2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Zor bir süreçten geçiyorsun. Bence internetten de olsa hazırlığını yap. Belli olmaz, belki erken gelir. Hazırlıklı ol. Bir tk yeni doğan al,bulunsun. Gerisini 1-3 aylık al olmazsa. Acil gerekebilecekler hazır olsun en azından.
Tüm mesajları alıntı yapamıyorum ama fikirler için teşekkür ederim. Şimdi bakıp alayım bir şeyler. En azından bezini felan alayım

Yok kuzum alınır miyim hiç gülüp eğleniyoruz burda başka nasıl zaman geçicek 🤣 bol bol içiyorum ama daha da zorlayayım artık su konusunu. Inşallah 3 kilo olana kadar dayanırız olmadı sağlık olsun ne yapalım daha ne kadar zorla içerde tutucaz çocuğu 🤣🤣
Bizimkide sırtını poposunu karnıma dayamış sanırım iç organlarımı yumrukluyor tekmeliyor her hareketi canımı yakıyor gece uyurken kaburgama sünüyor 😂😂 bugün gündüz baktım sana online değildin azcık gırgır yaparız diye düşündüm ama sen gece kuşusum sanırsam 😁😁

Evet arkadaşlar ben geldim haberler bir tık daha ileri artık 🤣 tereddütte kaldığım nişan konusu açıklığa kavuştu, evet nişanım gelmiş birkaç gün önce. Açılmam 1 parmak ve rahim ağzı kısalmış, 3 saat sonra tekrar muayene edip açılmanın ilerleyip ilerlemedigine bakacaktı beklemek istemedim. Açıkçası ilerleyeceğini düşünmüyorum agrın olmuş açılmış ama öyle kalmış dedi. Muhtemelen progestan kullandigim için açılma ilerlemedi. Eğer ağrın olursa açılmaya devam eder ve seni dogurturuz bu saatten sonra durdurmayız dedi. Birazda enfeksiyon çıktı. Bebek içinde 2.300 civarı dedi 4 gün önce de böyleydi hiç mi büyümedi bu çocuk anlamadım. Neyse haberler böyle bir daha doğuruyorum demeden hastaneye gitmem🤣🤣
Gecmis olsun canim iyi olduguna sevindim . Kiloasuna takilma sagligi iyiyse kilo alir insallah 😊 sirayi ben devraldim o halde 😅

Kızlar bugün kontrolüm vardı. Önceki hafta hafif açılma vardı bu kontrolde gün alırız diye geldik açıkçası. Bizim bebiş çişini tutmuş idrar kesesi baya büyümüş. Şimdilik böbreği etkilememis ama tabi böyle devam edip çişini yapmazsa böbreklerin şişme riski var. Neyse yarın sabah erkenden tekrar çağırdı. Eğer halen idrar yapmamissa yarın sezeryanla alicam dedi. Artık bilemiyoruz hayırlısı dedik tek sağlıklı olsun da ne diyelim. 🤷
Ay herkes patır patır başladı 😍 hayırlısı olsun canım hiç takma belkide gerek olmayacak. Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. Sen pozitif odaklan hersey güzel olur zaten ❤️

Tüm mesajları alıntı yapamıyorum ama fikirler için teşekkür ederim. Şimdi bakıp alayım bir şeyler. En azından bezini felan alayım
Bi kaç zıbın alsan yeter bende öyle yaptım etraftanda geldi biraz. Bezini battaniyesini al hastane çantan hazır olsun yeter.

Ay valla çok ömrüm kalmadı gibi nişanda gelmiş inşallah açılma ilerlemez. Progestan olmasa çoktan açılmıştı bence 😅 ınşallah kendi doktorum da güzel şeyler söyler. Evet devlete gittim + - 300gr oynar dedi inşallah yukarı doğru oynar 🤣
Doğurdum doğuracam derken pıt,kucagında resim atıcaksın diye bekliyorum 😂 şaşırmıycam çok afacan annesi seninki sürekli aksiyon yaşatıyor sana. Masallah subhanallah hayırlı zaman da gelsin azcıkta eylülü beklesin ama dimi yani. 😍

Kızlar bugün kontrolüm vardı. Önceki hafta hafif açılma vardı bu kontrolde gün alırız diye geldik açıkçası. Bizim bebiş çişini tutmuş idrar kesesi baya büyümüş. Şimdilik böbreği etkilememis ama tabi böyle devam edip çişini yapmazsa böbreklerin şişme riski var. Neyse yarın sabah erkenden tekrar çağırdı. Eğer halen idrar yapmamissa yarın sezeryanla alicam dedi. Artık bilemiyoruz hayırlısı dedik tek sağlıklı olsun da ne diyelim. 🤷
Bana da geçen hafta idrara sıkışık demişti, neden öyle diyince ben alay etmişti canı sonra yapmak istemiştir diye. Önemli olduğunu bilmediğim için bu haftaki kontrolde sormadım. İçime kurt düştü ama şimdi, sorun olsaydı söylerdi herhalde son gittigimde 😏 Sizden de hayırlı haberler gelir umarım yarın ☺

