2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
39+4’ten günaydın hanımlar. Yine buradayız, yine bir belirti yok. Dün de düşündüğüm gibi yorgunluk nedeniyle bel ağrısıydı muhtemelen hissettiğim 😬
Ben dün sabah kalktığımda iç çamaşırımda kanama vardı.sonra damla damla devam etti. Doktor ve ebeyle görüştüm sonra akşamüstü hastanede buluştuk. Nst de sancım çıktı ama düzensizdi. Ebe çatı kontrolü yaptı korkulacak bişey yok dilatasyon kanaması dedi açılma kanamasıymış o da sanırım. Ama bebeğin kafası yukarıda biraz dedi. Eve geldik bugün tekrar gidicez Nst için. Psikolojik olarak çöküntü yaşıyorum artık 😅😅
Bende de olmuyor.. yani şöyle evet popoyu filan dayıyor arada karnımda sertlik oluyor ama burda kızların anlattığı gibi bu sertlikle beraber gelen bi regl ağrısı ya da nefes kesilmesi olmuyor 🤷🏼‍♀️ Bugün kontrolüm var bakalım 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Dün Nst deyken Ebem '' şuan sancın var hissetmiyor musun '' dedi. O an tek hissettiğim şey kalp çarpıntısı gibi birşeydi. Henüz hala çözemedim tam sancılar nasıl ama ebemin söylediğine göre gerçek doğumda anlaşılırmış.

Spinal anestezi sonrası baş ağrısı kurbanı olarak çocuğa zarar vermeyecek yeni ağrı kesiciler keşfetme çabasındayım 🤦 normal dogurun arkadaşlar normal..
Bu durumun anestezi veren doktorla ilgili olduğunu düşünüyorum. Spinaldi benim de ne bel ne baş ağrısı olmadı şükür. Hatta sezaryen beni hiç zorlanmadı diyebilirim. Kısa sürede ayaklandım.

Spinal anestezi sonrası baş ağrısı kurbanı olarak çocuğa zarar vermeyecek yeni ağrı kesiciler keşfetme çabasındayım 🤦 normal dogurun arkadaşlar normal..
Bol bol kahve öneriyolar içtin mi ki böyle sert sade. İyi geliyormuş sezaryenden sonra. Benim olan yakınlarımın hepsi çok kahve içmişlerdi

Ben dün sabah kalktığımda iç çamaşırımda kanama vardı.sonra damla damla devam etti. Doktor ve ebeyle görüştüm sonra akşamüstü hastanede buluştuk. Nst de sancım çıktı ama düzensizdi. Ebe çatı kontrolü yaptı korkulacak bişey yok dilatasyon kanaması dedi açılma kanamasıymış o da sanırım. Ama bebeğin kafası yukarıda biraz dedi. Eve geldik bugün tekrar gidicez Nst için. Psikolojik olarak çöküntü yaşıyorum artık 😅😅

Dün Nst deyken Ebem '' şuan sancın var hissetmiyor musun '' dedi. O an tek hissettiğim şey kalp çarpıntısı gibi birşeydi. Henüz hala çözemedim tam sancılar nasıl ama ebemin söylediğine göre gerçek doğumda anlaşılırmış.
Su gibi bir doğum olsun 🙏 çok sevindim. Darısı başımıza 🥰

Bazı deneyimli arkadaşlar bizi nasıl korkuttuysa bilinç altıma işlemiş:) doğumdan sonra hayatımızın tamamen biteceğine inandirmislar. Bunu duyduğuma çok sevindim N Nevasar 🤗💖
Bu mesaji temenni olarak yazmistim ama dun biraz benim kucagimda, biraz babanin kucaginda, biraz uykuda son sezonun yuklenen bolumlerini bitirdik valla. Bunu da normal dogum sonrasi cok zor toparlanan biri olarak yaziyorum.
Evet herkes niyeyse felaket senaryosu yazmaya bayiliyor.

