2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Maşallah ipek bebeğe 🧿🥰 ikincisi için biraz düşünmek gerekir doğru kararı verirsiniz mutlaka benim ablamda yaşından dolayı ikinciyi erken getirdi tabi onun ilk çocuğu iki yaşına 9 ay kala hamile kalmıştı şuan biri 2 yaşında biri ise 40 günlük şuan onun için biraz zor bir dönem ama yavaş yavaş oda alışmaya başlıyor sende bir sene içerisinde kendini toparlarsan nasip olursa getirirsin 🤗😍

Kızlar bebisim sarilik olmus tekrar hastaneye yatirdilar bizi 1 gece tedavi alacakmisiz
Lutfen saginizi solunuzu dinlemeyin bebeginize arada mama verin
Deli gibi sutum vardi ilk gunden beri mamaya gerek yok memeyi reddeder bak nasil sutun var diyenleri dinledik simdi hastaneye yattik geri
Sut gelse bile besleyici kismi daha sonra gelebiliyomus o yuzden dikkat edin lutfen
Çok geçmiş olsun ya 😒😐
Iyiyim çok şükür asıl ab nasılsın güzel kızımız nasıl 😍 bekliyorum hala yarın kontrolüm var. Nişanım gelmiş gercektende, artık tetikte bekliyorum 6 gün oldu😅
Kız eylüle bir gün kaldı senin daha günlerin var bekle 😂 tabi her an her şey olabilir ama yarına doğurmazsan Eylül bebeği geliyor 😁

Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Allahtan yanimizda oda da aliyo ışını yoksa nasil dayanirdik bilmiyorum
Cok pismanim mama vermedigime
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi
Kurban olurum sana ya ben bile nasıl üzüldüm ah bebeğim benim. Allahtan hemen iyilesicek annesi Allah güç kuvvet versin ikinize de hemencecik geçsin saatler 🙏🙏💖

Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi
Oyyy canım yaa gelmiş geçmiş olsun tüm bebekler sarılık atlatıyor benimkilerde zamanında olmuştu, hiç üzülme Rabbim baska dert vermesin çabucak atlatırsınız inşallah 🌹

Kızlar bugün kızım hastaydı hastaneye götürdüm bronşit başlangıcı dedi ilaç vs geçmezse cuma gel hava vericem iğne ile birlikte dedi , bütün gün kucağımdan inmek istemedi annem de kalıyor normalde ben hergün gidiyorum yanına sanırım bütün gün kucağımdaydı şimdi yine anneme bıraktım evime geçiyorum çok zorlandım bırakırken getirecektim yanımda eve ama annemler yapamazsın dediler benim oğlan kasılıp durdu ve canım baya yandı şuanda da öyle kasılmaya devam ediyor tek bi yer de toplanıyor normalde çarşamba yada perşembe gidecektim doktora ama yarın gitsem mi ?
Çok çok geçmiş olsun Rabbim sıfalar versin inşallah

Kızlar bugün kızım hastaydı hastaneye götürdüm bronşit başlangıcı dedi ilaç vs geçmezse cuma gel hava vericem iğne ile birlikte dedi , bütün gün kucağımdan inmek istemedi annem de kalıyor normalde ben hergün gidiyorum yanına sanırım bütün gün kucağımdaydı şimdi yine anneme bıraktım evime geçiyorum çok zorlandım bırakırken getirecektim yanımda eve ama annemler yapamazsın dediler benim oğlan kasılıp durdu ve canım baya yandı şuanda da öyle kasılmaya devam ediyor tek bi yer de toplanıyor normalde çarşamba yada perşembe gidecektim doktora ama yarın gitsem mi ?
Canım çok geçmiş olsun inşallah hemen düzelir ufaklık. Kasılma normal bence ama ekstra bir şey hissedersen daha erken gidersin. Yine de dikkat et kendine

Çok geçmiş olsun ya 😒😐

Kız eylüle bir gün kaldı senin daha günlerin var bekle 😂 tabi her an her şey olabilir ama yarına doğurmazsan Eylül bebeği geliyor 😁
Ay evet bari Eylül bebeği olsun ya yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim🤣 bur de bu gece geliyormuş düşünsenize ya 1 günle ağustos bebeği olur 🤣🤣

Kızlar bebisim sarilik olmus tekrar hastaneye yatirdilar bizi 1 gece tedavi alacakmisiz
Lutfen saginizi solunuzu dinlemeyin bebeginize arada mama verin
Deli gibi sutum vardi ilk gunden beri mamaya gerek yok memeyi reddeder bak nasil sutun var diyenleri dinledik simdi hastaneye yattik geri
Sut gelse bile besleyici kismi daha sonra gelebiliyomus o yuzden dikkat edin lutfen
Çok geçmiş olsun canım. İnşallah hemen geçer ve evinize gidersiniz güzelce🌸

Evettt kızlar ebe muayenesi bitti.Bu haftadan sonra tetikte olun dedi. Herşey yolunda ama benim miyomdan dolayı bebek kanala girmeyebilirmiş. Öyle olursa sezeryan olacakmış ☹️. Birde eğer gelen suyun rengi yeşil yada kahverengi ise hemen hastaneye gitcekmişim. Çünkü bebek kakasını yapmış olabilirmiş. Suyun geldiğinde rengini kontrol et dedi. Şuan için bi sıkıntı yok.
Benim de ilk doğumda Sezeryan yerinde 8 cm ilk myom vardı ben normal doğurmadım ebe olduğum halde uterus temizlensin diye

Canım bu akşam ve yarın sabah biraz takip et istersen. Geçmezse gidersin yarın. Ertesi gün zaten çarşamba. Bugün yorulduğun için de olabilir o kasılmalar. Kızına da geçmiş olsun. Allah şifa versin 🙏

Canım bu akşam ve yarın sabah biraz takip et istersen. Geçmezse gidersin yarın. Ertesi gün zaten çarşamba. Bugün yorulduğun için de olabilir o kasılmalar. Kızına da geçmiş olsun. Allah şifa versin 🙏
Amin kuzum inşallah 🙏 öyle yaparım artık çünkü tek bi yere toplanınca karnım geriliyor ve acıyor

Canım çok geçmiş olsun inşallah hemen düzelir ufaklık. Kasılma normal bence ama ekstra bir şey hissedersen daha erken gidersin. Yine de dikkat et kendine
Sağol kuzum inşallah kafam ona takılı zaten sabahtan direk yanına gidicem psikolojim alt üst oldu çocuğumla bile ilgilenemiyorum diye ☹️

Geçmiş olsun canım benim, tez toparlasın inşallah minik Ayliz hanım🤲

Cok geçmiş olsun.
Ama bu sadece aman sakın Mama vermeyin baskısı yüzünden oluyor. Ne var sanki mamada.
Bebek bir iki biberon aldi diye kesinlikle memeden uzaklasmaz heleki yeni doğan.
Toplum baskısı bu sadece. Hic kulak asmayın annelik duygularınızı dinleyin.

Benim de ilk doğumda Sezeryan yerinde 8 cm ilk myom vardı ben normal doğurmadım ebe olduğum halde uterus temizlensin diye
Benim miyom 5 cm sol tarafımda. İllaki sezeyan yapcaz demiyorlar. Eğer miyom engel olursa bebeğin kanala girmesine o zaman yaparız diyolar. Ya zaten miyomu aldırıcam daha sonra ama ben biraz psikopatım doğum acısını anını yaşamak istiyorum. Bebeği çıkarken hissetmek istiyorum 😬😬

X