2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sanırım bir yeri silmedim, bir de zeytinyağı içmiyorum. 38. Haftanın başından beri de yapıyorum kalan her şeyi. Ama ne açılma, ne yumuşama, ne kanala girme, ne sancı, ne nişan… doktorum da kanıtlanan tek şey yürüyüş, onun dışında yapabileceğin bir şey yok diyor. Bebek karar verecek diyor 😕 yine de bir zararı olmadığı sürece denenebilir her şey. Hayırlısı 🙏
Ben yumuşama hissediyorum dün geceden beri..13ünde Doğum daha erken olur mu ki? Sezeryan olucam

Kızlar kuru öksürüğe ne iyi gelir? Her şeyi deniyorum doğumdan önce geçer inşallah yoksa dikişlerim çok ağrır bu öksürükle

Kızlar kuru öksürüğe ne iyi gelir? Her şeyi deniyorum doğumdan önce geçer inşallah yoksa dikişlerim çok ağrır bu öksürükle
İntertten çam kozalağı şurubu sipariş edebilirsin, belki aktarlarda da satılıyodur artık ama ciğerlere baya iyi geliyo.
Yarım çay bardağı pekmezin içinde bir çay kaşığı dolusu tereyağını eritip içebilirsin ama kaynatmadan sadece ikisi beraber ısınıp eriyecek.

Bence kontrole mutlaka gitmelisin. Zaten riskli haftalarda değilsin doğsa da bir şey olmaz ama Allah korusun bir terslik varsa fark edilmemesi daha büyük pişmanlık olur. Ben 35. Haftamda çok sık düzenli kasılmam var diye acile gittim hatta boşuna mi gidiyorum evham mi diye burda konuştuk ama boşuna değilmiş. 2 cm açılmam vardı bebek kanalda nişan geldi gelicek gibiydi. Ertesi gün kendi doktoruma gittiğimde rahim ağzında kısalma bile başlamıştı 1 haftada 3 kez elle açıklık muayenesi oldum nişanım da geldi ama bak hala doğurmadım. Tabi benim haftam erken diye 1 hafta ilaç kullandım ama bırakalı da 1 hafta oldu hala doğuma dair bir şey yok. Gelmeyen bir suyum bir sancım kaldı yani demem o ki gelicekse zaten gelir doğumu tetikliyor diye kesin bir şey de yok. Kontrolde her zaman yarar var ben bunu anladım.
Aynen öyle doktor demişti
Ki zaten doğumu tetiklese hep yaparız suni sancı diye bişey olmaz

Çatı muayenesi yaptı hem doktor hem ebe düne göre biraz daha aşağı inmiş bebek. Yarın sabah gel dediler suni sancı için serum verip normal doğumu başlatacaklar. Acayip heyecanlı ve birazda stresliyim şuan :) ne yapıcam nasıl geçicek yarın hiç bilmiyorum. Sabah 8.30 da gel dediler. İnş suni sancı dan sonra hemen gelir. Allah kurtarsın hem bebişleri hem bizi inşallah :)
Ben de geçen cuma gitmiştim açılma yoktu haftaya tekrar gel dedi. Acaba beni de suni sancıyla başlatır mıki😒

