2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hiç sıkma canını, eşine de biraz zaman ver. Kendi annesinin böyle bir şey yapması çok sıkmıştır canını eminim ki. İsterse birkaç gün sonra gelsin kv de, dediğin gibi kızı operasyon geçirecek sonuçta, babanın gelmesi çok doğal. Kv isterse otelde kalsın, isterse birkaç gün idare etsin. O sıkılsın, sen sıkılma 😘😘
Aynen o da çok üzüldü. Bi de annesi yüzünden ben ağlayınca dedi ağlama zoruma gidiyor şurda az kalmış doğuma en mutlu zamanımızı berbat ediyo bıktım artık dedi . Demese çatlardım çünkü kv haksız . Az önce aldım eşimi karşıma konuştum dedim üzülme kendini arada kalmış hissetme . Doğumun olacağı tarihi söylersin gelirseniz sağol gelmezsen de sağol de dedim . Sonuçta rahatsız olan o kimse değil dedim eşime

Aynen öyle babası gelmesin deneye hakkı yok çok rahatsiz oluyorsa kendisi geç gelsin. Boşver kuzum üzme tatlı canını, açıkça herkes işini kendini ona göre ayarladı şuan böyle bir şey mümkün değil de geç kendisi düşünsün sen değil
Dedim az önce eşime gelirse de sağol gelmezse de böyle birşey talep edemez . Kendisi rahatsız oluyor ona göre davransın dedim . Bizim şartlarımız bu 3-5 gün dişini sınamıyorsa kendi bilir dedim

Dedim az önce eşime gelirse de sağol gelmezse de böyle birşey talep edemez . Kendisi rahatsız oluyor ona göre davransın dedim . Bizim şartlarımız bu 3-5 gün dişini sınamıyorsa kendi bilir dedim
En iyisi canım kendisi bilir boşver

Sancı yok ağrı yok sadece acayip gerilme ve tek tarafa toplanma var.5 dakika bile değil 3 dakikada falan sürekli karnım heran patlatacak kadar geriliyor...bu gece doğururmuyum? Aniden gece yarısı su gelmesinden çok korkuyorum kızımda öyle olmuştu çok panik olmuştuk.kayınvalidem Pazar günü gelecek gece yarısı kızımınuyandırıp hastaneye götürmek istemiyorum..annem yaylada dua edin bana lütfen Pazartesi sabahı beklesin bu sıpa😂

Ya elde değilki üzülmemek illa bi aksilik çıkarıcak işte kv olduğunu gösteriyo benim annem olsaydı doğuma 2 hafta kala benim canımı sıkmazdı ama o yapıyo içinde neyi varki ben kendi canı değilim işte kendilerini belli ediyorlar
ego işte kuzum
napsan da değişmiyorlar maalsef
allahım sana sabır versin kolaylık versin
lütfen şunu unutma; doğum yapacak olan sensin, kendine öncelik tanı.

Bi insan ancak bu kadar haklı olabilir ya. Umarım orta yol bulunur da gerginlik olmasaydı keşke şu zamanda.

fuzuli_ fuzuli_ bebiş sende durumlar nasıl ne dedi sana dr en son kontrolde?
Bende yeni bir şey yok kuzum. Cuma gittim en son, henüz bir yumuşama, kısalma vs yok. Bebek kanalda da değil. Membran sıyırma için uygun değilsin dedi, keseyle rahim arasında 1 mm de olsa bir boşluk olması lazım, sende yok dedi. Kafa boyu da sınırda dedi 😂😂 bize yavaştan sezaryen yolları görünüyor bence. Cumartesi bir sonraki kontrol. Seçenekleri konuşacağız bakalım.

