2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Öncelikle maşallah ipek kuşa 😍 kısacası kayinvalidenizi dinlemeyin diyosun ben bunu anladım ve yazdım aklıma 😂

Happy mom uygulamasında büyük tuvalet hissini ve sık çıkmayı doğum belirtisi olarak yazmış. Allah hayra çıkarsın ama sanki günün geldi gibi geliyor bana zaten 39. İçindeydin yanlış hatırlamıyorsam
Evet bugun tam 39 hafta bana da oyle geliyor duzene girerse insallah hastaneye gidicem hayirlisi olsun insallah

Bugün benim de kasılmalar, vajinaya baskılar had safhada. Büyük tuvalet değil de idrara çok sık çıktığım halde sanki idrara sıkışmışım ama yapamıyormuşum gibi bir hissim var. Bakışım bile değişti, tipim kaydı resmen. Duş aldım, uzanıyorum. Şimdi biraz geçti, kendime gelebildim çok şükür.
Canim nasilsin yaklasti mi dogum

Kızlar bebisim sarilik olmus tekrar hastaneye yatirdilar bizi 1 gece tedavi alacakmisiz
Lutfen saginizi solunuzu dinlemeyin bebeginize arada mama verin
Deli gibi sutum vardi ilk gunden beri mamaya gerek yok memeyi reddeder bak nasil sutun var diyenleri dinledik simdi hastaneye yattik geri
Sut gelse bile besleyici kismi daha sonra gelebiliyomus o yuzden dikkat edin lutfen

Inşallah yarın sağlıcakla kucağına al yavrunu 🤲 Normaldir bence, sonuçta bir operasyon geçireceksin ve duygular karman çorman. Benim ilk doğumum olacak inşallah, evdeki kedimi bile düşünüyorum inan ki. Senin oğluna bakıp duygulanmaman mümkün mü? Yarın saat kaçta sezeryanın?
Sağol canım, tabiki mümkün değil.Saati tam belli değil. Doktor sabah aç karnına gel dedi. Sabah saatlerinde olacak inşallah.💕

Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Saglicakla buyut yavrunu insallah
Kesinlikle mama konusunda haklisin biz dinlemedik su an hastaneye geri yattik tedavi aliyoruz sariliktan doktor bir suru kizdi mama verseydiniz ne olurdu diye

Daha once konusulan konulara fikirlerimi yazarsam,
Eldiveni hastaneden geldigimden beri kullanmiyorum, tetanoz aşısı olana kadar tirnaklari kesilmiyormus. O yuzden kagit torpu ile torpulemeyi tercih ettim. O minik elleri eldivene sigdirmaya gonlum razi olmadi.
Ben de hep her yerde dogum sancisi nasildir diye okuyup anlamaya çalışıyordum, aksam gaz sancisiyla yattim, gece 2de belimden bir sanci geldi, gozumu actigim an dedim ki "aha iste dogumum basliyor". Istisnalar vardir elbet ama anlasiliyormus gercekten.
Ayni anda nisan da geldi, ama sanirim herkesten farkli olarak benim doguma kadar kanamam oldu, sebebini bilemiyorum. Dogumdan sonra da kanamalarim icin depend icine lohusa pedi koydum, cok rahat ettim.
Bu arada bunu yazmasam olmaz, acilmam olmadigi icin suni sanci verdiler (evet cok boktan bir seymis ama iyi ki vermisler diyorum ben), suni sanciyla kivranirken esimle diyalogumuz:
O:.... marka zeytinyagi kullaniyor muyuz?
Ben: Hı? Ne?
O: Sms geldi de , Migros'ta indirim varmis.
Ben: (Buraya yazamayacagim okkali kufurler)
Bu erkekler niye boyle? :KK70:

Selam kizlar, bugun nst iyi cikti. Suyum biraz daha azalmis. Bugun tatil olmasa ameliyat ekibi nobetci ekip olmasa doktor alacakti ama saniyorum o kadar riskli degil ki yarini bekleyelim ekip gelsin dedi. Yarin sabah 8 de insallah sagsalim olur biter umarim 😇
Cok sevindim kuzum saglicakla gelsin bakalim annesinin kollarina 🥰

Saglicakla buyut yavrunu insallah
Kesinlikle mama konusunda haklisin biz dinlemedik su an hastaneye geri yattik tedavi aliyoruz sariliktan doktor bir suru kizdi mama verseydiniz ne olurdu diye
Oyle canim ya, ben 4 saat boyunca yalvardim, "bu cocuk ac, sarilik olacak, mama verelim" diye. 4 saat sonunda anca verebildi hemsireler. Bazi durumlarda idealist degil, gercekci olmak gerekiyor ne yazik ki.

X