2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam hanımlar ben yine bi sorunla başbaşayım bıktım artık. Bizim ailelerimiz İstanbul da biz başka memleketteyiz 1300 km ötede . Doğumdan 10 gün önce falan annem gelecek . Babamla kızkardeşimde doğumdan 1 gün önce gelecek 5-6 gün falan kalacaklar benim kv de doğumdan bir gün önce gelecekti . Malum mesafe uzak olduğu için aynı evde kalınacak . Kv sorun çıkarmış babası varken ben kalamam o sonra gelsin ben gidince falan demiş . Çok zoruma gitti evi kapıyı birbirine kattım . Eşimi de iki arada bi derede bırakmış . Babam kendisini mi yiyo zaten sezeryan olacağım 1-2 gün hastane kalıcam 3-4 gün aynı evde kalınsa ne olacakki bunda ayıp bir durum mu var şartlarımız öyle ne yapalım 1300 km lik yol . Ağladım sinirmden
Gerçekten ne kadar ayıp doğum bu biraz anlayış neden hem o İlk geliyor insanlar ne kadar anlayışsız canını sıkma son zamanlarda anlatsın esin Uygun Bir dille böyle olmayacagini

Çatı muayenesi yaptı hem doktor hem ebe düne göre biraz daha aşağı inmiş bebek. Yarın sabah gel dediler suni sancı için serum verip normal doğumu başlatacaklar. Acayip heyecanlı ve birazda stresliyim şuan :) ne yapıcam nasıl geçicek yarın hiç bilmiyorum. Sabah 8.30 da gel dediler. İnş suni sancı dan sonra hemen gelir. Allah kurtarsın hem bebişleri hem bizi inşallah :)
Amin inşallah 🤲Allah yardımcın olsun yarın sağlıcakla al kucağına bebeğini 🥰

Devlet hastanesine gidiyorum pek bilgim yok 38 dediler ama bakalım bende bir hafta sonra gidecem kontrole o zaman 38 haftaya girmiş olacam bakarlar mi bilmiyorum 🤷
Bakarlar muhtemelen çünkü 37den sonra bakıyorlar genelde yani devlette de öyledir heralde.

Kızlar kuru öksürüğe ne iyi gelir? Her şeyi deniyorum doğumdan önce geçer inşallah yoksa dikişlerim çok ağrır bu öksürükle
Canım kara turpu tepeden baya oyup içine bal koyuyorsun onu da bardağa otutturuyorsun karanlık yere koy akşamdan sabaha kadar turpun içinden sızıp bardağa doluyor sabah 1 yemek kaşığı iç onu anında kesiyor yıllardır yaparım bir yan etkisini görmedim istersen internetten de araştır ama bu dönemde kara turpu nasıl bulursun bilemedim 🤷‍♀️

Ben de geçen cuma gitmiştim açılma yoktu haftaya tekrar gel dedi. Acaba beni de suni sancıyla başlatır mıki😒
Yani duyduğuma ve okuduğuma göre suni sancı ve gerçek sancı arasında bir fark yok diyorlar. Sancıları getiren bir serum sadece. İyi düşünelim iyi olsun :)
Su gibi gelsin 🙃 çok heyecanlı gerçekten. Son gecenin tadını çıkar, mümkün olduğu kadar gevşe. Eşinle bir süre yapamayacağınız bir şey yapabilirsiniz, yemeğe çıkmak vs gibi, hem kafanız dağılır. Çok sevindim 😍
Ah bebişko ben çok heyecanlıyım gevşeme bir yana davul gibi gerginim. Hahahahah 🤣 İnş su Bi geçer dediğin gibi hepimizin
Amin inşallah 🤲Allah yardımcın olsun yarın sağlıcakla al kucağına bebeğini 🥰
Amin bitanem çok sagol :)

Arkadaşlar 13üne sezaryen randevusu almıştık. Ama benim aklımda hala bir yerlerde acaba normali denesem mi fikri var. Acaba 13ünden önce sancı gelse açılma olsa önce normali dener mi doktor ya. Biraz cins olduğu için soramıyorum. Başına gelen var mı öyle sezaryen diyip normale dönen

