2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Birde dün alttan muayene ettiler. Doktorun eline sürdüğü jel renksizdi ama sabah turuncu leke vardı çamaşırımda. Peçeteye gelmedi sadece çamaşır da vardı ne olabilir.? Muayene yüzünden olur mu
Muayene sonrası normal merak etme. Benim direk kan şeklinde oldu birkac damla, sonra kahverengiye döndü ve geçti

Kızlar ferritin değerim 5 düşük
Crp de 11 yüksek
D-Dimer 557 yüksek yazıyor. Bunların değerlerinin böyle olması sorun mu gebelikte. Kendi doktorum olmadığı için size soruyorum hep hakkınızı helal edin. Boş vitaminli besleniyorum. Konuşunca öksürük çok artıyor göğüs ağrısı. Onun haricinde iyiyim çok şükür. Bebeğimin hareketleri de iyi
Crp yani enfeksiyon cok yüksek değil korkma benim 50ye kadar çıkmıştı. Konuşurken zorlanman da normal ben 2 gün evde kocamla bile el hareketleriyle anlaştım gücüm nefesim kalmamıştı. Çok konuşmamaya yorumlamaya çalış. Inşallah daha da iyi olucaksın dualarım seninle.

Crp de 11 yüksek
D-Dimer 557 yüksek yazıyor. Bunların değerlerinin böyle olması sorun mu gebelikte. Kendi doktorum olmadığı için size soruyorum hep hakkınızı helal edin. Boş vitaminli besleniyorum. Konuşunca öksürük çok artıyor göğüs ağrısı. Onun haricinde iyiyim çok şükür. Bebeğimin hareketleri de iyi
Canım demirin düşük sen 20. Haftadan beri demir takviyesi kullanmiyo musun? Bunun covidle alakasi yok gebelikte düşer zaten ve her doktor bunu takviye verir genelde. Ben maltofer kullanıyorum anca sınırda kalıyo yükselmiyor bile.
Crp vücutta enfeksiyon olduğunu gösterir ki zaten covidsin, max 5 olması lazım ama gebelikte crp biraz yüksek olabilir diye duymuştum. Eğer ateş vs yapmiyosa o da sanırım cok önemli değil ama ateşini sürekli kontrol et.
D-dimer kanındaki pıhtılaşma orani diye biliyorum, netten baktığıma göre 250 ve üzeri olmasi yüksek demekmis ama yüksekliği pıhtılaşmaya yatkınlık mi oluyor emin değilim yanlış bilgi vermek istemem sana buraya link bırakıyim sen oku
D Dimer Nedir ve Testi Nasıl Yapılır?
Kesinlikle limonu bol tüketmelisin hem kanı cıvıttıgı için hem c vitamini içerdiği için. En kötü ihtimal aile hekimini ara bu d-dimer ve crp degerin icin herhangi bisey kullanman gerekip gerekmediğini sor canım ihmal etme kesin ara

Artık yerleri kalmadı canım nasıl hareket etsinler yazık benimkinin hareketi de az sayılır.. bakalım yarın ne dicek hazırlıklı git belki de yatış verir 😂
Ayyy iyice heyecan yaptım bak 😅 her şeyim hazır valla ne zamandır bekliyorum malum 🤣 inşallah güzel şeyler duyarım ya en merak ettigim doğmak üzeremi durumu ne ve kilosu ne durumda😅

Crp de 11 yüksek
merhaba çok geçmiş olsun. Covid geçiren birisi forumda d dimer değerinin önemli olduğunu ve pıhtılaşma ile alakalı olduğunu yazmıştı. Ama değer kaç olmalı, hangisi yüksek kabul ediliyor bilemiyorum. Kan sulandırıcı kullanmanız gerekebilir bence kendi doktorunuzla bi iletişime geçin yada testi yapan doktora ulaşın.

