2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
KIZLAR SAĞLIK OCAĞINDA BENİMLE İLGİLENEN EBE TAVSİYE ETTİ. SİZLERLE DE PAYLAŞMAK İSTEDİM. “TOMRİS’ İN EMZİRME NOTLARI” GOOGLE YAZINCA ULAŞILIYOR AMA BEN LİNK BIRAKAYIM. HEPİMİZİN ÖĞRENMESİ GEREKEN ŞEYLER❤️

Bu linke tıklayın okuyunca aşağıda numaralandırılmış notları var☺️ Hepimize faydası olur umarım öyle düşünüyorum👏🏻😌
Ben ayrıca notlarıma kaydettim telefonuma🙂
Bu blog sayesinde gecen sene sütü az olan ablam emzirme kampı yaparak sütünü artırdı cok duamizi aldi bu bayan. Yeniden aklıma getirdiğin iyi oldu canım çok teşekkür ederim 🌼

Benim acı eşiğim yüksek ne kadar etki eder bilmiyorum ama bugün nstdeki sancıları hiç hissetmedim bile bir de ilk çocuk hiç yaşamadım bilemiyorum da 🤷‍♀️ hiç ağrısı olmayıp doğurmaya giden de olunca her ihtimali düşünüyorum. Şuanki kasılmalar normalde olandan farklı böyle sanki karnım yanıyor kasılınca sıcak basıyor beni
Bende senin gibiyim 2 gündür. Kistten dolayı adetlerim çok ağrılı geçerdi o yüzden şuan ki sancılar bana tırt geliyor,etksiz gibi ama karnım orta kısımda taş gibi oluyor bebiş toplanıyor. Sordum doktora nst yaptır dedi, nst de öyle aman aman sancı çıkmadı düzenli böyle 30 55 arası ara ara oldu ama onlar da bebek hareket ettiği in oldu yine o kasılma işi nst ye denk gelemedi😅 dönüş yolunda yine kasıldı ama nst yoktu. Ebem kasılmalar normaldir olacak hatta olması güzel birşey yaklaştığını gösterir dedi🤪🥳

C Cikilop1 ManyakPrenses ManyakPrenses kızlar benim göbeğim de sizinkiler gibi ama sanırım hep böyleydi benim. Annemle 1-2 hafta görüşmedik bi foto attım böyle sizinkiler gibi hemen telaşlanmıs karnı inmis bunun diye ama hep inikti benim, o yüzden çok mide sorunum olmadi yanma şişme gibi. Eski halinize göre degerlendirin bence

Bende senin gibiyim 2 gündür. Kistten dolayı adetlerim çok ağrılı geçerdi o yüzden şuan ki sancılar bana tırt geliyor,etksiz gibi ama karnım orta kısımda taş gibi oluyor bebiş toplanıyor. Sordum doktora nst yaptır dedi, nst de öyle aman aman sancı çıkmadı düzenli böyle 30 55 arası ara ara oldu ama onlar da bebek hareket ettiği in oldu yine o kasılma işi nst ye denk gelemedi😅 dönüş yolunda yine kasıldı ama nst yoktu. Ebem kasılmalar normaldir olacak hatta olması güzel birşey yaklaştığını gösterir dedi🤪🥳
Evet zaten olması lazım bu kasılmalar doğuma hazırlıyor bizi. Kız işte benim nst de öyle az bişe değil 90-100 çıktı kasılmalar ama tirt yani doguk değilmiş 😅 daha da gitmem dedim kasılma var diye 😅

Bu blog sayesinde gecen sene sütü az olan ablam emzirme kampı yaparak sütünü artırdı cok duamizi aldi bu bayan. Yeniden aklıma getirdiğin iyi oldu canım çok teşekkür ederim 🌼
Ne demek canım ya inşallah bizede faydası olur. Yarın hepsini okuyucam bende not çıkarayım diyorum🥰 Bebişlerimizi güzel güzel emzirelim inş. hepimizzz❤️

C Cikilop1 ManyakPrenses ManyakPrenses kızlar benim göbeğim de sizinkiler gibi ama sanırım hep böyleydi benim. Annemle 1-2 hafta görüşmedik bi foto attım böyle sizinkiler gibi hemen telaşlanmıs karnı inmis bunun diye ama hep inikti benim, o yüzden çok mide sorunum olmadi yanma şişme gibi. Eski halinize göre degerlendirin bence
Benim böyle değildi kuzum son 1 haftadır böyle bugün annem bi kaç günün ya var ya yok dedi hatta eve giderken bişey olursa ara diye tembihledi 😂 kızımda da 2-3 günün var senin demişti haftasonu kızımı doğurmuştum 😂

Şuan var öyle birşey evet karnım aşağı tartıyor sanki. Peki rahim ağzı yumuşadıysa bu kanala girdi demek oluyor mu yoksa kanalın ucunda olsa da olabilir mi? Soracaktım doğumq gitti doktorum soramadım sadece rahim ağzı baya yumuşamış doğumun yakın diyebildi
Kanala girmesi farklı. Kanala doğum zamanı da girebilir yada günler öncesinde de girebilir. Bunu da ultrason da görür sana söyler yoksa anlaşılmaz

Hımm anladımm o zaman düşmeye başladı diyebilirim. Çünkü göbek deliğim gözüküyordu şimdi daha az görüyorum mesela. Sanırım yavaş yavaş düşüşe geçti canım sağol cevabın için çok mantıklı🤩

Bir de ben çok çektim mide boğaz yanmasından şişelerce gaviscon içtim hep bugün mesela ilk defa miğdem yada boğazım yanmadı salçalı yemek yediğim de 😂

Evet zaten olması lazım bu kasılmalar doğuma hazırlıyor bizi. Kız işte benim nst de öyle az bişe değil 90-100 çıktı kasılmalar ama tirt yani doguk değilmiş 😅 daha da gitmem dedim kasılma var diye 😅
Ya bende ebeye sordum başta o da acaba açılma başladı da farketmedim mi diye git bi nst yapılsın ona göre gelip muane edeceğim dedi birşey çıkmadı 🤣 ama 60 lafı da hissetmedim sadece bebiş hareket ediyordu

Benim hamilelikte çıktı ilk kızımda doğumdan sonra geçmişti tekrar hamile kalınca yine çıktı 🤦‍♀️
Arkadaşım hamile kaldığını mantardan anlıyor biliyor musun 🤭 5 kez hamile kaldı, 1 i düşük 1 i de kimyasaldı. Ilk belirtisi hep mantar oldu. Hatta ilk hamileliğinde yoğun bir mantar akıntısı olmuştu da, nişan sanıp hastaneye gitmiştik.

Bir de ben çok çektim mide boğaz yanmasından şişelerce gaviscon içtim hep bugün mesela ilk defa miğdem yada boğazım yanmadı salçalı yemek yediğim de 😂
Doktorlarin bu hafta icin yorumunda bunlar vardı zaten, karnınız aşağı doğru inebilir ve mide sorunlarınız nefes darlığınız azalir diye ama bu hemen dogum olacak demek değildir diyolar. Nedense buna benzer yorumlarda ben koca karı tecrubelerini daha cok önemserim aslında 😂

Arkadaşım hamile kaldığını mantardan anlıyor biliyor musun 🤭 5 kez hamile kaldı, 1 i düşük 1 i de kimyasaldı. Ilk belirtisi hep mantar oldu. Hatta ilk hamileliğinde yoğun bir mantar akıntısı olmuştu da, nişan sanıp hastaneye gitmiştik.
Hahah ne kadar değişik 😂 aman allah düşmanımın başına vermesin valla bu mantar illetini 😣

X