2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben bugün sinirden doğururum arkadaşlar bak demesi demeyin. Hatirlarsiniz belki kp babaneyi akmaya geldiğinde bize de gelip kalmıştı bunun bir de geri getirmesi var diyordum. Eşimi aramışlar uğramak için bu sefer kayınpeder ve kayınbirader beraber gelmiş 😡😡 eşim de çalışıyorum şubeye gelin burda oturalim demiş eve gelin dememiş ama evle eşimin şubesi yan yana. Günlerdir sürekli benim yattığımı yerimden kalkmadığını doktorun kalkmasın dediğini söylüyordu adamlar hala arıyor uğramak için ya. Ben olsam geldiğimi bile söylemeden annemi bırakır dönerim. Ben bugün onlara yemek yapıp çay vericem diye doğurursam vebalini kim üstlenecek acaba sinirden ağlamak üzereyim.
Ay yok canım o kadar da degil riskini bile bile gelmezler yaa gelseler bile asla kalkma çocuğundan daha mı kıymetli onların gönlünü etmek valla pişman olursun sakın kalkma yerinden hicbisey hazırlama

Kesinlikle ayıp değil seninki. Benim bebeğimi düşünmeyeni ben hiç düşünmem. Isteyen kusura baksın valla, umurumda olmaz. Daha ne kadar anlatacaksınız ki, anlamamakta ısrar ediyorlar.
Açıkca gelmeyin dedikten sonra gelen de kendisi bilir valla buyursun oturduğum yerden kalkmam. Günlerdir hastaneye gidip geldiğimizi biliyorlar. Kv aşure göndermiş onu bırakacaklarmış aradı beni kv bur de diyor ki kapıdan versinler gitsinler bir şey hazırlama şimdi gelinecek zaman değil. Ağlar mısın güler misin şimdi buna😅

Ben dün akşam rüyamda, Sedat Peker için propaganda afişi hazirliyordum🤣 Ne alaka yaa,💖 Diyorumki adama, her an nişanım falan gelebilir kusura bakmayın, afişleri hastane öncesi hemen hazırlayalım 🤣 Sonra Sedat bey diyorki, hastane çantanızı hazırladınız mi?🤣🤣 Rüyaya bak yaa🐓
Çok ayıp. Senin yine akraba en azından, bizim evin önüne dün gece eşimin arkadaşları geldi beyli bayanlı dört kişi, lafa bakın şimdi; düğünden dönüyormuşlar da eğin önünden geçerken merhaba demek istemişler, bir cama çıkar mısınız diye aramış. Allahaşkına ölür müsün, öldürür müsün? Yahu hamile kadınla kocasını gece vakti cama çağırmak ne? Ben asla çıkmam dedim, eşim beş dakika aşağı indi çıktı. Eve de çağırmadık tabi ki. Böyle düşüncesizlik olur mu? Hayır bir de normalde beni görmeseler bir yıl arayıp soracak insanlar değil bunlar, akıllarına bile gelmem, şimdi neden bu kadar kıymete bindim anlamıyorum. Aslında anlıyorum da neyse, kötü niyetli düşünme Ece diyorum kendime ama kendileri benim hamileliğimi merak ede ede öldü nedense. Çevremde fiziksel anlamda her zaman iltifat alan biriydim, özellikle bu dönem o saatte ve düğün dönüşü şıkır şıkır geliyorlar ki baskın gibi beni kilo almış, salmış görüp rahat etsinler herhalde… ne diyeyim aklıma başka şey gelmiyor bu saçmalık karşısında.

Bugün de güzel haberler alacağız galiba 🤩😍 hadi bir avazda kızlar 🙏🏻
Süpeeer maşallah diyelimm ❤️🧿 çok az kalmışş. Allah kolaylık versin inşallah su gibi geçsin hemencecik kavuş yavruna😍❤️
Salı gününe kadar doğumun olur dedi şuan çok heycanlıyım çatı muanesi yapıldı aşiri enfeksiyonum varmiş 😳 daha once niye gelmedin dedi. Dedim geldim bakti. Beni her geldigimde muane eden doktor yanimdaydi 😂😂😂 asistan doktormuş oda bir azar işitti sen niye enfeksiyonuna bakmadin sen niye ilgilenmedin diye hastalara böyle mi bakiyorsunuz basinizdan saviyorsunuz ya bebege bu enfeksiyondan birsey olursa dedi ayy icimin yaglari bir eridi. Ilac yazmadi yazamam dedi bebek çok aşağıda dedi su iç merdiven cik birde bol bol hurma ye dedi ☺☺

İyi yapmışsın da ne olsun icsinler caylarını sen kendini ve bebeğini düşün eşinde anlayisli zaten hic yorma kendini virus illeti hala kol gezerken ne kadar düsüncesizler
Ay ben artık virüsü de geçtim doğurmayayım diye uğraşıyorum. Valla önceden olsa yine insanlığım için yapardım ama bu defa olay bambaşka kalkamam yerimden evlâdım söz konusu.

