2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sağol canım , inan onu geride bırakıyormuşum gibi hissediyorum. Çok karmaşık bi duygu durumu💕 kalbim taşıyor sanki.
Allah su gibi gidip gelmek nasip etsin.duygular çorba olmuştur o kadar haklısın ki 🤗
Kızlar bebisim sarilik olmus tekrar hastaneye yatirdilar bizi 1 gece tedavi alacakmisiz
Lutfen saginizi solunuzu dinlemeyin bebeginize arada mama verin
Deli gibi sutum vardi ilk gunden beri mamaya gerek yok memeyi reddeder bak nasil sutun var diyenleri dinledik simdi hastaneye yattik geri
Sut gelse bile besleyici kismi daha sonra gelebiliyomus o yuzden dikkat edin lutfen
Canım geçmiş olsun hemencecik atlatır inşallah 🤲🏻 Bu Bilgi iyi oldu hemen mama ve şırınga koyacağım çantaya

Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Bildiler için teşekkür ederiz gerçekten hepsi çok kıymetli. Ve evet ne kadar tecrübesiz de olsak anneyiz ve içgüdülerimiz bizi yönlendiriyor. hemen gümüş kapak. Mama ve şırınga koyacağım çantaya. Sağlıkla büyüsün inşallah İpek kuzusu 😚🤗

Kızlar bebisim sarilik olmus tekrar hastaneye yatirdilar bizi 1 gece tedavi alacakmisiz
Deli gibi sutum vardi ilk gunden beri mamaya gerek yok memeyi reddeder bak nasil sutun var diyenleri dinledik simdi hastaneye yattik geri
Sut gelse bile besleyici kismi daha sonra gelebiliyomus o yuzden dikkat edin lutfen
Geçmiş olsun canım umarım hemen geçer canını sıkma bi çoğumuz yenidoğan sarıldığını yasicaz

Canım çok geçmiş olsun. Inşallah hemen toparlar güzel kızımız. Ben de mama konusunda ön yargılıydım ama şimdi uyandım. Süt olsa bile mama takviyesi iyi olur demek ki.

Kızlar bu haftaya kadar aşı konusunda doğumdan sonra olurum diye bakıyordum, okullar açılacak ve orta okula gidecek cocugum var dikkat de etse hastalık tasıyabilir diye aşımı olayım diyorum, ne dersiniz çokmu gec kaldım 36+3 deyim ilk doz olurum ikincide sezeryan sonrası olurum diyorum. Çok kafam karıştı akıl verin neolur 😔

Evettt kızlar ebe muayenesi bitti.Bu haftadan sonra tetikte olun dedi. Herşey yolunda ama benim miyomdan dolayı bebek kanala girmeyebilirmiş. Öyle olursa sezeryan olacakmış ☹️. Birde eğer gelen suyun rengi yeşil yada kahverengi ise hemen hastaneye gitcekmişim. Çünkü bebek kakasını yapmış olabilirmiş. Suyun geldiğinde rengini kontrol et dedi. Şuan için bi sıkıntı yok.

Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Kayınvalidesine kinlenmiş birini görüyorum 😂😂😂

Evettt kızlar ebe muayenesi bitti.Bu haftadan sonra tetikte olun dedi. Herşey yolunda ama benim miyomdan dolayı bebek kanala girmeyebilirmiş. Öyle olursa sezeryan olacakmış ☹️. Birde eğer gelen suyun rengi yeşil yada kahverengi ise hemen hastaneye gitcekmişim. Çünkü bebek kakasını yapmış olabilirmiş. Suyun geldiğinde rengini kontrol et dedi. Şuan için bi sıkıntı yok.
Cevap yazayim derken her hamlede kizim toplamda 3 defa aşagiya baski yapti canimin acisiyla durdum , sonra ne yazacagimi unuttum "şükür" yazip kalmisim ne diyecektim acaba 🙄 neyse bu yaramaz durmuyor kafami toplayamadim, her seyin yolunda olduguna sevindim canim 🥰

Hadi gözün aydın kuzum haberler güzel. Miyomu da düşünme inşallah hicbir sıkıntı olmadan kendiliğinden gelicek bebişin

