmiyor uyaniksa emiyor ama çok az sizler kaç cc anne sütü veriyorsunuz mama takviyeniz kaç cc kaç saatte 1 yapıyorsunuz beslenme?
Tatlim basta 15 dk bir meme 15 dk diger meme emzirip sonra 30 cc mama veriyoduk ve bu her 2 saatte bir oluyordu
Bebegim 1 haftalik falan olunca sutum cok fazla artmisti o zamanda 15dk bir meme 15dk diger meme emzirip ustune kendi sutumu sagip 30ml tekrar kendi sagmis oldugum sutu veriyordum 3 saattebir
2 haftalik olunca doktorum artik bebek doyupdoymadigini anlar uyandirma ama 5 saati de gecmesin doyurman sut de sagma dedi simdi sadece emziriyorum

Hiç endişe duyulacak bi durum değil kuzum nasılsa hiçbirşey hissetmiceksin. Doğum öncesi hamileler için sakinleştiri bazı ilaçlar var istersen kullan böyle birşey. Mis gibi yarın bebeğinin kokusunu alacaksın. Sen güzelleşmeye odaklan kalk bi maske falan yap 😂 tarif verimi 😁😁
Cilt bakımı akşam yapıcam şimdi ev temizliği yapıyorum 😂 ya ben işlem öncesi doktora desem bana hafif bi uyku verin kötü olurum diye, verir mi acaba

Tatlim basta 15 dk bir meme 15 dk diger meme emzirip sonra 30 cc mama veriyoduk ve bu her 2 saatte bir oluyordu
Bebegim 1 haftalik falan olunca sutum cok fazla artmisti o zamanda 15dk bir meme 15dk diger meme emzirip ustune kendi sutumu sagip 30ml tekrar kendi sagmis oldugum sutu veriyordum 3 saattebir
2 haftalik olunca doktorum artik bebek doyupdoymadigini anlar uyandirma ama 5 saati de gecmesin doyurman sut de sagma dedi simdi sadece emziriyorum
Teşekkür ederim canım bilmiyorum erken doğdu diyemi ama 37 haftalik hep uyuyor uyurken meme vermek çok zor iki çekiyor yine uyuyor uyandırması zor topuk kanı alınırken bile iki ağladı gene uyudu yani cani yanmasına rağmen uyumayı tercih ediyor :)

Kuzum daha anne olmadım ama moralini bozmaman için yazıyorum. Her bebek kilolu olmaz. O yüzden ne yaparsan yap kilo almıyorsa belkide minyon bir bebektir. Canını sıkma ama yeni doğanı 2 saatte bir emzirmek gerek diye biliyorum. Hatta uyuyorsa uyandırıcaksın demişti arkadaşım bana.
Ah canım inan kilosuna hiç takılmıyorum tek amacım doğru besleyebilmek sütüm olmasına rağmen emmiyor sağım yapıyorum anne sütü alıyor en azından diye avutuyorum kendimi kilosu dusuk olduğu için daha fazla kilo kaybetsin istemiyorum tek derdim bu :) sağlıkla kavuşursun inşallah bebeğine 💞

merhabalar baya zaman geçmiş ama hatırlıyormusnuz bu etkiler nekadar sürdü banada ciğer geliştirici iğne yaptılar aynı şikayetten muzdaribim
Çok geçmiş olsun anlatıyım uzunca.. 31-32. Hafta arası bi ishal yaşadım ishal ağrısıyla beraber kasılmalarım arttı, sık olunca gece gittik nst de sancı çıktı düzensiz de olsa, serum verdiler sonra tekrar nst ama duzelmemisti. Kendi doktorumla görüştüler o da ciğer geliştirici ve yatış demiş. Hemen yattim bir gece, 24 saat arayla iki kez ciğer geliştirici igne yapıldı, hastanede hemen nidicard baslandi aslında tansiyon ilaciymis o yüzden kan basıncıni değiştirdiği icin bu kalp çarpıntısı nefes daralmasi vs oluyomus..neyse taburcu oldum nidicard a devam. Bir hafta sonra rahim ağzı uzunluğu 32mm den 28e düşmüş, bu sefer ilaçlarla ve progestan fitille beraber sürekli evde yat dedi 3-4 haftayı bu sekilde geçirerek kısalmanin önüne geçtik elhamdülillah yarın doğumum var, ilaçları keseli de 10-15 gün olacak.
Yan etkileri sordun sanırım hastaneye yatıştan sonra günde 3 kez nidicard içerek evdeydim ve bu yazdığım şekilde birkac gece geçirdim delirecek gibi oldum, ciğer geliştirici yüzünden bebeğin hareketleri de aşırı azalmıştı onun stresinde cabası.. 3 gün sonra falan bu bunalma çarpıntı nefes darlığı azalarak geçti vücut alıştı sanırım ilaca bide msj attım doktora çok kötü etti bu ilac diye, o da günde 2 olarak devam et dedi. Bebeğin hareketleri de tam bir hafta azdı cok stresli bi haftaydi ama çok şükür geçti

