2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar kızım doğumdan 12 de çıktım. Şükür ikimiz de iyiyiz 😊 Oğlum da geldi gördü beni. Anne niye uzanıyorsun kalksana, bak artık Kübra Nur karnında değil dedi 😂 Biraz daha toparlanınca yazacağım inşallah 😊
Gözünüz aydın 😍 Sağlıklı, hep birlikte, mutlu bir hayatınız olsun 🙏

Ben de 32’de çalışabilir aldım, başka bir şey istemediler benden. İş yerinden ayrıntıları bir öğren istersen. Zaten raporlu veya raporsuz 37’den sonra yasal olarak çalışamıyorsun, orada bir rapora ihtiyaçları olmaması lazım. Diğerinin de doktorla bir alakası yok ki, yasal olarak sana 16 hafta verilmiş. Ücretsiz izin kullanmayacaksan işe dönüş tarihi de belli. Yanlış biliyor olabilirler senden bunu isteyenler.
Günaydın sağolasın, istemediler şimdi de, biz pazar günü acilden giriş yapmıştık, 30 Ağustos da araya girdi neyse işte, esim gitti ilk iş günü hemen , ben söyledim eşime, doğum belgesi dışında analık izni bitiş süresi yazan belge vardi, onu da sorar mısın diye. Onlar da takipli yerden cakisamaz raporu alacaktı gibi bişey demişler , anladığım kadarıyla onlar sadece doğum belgesi verecekler , doktor izindeynis onu da alamadık ama dün aradılar, bugün gidecek esim alacak. Doğum belgesi işte sade yalın bı belge biliyorum, bebeğin boyu, kilosu, doğum tarihi vb yazıyor nette de örnek var zaten, ama işte benim dediğim bir belge vardi, bulursam atayım eski telde fotosu vardı , orada apaçık analık izni bitiş tarihi yazıyor , 3 ay sora ise başlıyorsun ya, ben onu hastaneden almıştım muhtemelen, ama en olumsuz ihtimalle onu alamasam da , zaten izne ayrıldıgim tarih sistemde var ki iş yerinde, gerek kalmaz diye düşünüyorum başka belgeye.

Kızlar ben doğurdum epidural sezeryan. Suyum gelmişti ama açıklık 1 cm hiç sancı da çıkmadı. Bebeğin kalp atışları da normalden yavaştı. Dr ilki de sezeryan hiç riske girmeyelim gel doğurtayım seni dedi. Hemen ekini topladı akşam 9.30 da Adelimi kucağıma aldım. Benim kistler vardı komple onları temizledi. Ancak yine rahmim kasılma problemi oldu yine suni sancı verdiler ben ikidir hem sezeryan ağrısı hem sancı ilke boğuşuyorum. Ama iyiyiz ikimizde 2800 sanırım kilosu bir şey demediler yarın söylerler heralde boyunu kilosunu. Sütüm geldi kuzum emdi baya. Şimdi uyuyor çok minnak ya görseniz şuan aşk yaşıyorum uyuyamıyorum ona bakmaktan
Yaa hayırlı olsun sağlıkla büyüsün bebişin 😊

Kızlar ben doğurdum epidural sezeryan. Suyum gelmişti ama açıklık 1 cm hiç sancı da çıkmadı. Bebeğin kalp atışları da normalden yavaştı. Dr ilki de sezeryan hiç riske girmeyelim gel doğurtayım seni dedi. Hemen ekini topladı akşam 9.30 da Adelimi kucağıma aldım. Benim kistler vardı komple onları temizledi. Ancak yine rahmim kasılma problemi oldu yine suni sancı verdiler ben ikidir hem sezeryan ağrısı hem sancı ilke boğuşuyorum. Ama iyiyiz ikimizde 2800 sanırım kilosu bir şey demediler yarın söylerler heralde boyunu kilosunu. Sütüm geldi kuzum emdi baya. Şimdi uyuyor çok minnak ya görseniz şuan aşk yaşıyorum uyuyamıyorum ona bakmaktan
Gözünüz aydın 😍 çok sevindim sütün geldiğine, miniğin de doya doya emdiğine. Gözlerim doluyor ya bu mesajları okurken, ne kadar mucizevi bir şey şu iş. Darısı tez zamanda başımıza.

Evet şükür 🤲 kizimda doğum belgesi dışında izni bitimini gösterir bir belge daha vardı ama nereden nasıl alıyorduk hatırlanıyor um
Tamam iste, hastaneden 2 ayri belge duzenlenmesi lazim. Biri dogum belgesi, diğeri dogum sonrasi raporu. Siz bebegi kontrole goturdugunuzde danisma ya da vezne bolumune sorun, onlar yonlendirir.

Günaydınnn🌸🌸 şükür eylüle kavuştuk🤲🏻 Ağustos bana 4 ay gibi gelmişti 😁 hesaba göre son 9 gün 😍 her gün evi kırklıyorum resmen belki gece sancım olursa her yer düzenli olsun diye 😂😂 iyice takıntıya sardım .. düşündükçe gelmiyor sanki.. süreklide hareket halindeyim böylece ama yok 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
sağlıkla zamanında gelsinler 🤲🏻🤲🏻

Ahhaha ilahi bebek🤣🤣 Ben 4-5 gündür senin dediğin gibiyim. Maşallahhta hiç durmuyor benimki ya. Fazla dayanamaz içerde bence bizim bebikler😂
Kime fazla dayanmaz dediysek hala doğurmadı farkında mıyız 😅 mesela ben ha gittim ha gidiyorum diye diye 1 haftadır doğurmadım ama nişanı gelmeden az sancısı olan patır patır doğurdu 🤣🤣

Günaydın doğum sonrası hikayeler çok güzel oluyor bol bol yazın doğuranlar. Benim de 8 günüm kaldı ama hiç uyuyamıyorum artık. Saat var ölçüyor. Uyanıyorum bir bakıyorum 3 4 saat. Ağrı sancı yok sıcak da diil artık. Gözümden uyku akıyor ama dalamıyorum. Vücut kendini hazırlıyor muhabbeti herhalde

Sen böyle anlattıkça doğurmak istiyorum resmen 😍 maşallah sağlıkla büyüsün minik kuzu. Sana da çok geçmiş olsun en kısa zamanda toparlarsın inşallah 🌸

Kime fazla dayanmaz dediysek hala doğurmadı farkında mıyız 😅 mesela ben ha gittim ha gidiyorum diye diye 1 haftadır doğurmadım ama nişanı gelmeden az sancısı olan patır patır doğurdu 🤣🤣
🤣 bu kadar haklı olmasan. Ha dogurdum ha doguracam.diye bekliyorum gelmiyor neyse cuma gunu 38. Haftam bitiyor belki o günu bekliyordur 😳

🤣 bu kadar haklı olmasan. Ha dogurdum ha doguracam.diye bekliyorum gelmiyor neyse cuma gunu 38. Haftam bitiyor belki o günu bekliyordur 😳
Valla hep ummadık taşlar baş yardı🤣🤣Maşallah ne güzel 38leri gördün ne erken ne geç 😅 ınşallah daha fazla bekletmez sağlıkla gelir 🌸

Valla hep ummadık taşlar baş yardı🤣🤣Maşallah ne güzel 38leri gördün ne erken ne geç 😅 ınşallah daha fazla bekletmez sağlıkla gelir 🌸
Ay ay seninle 40. Haftayı görecez gibime geliyor 😂😂 yerlerini sevdiler

X