Benimki de 15 Eylül 😊 spinal mi epidural mi ben ikisini aynı sey saniyodum, spinal sezeryande belden uyusturma, epidural normal doğumda belden uyusturma diye biliyordum ve doktora sormadım hangisi olcak diye, pandemi sebebiyle genel anestezi vermiyoruz dedi sadece. Başıma ne gelcek hic bilmiyorum ben de cok heyecanliyim stresliyim korkuyorum.. insallah hepimizin rahat bir dogumu olur şekli önemli değil, yeter ki sağlıkla kavusalim...
canım ben de sordum doktora nedir fark diye;
spinal beyincik sıvısına kadar ilerliyor ancak epidürel yapılınca arada beyincik sıvısına geçmeden evvel bir zar var ordan öteye geçmiyor dedi. spinalin kendine göre riskleri varmış, kimseyi korkutmak ürkütmek istemiyorum ama biz epidürel tercih ediyoruz dedi.
bu arada özellikle tembihledim; sonda uyuştuktan sonra takılacak operasyon sonrası hemen çıkarılacak, bebek yıkanmayacak sadece silinecek bize öyle verilecek.
aynı gün kavuşuyoruz kısmetse sağlık selamet diliyorum hepimize inşallah

Sancı yok ağrı yok sadece acayip gerilme ve tek tarafa toplanma var.5 dakika bile değil 3 dakikada falan sürekli karnım heran patlatacak kadar geriliyor...bu gece doğururmuyum? Aniden gece yarısı su gelmesinden çok korkuyorum kızımda öyle olmuştu çok panik olmuştuk.kayınvalidem Pazar günü gelecek gece yarısı kızımınuyandırıp hastaneye götürmek istemiyorum..annem yaylada dua edin bana lütfen Pazartesi sabahı beklesin bu sıpa😂
Toplamalar benimde var canimnyer daraldığı icin dedi doktor. Bu hafta beklemeyin dedi doktor bize 38 hafta bityor yarın kısmetse. 🙏🙏 olmaz inşallah seninde annen gelene kadar cnm.su işine bisey diyemiycem hic yaşamadım çünkü 😆😜daja dogum seklim bile belli degil benim cumartesu bakicakmis onada canim skkin zaten bilsem ona göre beklerim 😊normal derse sancı bekliycekmisiz ☺😊öyle olunca daha çok korkuyorum valla son zamanlar aksi bisey olur diye

Selam hanımlar ben yine bi sorunla başbaşayım bıktım artık. Bizim ailelerimiz İstanbul da biz başka memleketteyiz 1300 km ötede . Doğumdan 10 gün önce falan annem gelecek . Babamla kızkardeşimde doğumdan 1 gün önce gelecek 5-6 gün falan kalacaklar benim kv de doğumdan bir gün önce gelecekti . Malum mesafe uzak olduğu için aynı evde kalınacak . Kv sorun çıkarmış babası varken ben kalamam o sonra gelsin ben gidince falan demiş . Çok zoruma gitti evi kapıyı birbirine kattım . Eşimi de iki arada bi derede bırakmış . Babam kendisini mi yiyo zaten sezeryan olacağım 1-2 gün hastane kalıcam 3-4 gün aynı evde kalınsa ne olacakki bunda ayıp bir durum mu var şartlarımız öyle ne yapalım 1300 km lik yol . Ağladım sinirmden
Ne demek ben babası varken kalmam ? Kusura bakmasın değil kv bi başkası bile olsa benim babam o kadar yolu tepip geliyorsa karşı taraf ister kalsın ister kalmasın çokta umrumda olmaz 🙅‍♀️ kaldı ki orası eşinle senin evin ve senin evine kimin gelip kimin gelemeyeceğine kv karar veremez

bu arada doktorun bahsettiği kimseyi korkutmak istemem dediği baş,omuz ağrısı, kramp vb. aklınıza bir şey gelmesin.
son günler kimsenin morali bozulmasın modunuz düşmesin diye özellikle belirtmek istedim.