Selamlar
Takip ettiğim kadarıyla siz de belirtiler başlamış
Ben sizin nezdinizde öncelikle size sonra genel olarak kızlara bir sorum olacak
Benim 33. Haftam bebek kilosu suyu her şeyi iyi çok şükür sadece iç çamaşırımda ıslaklık oluyo ben idrar kaçıyo diye düşünüyorum ama doktor suyun normal dedi ama gene de fitil verdi 3 gün sonra tekrar gel dedi ultrasonla tekrar bakcak
Aranızda iç çamaşırı ara ara çok az ıslanan yok mu bana normal gibi geliyo bebiş sürekli mesaneye baskı yapıyo çünkü..
Islaklık bende de uzun zamandır çok sık oluyor bu haftaya kadar suyum normaldi ☺️

Canım benim ya boşver gelirler çaylarını kendileri koyup içip giderler. Durumuda biliyorlar sanırım. Biraz anlayışlı olsalar keşke😞
Bilmezler mi kaç kez hastaneye gittik ha geldi gelicek diye. Kv hala diyor ki ay sancisidir 🤣 doktorun kalkmasın yatsın dediğini söylemişti eşim ona da şey demişti öyle çok da yatmasın dolansın yine evde cok yatmak da iyi değil ödem yapar 🤣🤣🤣 keşke tek derdimiz ödem olsa bir de soruyor ayakları şişti mi diye. İciim şiştim icimm ayaklarım şişşe ne olacak 😅

Ben bugün sinirden doğururum arkadaşlar bak demesi demeyin. Hatirlarsiniz belki kp babaneyi akmaya geldiğinde bize de gelip kalmıştı bunun bir de geri getirmesi var diyordum. Eşimi aramışlar uğramak için bu sefer kayınpeder ve kayınbirader beraber gelmiş 😡😡 eşim de çalışıyorum şubeye gelin burda oturalim demiş eve gelin dememiş ama evle eşimin şubesi yan yana. Günlerdir sürekli benim yattığımı yerimden kalkmadığını doktorun kalkmasın dediğini söylüyordu adamlar hala arıyor uğramak için ya. Ben olsam geldiğimi bile söylemeden annemi bırakır dönerim. Ben bugün onlara yemek yapıp çay vericem diye doğurursam vebalini kim üstlenecek acaba sinirden ağlamak üzereyim.
Canım eşin halleder diye umuyorum. Valla gelirlerse de kılını kıpırdatma eşine söyle derim, zaten anlayışlıydı sağolsun eşin. Millet ev gezmesiyle kafayı bozmuş ya. Nedir bu çay merakı. Ayıp cidden.

Ay yok canım o kadar da degil riskini bile bile gelmezler yaa gelseler bile asla kalkma çocuğundan daha mı kıymetli onların gönlünü etmek valla pişman olursun sakın kalkma yerinden hicbisey hazırlama
Yok kuzum hicbir sey yapmadim eşimde kalkma hicbir şey yapma çay yapmışsın işte daha ne dedi. Kız açık açık eve gelmeyin dedi adam daha ne yapalım ama yok b.k var bizim evde gelsinler. Kv bir şeyler yollamış onu vereceklermiş kapıdan versinler madem şimdi gelinecek vakit değil falan dedi kv. Günlerdir yattığımı söyliyorduk niye geldiler o zaman ona ragmen. Dalga geçiyor olmalılar benimle başka bir açıklama bulamıyorum

Merhaba hastaneden dönüyorum 🤪 2 cm açıklığım varmış rahim uzunlugu 20 dedi sancım düzensizmiş. Eve gönderdiler sancımı evde çekecekmişim 💃 5 dk bir olduğunda suyun geldiginde veya kanaman oldugunda hemen gel dedi
Bebiş geliyor demek😇 sağlıkla gelsn kolayca olsun bitsin doğumunuz inşallah

Yaa evet doğsada poposuna poposuna vursam. Sahi yeni doğan bebeği o şekil azcık sevebilir miyiz😛 Benim hiç bi bilgim yok bu konuda. Azcık ama pat pat diye değilde pıt pıt diye vursam mesela. Karnımdayken bile öyle seviyorum. Sanırım sevme şeklim böyleymiş🤭
Severiz sanırım yani sevebilmeliyiz bence 😅 Ben evde kedimi de o kadar haşin seviyorum ki, narin sevmeyi beceremem zaten. 😂

