2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ultrason sonuclarindaki yanlarindaki yuzdelerin %3 un altinda olmasi ciddi takip gerektirirmis. Bende de karin cevresi nerden baksaniz 3 hafta geriden geliyor. Sebebini biz de bilemiyoruz 🤷🏻‍♀️ Bu durumu yasayan az kisi degiliz ama insan tedirgin oluyor.
Bu %3 bilgisi bende yoktu, hemen ölçüm kağıtları kurcalansın. Allah muhafaza kafama takacak bi şey bulamam falan 😂

Kızlar bebek alttan çok şiddetli vuruyor özellikle yan yattığım zaman. Sanki vajina bölgesinden şiddetli gaz çıkarıyormuşum gibi (ağrıyı başka nasıl tarif ederim bilemedim) sizde oluyor mu? Ailem de diyor senin ağrı eşiğin geniş şimdi anlamazsın doğumun felan başlar 😅

Selam kizlar, bugun ben de sıkılıyordum derken günün akışı birden değişti. Kahverengi kanama gibi bir leke geldi, doktora söyledim hemen gel bakalım dedi. Vajinal muayene etti, açıklık vs yoktu. Ultrasonla baktı, karın dün 34 çıkmıştı bugün 35 çıktı. Nst de iyi çıktı. Ama doktor bebeğin gelişimi artık durdu gibi diyor, bebek büyümüyor diyor malesef 🥺 bundan sonra her gün kontrole gideceğim. Biraz takip edecek duruma göre konuşacağız. Bana haftaya sezaryene kayacak durum gibi geliyor. Yeter ki sağlıkla atlatalım da şu süreci, ani işler çıkınca insan panik oluyormuş.
Ay şimdi gördüm bunu, geçmiş olsun. 37yi geçtiğin için rahat ol lütfen. En güzel zamanda sağlıkla gelsin.

Yurudukce agri artiyor bazen kalkmamla oturmam bir oluyor baskiyla asagi agri vuruyor, oturunca hafifliyor. Baya yaklasti galiba artik
Sanki bayağı yaklaşmışsın evet katılıyorum arkadaşa H Hryr bazı doğum eğzersizleri var e yap kuzum inşallah tek nefeste zorlanmadan pıtlatırsın bebisi 😁

Yalancı sancıdır dememi ister misin 😂😂😂
YOK ya kızlar bence sancılarını tarif edemiyor birde herkes dikkat et tam normal dogurmalık açılmaları guzel oluyır gidip sezeryan oluyorlar benim anladığım çok yuksek bir sancı çekmeden açılma oluyır bu kızlar çok stresli ondan da olabilir ben mesala birkaç gundur hareketimi kısıtlayan baskı hissediyorum birde ben çok iş ve harekete ragmen 37+4 oluyorum ben iki gun ağrı çekmiştim ama bu kadar kokaykenbilmiyorum

Sakııınnn🤣🤣🤣🤣 gidince ilk sana yazicam duruma göre dersin 🤣 bak benim ucunda duruyor zaten biliyorsun 🤣
SEn doğuracaktın hazır açılman vardı treni kaöırdın erkendi ama bebek geliyordu bakalım içerde kaldıpı gunlar faydalı olacak mı ilaç almasan çoktan bebek kucağındaydı ben öyle dulunuyırum

Kızlar ben bebeğe hiç kıyafet alamadım şuan covid temaslı olduğum için dışarı da çıkamam. Alsam mı kıyafet erken mi şaşırdım kaldım. Birde bebeğin kilosunu bilmiyorum belki yenidoğan giysileri olmaz. Bir yandan aşırı moralsizim. Yani insanın son haftalarında yaşamak istemediği her şeyi yaşıyorum resmen

Depend 6 tane koydum az mı. Bir gece kalacağım.
Bir de onun üstüne çamaşır giycez mi. Ay saçma soru olmuş olabilir ama bilmiyor cidden

Kızlar ben bebeğe hiç kıyafet alamadım şuan covid temaslı olduğum için dışarı da çıkamam. Alsam mı kıyafet erken mi şaşırdım kaldım. Birde bebeğin kilosunu bilmiyorum belki yenidoğan giysileri olmaz. Bir yandan aşırı moralsizim. Yani insanın son haftalarında yaşamak istemediği her şeyi yaşıyorum resmen
Erken mi? :) 36. Haftada görünüyosun, erken değil bence internetten alabilirsin. Yenidoğan almak mantıklı kilosu ne kadar farklı olabilir ki? Pek keyfin yoksa bu işler için doğum çantasına koymalık kadar alsan yeter. Sonrasına doğumdan sonra bakarsın.

Allah yardımcın olsun canım dogumla birlikte tüm sikintilarin bitsin gitsin inşallah. E bebekte cok model var bikac yenidogan bikac 3-5 aylık alarak baslayabilirsin netten almak en güzeli bu süreçte. Temasli olmasan da gezecek dermanin olur mu bilmem benim hic yok çünkü

SEn doğuracaktın hazır açılman vardı treni kaöırdın erkendi ama bebek geliyordu bakalım içerde kaldıpı gunlar faydalı olacak mı ilaç almasan çoktan bebek kucağındaydı ben öyle dulunuyırum
Hahahah gerçekten öyle olucaktı 🤣 insalah büyür bebişim p.tesi kontrolüm var bakalım ne diyecek doktorum

X