2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bu haftalarda bebisinizin hıçkırık durumu nasıl? Benimki bir iki haftadır baya azalmıştı dünden beridir durup durup hıçkırıklara boğuluyor 😅
Biz bugun 36+2 yiz ve 1 haftadır falan hıçkırık azaldı oğlumda. Yine hergun oluyor da eskisinden daha az. Acaba ciğer gelişimi epey tamamlandı da ondan mi diyoruz ama bilemiyoruz tabi

Bugun karnim taş gibi kasılmalarım da fazla ama duzenli değil bazi kasilmalar adet agrisiyla geliyor bazisi nefesimi kesicekmis gibi birde kasilma olunca arada bi afedersiniz buyuk tuvaletim varmis gibi hissiyat geliyor ama yok sabah 2 kere ciktim cunku Allahim duzenli olsa da bende aha dogum basladi diyebilsem hayirlsiiyla insallah stresliyim bugun 😣😞
Dogum belirtileri gibi ama düzenli sanci olursa dogum denebilir ,gönlüne gore olsun insallah

Kızlar çok heyecanlıyım, yarın sezeryan günüm. Oğluma bakıp bakıp duygulanıyorum. 😔 Normal mi bu durum?
Inşallah yarın sağlıcakla kucağına al yavrunu 🤲 Normaldir bence, sonuçta bir operasyon geçireceksin ve duygular karman çorman. Benim ilk doğumum olacak inşallah, evdeki kedimi bile düşünüyorum inan ki. Senin oğluna bakıp duygulanmaman mümkün mü? Yarın saat kaçta sezeryanın?

Şimdi aradılar beni. Benim de Delta virüsüymüş ve karantina sürecim de 20 gün olacakmış. Kovid 1'dan farklı olarak daha çabuk yayılıyomuş ve internetten baktım çoğu gebe Delta olunca atlatamıyormuş
Lütfen kötü düşünme. İnşallah atlatırsın moralini yüksek tut ki bağışıklığın etkilenmesin. Bebeğin için güçlü olmalısın ve güzel beslenmeli bol sıvı tüketmelisin. Limon sık bardağa c vitamini olur. Kan akışınıda hızlandırır hem. Güzelce meyvelerini ye. Bebeğine kavuşmana az kaldı güzel günler yakında❤️🥰

Bugun karnim taş gibi kasılmalarım da fazla ama duzenli değil bazi kasilmalar adet agrisiyla geliyor bazisi nefesimi kesicekmis gibi birde kasilma olunca arada bi afedersiniz buyuk tuvaletim varmis gibi hissiyat geliyor ama yok sabah 2 kere ciktim cunku Allahim duzenli olsa da bende aha dogum basladi diyebilsem hayirlsiiyla insallah stresliyim bugun 😣😞
Bugün benim de kasılmalar, vajinaya baskılar had safhada. Büyük tuvalet değil de idrara çok sık çıktığım halde sanki idrara sıkışmışım ama yapamıyormuşum gibi bir hissim var. Bakışım bile değişti, tipim kaydı resmen. Duş aldım, uzanıyorum. Şimdi biraz geçti, kendime gelebildim çok şükür.

Kızlar çok heyecanlıyım, yarın sezeryan günüm. Oğluma bakıp bakıp duygulanıyorum. 😔 Normal mi bu durum?
Bence normal canım ya zaten hormonlar tavan normalde aklımızdan geçmicek şeyler geliyo insanın aklına ..Güzel düşünelim güzel olsun.. Pospozitif ol. Bebişle kardeşi kavuşucaak ne kadar güzeel😍❤️

Happy mom uygulamasında büyük tuvalet hissini ve sık çıkmayı doğum belirtisi olarak yazmış. Allah hayra çıkarsın ama sanki günün geldi gibi geliyor bana zaten 39. İçindeydin yanlış hatırlamıyorsam

Hahaha ya son sayfalari nasil hizli ve heyecanla okudum tabi ki tahmin edersiniz.
Dogum yapan arkadaslara tebrikler, Allah anali babali buyutsun insallah.
Agustos bitmeden dogurmayan kalmayacak herhalde. :KK70:
Hastane ve doğumla ilgili onerilerimi yazarsam
1. Gumus kapak, gumus kapak, gumus kapak
2. Depend külot bez
Bu ikisine yaptigim yatirimi :-)p) baska bir seye degismem.
Ben hastanede gecelikle cok rahat ettim, bebek icin alt-ust takim daha iyi oldu.
Sutum gelmedigi icin mama verilmesi konusunda israrci oldum, her gelen hemsire cok ilgiliydi ama bana sutum geliyormus ve her sey yolundaymis gibi kitabi bilgiler verip durdular. Hastanenin her yerinde "emzirme dostu hastane" filan yazdigi halde mamayi biberonla verdiler, cok bitkin oldugum icin surece mudahale edemedim, su an mamayi degil ama biberonu kesmeye çalışıyorum.
Bonus öneriler:
Dogumhaneye sizi merak ettigi icin degil de "ya bebekler karisirsa?" diyip girmek isteyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sicaktan isilik oldu cocuk, "giydir bunu usur" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sutum 3.gunun aksaminda gelmeye basladi, o gune kadar "emdi mi?", "emiyor mu?", "yine mama mi verdin?" sorulariyla bogup, sanki sutunuz var da siz esirgiyormussunuz gibi davranan kayinvalidenizi dinlemeyin.
Sanki siz beceremezsiniz gibi "geleyim de yikayalim" diyen kayinvalidenizi dinlemeyin.
Bebegi yikamaya da alistim, o emerken yemek yemeye de alistim.
58le hamile kaldim, 68le doguma gittim, 10 gun sonunda su an kilom 56. Odemlerim, bel agrim, fissur sisliklerim, gobegim bu 10 gun icinde zamanla kayboldu.
1. dogumum ilk sancimin gelmesinden itibaren 16 saat surmus oldu, doktorum 2.yi 4 saatte ve dikissiz filan doguracagimi iddia ediyor. Bu arada Ipek 3630 gr, 52 cm dogdu. Kilosu da, boyu da benim icin epey surpriz oldu. Boyunu simdiye kadar hic sormamistim. Kilonun da 38.de oldugum için o kadar olacagini tahmin etmemistim.
Ki doktorum "3500-3600 dogar, Agustosun 15inden sonra gelir" demisti. Adamin bilmedigi sey yok valla.
Yasim 39 oldugu icin "2.yi istiyorsan 6 aydan sonra denemeye basla, 1 seneyi gecirme" dedi. Dikislerim sizlarken bunu hala isteyip istemediğimden emin degilim. :KK70:

Bugün benim de kasılmalar, vajinaya baskılar had safhada. Büyük tuvalet değil de idrara çok sık çıktığım halde sanki idrara sıkışmışım ama yapamıyormuşum gibi bir hissim var. Bakışım bile değişti, tipim kaydı resmen. Duş aldım, uzanıyorum. Şimdi biraz geçti, kendime gelebildim çok şükür.
İdrara bende cok cikiyorum bugun duş alicam bende ya gececek ya gelecek gibi belli olur

X