2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben de farklı bir konu danışmak istiyorum ya ben aşırı terliyorum hayatımda hic bu kadar terlemedim. Antalyaya tatile gittiğimizde bile böyle perişan olmazdım. Havalar serinler düzelirim dedim ama gece 2-3 saatte bir wc icin kalkıyorum ki yatak çarşaf sırılsıklam olmus yastığı çeviriyorum falan, evde askılıyla geziyorum damla damla ter akiyo hep, vantilatör falan 7/24 açık durması lazım. Sürekli duşa girip çıkıyorum 10 dk sonra aynıyım. İşin kötüsü 1-2 senedir kimyasal deodorant falan kullanmiyorum, dogal bitkisel temiz içerikli roll on kullaniyorum bir iki iyi marka denedim ama ter kokumu bastırmıyo, temiz cilde duş sonrasi uyguluyorum ama 2 saat sonra kendi ter kokumdan rahatsız oluyorum kafayı yicem. Zaten vücudumdan dolayı özgüvenim kalmadı, riskimden dolayı cinsellik yaşamıyoruz derken kendimi kadın gibi de, insan gibi de göremiyorum 🙁 bu aşırı terleme bana özel bisey mi yoksa hamilelikten mi 😢
Aynısı bende de var. Eskiden en sıcak günlerde bile kendimden ter kokusu aldığımı hatırlamam ama şimdi resmen banyodan beş dakika sonra kendi kendimden kaçmak istiyorum. Gece gündüz böyle. Sebamedin temiz içerikli rol on’unu kullanıyorum bebeğe zarar vermemek için, hiçbir etkisi olmuyor. Sanırım hormonlarla ilgili.

Ben de inanılmaz terliyorum şu dönem. Eşim üzerini örtüyor, ben sırılsıklam uyanıyorum. Doğumdan sonra geçer diye düşünüyorum.
Deodorant konusunda da ben de temiz içerikli ürünler kullanmaya çalıştım ama dediğin gibi pek işe yaramıyorlar. Fermente Mutfağım diye bir marka var, onların roll-on’unu çok beğendim ben. Hem terlemeye devam ediyorsun, tıkamıyor gözenekleri hem de kokmuyorsun. Fiyatı biraz yüksek ama çok az kullandığın için çok uzun gidiyor, bir kavanozu bir sene kullandım ben. Bir dene istersen. Bir de karbonat deneyebilirsin, bir yağa karıştırıp. Kardeşim karbonat kullanıyor, o da oldukça başarılı.
Diğer konuda bir şey diyemiyorum, bazen ben de kendimi oldukça çirkin hissediyorum, sinirim bozuluyor ama geçici bir dönem olduğunun ve eski halimize döneceğimizin farkında olmak ve çok kafaya takmamak lazım. Artık sonuna geldik, bitmek üzere hepsi. Çok önemli, kutsal bir şey yapıyoruz. Bazı sorunlar olacak maalesef. Böyle düşün, takmamaya çalış.
Karbonat uzun süre kullandim durulamazsam kiyafetlerde sararma yapıyor diye geri bıraktım artık.. ben de en son sivenonun aldım roll on, yorumlarda hep dediğin gibi teri engellemiyor ama koku sıfır cok iyi cok etkili yazmışlardı bende öyle olmadi.. gececek insallah sabrediyorum bakalim 🤷

Bendede ter problemi var ama geceleri oluyor bir kalkiyorum ter içindeyim bide salyam akiyor 😂😂 suratimin yarısı tukurük
O bende de olmuştu geçen ay hava bi ara sıcak oldu burda hamilelik koku hassasiyeti derken benimkine dedim ki; Arama kurtarma köpeği gibi kullananilirsin beni aşılarımı yaptır 😂😂 sabahları salya ile uyanmak nedir dedim ya hiç hayatımda olmamıştı böyle bişey.😁

Aynısı bende de var. Eskiden en sıcak günlerde bile kendimden ter kokusu aldığımı hatırlamam ama şimdi resmen banyodan beş dakika sonra kendi kendimden kaçmak istiyorum. Gece gündüz böyle. Sebamedin temiz içerikli rol on’unu kullanıyorum bebeğe zarar vermemek için, hiçbir etkisi olmuyor. Sanırım hormonlarla ilgili.
Hem hormonlardan hem de temiz içerikli roll on olduklari icin bastirmiyo canım, bi kere annemlerde kardeşimin rexona deodorantini kullanmak zorunda kaldım resmen ertesi gün bile terim kokmadi hep giyinik gezdigim halde.. kimyasal olunca cok etki ediyor ama ben bebek düşünmeye baslar baslamaz kimyasali bıraktım dus jeli deodorant vs kullanmiyorum ama bu 1-2 aya kadar böyle sikayetlerim olmamıştı. Hem aşırı sıcaktan hem hormonlardan oluyo demekki..