İki tarafında ilk torunu sonuçta, bencillik etmesin. Eşinde bu sekilde konusmalı. Aynı yatakta yatmıyacakar sonuçta ne abartmıs. Ozaman kendısı sonra gelsin. Madem rahat edemeyen o. Hem anne babanın aynı zamanda orada olması kadar doğal bir şey yok.
Sen nazlanıp millete sorun cıkaracakken böyle yapmaları çok ayıp gerçekten. Bune sacma kafa. Çok üzüldüm inanki, hiç umursama sen. Çok istiyorsa kendisi sonra gelsin.
Dediğin gibi rahatsız olan o o zaman ben 1 hafta sonra gelirm deseymiş . Sonuçta dopumda olsa ameliyata giricem babamın ilk kızıyım doğumda kardeşimle birlikte gelmesi kadar doğal birşey yok. Gelme sebebi de sadece torun değil sonuçta kendi kızı operasyon geçirecek . Çok kötü bi insan işte utansa üzüleceğimi bile bile talep istemez hatır gönül denen birşey var. Eşimde sinirlendi yetti bunun yaptığı arıcam gelmesin dedi. Şuan evde moraller bozuk konuşmuyoruzda

Bizimkiler aynı anda yanımda kalmayacaklar. Birinden biriniz sonra gelin dedik. Kendi annemle ilk daha rahat ederim diye 10 gün sonra eşimin ailesi gelecek. Aynı anda kalmak istemeyebilir ben onu anlarım ama o durumda o sonra gelmeli o zaman.
Aynen dediğin gibi bunu bizden talep etmesi terine kendisi ben rahatsız olurum sonra gelmeliyim demeli.

Selam hanımlar ben yine bi sorunla başbaşayım bıktım artık. Bizim ailelerimiz İstanbul da biz başka memleketteyiz 1300 km ötede . Doğumdan 10 gün önce falan annem gelecek . Babamla kızkardeşimde doğumdan 1 gün önce gelecek 5-6 gün falan kalacaklar benim kv de doğumdan bir gün önce gelecekti . Malum mesafe uzak olduğu için aynı evde kalınacak . Kv sorun çıkarmış babası varken ben kalamam o sonra gelsin ben gidince falan demiş . Çok zoruma gitti evi kapıyı birbirine kattım . Eşimi de iki arada bi derede bırakmış . Babam kendisini mi yiyo zaten sezeryan olacağım 1-2 gün hastane kalıcam 3-4 gün aynı evde kalınsa ne olacakki bunda ayıp bir durum mu var şartlarımız öyle ne yapalım 1300 km lik yol . Ağladım sinirmden
sen kendini neden üzdün ki
KV beğenmezse ve isterse otelde kalabilir yani
bu lafı ona söyle sen düşüneceğine, o düşünsün.
yahu hep diyorum doğuran biziz lohusa olan onlar of offf

Çatı muayenesi yaptı hem doktor hem ebe düne göre biraz daha aşağı inmiş bebek. Yarın sabah gel dediler suni sancı için serum verip normal doğumu başlatacaklar. Acayip heyecanlı ve birazda stresliyim şuan :) ne yapıcam nasıl geçicek yarın hiç bilmiyorum. Sabah 8.30 da gel dediler. İnş suni sancı dan sonra hemen gelir. Allah kurtarsın hem bebişleri hem bizi inşallah :)
sağlıkla kavuşun inşallah dualarımız sizinle.

Dediğin gibi rahatsız olan o o zaman ben 1 hafta sonra gelirm deseymiş . Sonuçta dopumda olsa ameliyata giricem babamın ilk kızıyım doğumda kardeşimle birlikte gelmesi kadar doğal birşey yok. Gelme sebebi de sadece torun değil sonuçta kendi kızı operasyon geçirecek . Çok kötü bi insan işte utansa üzüleceğimi bile bile talep istemez hatır gönül denen birşey var. Eşimde sinirlendi yetti bunun yaptığı arıcam gelmesin dedi. Şuan evde moraller bozuk konuşmuyoruzda
Tamam da rahat edemiyorsa o gelmesin. Böyle bir durumda babam gelecek rahat edemiyorsanız siz gelmeyin babam gidince gelirsiniz de. Lütfen de ben çok sinirlendim😬

selam anneler
doktordan geliyorum 37+3 3150 kg 15 Eylül sezaryen günü verdi. ağlayasım geldi bunu duyunca. duygularım karman çorman oldu.
doktor son hafta dinlen yorulursan bebeğin kilo alımı durur dedi. 250-400 gr aralığında kilo alması gerek bu hafta dedi.
doğumdan sonra korse takmanızı çok istemeyiz bağ dokusu artar bu da istediğimiz bir şey değil dedi( bunun türkçe meali nedir bilemedim) ama 2 aydan sonra mekik-plunk-bisiklet ile karın kaslarınızı çalıştırmanızı isteriz dedi.
doğumdan sonra kalan vitaminler bitene kadar kullanılsın dedi.
bir de son olarak spinal anestezi değil epidürel anestezi olacakmış.
13 eylül olacak diye düşünmüştüm ama erken olur 15 eylül uygundur dedi. bakalım hayırlısıyla sağ salim kavuşmak nasip olsun hepimize.

X