Foruma bile 3. Cocuga hamileyim yazsan dünyanın linçini yersin😂😂😂 bi derdimi acayım dedşm gebeliğin ilk zamanları biraz karışık duygular içindeyken, benimde üçüncü çocuk, 11.yaş2.5 yas ve hamilelik 🙃 neyse duymadığım laf kalmadı 🤪 korunmayı bilmiyormusuna kadar dayandı cahilliğim en masumuydu yani. Ben 9 yıl tek cocukla kaldım istemiyordum kızım çok ısrar edince ikinci oldu üçüncü de korunurken oldu ki hamile kalabilmem zor dr kontrolğnde kalabiliyorum yani süpriz oldu. Bende 37 yasında tüm kariyeri çöpe atmak istemezdim boşuna okumadık ama iki küçük varken ertelemek gerek biraz hayatı. Bu arada cocuklar gezmeye engel değil bence iyi plan gerek okadar
Benimde 3. Sürpriz. Büyük bir şok yaşadım Allah biliyor napıcam şimdi dedim. Desteğim yok kimse yok. Ama seve seve hevesle bekliyorum şimdi. Ben 2 çocukla çok güzel gezdim. Şimdide geziyorum. Doğunca da gezerim. Ha daha çok çocuklara yönelik yerlere gidiyoruz artık. Onların konforu daha önemli oluyor ama ben bundan zevk alıyorum. Ben baktıktan sonra 3 te yaparım 13 te kime ne demi ama. Ha zorluğu çok. Yaşları yakın okula git gel problem. Eşim çok yoğun çalışıyor. Kaynana deden yok anne desen yok. Arada bende dertleşecek birilerini arıyorum zorlanıyorum. Bazen buraya yazıyorum bazen arkadaşlarıma anlatıyorum rahatlıyorum.Ama başarıcaz inanıyorum.7 yaş 1.5 yaş ve hamilelikten sesleniyorum. Gayet mutluyum allahım güzel günlerini göstersin inşallah.

Benimde 3. Sürpriz. Büyük bir şok yaşadım Allah biliyor napıcam şimdi dedim. Desteğim yok kimse yok. Ama seve seve hevesle bekliyorum şimdi. Ben 2 çocukla çok güzel gezdim. Şimdide geziyorum. Doğunca da gezerim. Ha daha çok çocuklara yönelik yerlere gidiyoruz artık. Onların konforu daha önemli oluyor ama ben bundan zevk alıyorum. Ben baktıktan sonra 3 te yaparım 13 te kime ne demi ama. Ha zorluğu çok. Yaşları yakın okula git gel problem. Eşim çok yoğun çalışıyor. Kaynana deden yok anne desen yok. Arada bende dertleşecek birilerini arıyorum zorlanıyorum. Bazen buraya yazıyorum bazen arkadaşlarıma anlatıyorum rahatlıyorum.Ama başarıcaz inanıyorum.7 yaş 1.5 yaş ve hamilelikten sesleniyorum. Gayet mutluyum allahım güzel günlerini göstersin inşallah.
Ayrıca ben bankacıydım. Çok da seviyordum işimi. Ama çocuğuma bakan olmadı. 3 bakıcı değiştim. En son kreşe verdim rahat ettim. Ama eşim başka ilde çalışıyordu. Haftasonları geliyordu ona rağmen direndim. Baktım çocuk babayı çok özlüyor bastım istifayı geldim. Çocuklarımla ilgileniyorum. Ha çalışmayı çok isterdim. Desteğim olsa çalışırdımda. Ama nasip. Nasipten öteye geçilmiyor. Şimdi varsa yoksa eşim ve çocuklarım.

Selam hanımlar ben yine bi sorunla başbaşayım bıktım artık. Bizim ailelerimiz İstanbul da biz başka memleketteyiz 1300 km ötede . Doğumdan 10 gün önce falan annem gelecek . Babamla kızkardeşimde doğumdan 1 gün önce gelecek 5-6 gün falan kalacaklar benim kv de doğumdan bir gün önce gelecekti . Malum mesafe uzak olduğu için aynı evde kalınacak . Kv sorun çıkarmış babası varken ben kalamam o sonra gelsin ben gidince falan demiş . Çok zoruma gitti evi kapıyı birbirine kattım . Eşimi de iki arada bi derede bırakmış . Babam kendisini mi yiyo zaten sezeryan olacağım 1-2 gün hastane kalıcam 3-4 gün aynı evde kalınsa ne olacakki bunda ayıp bir durum mu var şartlarımız öyle ne yapalım 1300 km lik yol . Ağladım sinirmden

Çok teşekkür ederim. Ağrılı mıydı çatı muayenesi kısa mı sürdü? Sonrasında herhangi bir ağrınız kanama vs olmadı dimi? Normalde çok rahat biriyimdir ama bu konuda çok tedirgin oldum kendime şaşırıyorum
37+1 de çatı muaynesi oldum. Ne acı ne ağrı olmadı. Kanamam olmadı. He oladabiliyormuş ama sorun olduğunu sanmıyorum herkes yapıyor bunu nerdeyse 🤷🏼‍♀️ Çatı muayenesi bi doğum muaynesi değil doktorum hep bunu söylüyor