Canım eşin halleder diye umuyorum. Valla gelirlerse de kılını kıpırdatma eşine söyle derim, zaten anlayışlıydı sağolsun eşin. Millet ev gezmesiyle kafayı bozmuş ya. Nedir bu çay merakı. Ayıp cidden.
Ay ben ağladım birden sinirden adamında ici gitti açtı mesajlarını gösterdi valla söyledim gelmeyin diye ama geliyorlar dedi daha ne yapalım ki. Geldiler eşim verdi çayları ben oturuyorum 🤣

Valla artık kötü taraf olmaya başladım gelsinler çaylarını alsınlar içsinler ve gitsinler benden bu kadar. Eşime kendime doğru düzgün yemek yapmazken kimseye hizmet edemem. Dediğin gibi böyle böyle öğrenecek herkes
Ben de buna çok takılıyorum artık. Gelip yemek yapma, temizliğe yardım etme konusunda kimseyi bulamıyoruz ama kendini ağırlatmak isteyen bir sürü insan var. Sağlık sebebiyle bunu yapamayınca da biz kötü oluyoruz.

Canım ne durumdasın heyecan çok mu? Her şey hazır mı?
Çok teşekkürler sorduğun için 💐Geceleri bir uyanıyorum kalbim güm güm güm 🙈 bebek hareket ediyor mu diye anlamaya çalışırken iyice uykum kaçıyor. Çok şükür belirtilerim sakinleşti, yarın kontrolüm var inşallah her şey yolunda ilerler, sıramız geldikçe hepimiz için🤗

Merhaba hastaneden dönüyorum 🤪 2 cm açıklığım varmış rahim uzunlugu 20 dedi sancım düzensizmiş. Eve gönderdiler sancımı evde çekecekmişim 💃 5 dk bir olduğunda suyun geldiginde veya kanaman oldugunda hemen gel dedi
Ayyy hadi gözün aydın sağlıkla gelsin inşallah 😍

Ay ben ağladım birden sinirden adamında ici gitti açtı mesajlarını gösterdi valla söyledim gelmeyin diye ama geliyorlar dedi daha ne yapalım ki. Geldiler eşim verdi çayları ben oturuyorum 🤣
Haklısın canım ben de ağlardım sinirden, otur köşende kalkma hiç 😁 eşin açısından şanslısın ne mutlu 🌸

Kızlar ben de farklı bir konu danışmak istiyorum ya ben aşırı terliyorum hayatımda hic bu kadar terlemedim. Antalyaya tatile gittiğimizde bile böyle perişan olmazdım. Havalar serinler düzelirim dedim ama gece 2-3 saatte bir wc icin kalkıyorum ki yatak çarşaf sırılsıklam olmus yastığı çeviriyorum falan, evde askılıyla geziyorum damla damla ter akiyo hep, vantilatör falan 7/24 açık durması lazım. Sürekli duşa girip çıkıyorum 10 dk sonra aynıyım. İşin kötüsü 1-2 senedir kimyasal deodorant falan kullanmiyorum, dogal bitkisel temiz içerikli roll on kullaniyorum bir iki iyi marka denedim ama ter kokumu bastırmıyo, temiz cilde duş sonrasi uyguluyorum ama 2 saat sonra kendi ter kokumdan rahatsız oluyorum kafayı yicem. Zaten vücudumdan dolayı özgüvenim kalmadı, riskimden dolayı cinsellik yaşamıyoruz derken kendimi kadın gibi de, insan gibi de göremiyorum 🙁 bu aşırı terleme bana özel bisey mi yoksa hamilelikten mi 😢

Kuzum eşimin subesi hemen yan taraf ya esimde geliyor evde oturuyorlar. Valla ağladım sinirden adaminda içi gitti. Açtı mesajı gösterdi benim için hasta yatıyor kalkmaması lazım subeye gelin burda oturalim yazmış kardeşine. Kardeşi ne demiş biliyor musun o zaman arayıp sen babama öyle söyle demiş. Lanet olsun dedim gelsinler ama dedim sadece çay demledim başka da bir şey yapmam eşimde yapma zaten ne gerek var dedi
Demek senin kp ne kadar anlayışsızsa artık kayınbiraderin söylesede eve gelecek yada farklı bir tepki verecek biliyor söyleyemiyor. Sen eşinle konış git yatak odasına yat gece uyumadım ağrım vardı falan de eşin zaten anlayışla karşılayacaktır.

X