Teşekkür ederim canım bilmiyorum erken doğdu diyemi ama 37 haftalik hep uyuyor uyurken meme vermek çok zor iki çekiyor yine uyuyor uyandırması zor topuk kanı alınırken bile iki ağladı gene uyudu yani cani yanmasına rağmen uyumayı tercih ediyor :)
Canim sorun dusuk kilolu olmasi ya da erken dogmasi degil benimki 38 haftalik 3100 dogdu ama biz de ayni sorunu yasadik hatta bu yuzden sarilik oldu yavrum 1 gece hastanede yatti
Doktor yenidoganlar hep uyur emerken yorulur o yuzden yeterli beslenemez dedi mecbur 2 saatte bi uyandirip besliycen biz altini aciyoduk uyanmazsa ıslak bezle elini yuzunu siliyodum daha olmadi ayaklarini suya tutuyodum zor 1 haftaydi ama gecti sukur

Canım o gazı bir türlü çıkaramıyorum. 2 gündür harap olduk. Bağırsaklara inince ne zormuş gaz. Ne gecemiz var, ne gündüzümüz. Uykusu var, uyuyamıyor. Gaz damlası falan diyorlardı. Faydası oluyor mu ki?
Ben bugün eşime biogaia aldırdım gaz damlası değil de bağırsak düzenleyici bir kaç haftaya da sab simplexe başlarım bu ikili kızıma çok iyi gelmişti. Ama sab simplex şimdi ağır olabilir o yüzden ona daha sonra başlayacam. Mümkün olduğunca ağızdan gazını çıkarmasını sağlamalısın yoksa çok fena oluyor. Mamayı biberonla veriyorsa antikolik biberon al istersen baya faydasını görüyorlar

Allahım nasıl korkuyorum kesin işlem anında bayılırım ben her hareketi hissederken gözümde canlandırıp 😢 belki 20-30 dklık bı işlem ama saatler sürecek gibi gözümde büyüdü nolur beni rahatlatın
Hiç korkma bak ne güzel kavuşacaksın bebisinle 😍 zaten hicbir şey göstermeyeceksin belki dokunmaları falan hissedersin ama ne bir acı ne bir sızı hicbir şey olmayacak. Çok kısa sürücek ve bebeğin o kucağına vericekler. Panik yapıp kendini sıkıntıya sıkma iyi düşün iyi olucak merak etme ❤

Heoinize merhabalar d9gum yapanlara gozaydinligi diliyorum yapmayanlara hayirli dogumlar inanin okuyorum arada ama yazmaya firsatim yok bisey sormak icin geldim bugun dogum yapali 13 gun oldu benim kanamam 4 5 gun once azaldi baya az geliyodu şu 2 gündür de sari ya döndü normalmidir acaba dogum yapan canim lohusalarim sizde durumlar nasil
Canim oglumdayken 10 gun kanamam oldu ilk 5 gun adet olur gibi sonraki 5 gun pembe sulu oldu sonra 8 ayhic bisi olmadi 8 ay sonra adet oldum
Bunda ilk 3 gun adet gibi kanamam oldu sonra 2 gun pembe sulu 2 gun bisi yok 1 gun pembe kirmizi 3 gun bisi yok diye diye gidiyo bugun19. Gundeyim

Ahhh ahhh su kendine yaptigini dusmanin yapmaz sana be yavrucum
Hicbisi olmuycak sana söz sen sadece bebegin aglamasina odaklan o ana onun sesini duyacagin ilk an ne muhteşembir duygu

Naynnn
Korkmak da neymiş 😟🥳🤪🤗
Ben manikür pedikür yaptırdım az ev topladım
Canım isterse bi Fön çektireceğim
Bi çorba yaparım
Sabah beri telefonla konuşuyorum vakit geçsin diye
Ne korkması akıllım bol dua et kendini oyala
Çık gez alışveriş yap iki gün sonra eve prangalı olacaksın geçici bir süreliğine ama mecburen
Aklın dağılsın yeter ki 🥳🌺💐🙋🏻‍♀️
Not : bunları söylerken korkmadığıma inanmış olabilirim ama ispat edemem 🤥🤥😂🥳😍😘

X