Bu durumun anestezi veren doktorla ilgili olduğunu düşünüyorum. Spinaldi benim de ne bel ne baş ağrısı olmadı şükür. Hatta sezaryen beni hiç zorlanmadı diyebilirim. Kısa sürede ayaklandım.
Buna ben de şaşırıyorum, biri diyor ki yoo hiçbi sorun olmadı biri diyor ki baş ağrısından 1 hafta kendime gelemedim. Farklı olan nedir bazılarında ilaç yan etkisi mi acaba yoksa anestezist tecrübesiyle mi alakalı 🤷🏻‍♀️

Kızlar hiç doğum belirtim yok 🙄 cuma 40 doluyor cuma gel alttan muayne ederiz açıklık varsa yatışı yaparız yoksa çok geciktirmek istemiyorum 40+3 te suni ile deneriz dedi 🙄🙄🙄
Pilesenta da kireçlenme başlamış çok sorun değil bol su dedi ama üzüldüm yine de uff..
hiç sancım da yok 🙄 açılmam inşallah olur varmı hızlandırmak için öneriniz kızlar açıklığı 🙄🙄 birde açıklık varsa ama sancı yoksa yine suni veriyorlar dimi? Onu sormayı unuttum …
fuzuli_ fuzuli_ benden haberler böyle 🙄

Kızlar hiç doğum belirtim yok 🙄 cuma 40 doluyor cuma gel alttan muayne ederiz açıklık varsa yatışı yaparız yoksa çok geciktirmek istemiyorum 40+3 te suni ile deneriz dedi 🙄🙄🙄
Pilesenta da kireçlenme başlamış çok sorun değil bol su dedi ama üzüldüm yine de uff..
hiç sancım da yok 🙄 açılmam inşallah olur varmı hızlandırmak için öneriniz kızlar açıklığı 🙄🙄 birde açıklık varsa ama sancı yoksa yine suni veriyorlar dimi? Onu sormayı unuttum …
Ahududu yaprağı çayını önerdiler bana sancı yoksa getiriyormuş ben deneyeceğim

Bnde nst de de yok 😬😁
Ahududu yaprağı çayını önerdiler bana sancı yoksa getiriyormuş ben deneyeceğim
Bi araştırayım canım

39+4’ten günaydın hanımlar. Yine buradayız, yine bir belirti yok. Dün de düşündüğüm gibi yorgunluk nedeniyle bel ağrısıydı muhtemelen hissettiğim 😬
(Bu yazdıklarımın hepsi 37 haftadan itibaren) Canım bol bol yürüyüş, perine masajı, korunmazsız ilişki, çömel kalk hareketleri, yerleri silme, merdiven çıkıp inme, adaçayı (dr sorup içebilirsin bizimki 37 den itibaren her gün bir fincan için dedi) yarım çay bardağı zeytinyağı içmek. Ben bunlara başladımm doktorumun tavsiyesiyle. Aklında bulunsun🤗 kızlar sizde yapabilirsiniz eğer riskli bi durumunuz yoksa dr unuza sorup😘

Hurma yemek hızlandırıyor demişlerdi bir de sguat hareketleri meryem ana otu vardı benim hatırladığım kadarıyla Benim ilk kızımda ne yürüyüşler ne hurmalar bacaklarımı aca aca yer silmiştim açıklık olmadı 41 haftaya dayanmıştık en sonunda sezeyan oldum ve ertesi gün kalktım yatmadım sezeryan anlatıldığı gibi olmadı. Bence nasıl doğum her bünyede farklı ise doğum sonrası semptomlar da aynı kimimiz daha rahat doğum yapıyoruz sonrası da öyle kimimiz sonrasında ağrılar yaşayabiliyor. Allah kolay rahat doğumlar versin geride kalanlarımıza

Açıklık varsa suni sancı deniyorlar. Bana doktor suni sancının işe yaraması için en azından rahimde yumuşama olması lazım dedi. Aksi halde yaramaz dedi 😏 membran sıyırma diye bir yöntem var bir de, o da denenebilir belki, aklında olsun sor onu da. Ama ben ona da uygun değildim, o arada bir boşluk oluşması lazımmış, bende o da yoktu.
Açıklık için işe yarayacak şey sanırım korunmasız cinsel ilişki. Spermde rahim ağzını yumuşatan bir madde var. Onun dışındaki yöntemler sanırım daha çok oksitosin arttırmaya yönelik, hurma, ahududu yaprağı çayı, meme ucunun uyarılması. Ben hepsini yapıyorum 🤭 bir de yürüyüş, squat ve egzersiz topunun üzerinde zıplama. Onlar da bebeğin kanala inmesini kolaylaştırıyormuş. Ama en nihayetinde her şey bebeğe bağlı, onun doğumu başlatmak için bir hormon salgılaması gerekiyor. Dediğim gibi ben hepsini yapıyorum, hiç bir ilerleme olmadı henüz. Umarım sende işe yarar 🙏
Bir de stres doğumu geciktirebiliyormuş, mümkün olduğunca rahat olmaya çalış. Dikkatini dağıt, meditasyon yap, hayal kur, duş al 🙃 ben de her zaman çok başarılı olamasam da gevşemek lazım 😘

X