2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yok cano olmadı galiba okudum ama tam hatırlamıyorum baksana herkes çekilmiş köşesine kimseden ses çıkmıyor 😂 ya 2 gecedir beni de aldı bi kaşıntı bütün vücûdum kaşınıyor 🤦‍♀️
Ay iyi bari bebişler uslu uslu zamanlarını beklesinler 😁🙏🏻Niye öyle olduki acaba deterjandan biraz uzak kalmaya çalış bakalım cildin hassaslaşmış olabilir 🤔

Ay iyi bari bebişler uslu uslu zamanlarını beklesinler 😁🙏🏻Niye öyle olduki acaba deterjandan biraz uzak kalmaya çalış bakalım cildin hassaslaşmış olabilir 🤔
Kuzum valla şortla yatıyorum ama bacaklarım kollarım kaşınıyor acaba dedim tüyler çıkmaya başladı ondan mı diye ama 🤷‍♀️

Kuzum valla şortla yatıyorum ama bacaklarım kollarım kaşınıyor acaba dedim tüyler çıkmaya başladı ondan mı diye ama 🤷‍♀️
Tüyler çıkmaya yakında olur ama bilemedim yinede. Geçen benimde ellerimde vardı kaşıntı biraz çamaşır suyuyla iş yapmıştım ona bağladım ama kol bacağa da deterjan pek değmez. Bak birde kıyafetine yumuşatıcı katma bakalım belki hassas bir dönemdesin ve dokunmuştur 2 defa durulama yap

Bende yeni bir şey yok kuzum. Cuma gittim en son, henüz bir yumuşama, kısalma vs yok. Bebek kanalda da değil. Membran sıyırma için uygun değilsin dedi, keseyle rahim arasında 1 mm de olsa bir boşluk olması lazım, sende yok dedi. Kafa boyu da sınırda dedi 😂😂 bize yavaştan sezaryen yolları görünüyor bence. Cumartesi bir sonraki kontrol. Seçenekleri konuşacağız bakalım.
Hiç belli olmaz sen bol bol yürüyüşünü yap..aniden Bi sancı da gelebilir 🥰.. Ya bende ne yapıcam sabah hiç bilmiyorum. Allah yardım etsin inşallah. Bana çatı muayenesi yapılırken. 3 cm falan dedi ebe parmakları içerdeyken. Acaba o açılmadan mı bahsetti ki onu çözemedim Bi türlü 😅 artık yarın ak koyun kara koyun belli olacak. 🤪

fuzuli_ fuzuli_ benim bebiş de henüz gelmedi. Seni takipteyim. Bir de bir arkadaş daha vardı. Bizim bebeler nazlı çıktı. Benim 39+5 şu anda. Perşembe 40 doluyor. Bakalım doktor ne diyecek o zamana da doğmamış olursa. Hiç bir belrtim de yok bu arada
🤟
Hiç belli olmaz sen bol bol yürüyüşünü yap..aniden Bi sancı da gelebilir 🥰.. Ya bende ne yapıcam sabah hiç bilmiyorum. Allah yardım etsin inşallah. Bana çatı muayenesi yapılırken. 3 cm falan dedi ebe parmakları içerdeyken. Acaba o açılmadan mı bahsetti ki onu çözemedim Bi türlü 😅 artık yarın ak koyun kara koyun belli olacak. 🤪
Keşke gelse aniden sancı 😍 içten içe ümitliyim ama düşününce de olmayacak gibi geliyor. Cumartesi belli olur her şey.
Sen de uyuyamadın sanırım. Enerji lazım sana, uyusaydın iyiydi 🙃 Ben de iki gündür uyuyamıyorum. Bekliyoruz haberlerini 🥰 su gibi, sağlıkla gelsin minik 🙏

🤟

Keşke gelse aniden sancı 😍 içten içe ümitliyim ama düşününce de olmayacak gibi geliyor. Cumartesi belli olur her şey.
Sen de uyuyamadın sanırım. Enerji lazım sana, uyusaydın iyiydi 🙃 Ben de iki gündür uyuyamıyorum. Bekliyoruz haberlerini 🥰 su gibi, sağlıkla gelsin minik 🙏
Ağrıdan uyuyamayan ben :/ düzene girmeyen bir sancım var. Doktor 5 dk bir olunca gel dedi 30 dk aşağı düşmüyor 2 gündür bu ağrıyla cebelleşiyorum yarın bir daha çağırdı en sonunda suni sancı verip beni kurtarın diyeceğim çok yoruldum ağrıdan

Valla ben de spinal olmak istiyordum ama bu Ağrı olaylarını duyunca vazgeçtim doktorum da genel olmasından yana ama yinede çarşamba kontrol var anestezi doktoruyla görüştürecek beni çok kararsız kaldım bi yandan genel olsun istiyorum ama korkuyorum ilk doğumda sanki narkozu verildikten sonra nefes alamıyormuş gibi olmuştum o bende etki bıraktı birde sonda uyutulmadan önce takılmıştı canım yanmıştı 🤷‍♀️
Hem genel hem spinal olmuş biri olarak ikisinde de gaz sancısına bağlı omuz ağrısı yaşadım. Hatta genel anestezi de iki omzum birden agrimisti. Kişiyle alakalı ağrı olayı sanırım yine epidural spinal olan iki arkadaşımda omuz ağrısi hiç olmadı.