Hamilelikten dolayı ciddi koku alıyosun o yüzden terin sana çok kötü kokuyormuş gibi geliyor. Birde daha öncede ilaç tedavi falan gördüysen oda kolu yapar. Ben sigarayı bırakmak için ilaç içmiştim yaklaşık 3 yıl önce sonra bendede ter kokusu başladı normalde terlerdim adana sıcağında ama kokmazdı fakat burda öyle bir sıcak yok Terliyorum ve kötü kokuyor. Ama hiçte umrumda değil ya. Belirli bi yaştan sonra zaten olacaktı şimdi oldu napim 😁
Yok canım hamilelikte kullandığım vitaminler ve 2 kez antibiyotik tedavisi dışında yıllardır adam akıllı bi ilaç kullanmadım ama hamilelikten demekki. Birazcık serinlese hava keske lohusaliga kadar 😢 ankarada bile böyle perisan oluyosam Allah sıcak iklimdekilere yardım etsin

O terleme bende de var dusa giriyorum 10 dk.sonra sac diplerim terliyo hatta donuma.kadar terden islaniyor suyum sizdi saniyorum klima olmasa kafayı yerim kışın ödediğimiz doğalgaz faturasindan fazla elektrik ödedik ama.duramiyorum.oyle böyle değil. Bir de lohusa teri olacak canım.simdiden soylıyım 😔 o da çok fena bisey ama geçici sağlık olsun napalim
Ay evet öyleymiş bide lohusa teri bekliyo bizi.. ben alt ic çamaşırı giymiyorum yaklaşık 1 aydır ya dışarı çıkarken sadece, o bile bunaltiyo beni artık. Cok şükür hiç akıntım vs yok daha yakın zamanda antibiyotik kullandığım için belki de

Yok canım hamilelikte kullandığım vitaminler ve 2 kez antibiyotik tedavisi dışında yıllardır adam akıllı bi ilaç kullanmadım ama hamilelikten demekki. Birazcık serinlese hava keske lohusaliga kadar 😢 ankarada bile böyle perisan oluyosam Allah sıcak iklimdekilere yardım etsin
Lohusalıkta hava sıcak soğuk fark etmiyor terliyorsun kışın 0 derecede sabah kalkıyordum sırılsıklam olmuşum. Ama meral etme sadece 1 ay sonrası kuş gibi olacaksın.

Çok teşekkürler sorduğun için 💐Geceleri bir uyanıyorum kalbim güm güm güm 🙈 bebek hareket ediyor mu diye anlamaya çalışırken iyice uykum kaçıyor. Çok şükür belirtilerim sakinleşti, yarın kontrolüm var inşallah her şey yolunda ilerler, sıramız geldikçe hepimiz için🤗
İnşallah 🤗 tatlı güzel şeyler düşün, ben de uyuyamıyorum ve artık çok normal sanırım, değişen hormonlar, doğuma hazırlanan vücut vs.

O bende de olmuştu geçen ay hava bi ara sıcak oldu burda hamilelik koku hassasiyeti derken benimkine dedim ki; Arama kurtarma köpeği gibi kullananilirsin beni aşılarımı yaptır 😂😂 sabahları salya ile uyanmak nedir dedim ya hiç hayatımda olmamıştı böyle bişey.😁
Bendede yeni yeni olmaya başladı 😂😂😂 salya olayinin sadece bende olmamasi cidden beni sevindirdi

Kızlar ben de farklı bir konu danışmak istiyorum ya ben aşırı terliyorum hayatımda hic bu kadar terlemedim. Antalyaya tatile gittiğimizde bile böyle perişan olmazdım. Havalar serinler düzelirim dedim ama gece 2-3 saatte bir wc icin kalkıyorum ki yatak çarşaf sırılsıklam olmus yastığı çeviriyorum falan, evde askılıyla geziyorum damla damla ter akiyo hep, vantilatör falan 7/24 açık durması lazım. Sürekli duşa girip çıkıyorum 10 dk sonra aynıyım. İşin kötüsü 1-2 senedir kimyasal deodorant falan kullanmiyorum, dogal bitkisel temiz içerikli roll on kullaniyorum bir iki iyi marka denedim ama ter kokumu bastırmıyo, temiz cilde duş sonrasi uyguluyorum ama 2 saat sonra kendi ter kokumdan rahatsız oluyorum kafayı yicem. Zaten vücudumdan dolayı özgüvenim kalmadı, riskimden dolayı cinsellik yaşamıyoruz derken kendimi kadın gibi de, insan gibi de göremiyorum 🙁 bu aşırı terleme bana özel bisey mi yoksa hamilelikten mi 😢
Aa bu ben. Hamilelikten ve tabii Ağustos ayındayız. :KK43: Yıkanmaktan terlemekten sudan bi bezme geldi bana da.