Allah Allah sütün coksa niye sarılık olmus yaa demek başınıza gelecekmis napalim Allah çaresiz dert vermesin 🤷

Canım çok geçmiş olsun. Inşallah hemen toparlar güzel kızımız. Ben de mama konusunda ön yargılıydım ama şimdi uyandım. Süt olsa bile mama takviyesi iyi olur demek ki.
Kuzum ben de soguktum kabul hatta hemen sütüm geldi hatta oyle az falan degil baya akıyodu gögsümden gögsüm sızliyodu falan bebek hepsini bosaltamiyodu
Yeni dogunca hastanede illa verin kandirmasin sizi süt dedi doktoru iyi hadi dedik 2 gece arada verdik yani toplasan 30 ml etmez verdigimiz
Doktoru 3 gun falan her emzirmeden sonra 30 ar ml ver demisti dusun
Baktik bebek iyi sut iyi dedik vermeyelim
Bugun 4. Gun yavrumun gozlerini bagladilar 24 saat acmiycaklarmis
Allahtan yanimizda oda da aliyo ısıni yoksa nasil dayanirdik bilmem
Bak size foto gondereyim
Cok pismanim

Mama konusunda kızlar çok haklılar H Hayalumutbasari N Nevasar ben de kızımma mama verdirmiştim hem emdi hiç reddetmedi sarılık da olmadı 3 4 gün sonunda zaten gerek de kalmadı süt geldi. Hırs yapmamak lazım. En kötü ihtimalle etrafa yalan söyleriz yok hiç mama vermiyorum deriz😃
Kesinlikle haklisin

Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Allahtan yanimizda oda da aliyo ışını yoksa nasil dayanirdik bilmiyorum
Cok pismanim mama vermedigime
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi

Eklentiler

• IMG-20210830-WA0006.jpeg
    IMG-20210830-WA0006.jpeg
    44 KB · Görüntüleme: 100
Bakin bu yavrum 24 saat gozleri kapali kalacakmis oyle ugrasiyo ki minicik elleriyle o bantlari acmaya gucu yetmiyo
Hatta 3.100 le girdik 3.000gr la cikis yaptik hala ayni kilodayiz kilo bile kaybetmedik dusunun sutum baya baya iyiydi
Canım nerden bileceksin ki... Sütü iyi gelirken mama ver diyen doktoru hangimiz dinlerdik ki. Kilo da vermemiş. Vardır bunda da bir hayr. Kıyamam kuzuna.

Kızlar bu haftaya kadar aşı konusunda doğumdan sonra olurum diye bakıyordum, okullar açılacak ve orta okula gidecek cocugum var dikkat de etse hastalık tasıyabilir diye aşımı olayım diyorum, ne dersiniz çokmu gec kaldım 36+3 deyim ilk doz olurum ikincide sezeryan sonrası olurum diyorum. Çok kafam karıştı akıl verin neolur 😔
Canım günümüz aynı ben de olmadım ve okul durumumuz da aynı kendimi son derece koruyup doğumdan sonra olacak şekilde hareket etmeyi düşünüyorum zaten olsam da artık antikor aktif hale gelene kadar okul çoktan başlamış ve doğum Da olmuş olur diye düşünüyorum bilemedim valla 🤯🤯🤦🏻‍♀️🤔
Kıyamam kuzuya Allah’a emanet olsun acil şifa bulsun inşallah dualarım sizinle
Lütfen üzülme Allah’a şükür beterinden korusun Allah yardımcın olsun hemencik eve dönün inşallah 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Kızlar bugün kızım hastaydı hastaneye götürdüm bronşit başlangıcı dedi ilaç vs geçmezse cuma gel hava vericem iğne ile birlikte dedi , bütün gün kucağımdan inmek istemedi annem de kalıyor normalde ben hergün gidiyorum yanına sanırım bütün gün kucağımdaydı şimdi yine anneme bıraktım evime geçiyorum çok zorlandım bırakırken getirecektim yanımda eve ama annemler yapamazsın dediler benim oğlan kasılıp durdu ve canım baya yandı şuanda da öyle kasılmaya devam ediyor tek bi yer de toplanıyor normalde çarşamba yada perşembe gidecektim doktora ama yarın gitsem mi ?

X