Kızlar bişey dicem özellikle tecrübeli annelere.. birkac ay önce göğüslerimi hafif sıktığımda hemen ucundan birkac damla süt beliriyodu ama sürekli yapmiyodum tabi. Sonra erken doğum riskim olunca hic dokunmadim 1 aydır ama sutyenime bakiyorum sadece sol tarafta igne ucu kadar minik damla damla sarı süt lekeleri var. Sağda hic yok. Sola dönük yattığım icin mi sadece solda var acaba? Yoksa diyorum birinde süt olcak birinde olmucak mı bu normal mi 🙁 bide önceden hafifçe sıkınca süt geliyodu simdi hiç gelmiyor 1-2 kere denedim bu hafta ama ikisinden de gelmiyo. Sütüm gelmicek mi benim gereksiz evham mi yapıyorum?

Ayyy iyice heyecan yaptım bak 😅 her şeyim hazır valla ne zamandır bekliyorum malum 🤣 inşallah güzel şeyler duyarım ya en merak ettigim doğmak üzeremi durumu ne ve kilosu ne durumda😅
Benim de herseyim hazır bekliyorum 3 haftadir falan 😂 annemler diyoki tamam artık premature sınırını bu hafta aşıyo dogur da sevelim biz sabırsızlanıyoruz diyo😂 durun hele az daha kilo alsin zor tutuyorum içimde zaten dedim 😂

Benim de herseyim hazır bekliyorum 3 haftadir falan 😂 annemler diyoki tamam artık premature sınırını bu hafta aşıyo dogur da sevelim biz sabırsızlanıyoruz diyo😂 durun hele az daha kilo alsin zor tutuyorum içimde zaten dedim 😂
Evet ya bende bir yandan doğurmak istiyorum bir yandan biraz daha büyüsün sıpa diyorum 😅 bakalım ne zaman doğurcaz çok heyecanlı artık 😅

Crp de 11 yüksek
D-Dimer kandaki pıhtılaşmayı artırır, bebek ve sizin için çok azda olsa sorun. Ben de covid geçirdim, pıhtılaşmaya karşı her gün aspirin ( ecopirin: aspirinin bağırsakta eriyen türü) içtim. Covid sonrası 4 ay devam ettim, doğuma 10 gün kaldığı İçin doktorum artık bırakmamı istedi, yarın bırakıcam… bol bol limonlu su İçin. Limonda iyi gelir. Hatta doktorunuza danışın, belki size kan sulamdırıcı yaparlar. Bol su İçin .. çok çok geçmiş olsun. Allah sizi ve bebeğinizi korusun

Çok ama çok sıkılıyorum bugün ne yemek yemek istiyorum ne iş yapmak nede başka bişey bunaldım evde hep aynı şeyleri yapmaktan ☹️Bide kalbim sıkışıyor nefes alıpvermem zorluyor beni😓😓
Sıkıntıdan nefesin darlanmistr canim. Biraz yuruyus yapmak belki iyi gelir .

Kızlar bişey dicem özellikle tecrübeli annelere.. birkac ay önce göğüslerimi hafif sıktığımda hemen ucundan birkac damla süt beliriyodu ama sürekli yapmiyodum tabi. Sonra erken doğum riskim olunca hic dokunmadim 1 aydır ama sutyenime bakiyorum sadece sol tarafta igne ucu kadar minik damla damla sarı süt lekeleri var. Sağda hic yok. Sola dönük yattığım icin mi sadece solda var acaba? Yoksa diyorum birinde süt olcak birinde olmucak mı bu normal mi 🙁 bide önceden hafifçe sıkınca süt geliyodu simdi hiç gelmiyor 1-2 kere denedim bu hafta ama ikisinden de gelmiyo. Sütüm gelmicek mi benim gereksiz evham mi yapıyorum?
Canım hiç korkma bebeğin doğduktan sonra emzirme potansiyeline paralel sütün gelecektir. Fazla biberon emziğe bulaşmaman gerek. İlk zaman sarılık riski olduğu için sütün az ise mama takviyesi yaparsın enjektörle. Ama mama takviyesini mutlaka emzirdikten sonra yapman lazım. Bebek en iyi ilk memeye tutulduğunda emer daha sonra şekeri düşebilir ememeyebilir. Mama takviyesi yaparsın. Sezeryande süt geç gelebiliyor normal doğumda daha erken gelmesi beklenir ama bünyeden bünyeye de değişiyor. Neticede sen şuan hiç sütü düşünme. Doğanın kanunu bu her canlı yavrusunu besliyor. Biz insanlar yanlış hamle yaptığımız için zorlanıyoruz.

X