Zaten bana söylese direk derdim aramış eşime diyor . Bütün gün moralimizi bozdu . Ben ağladım sinirimden eşime de dedim 2 gün zaten hastanede yatacağız sezeryan olacam dedim 3 gün mü aynı evi paylaşamıyor dedim ayıp ya böylesi bir zamanda sorun çıkarıyo dedim. Onun tek derdi huzursuzluk yaratmak ne yazıkki kötü kalpli işte . Sonuçta kendisi tek geliyor ben kp vefat etti ama sorun yaratılacak bişey değil babam kendisinden 3 yaş küçük bir de . Ve iki kızı karısı var hoş damadı evde kim napıyo kendisine 3-4 gün de rahat etmeyiversin zaten gidecek babam kendisi annemle tek kalacak . Ya da şikayetçiyse oğlunun evinin huzurunu bozmadan oğlum ben 1 hafta sonra geleyim kızın babası geliyor bana daha uygun olur demek var . Ama nezaket farklı bişey işte olmayınca olmuyor
Benden naçizane tavsiye sana haddim olmayarak hiççççç duymamış gibi yap babanı üzme gelsin babalar içli olur içine atar kimse umrunda olmasın doğum yada sonrası laf çakarsa kv annende altta kalmasın böylece Yaşar giderler ama sen doğumun son günlerini stresli geçirme bebek çok etkilenir sakın

Benden naçizane tavsiye sana haddim olmayarak hiççççç duymamış gibi yap babanı üzme gelsin babalar içli olur içine atar kimse umrunda olmasın doğum yada sonrası laf çakarsa kv annende altta kalmasın böylece Yaşar giderler ama sen doğumun son günlerini stresli geçirme bebek çok etkilenir sakın
Estğfrllh güzel tavsiyen için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Asla bu durumu söylemicem zaten aileme üzülürler diye onlar üzülürse ben daha çok üzülürüm . Hanımefendi hazretlerinin keyfi bilir rahatsız oluyorsa gelmez hadsiz şey . Ben 3 aylık hamileykende beni ağlattı. Son iki haftamda da yaptı aynısını. Günah hamile idare ediym diye düşünmedi . 4 yıldır bu bebeği bekliyoruz . I kadar tüp bebek tedavisi gördük zor kavuşacaz sağolsun bizim sevincimizin içine etmek istiyor. Oğlu bebek bebek diye yerinde duramıyo onun da gününü mahvetti . Bir anne böyle yapmamalı sarıp sarmalı idare etmeli sırf ortaya gerginlik çıksın diye yaptı yoksa idare edilmeyecek bir durum yok ortada kimse keyfi için gelmiyor. Basit bir operasyon belki ama Allah korusun bana birşey olsa gelmesin dediği babama hesap verebilecek mi

Ağrıdan uyuyamayan ben :/ düzene girmeyen bir sancım var. Doktor 5 dk bir olunca gel dedi 30 dk aşağı düşmüyor 2 gündür bu ağrıyla cebelleşiyorum yarın bir daha çağırdı en sonunda suni sancı verip beni kurtarın diyeceğim çok yoruldum ağrıdan
Haklısın ya bu kadar uzun ağrı çekmek de kötü. Artık gelsin miniğin 🙏 bakalım ne diyecek doktor.

Estğfrllh güzel tavsiyen için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Asla bu durumu söylemicem zaten aileme üzülürler diye onlar üzülürse ben daha çok üzülürüm . Hanımefendi hazretlerinin keyfi bilir rahatsız oluyorsa gelmez hadsiz şey . Ben 3 aylık hamileykende beni ağlattı. Son iki haftamda da yaptı aynısını. Günah hamile idare ediym diye düşünmedi . 4 yıldır bu bebeği bekliyoruz . I kadar tüp bebek tedavisi gördük zor kavuşacaz sağolsun bizim sevincimizin içine etmek istiyor. Oğlu bebek bebek diye yerinde duramıyo onun da gününü mahvetti . Bir anne böyle yapmamalı sarıp sarmalı idare etmeli sırf ortaya gerginlik çıksın diye yaptı yoksa idare edilmeyecek bir durum yok ortada kimse keyfi için gelmiyor. Basit bir operasyon belki ama Allah korusun bana birşey olsa gelmesin dediği babama hesap verebilecek mi
Hiç sıkma canını daha fazla, unut gitsin. Bebişine odaklan 🥰🥰

Teşekkür ederim canım 🤗 Hep beraber inşallah. Senin minnak nasıl? Abisi nasıl?
Abimiz naz yapiyo surekli ozellikle baba isten gelince onu daha kıskaniyo
Geceleri ben hastayım onu birak benimle yat falan diyo ama alışiyoruz yavas yavas
Bebişte buyuyo iste gece ayaktayiz surekli gunduz daha iyi bugun isitme testine gidicez
Siz naptiniz aman ek takviyeyi ihmal etme biz gibi sute aldanıp sarilik olmayin

Bütün hepsini okudum. Benim babam geliyor gelme diyemem kendi bilir diceksin.Zaten eşinde sana destek ters bir eşin yok. Annen gelmek istiyorsa kapımız açık, istemezse kendi bilir. Sonuçta baban yanlız kalmicak o evde annen kardeşlerinde var. Ailece kalacaksınız. Hani toplumumuzda varya , babası var ayıp aynı evde kalamam aptallığı. Valla yerinde olsam bi çay koyarım oturup keyif yaparım. Canı isterse gelir istemezse gelmez.

X