2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar cok sukur bebek de ben de iyiyiz. Spinal denediler olmadi genel anestezi oldum. Bebisim 2590 gram 48 cm dogdu gercekten minismis. 🤗Cok sukur sagligi yerinde cok sukur. Darisi diger eylul bebeklerimize olsun saglikla 🥰🍀💐
Tebrik ederim canım. Iyi olmanıza çok sevindim. 🤗 Allah analı babalı büyütsün 💐

Kızlar hastaneye yaticam birazdan 2cm acilmam var bebis olmuş 3.900 ama doktorum catin musait yaparsin dedi bakalim hayirlisiyla gucagima alirim insallah dua edin bol bol bende edicem hepinize insallah sag saglim alirim gucagima beni kilosu korkutuyor bitek sezeryana dönmezde normal dogumla dunyaya gelir insallah herseyin hayirlisi hepinizd kolay doguumlar nasip etsin Rabbim smdiden hakkinizi helal edin dogum yapinca burdan yazicam insallah sizlere 🥰❣️
Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. Güzel haberler bekliyoruz senden de 🙏

Kızlaar selaamm🌸 bugün kontrolümüz vardı, benim bebiş büyümüş şükür 😍 36+1 olduk bugün kilosu 2.711 olmuş geçen hasta 2.383 çıkmıştı. Çok zayıf değil haftasına göre iyi herhangi problem yok dedi doktorumuz. Zaten bütün bebekler haftasıyla aynı olsa hepsi 4 kilo doğmak zorunda olur sende iri bir insan değilsin 4 kilo çocuk doğurması beklemiyorum dedi 🤣 bende 1.65 boy 52 kiloyla hamile kalıp 4 kilo bebek beklememiştim zaten 😅 ilacı bırakıyoruz ama rahim ağzım yine kısalmış. Geçen hafta 2.3 çıkmıştı şimdi 1.8 olmuş dinlen ağır iş yapma, ayakta fazla kalma dedi. Birazda enfeksiyon çıktı ilaç verdi enfeksiyon erken doğuma neden oluyor dedi. İnşallah 1 hafta daha dayanırız haftaya tekrar kontrolüm var tabi doğurmazsam 🤣
Sağlıkla gelsin bebiş ♥️ Güzel haberlerle gelmişsin bebeğin de sağlıkla gelsin inşallah 🙏
Hanımlar beni de yakında doğuracaklara ekleyin 😂 nst de sancım ve kasılmalarım çıktı ama düzensizdi. Ardından muayene oldum. 36+5 deyiz oğlum 3070 kilo olmuş boyu 50.3cm. 37-38. Haftaya göre gelişimi. Suyum geliyor diye düşünmüştüm ve suyum azalmış ama riskli seviyelerde değil henüz.alttan muayene etti 38 de yapıcaktık ama kasılmaların var 37 olmuşsun zaten istersen bakalım dedi açılmam yok ama rahim ağzım çok yumuşamış her an gelebilirmiş 😂 minyon yapıma rağmen çatım doğum için çok müsaitmiş doğumun rahat olacak dedi.vücudum doğuma hazırlanmış 1 güne de gelebilir 1 haftaya da dedi. Ama ben sancılarımı kasılmalarımı çok hissetmiyorum nstdeki sancıların farkında değildim 😅 doktor da bana 2 durum söyledi. Ya ağrıların uyuyamaz derecede sıklaşır ya da günde 10 dan daha az hareket ederse hemen gel doğuruyorsun demektir dedi 😅 oğlum hareketli çünkü farketmiştim baya azaldığını. Kafa kanal ağzında bekliyoruz bakalım bri iki kafa ittirmesine bakıyor doğumum 😂 haftaya salı hala doğurmamışsam bir daha kontrolüm var hayırlısı olsun bakalım 😊
Ne güzel haberler öyle maşallah size sağlıklı doğumlar dilerim ♥️

Ya üzüldüm ya kızım da almıştım :KK43: şimdi arkadaşa sormuştum başka almaya gerek yok demişti :KK43: eşim doğum yaptığım hastaneye sormuş (acilden giriş yaptığım) onlar da takipli yerden alması gerekiyordu demişler cakisamaz raporunu, napicam yaa :KK43: illa yolu vardır dimi ya, analık izni bitimini gösterir bir belge düzenlemenin :KK43: ? İşten ayrilis tarihim de belli
Ben ilave bir rapor almadım. 32. Haftada çalışabilir raporu aldım onda da hangi tarihte izne çıkacağım 37.hafta olarak yazıyordu. Çalıştığım işyerinin İK servisi sadece izne çıkmadan 1gun önce dilekçe yazmamı istedi o da muhtemelen şirket prosedürü. Tekrar çalışamaz raporu almaya gerek yok izin tarihi raporda yazıyor. Başka bir rapor mu acaba bahsedilen?