Salı gününe kadar doğumun olur dedi şuan çok heycanlıyım çatı muanesi yapıldı aşiri enfeksiyonum varmiş 😳 daha once niye gelmedin dedi. Dedim geldim bakti. Beni her geldigimde muane eden doktor yanimdaydi 😂😂😂 asistan doktormuş oda bir azar işitti sen niye enfeksiyonuna bakmadin sen niye ilgilenmedin diye hastalara böyle mi bakiyorsunuz basinizdan saviyorsunuz ya bebege bu enfeksiyondan birsey olursa dedi ayy icimin yaglari bir eridi. Ilac yazmadi yazamam dedi bebek çok aşağıda dedi su iç merdiven cik birde bol bol hurma ye dedi ☺☺
Ayy çok heyecanlıı😍 iyi yapmış aslan doktor çok sevdim. İşini severek yapıyor demekki☺️ Hadi sağlıkla kavuş kuzuna inşallah yaa😍

Bilmezler mi kaç kez hastaneye gittik ha geldi gelicek diye. Kv hala diyor ki ay sancisidir 🤣 doktorun kalkmasın yatsın dediğini söylemişti eşim ona da şey demişti öyle çok da yatmasın dolansın yine evde cok yatmak da iyi değil ödem yapar 🤣🤣🤣 keşke tek derdimiz ödem olsa bir de soruyor ayakları şişti mi diye. İciim şiştim icimm ayaklarım şişşe ne olacak 😅
Hahahna canım ya hiç gülceğim yoktu bu durumda da gülmeyi başarıyosun helal sana🤩 kahkaha atarak doğurursun kız sen demedi deme🤣

Hormonlar artık o kadar tavan yaptı ki. Bende aynı şekilde terliyorum. Afedersiniz ama ter kokum bile değişti. Tamamen hormonlardan kaynaklı. Bide zaten ekstra bi sıcaklar geldi yine. Sık sık duşa giriyorum. Elimi yüzümü yıkıyorum. Normal yani. Bol bol da su içiyorum bu yüzden. Ayaklarım ellerim yanıyor. Sanki menepozlu gibi🧐

Ayy lazerin de mi etkisi oluyo ben de yaptırmıştım yıllar gecti ama.. sinir bozucu gercekten ben de boyuma göre fazla kiloyla hamile kaldım heryerim de çatlak icinde. Bunlar hadi herkeste oluyo da bu ter olayina bı çözüm bulamadım. Karbonat ben de kullandım ama durulamazsam kiyafetlerde sararma yapıyor diye bıraktım onu. İnsallah bir an önce serinler havalar ya eylüle girmek üzereyiz
Lazerin bu etkisi var canım. Bir arkadaşım uyarmıştı beni, ben ona rağmen yaptırdım. Şimdiki aklım olsa yaptırmazdım. Haftada 1 almaya razı olurdum. Çok pişman oldum. Serinlese iyi olacak, ben zaten yazı ve sıcağı sevmem. Hamilelikte iyice zorlandım.

Lazerin bu etkisi var canım. Bir arkadaşım uyarmıştı beni, ben ona rağmen yaptırdım. Şimdiki aklım olsa yaptırmazdım. Haftada 1 almaya razı olurdum. Çok pişman oldum. Serinlese iyi olacak, ben zaten yazı ve sıcağı sevmem. Hamilelikte iyice zorlandım.
Bu yaz normal geçmedi ki bilmem kaç yılın sıcakları geldi😩 olsun sıkalım dişimizi azcık kaldı şurdaa en azından bebişlerimizle bunalmıcaz havalar serinleyecek🙃

Kesinlikle hamilelikten oturduğum yerde yüzümdeki bütün gözeneklerden ter akıyor saçlarım yıkanmışa dönüyor😬 bu durum lohusalıkta da devam ediyormuş sanırım bi süre daha böyleyiz ☹️ şansımıza havada serinlemiyor ki.

Ahahha bebeyken öyle alıştıralımda garipsemesin yavrucaklar büyürken🤣🤣
Canım biz arkadaşımın çocuğunu böyle haşin seviyorduk, poposuna vura vura. Sıkı sıkı sarılarak. Çocuk geldi birgün bize bir vurdu 😅 Meğer bizden öyle gördüğü için sevmeyi öyle zannetmiş. Tabi elinin ayarı yok çocuğun, epey canımız yanmıştı 😂

Boşvermeye çalışıyorum da, ben ablamın evine bile habersiz gitmiyorum hele de gece ondan sonra, yani kızılmayacak gibi değil. Beni görüp ne yapacaksın, neden bu kadar delirdiniz demek istiyorum gerçekten. Ama hamilelik bitsin hayırlısıyla görünce mutlaka söyleyeceğim bunu.
Tabi ki de çok abez bir durum elleri boş demek ki neyin peşine düşüyorlar 🤷🏻‍♀️

X