Evet arkadaşlar ben geldim haberler bir tık daha ileri artık 🤣 tereddütte kaldığım nişan konusu açıklığa kavuştu, evet nişanım gelmiş birkaç gün önce. Açılmam 1 parmak ve rahim ağzı kısalmış, 3 saat sonra tekrar muayene edip açılmanın ilerleyip ilerlemedigine bakacaktı beklemek istemedim. Açıkçası ilerleyeceğini düşünmüyorum agrın olmuş açılmış ama öyle kalmış dedi. Muhtemelen progestan kullandigim için açılma ilerlemedi. Eğer ağrın olursa açılmaya devam eder ve seni dogurturuz bu saatten sonra durdurmayız dedi. Birazda enfeksiyon çıktı. Bebek içinde 2.300 civarı dedi 4 gün önce de böyleydi hiç mi büyümedi bu çocuk anlamadım. Neyse haberler böyle bir daha doğuruyorum demeden hastaneye gitmem🤣🤣
Gelmek isteyince durduramıyorsun işte 😅 inşallah kilosunu yanlış ölçüyorlardır da en azından 2.5 sınırını geçer daha sağlıklı olur. Gelişimi yerinde olduğu sürece kiloyu emerek de alır 😊 hayırlısı olsun ikiniz için de 😊

Kızlar selamlar. Doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum. Allah analı babalı büyütsün. Ben de 38 + 2 den bildiriyorum. Bugün doktora gittim çatı muayenesi yaptı. Çok canım yandı. Sizde de böyle mi oldu. Açılmam varmış bugün yarın doğabilir hazır ol dedi. Kaç cm olduğunu söylemedi ama bebek baya inmiş dedi. Hiç ağrım sızım da yok olmadı bugüne kadar. Sadece pelvik kemiğim arada sızlıyor o kadar.

Geçmiş olsun kuzum inşallah bebiş sağlığına yarına kadar kavuşur gerek kalmaz doğuma falam, belkide hakkında hayırlısı sezaryan olması… habr ver yine yarın ❤️❤️
İnşaallah canım ya. Ya sağlığı yerinde olsun da artık 37 doldu zaten ne şekilde olsa doğsun önemli değil. Ama sağlığı yerinde olsun tek endişem o.. inşallah bir sorun olmadan atlatırız bakalım.

Boşver canım sen hep git hastaneye bence, hangi sinyal önemli ayırt edemiyoruz. 🙏🏼 Çok yakın ölçüm zamanlarında mmlik ölçümlerden bile aynı kalıyordur genel olaral haftası uyumluysa dert etme. Bakalım bebek ne zaman sürpriz yapacak🤗
Her gittiğimde bir şey öğreniyorum bu seferde nişanım gelmiş onu öğrendim mesela 😅 bakalım ne zaman gelicek çok bir şey kalmadı sanki

Kızlar selamlar. Doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum. Allah analı babalı büyütsün. Ben de 38 + 2 den bildiriyorum. Bugün doktora gittim çatı muayenesi yaptı. Çok canım yandı. Sizde de böyle mi oldu. Açılmam varmış bugün yarın doğabilir hazır ol dedi. Kaç cm olduğunu söylemedi ama bebek baya inmiş dedi. Hiç ağrım sızım da yok olmadı bugüne kadar. Sadece pelvik kemiğim arada sızlıyor o kadar.
Benim de zor olmuştu. Kasmıştım da kendimi. Haftaya bir daha yapacak çatı muayenesini.

Ay herkes patır patır başladı 😍 hayırlısı olsun canım hiç takma belkide gerek olmayacak. Hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun. Sen pozitif odaklan hersey güzel olur zaten ❤️
Aynen canım inşallah. Tek düşündüğüm şey bebisin sağlıklı olması gerisini hiç önemsemiyorum normaldi sezeryandi erkendi geçti.. hayırlı sağlıklı olur inşallah.

İnşaallah canım ya. Ya sağlığı yerinde olsun da artık 37 doldu zaten ne şekilde olsa doğsun önemli değil. Ama sağlığı yerinde olsun tek endişem o.. inşallah bir sorun olmadan atlatırız bakalım.
Saglikla gelsin bebegin canim. Gunu kucuk degil dogmasi sorun olmaz. Hayirli haberlerini bekliyoruz yarin.

Kız görmemişim yorumunu , sağlıkla gelsin minnoş vaktin de inşallah 😘

Bana da geçen hafta idrara sıkışık demişti, neden öyle diyince ben alay etmişti canı sonra yapmak istemiştir diye. Önemli olduğunu bilmediğim için bu haftaki kontrolde sormadım. İçime kurt düştü ama şimdi, sorun olsaydı söylerdi herhalde son gittigimde 😏 Sizden de hayırlı haberler gelir umarım yarın ☺
Tabi ya öyle aşırı bir durum olsa muhakkak söylerdi. Bizimkinin mesane baya baya dolmuş büyümüş yani. Bakalım inşallah yapar yarına kadar 😊

Bence de progestan olmasa baya açılma olurdu, iyi ki o gün gittin de verdiler progestanı biraz zaman kazanmış oldun. İnşallah iyi kilo alır minnoş. Yeyip yeyip yatcaksin sonra benim gibi 10 günde 2 kilo alcaksin 😂
Evet ya iyiki gitmişim yoksa bebek direk gelicekti bence. Ay ben alayım yeterki bebiş sağlıklı olsun 3 gün kaldı doktorumuza gidelim bakalım ne söyleyecek 😅

X