2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yarin benim de sabah sezeryanim var, hem heyecan hem de bebegin dogacak olmasinin saskinligi var sanirim uzerimde. Biraz da korkuyorum. Yarin bu saatlerde minik bebegim koynumda olur umarim 💕
Heyecandan bazi mesajlari kacirmis olabilirim. Dogum sureci baslamis olan herkese iyi enerjilerimi iletiyorum.
Bu surecte herkese arkadasligi icin tesekkur ederim. Umarim hepimiz icin her sey yolunda ve guzel ilerler 😇

Kızlar dün geceden beri benim de ufaktan sancılar başladı bugün tüm gün sancı çektim. Kahverengi akıntı geliyor bir de hafif sulu bugün 2 kere falan ciddi iç çamaşırım ıslandı değiştirmek zorunda kaldım. Dün gece çatı kemiğimde çok ağrı oldu uyuyamadım. Sanırım ufaktan ufaktan benimki de yokluyor gibi.

Yarin benim de sabah sezeryanim var, hem heyecan hem de bebegin dogacak olmasinin saskinligi var sanirim uzerimde. Biraz da korkuyorum. Yarin bu saatlerde minik bebegim koynumda olur umarim 💕
Heyecandan bazi mesajlari kacirmis olabilirim. Dogum sureci baslamis olan herkese iyi enerjilerimi iletiyorum.
Bu surecte herkese arkadasligi icin tesekkur ederim. Umarim hepimiz icin her sey yolunda ve guzel ilerler 😇
Ya sağlıkla kucağına alırsın inşallah 🙏 bol bol dua edeceğim sizlere sağ Salim çıkıp haber ver bize

Kızlar dün geceden beri benim de ufaktan sancılar başladı bugün tüm gün sancı çektim. Kahverengi akıntı geliyor bir de hafif sulu bugün 2 kere falan ciddi iç çamaşırım ıslandı değiştirmek zorunda kaldım. Dün gece çatı kemiğimde çok ağrı oldu uyuyamadım. Sanırım ufaktan ufaktan benimki de yokluyor gibi.
Geliyor gibi duruyor 🤗 doktor ile gorusebildin mi?

Sağlıkla hayırlısı ile gelsin canım bebeğin 🙏 kolay bir doğum olsun inşallah 🤲 sütun bol olsun 🥰

Canım sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah rabbim 🙏🥰 genel mi olacaktın spinal mi sordum mu hatırlamıyorum sorduysam kusura bakma 😂

Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:
Harika bilgiler için çok teşekkürler 🤩 Çok geçmiş olsun, ne güzel siz atlattiniz.
Bir sorum var, hangi gümüş kapağı tavsiye ediyorsunuz?

Sağlıkla gelsin annesi 😘

Düne kadar benim de öyleydi de bugün başladı hafif yoklamalar
ANlık mı başlıyor kuzum benim sanırım 20 eylül olacak Allah nasşp ederse sezeryan bazen diyorm ya erkenden suyum sancım gelirdr demekki herşey biranda oluyormş hayırlısı olsn gakkmzda sağlıkla gelsinler inşAllah 37.yi hayırlısyla görebilsek 🤲

X