2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
10 günde 500 gr çokmuş evet dogru olmayabilir şekerin falan yoksa
Şekerim yok çok şükür canım 🙏🏻 Bende şaşırmıştım nasıl o kadar alabilir diye yani ya o zaman fazla alması yanlış ya da şimdi az alması yanlış ama 500 alması çok saçmaydı 🤣 haftaya gidicem bakalım 1 haftada ne kadar almış olcak o zamana çözülür

Kızlar,
Tatlı yemiyorum yemek yiyorum az bir meyve bazen şeker ölçüm cihazıyla olcunce yüksek çıkıyor tokluk sekerim falan 🤔hiç mi bisey yemiycemya anlamadım. Zaten dondurma kestim bir süredir sizde de var mi böyle durumlar korkuyorum sobada yaklaşıyoruz

Dr bana yürü dedi bol bol. Bunu bi kaç kere söyledi. Demek ki yürümek epey önemli. Ona da dikkat edersin 😊
Evet bana da bir tek onu söyledi. Hemen hemen her gün çıkmaya çalışıyorum ama hava çok sıcak ve her gün kendimi çok iyi hissetmiyorum 😕 bu döneme denk gelmesi şanssızlık oldu biraz. Squat falan yaptım bugün yürüyüşe çıkamayınca. Biraz daha fazla yürümeye çalışayım 👍

Evet bana da bir tek onu söyledi. Hemen hemen her gün çıkmaya çalışıyorum ama hava çok sıcak ve her gün kendimi çok iyi hissetmiyorum 😕 bu döneme denk gelmesi şanssızlık oldu biraz. Squat falan yaptım bugün yürüyüşe çıkamayınca. Biraz daha fazla yürümeye çalışayım 👍
Ecin icinde yürü çıkamadığına. Bide adaçayı önermişti, onu içiyorum 3 4 gündür. Hurma da faydalı. Destek olmaya çalışıyoruz afacanlara 😅

Kızlar,
Tatlı yemiyorum yemek yiyorum az bir meyve bazen şeker ölçüm cihazıyla olcunce yüksek çıkıyor tokluk sekerim falan 🤔hiç mi bisey yemiycemya anlamadım. Zaten dondurma kestim bir süredir sizde de var mi böyle durumlar korkuyorum sobada yaklaşıyoruz
Beyaz ekmek pirinc falan da yükseltiyor şekeri ama arada bir yüksek çıkıyorsa yine de önemli mi

Ben de tül çok nişanda masa süslemede kullanmıştım bu tülleri beyaz olanı anne yatağının başına asacağım pembe olanı bebeği koydukları şeyin etrafına takacağım balon standını da uygun bir yere yerleştiririm ben vakit bulamazsam ameliyattayken eşimle annem hazırlar kapı süslemeyi hastane yapıyor zaten çok güzel onun için bir şey yapmadım kendi yaptığım kapı süsümü evde kullanacağım 😊
Çok güzeller maşallah 🤩
Bu arada hastane kapı süslemesi yapıyor mu ya işk defa duydum ben😊

Kızlar,
Kuzucum ben şeker yüklemesinde kustugum için evde takip ediyordum bir süredir ama bıraktım gitti valla. Baktım 1 ay boyunca hep normal düzeyde çıkıyor saldım artık. Ben yemekten 2 saat sonra bakıyordum seninki nasıl ve kaç çıkıyor doktor bir şey dedi mi bunun için. Mesela ben şimdi ölçüyor olsam emin ol yüksek çıkar neler neler yiyorum çünkü. Eğer çok sıkıntı çıkarmıyorsa bebek sağlıklıysa çok takma derim

Ben de korkuyorum ama hâlâ sezeryan talep etmiyorum , sağlıkla hayırla gelsinler, hangi doğum şekli hayırlısıysa🤲
Epidural normal doğum için genel olarak çok konforlu diyorlar. Belki de ondan çok rahatım normal doğum konusunda. Yani şuan için normal gidiyorum ama en hayırlısını Allah bilir tabii. Sağlıcakla gelsinler de, her türlüsüne tahammül ederiz 😊

Benim hastane Refakatçiden başkasını almıyormuş. Ziyaret yasak neyseki.
ama ev için Valla doğru diyorsun hep aklıma geliyor benim de... Allah’a emanetiz bebeklerimiz ve biz 🤲🏻
Benim doğum yapacağım hastane de öyle söyledi. Ama çevreden duyduğum yine de alıyormuş bazı yerler. En fazla insanlara kusura bakma der geçeriz ya durumu anlamayıp kırılan da kırılsın.

Kuzucum ben şeker yüklemesinde kustugum için evde takip ediyordum bir süredir ama bıraktım gitti valla. Baktım 1 ay boyunca hep normal düzeyde çıkıyor saldım artık. Ben yemekten 2 saat sonra bakıyordum seninki nasıl ve kaç çıkıyor doktor bir şey dedi mi bunun için. Mesela ben şimdi ölçüyor olsam emin ol yüksek çıkar neler neler yiyorum çünkü. Eğer çok sıkıntı çıkarmıyorsa bebek sağlıklıysa çok takma derim
Canım bende 2 saat sonra ölçtüm 182 cıktı. Ölçmesem sknti y.ok aslinda 😜olcunce goruyirum . Aclik sekerim hep normalde çıktı doktor şeker yüklemesine gerek gormemisti o yüzden bende. Ay valla ne yiyecegimi şaşırdım 😊

Niye böyle yapıyorlar ki? Hayır o konuşmalardan sonra ekmek arası pilav yiyim bari moduna girdim😅😅 şaka yapıyorum tabi
Zaten her turlu uç olur iki hafta var benim önumde Gerçi herkes erken doğurduğu için kimse 39 lardan bahsetmiyor o zamna kadar besin gidiyor ama sanki kilo alım yvaşlıyor mu çunku aynı hızda kiloyu artırmıyır azaltıyor doktor istemiyorlarda uçun ustunde bebek sıkıntılı doğsa kötu reklam ben dahil birçok kişinin vtamin ilacı kesilmiş ben içmiyordum da zaten kilo alımı iyi olan bebeklerde yapıyorlar
Hangi hareketleri yapıyorsunuz? Videosu falan var mıdır?
Galiba kanala girmeyince doğum başlamıyacak diye duşunuyorsunuz ama bebek vakti gelice kasılmalar ve sncılar başlar kasılmalar zaten bebeği şttiriyor ama stres olursanız bebek etkilenir doğumu iyi yönetemez kaç oldunuz sata göre

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Allah bağışlasın kuzum 🙏😘

Ecin icinde yürü çıkamadığına. Bide adaçayı önermişti, onu içiyorum 3 4 gündür. Hurma da faydalı. Destek olmaya çalışıyoruz afacanlara 😅
Adaçayını kaç fincan içiyorsun sordun mu ? Ya bana ebe rezene içme son çalışmalara göre iyi değilmiş dedi bende kala kaldım 🥺🤔

X