2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Altın değilse sıkıntı yapmazlar herhalde.

Canım hiç bozma moralini doktorun dediği gibi sonradan ne olacağı belli olmaz ki. Hem doğum başlayınca dönen bebeklerde çok. Kimi sezeryan diye gün beklerken pat diye normal doğuruyo. Normal denilen son anda sezeryan a dönüyor. Ebe dedi ki bana gerçektende nasip işi. Öyle çünkü biz elimizden geleni yapıyoruz ama bebek nasıl gelmek isterse öyle geliyor sanırım hayırlısı olsun hepimizin hakkında her şeye hazırlıklı olalım ve tek hedefimiz bebeğimizle mutlu bir şekilde kavuşmak olsun

Doğurduktan sonra nasıl doğurduğunu düşünmüyorsun inan ki. Sezeryanmis, normalmiş aklına bile gelmiyor :) Doğurana kadar tek meselemiz o oluyor ama Hayırlısı ile kucağına al inşallah canım.

Devlette yap mümkünse özel ebe de tut zaren devlet ücretsiz ebeye para verirsin sadece be gerek var özele normal doğum için aslında çokta bir şey fark etmiyor eskidendi o özel devlet ayrımı şimdi devlettede özel gibi ilgileniyorlar. Bi hediye falan bişey götürsen havalara uçuyolar…

Buraya yazmaya başladıkça biraz lohusa sendromu modundan çıkmaya başladım :) Inek sütüne dikkat edicem. Sağ ol

Herkesin doğumu ne kadar güzel geçmiş benimki niye bu kadar kotüydu. Hala etkisini üzerimden atamadım. Esimlede kavga ettik saolsun ocean kan damlasi ve d vitamini al saglik ocaginin verdigini kullanmayalim dedim kabiz ediyor biliyorum yok yeni dogan bebege ilacmi verilirmis kafama gore is yapiyormusum hakaret ediyor laf sayiyor gitti eczane vermiyor diye aradi ya zaten lohusayim ustume geldikçe geliyor. Normal dogumu becerememisim sezeryan olmusum durmadan bunun lafini ediyor sinirden agliyacam ya

Ya insan ağırlaşınca çok zor oluyor yoksa çok zevkli ama maalesef son zamanlarımıza bıraktık bu işleri . Aynen bende de oluyor ayak şişmesi ayrıca alt tabanlarım çok acıyo. senin haftan benden daha ileri dikkat et çok fazla zorlama kendini . Bende geçen 4 makina yaptım bugün de 2 makine ama sıfır ütü kuyruk sokumum çok ağrıyo bende bel fıtığında var sanırım ona baskı oluyo hayırlısıyla bi doğursak

Canım benim senin doğum neden kötü geçti çok mu kastın sezeryanda kendini . Sezeryan olman senin suçun değil hoş ortada suç bişey yok keyfi olarak da sezeryan yapabilirsin bu seni ilgilendirir kızdırmasın eşin seni

Şu anda sağlıklıysanız bebek ve sen doğumu atmaya çalış kafandan.
Ya sağ salim bebek gelmiş eve eşin doğum şekline vitamine falan takılıyor inanamıyorum.

Pek öyle olmuyor ya. Ben bayaa yapanlardan dinledim, karşılaştırdım, saygı diye bi şey yok, ki ben çok takılırım mesela öyle şeylere. Sen diye hitap etmesi, hizmet veren gibi davranmaması falan rahatsız eder beni.

DOGUM YAPMAMIS OLANLAR OKUMASIN
5 gündür sancım vardı hastaneye her gittiğimde senin sancin yok senin sancin yok dediler geceleri uyuyamadim en sonunda 7 eylulde 30 dk bir gelen sanciyla hastaneye tekrar gittim senin sancin yok dediler 4 kişi rahim ağzini kontrol etti 4 cm acikligim varmis ilgilenmediler eve gittim sancim 3 dk bire dustu suyum geldi hastaneye tekrar gittim gene sancin yok dediler agladim agri esigim baya bir dusmustu 5 gundur ne uyuyabildim ne ayakta durabildim beni zar zor hastaneye yatirdilar 7 cm acikligim varmis agridan duramadim yardim edin dayanamiyorum diye agladikca cocugu benimlemi yaptin cocugu yapmadan dusunecektin va diye baya hakaret ettiler cocuk kafasi tam oturmamis beni yatirdilar gelen gecen elini sokuyor bak parmak degil el cocugu oturtmak için en sonunda bacaklarimi kapattim epidural verin dedim nst yatmadim agridan agliyordum burayi ne sandin sana epidural veremeyiz dediler en sonunda 10 cm acikliga ulastim cocuk hala yerlesmemis tam yerine hala ellerini sokmaya calisiyorlar nst yatamiyorum agridan ben ciglik atiyorum beni kurtarin diye bana daha cok hakaret edip laf sayiyorlar diger hastalari rahatsiz ediyormusum daha cocukmusum kocamla sevisirken niye korunmamisim sezeryana alin beni dedim buna dayanamiyorsam sezeryan nasil olacakmisim sezeryan oyle kolaymiymis diye bana bagirmaya devam ettiler sonda takacaz diye yatirdilar anestezide takin dedim dinlemediler zorla bana sonda taktilar cocugu normal dogumda oldururmusum. Ameliyathaneye aldilar ellerimi bagladilar ve yine elini soktular normal dogumu denettiler ikinamadim cocugun kalp atis hizi dustu en sonunda sezeryan oldum. Ya ben niye herkes gibi guzel bir dogum hikayem olmadi ben cok hayalim.vardi epidural alacaktim sancimi cekecektim ben niye bunlari yasadim. Esimde gelip gidip normal dogumu beceremedin diyor ben istemezmiydim normal dogurmak ertesi gun o bana hakaret edenler gene geldi kontrole atarli atarli konustular hep neyse bilmiyorum Allah onlara sorsun benim yasadiklarim kolay degildi simdi kim sezeryan olmus lafini duysa niye normal dogum degil diye lafini ediyor lohusalik depresyonuna 2 gunde girdim