Ben niye doğurmuyorum yaaa😅🤣🤣 nişanım geleli 2 hafta oldu açılmam 2 cm rahim ağzı uzunluğum 1.8 ben daha ne bekliyorum 🤔 kac gündür hiçbir sey yapıyordum 37. Haftayi görünce biraz ayaklandım😅 bugün mecburiyetten cam sildim evin önünde 1 aydır kazı çalışması var toz topraktı her yer. Cam sildim demekte doğru değil aslında camdaki çamurları temizledik eşimle beraber desem daha doğru olur. Bu geceden sonrada doğmazsa artık daha da doğmaz bu bebe 🤣

Ben niye doğurmuyorum yaaa😅🤣🤣 nişanım geleli 2 hafta oldu açılmam 2 cm rahim ağzı uzunluğum 1.8 ben daha ne bekliyorum 🤔 kac gündür hiçbir sey yapıyordum 37. Haftayi görünce biraz ayaklandım😅 bugün mecburiyetten cam sildim evin önünde 1 aydır kazı çalışması var toz topraktı her yer. Cam sildim demekte doğru değil aslında camdaki çamurları temizledik eşimle beraber desem daha doğru olur. Bu geceden sonrada doğmazsa artık daha da doğmaz bu bebe 🤣
bence sen gecikmedin, diğerleri erken doğurdu :KK70: tam da senin kasılmalarına açılmana denk geldi. tarihe bakarsan bugün itibarı ile son üç hafta
hadi bakalım hayırlısı

bence sen gecikmedin, diğerleri erken doğurdu :KK70: tam da senin kasılmalarına açılmana denk geldi. tarihe bakarsan bugün itibarı ile son üç hafta
hadi bakalım hayırlısı
Evet aslında vakti var ama erkenden gelmeye çalıştı ya şimdi niye bu kadar durdu onu merak ediyorum 🤣 alt tarafı 1 hafta progestan kullandım bu kadar etkili miydi 😅

bu arada doktorun bahsettiği kimseyi korkutmak istemem dediği baş,omuz ağrısı, kramp vb. aklınıza bir şey gelmesin.
son günler kimsenin morali bozulmasın modunuz düşmesin diye özellikle belirtmek istedim.
Valla ben de spinal olmak istiyordum ama bu Ağrı olaylarını duyunca vazgeçtim doktorum da genel olmasından yana ama yinede çarşamba kontrol var anestezi doktoruyla görüştürecek beni çok kararsız kaldım bi yandan genel olsun istiyorum ama korkuyorum ilk doğumda sanki narkozu verildikten sonra nefes alamıyormuş gibi olmuştum o bende etki bıraktı birde sonda uyutulmadan önce takılmıştı canım yanmıştı 🤷‍♀️

Valla ben de spinal olmak istiyordum ama bu Ağrı olaylarını duyunca vazgeçtim doktorum da genel olmasından yana ama yinede çarşamba kontrol var anestezi doktoruyla görüştürecek beni çok kararsız kaldım bi yandan genel olsun istiyorum ama korkuyorum ilk doğumda sanki narkozu verildikten sonra nefes alamıyormuş gibi olmuştum o bende etki bıraktı birde sonda uyutulmadan önce takılmıştı canım yanmıştı 🤷‍♀️
Canım ben ilk kızımda doğum sonrası ameliyat oldum o sırada epidürel sonrası genel anestezi verdiler. kızımı Emzirmek için operasyon sonrası 2-3 saat beklettiler narkoz sütten bebeğe mi geçiyormuş ya da öyle bir şey dedi iyice etkisi gitsin öyle emzir demişlerdi. Çocuk en son açlıktan ellerini yiyordu . Mama da vermemişler. Bunu sor istersen hemen emzirebilecek misin ya da emziremezsen mama mı verecekler ? O anda aklıma gelmez ama sonradan aklına geldikçe üzülme diye baştan sor istersen 😘

Ya benim bundan 3gun öncesne kadar falan bı ağrı falan vardı ha geldi ha geliyo dedim ama tak kesildi🙄 şuan hiç bişey yok gün yaklaştıkça artması gerekmiyomu ben neden tersine gidiyorum acaba 🤔😆
Benimde öyle ya tek devam eden kasılma 😅 önceden hiç değilse regl sancısı gibi olurdu şimdi o da yok 🤣

X