Selam hanımlar ben yine bi sorunla başbaşayım bıktım artık. Bizim ailelerimiz İstanbul da biz başka memleketteyiz 1300 km ötede . Doğumdan 10 gün önce falan annem gelecek . Babamla kızkardeşimde doğumdan 1 gün önce gelecek 5-6 gün falan kalacaklar benim kv de doğumdan bir gün önce gelecekti . Malum mesafe uzak olduğu için aynı evde kalınacak . Kv sorun çıkarmış babası varken ben kalamam o sonra gelsin ben gidince falan demiş . Çok zoruma gitti evi kapıyı birbirine kattım . Eşimi de iki arada bi derede bırakmış . Babam kendisini mi yiyo zaten sezeryan olacağım 1-2 gün hastane kalıcam 3-4 gün aynı evde kalınsa ne olacakki bunda ayıp bir durum mu var şartlarımız öyle ne yapalım 1300 km lik yol . Ağladım sinirmden
Bizimkiler aynı anda yanımda kalmayacaklar. Birinden biriniz sonra gelin dedik. Kendi annemle ilk daha rahat ederim diye 10 gün sonra eşimin ailesi gelecek. Aynı anda kalmak istemeyebilir ben onu anlarım ama o durumda o sonra gelmeli o zaman.

İki tarafında ilk torunu sonuçta, bencillik etmesin. Eşinde bu sekilde konusmalı. Aynı yatakta yatmıyacakar sonuçta ne abartmıs. Ozaman kendısı sonra gelsin. Madem rahat edemeyen o. Hem anne babanın aynı zamanda orada olması kadar doğal bir şey yok.
Sen nazlanıp millete sorun cıkaracakken böyle yapmaları çok ayıp gerçekten. Bune sacma kafa. Çok üzüldüm inanki, hiç umursama sen. Çok istiyorsa kendisi sonra gelsin.

Aynen öyle doktor demişti
Ki zaten doğumu tetiklese hep yaparız suni sancı diye bişey olmaz
Aynen öyle zaten bu haftalardan sonra tatiklese de risk değil ki. Önemli olan sağlıklı doğması yoksa vaktin de benim için önemi yok. Ben bebegimin kuvöze girmeyeceğini bilsem 35te doğmasını engellemezdim mesela.

Çatı muayenesi yaptı hem doktor hem ebe düne göre biraz daha aşağı inmiş bebek. Yarın sabah gel dediler suni sancı için serum verip normal doğumu başlatacaklar. Acayip heyecanlı ve birazda stresliyim şuan :) ne yapıcam nasıl geçicek yarın hiç bilmiyorum. Sabah 8.30 da gel dediler. İnş suni sancı dan sonra hemen gelir. Allah kurtarsın hem bebişleri hem bizi inşallah :)
Su gibi gelsin 🙃 çok heyecanlı gerçekten. Son gecenin tadını çıkar, mümkün olduğu kadar gevşe. Eşinle bir süre yapamayacağınız bir şey yapabilirsiniz, yemeğe çıkmak vs gibi, hem kafanız dağılır. Çok sevindim 😍

Valla kuzucum çok haklısın öyle bir şey demeye hakkı yok aynısını baban talep etseydi nasıl karşılardı acaba. Bizim ailelerde baska sehirde ve benimki normal doğum görünüyo suan. Benim annemde eşimin ailesi de doğum için hastaneye gittiğimizde gelicek. Eşim ailesine biz hastaneden çıkınca gelin diyecek bakalım tepkileri ne olacak bilmiyorum ama eşim onların da bunu mantıklı kabul edeceğini söylüyor. Ayrıca kv, kp annem biz hepimiz aynı evde olucaz kimse bunu sorun etmiyor. Tabiki annem çok rahat edemicek biliyoruz ama hiç böyle bir talebi olmadı. Bence çok yanlış bir şey sonuçta annen ve kız kardeşin var tek kalacak değil ya. Kimse kimseyi yemez korkmasın öcü yok ortada.

X