2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
evet alınıyor canım o bant duş iyi gelir aslında biraz sabır 2 güne geçer işallah ağrıların ağrı kesici verdi mi doktorun dikişleri zorlamadan uzanmaya çalış

39+6 günaydıın hiç bu kadar uzun süreceğini düşünmemiştim
Günaydın. Dün çook hafif adet sancısı gibi bir şey hissettim, ona bile acaba başlıyor mu diye tepki veriyorum. 40+0 biz de, hala tık yok. Kasılma, sancı falan başlasa da düzensiz olsa, ona bile sevineceğim

Heyecanla bekliyoruz

Dr lar yeme içme de çok katı konuşuyorlar ama benimki aniden olunca doğumdan bir saat önce pizza yemiştim hiç bir problem olmadı. Acaba ne gibi sıkıntı oluyor onu bilmiyorum yeme içme olayının. Sonda işi de ha önce ha sonra acaba onlara ne gibi zorluğu ya da farkı var.

Kızlar sezaryan sonrasi sütümde gelmedi.bebişte çekemedi. Dün akşam sağma makinesi ilenkurcaladim baya bir. Sarı bir kaç damla süt çıkardım. Ne zaman gelir süt bebise mama dayiyiruz mecburen. Nasil emzirme olucak kafamda deli sorular stresli zamanlarmış bunlardal ya

Ah kuzum ilk kızımda ben öyleydim 6 ay boyunca her şeye ağladım diyebilirim. Baktın zorlanıyorsun bir uzmandan yardım al. Ben öyle yapmıştım.

Ay inşallah başlar Günde bir ya da iki kez inceden bi regl ağrısı oluyor ama geçiyor hiç sancı kıvamında değil .. senin ki yaklaştı galiba kuzum uykudan uyandırıyorsa sancıyla sağlıcaklaaa gelsinlerr
İnsan böyle olunca her şeye ümitle seviniyor sen cumartesi gidecektin doktora bakalım nasıl bir yol çizecek merak ediyorum

Kızlar şu son bi kaç gündür aşırı miğde bulantım var hele şuan çıkarmaya çıkaramıyorum sadece bulantı sanki hamileliğimin başına döndüm
Genelde doğuma yakın oluyormuş bendede var bazen çok rahatsız ediyor. Bazen hiçbirşey yok. Neyseki az kaldı. Savır

Canım kolay değil sonuçta ameliyat oluyorsun. İnşallah en kısa sürede geçer 2 gün ile 1 hafta arası bu şikayetlerden kurtuluyormuşsun duyduğuma göre. Duş almakla iyi yapmışsın kendinr gelirsin. Yat uyu dinlenmene bak. Bebeğini izle bütün ağrılarını unutursun Allahın izniyle.

Yok canım o bant çok ince çekiştirecek bir şey değil. Kolay değil ameliyat oldun bir iki güne daha iyi hissedeceksin. Hastanede ağrı kesiciler verildiğinden çok anlaşılmıyor da eve çıkınca insan zorlanıyor ama bir kaç güne geçer. Çok zorlama ama çok da yatma yürüdükçe açılırsın

Bir kaç güne gelir canım bol bol emzirmeye çalış emmiyorsa da sağmaya çalış makina zorlarsa elinle masaj yapıp sağ. Bir de göğüslerine sıcak kompres yap o da damarları açar süt akışını hızlandırır. Bol su iç süt yapıcı içecekler iç inşallah en kısa zamanda bol bol sütün gelir

Acil bir durum olur ve sezaryene almaları gerekirse, genel anestezi yapıyorlar. Orada miden doluysa boğulma ihtimali var sanıyorum, o yüzden istemiyorlar diye biliyorum. Ama miden dolu bile olsa bahsettiğim ihtimal küçük bir ihtimal.

39+6 günaydıın hiç bu kadar uzun süreceğini düşünmemiştim
Herhalde bu gidişle 40 da geçersin Benim ablam nerdeyse 41 haftalık olmasina bir iki gün kalmıştı doktor eğer sancın gelmezse mecbur sezaryen yapılacak dedi çok şükür sancilari geldi çok az da suni sancı verildi ama zor bir doğumu oldu
Normal doğum olacak dimi

Arkadaşım 42. Haftada doğum yapmıştı bebek sağlıklı sorun yoksa eğer biraz daha bekle bakalım doktora gittin mi ?

Amin canım inşallah Ada çayı önerdi doktorum 37 hafta itibariyle ben içiyorum. Zaten gribim bol limonlu. Doğum için yardımcı oluyormuş

Hiç bilmiyorum kuzum bende kızımda mesela doğuma gidene kadar su nescafe falan içmiştim çünkü bilmiyordum 2 saat öncesinde de makarna yemiştim , sondayı bana ebe takmıştı sezeryan diye biz giremiyoruz demişti ne alaka onu da bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…