Doğumu nerde yaptın şikayetçi olmalısın

Sinirlensem mi üzülsem mi şaşırdım. Doğum yapmadım ama okudum sonuna kadar. Bunu sana yapan hastane özel mi devlet mi . Bu nasıl hakarettir nasıl bir üsluptur ne hadsizlik. Çok ama çok sinir oldum senin için de ayrıca üzüldüm . Belki şimdi bana konuşması kolay olabilir ama öncelikle bana böyle davrandılar diye eşime anlatırdım giderdim bi güzel hastanenin başında kim varsa özel hastane ise şikayetimi ederdim sırf konuştukları laftan ötürü.
eşine de Allah akıl fikir versin normal doğuna madalya takmıyorlar ya da çok üstün bir yetenek sergilemiş olmuyorsun hey Allahım yaaa

Okurken sinirlendim resmen, devlet Hastanesi'nde mi bu muameleyi yaptılar? Kesinlikle şikayet etmelisin en azindan başkalarına bu kadar kolay bunları soyleyemesinler. Bu erkeklerin doğum şekline bu kadar karışmasına da ayrı ayar oluyorum. Bunları belden aşağı agdaya sokacaksin daha ona dayanamazlar kalkar normal doğum peşine düşerler sağ salim ikinizinde yanında olmanıza açsın elini şükretsin. Sen de sıkma canını lütfen her çocuk kendi dogumunu biraz da kendi seçiyor. Sen denemissin olmamış ikisi de doğum şekli ve bebeğine kavusmussun

yaa sen ona ne bakıyorsun
koca kişisi işe yaradığını hissettirmek için konuşacak işte
sen karnına koca dünyayı sığdırmışsın o bunun altında mı kalsın
konuşuyor işte. sen bakma ona he de geç
takılırsan daha da çok konuşacak
haklısın de, duyamadım br daha söyle de
telefonda bağırırsa çekmiyor sanırım duyamıyorum de kapat gene ara. sen iyi olacaksın ki bebik de iyi olsun. koca kişisine takılma Allah kolaylık versin.

Bu arada şikayet etmen için hastanenin özel ya da devlet olması farketmez sadece özel hastanenin şikayeti daha kolay olur. Ama bence etmelisin .
Ben anlamıyorum gerçekten . Daha dün kızkardeşim anlattı bana o da Medicana hastanesinde yenidoğan hemşiresi. Abla diyor dün doğumlardan bir tanesinde çok üzüldüm . Anne covitliydi bir kaç günü kalmıştı karantinasının bitmesine ama sütü bitmiş doktor riske atmak istemedi o yüzden sezeryana aldı tulumlarla girdik doğuma ama anne nasıl mahcup bize diyor hakkınızı helal edin ne olur ben covitliyim diyor. Diğer doğumlara oranla o kadar uzun sürdüki doktor tulumla ter su içinde kaldı yine de bırakmadı anneye hep teselli verdik dedi. Suyu bittiği için doktor çok dikkatli kesmek zorunda kalmış bebeğe makas gelmesin diye kese artık bebeğe yapışmış yani. Çok şükür sağlıkla doğdu. Odaya aldık anneyi bebeğini götürdüm emzirtmeye anne hala mahcup siz bırakın hemşire hanım ben memeye tuttururum demiş sırf covitli diye yaklaştırtmadı ama çok üzüldük ilk bebeği bilmiyor zaten kimsesi de gelememişti diyor . Asla bırakıp çıkmadık önlemimizii alıp biz tutturduk memesine o anneye çok ağladık diyor. Yani demem o ki herkes insan evladı ellerine düşüyoruz diye baştan savmaya veya hakarete gerek yok bu haksızlık . Siz hakkınızı arayın

sorma ben de son üç haftadır evdeyim. önceleri 12 saat ev dışındaydım çalışıyordum günde de 100 km ye yakın yol yapıyordum ama işte nasipten ötesi yok. olacak olduktan sonra bahaneye ihtiyacı olmuyor bazı şeylerin. Allah bizim ve evlatçıkların sağlığını versin inşallah selametle kavuşalım amin
Altın değilse sıkıntı yapmazlar herhalde.
gümüş ama benim aklıma yerinden çıkma ihtimali geldi. ondan sordum özellikle.

Zaten başından beri hep devlete gittim 16. Haftada özele başladım. Arada yine devlete gittim. Fakat devletteki doktorum tayinle başka bir şehre gitti. Bende özeldeki dr uma alıştım bu sırada ve doğumumu onunla yapmak istedim. Bugün 2. Kez nst için gittiğimizde ebeyle görüştüm. Gece 1 değil 2 ebe oluyor dedi. Özel ebe tutma ihtiyacı hissetmene gerek yok dedi. Zaten özel ilgi veriyoruz biz burda dedi. Rahatladım. Benim dr u da anlıyorum sürekli başımda biri olursa yönlendiren olursa kolay olur doğumun diyor ama biraz fazla ısrar edince bende panik yaptım doğal olarak. Sonra çözüldü çok şükür rahatladım ebeyle konuşunca yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…