Hadi gözün aydin haberler gayet güzel 😍 inşallah sağlıkla gelsin kuzucuk🙏🙏
Amin canim insallah 🥰 doguma hazirmisiz kizim da ben de. Bugun yarin bekliyoruz olmazsa 40. haftaya kadar beklicez daha fazla beklemicez dedi. Kizim 3060 gram olmus kucuk degil mi ya doktor iyi dedi 😊

Kızlar hastaneye yaticam birazdan 2cm acilmam var bebis olmuş 3.900 ama doktorum catin musait yaparsin dedi bakalim hayirlisiyla gucagima alirim insallah dua edin bol bol bende edicem hepinize insallah sag saglim alirim gucagima beni kilosu korkutuyor bitek sezeryana dönmezde normal dogumla dunyaya gelir insallah herseyin hayirlisi hepinizd kolay doguumlar nasip etsin Rabbim smdiden hakkinizi helal edin dogum yapinca burdan yazicam insallah sizlere 🥰❣️
Kilosunu sorun etme derim inş hayırlısı neyse öyle olsun

Amin canim insallah 🥰 doguma hazirmisiz kizim da ben de. Bugun yarin bekliyoruz olmazsa 40. haftaya kadar beklicez daha fazla beklemicez dedi. Kizim 3060 gram olmus kucuk degil mi ya doktor iyi dedi 😊
Kaç haftalık ki zaten son haftalar kilo almıyor çoğu bebek benim frkettiğim sen kırkı beklemezsin çok belirti sancı hissediyorsun gelir yakında inş

Kızlarr merhabalar 🤗 bugün 37+6 gündeyim , sabah kalktığımdan beri sağ kaburga mı diyeyim böbrek mi diyeyim bilmiyorum o bölgede kemik gibi bir sertlik var. Bebek hareketlerini az da olsa hissediyorum , yeri daraldığı için az hareket var diye düşünüyorum. Endişe etmemi gerektiren bir durum mu bu sertlik acaba ? Hiç böyle yaşayan var mı aramızda 🤗

Kaç haftalık ki zaten son haftalar kilo almıyor çoğu bebek benim frkettiğim sen kırkı beklemezsin çok belirti sancı hissediyorsun gelir yakında i
Ebeye bakarsak en gec 3 eylulde dogururum 😊 doktor ihtimal uzerine bugun yarin dedi her an olur anlaminda. Ben de cok beklemem gibi hissediyorum cok sancim oluyor belirtim fazla

Merhabalar Kızlar, ayrı ayrı cevap yazmayı denedim ama telefondan mı kaynaklı nedir yazamadım kusuruma bakmayın lütfen...🙈 hepinize ayrı ayrı, çoook çok teşekkürlerimi iletiyorum, hepiniz çok iyisiniz gerçekten iltifat olarak algılamayın...♥️🥰 Cuma günü kavuştuk bebeğimle ve hayırlısıyla darısı başınıza🙏🏻😍 sezaryen sonrası kendime gelmem biraz zaman aldı, bir yandan da emzirme işleri bebeğin testleri vs.. derken 3 gün su gibi geçmiş... bebeğim 36+2 haftalık doğduğu için çok küçük ama küveze girmediği için seviniyorum. Şuan birbirimize alışma sürecindeyiz, henüz tam ememiyor ve mama takviyesi yapıyoruz. Umarım çarşamba günü kontrolde gelişimine kötü demezler..🙏🏻 Buradan edindiğim tecrübeye göre naçizane; hastane çantanızı erken falan demeden hazırda bulundurmanız ☺️ ve kendinizde hissettiğiniz en ufak farklı bir durumda ihmal etmeyip doktorunuza danışmanız... Çünkü başımıza ne zaman ne geleceği bilinmiyor. Tekrardan çok teşekkür ederim!😍
Kuveze girmedigine sevindim canim hayirli olsun saglikla buyut insallah bebegini 🥰

Hadi hayırlısı 😍 benimkide küçük daha 3 kilo olamadık bile yeterki sağlıklı olsunlar boşver doğunca daha güzel besleriz 😍

Hadi hayırlısı 😍 benimkide küçük daha 3 kilo olamadık bile yeterki sağlıklı olsunlar boşver doğunca daha güzel besleriz 😍
Ben de öyle dusunuyorum canim saglikli olduktan sonra önemli degil kilosu da haftasina göre sanki kucuk gibi geldi 😁 dogsun kuzum da ben ona neler yaparim 🥰

Kızlarr merhabalar 🤗 bugün 37+6 gündeyim , sabah kalktığımdan beri sağ kaburga mı diyeyim böbrek mi diyeyim bilmiyorum o bölgede kemik gibi bir sertlik var. Bebek hareketlerini az da olsa hissediyorum , yeri daraldığı için az hareket var diye düşünüyorum. Endişe etmemi gerektiren bir durum mu bu sertlik acaba ? Hiç böyle yaşayan var mı aramızda 🤗
Sertlik olayını yaşamadım ama bugün doktorum ilk defa hareketlerini sordu. Son haftalarda günde en az 10 hareket olması önemli bizim için bundan sonra takip et dedi.

Ben de öyle dusunuyorum canim saglikli olduktan sonra önemli degil kilosu da haftasina göre sanki kucuk gibi geldi 😁 dogsun kuzum da ben ona neler yaparim 🥰
Aslında haftasıyla uyumlu senin imza yerinde de bu hafta 3200 yazıyor daha haftayı tamamlamadın azıcık daha alır merak etme 😍 benimde 2850 yazıyor biz 37nin ilk günündeyiz bir 200-300 gr daha aldı mi tamamdır. Benimki 1 haftada 328 gr almış seninde alır inşallah 😍

X