2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Burun aspiratorleri hiçbir işe yaramıyor. Yiğenime bakicılik yaptım ablam ogretmen oldugu icin o sıvıyı veriyorsun burnundan çekmeye çalıysiyorsun çocuk hem.kendini.parçaliyor az bir sumuk geliyor işte bende hep çekiyorum saniyorum çocuk hergun çatliyor gibi agliyor acile götürdük fizyolojik serumdan şıringayla cekti doktor bir burnundan verdi diğer burnundan bir suru sümük çiktı sonra doktor dediki gunde 3 kez bu serumla burnunu açacaksınız gidipte aspiratore falan para vermeyin bir fizyolojik serum bir şırında işinizi gorür youtubede videosuda var dur atayım

Yaa valla bire bir ayni şeyleri yaşamışız canım, benim tüm arkadaşlarım burda, ben baska sehirden taşınıp ankaraya geldim evlendikten 2 yıl sonra, hepsi hosgeldine gelmek istedi evimi görmek istedi ama durumu anlattım gelmediler, eşim beni dinlemedi gitti kendi ailesinin yanında arkadaşlarıyla bulustu geldi hastalığı getirdi ne stresler yaşadık. Ben aynı sehirdeyim görüsmüyorum o 6 saat uzaklıkta olduğu halde 1 senede benden cok bulustu arkadaslariyla. Böyle durumlar o kadar zoruma gidiyoki minicik bebegimi benden başka düşünen yok babası bile böyle yapiyosa diye düşünüp düşünüp ağladım kaç kere. Bisey olmasin aman erken dogmasin aman iyi gelissin ona bir zarar gelmesin diye biz neler yaparken bunlara maruz kalmak cok incitici..
Bende aynı şeyi düşündüm bu olaylar olurken. Bebeğimi benden başka düşünen yok hissi. Çok incitici. Benimki can değil mi, benimki abla değil mi? Birde o günden beri tavırlılar bana. Yüzüme bir şey diyen yok ama 2 aydır ne arayıp, ne soruyorlar. Sancım oldu biliyorsun, dr istirahat önerdi. Nasılsın, bir şeye ihtiyacın var mı diye bile aramadılar. O kadar ağrıma gidiyor ki.

Bende aynı şeyi düşündüm bu olaylar olurken. Bebeğimi benden başka düşünen yok hissi. Çok incitici. Benimki can değil mi, benimki abla değil mi? Birde o günden beri tavırlılar bana. Yüzüme bir şey diyen yok ama 2 aydır ne arayıp, ne soruyorlar. Sancım oldu biliyorsun, dr istirahat önerdi. Nasılsın, bir şeye ihtiyacın var mı diye bile aramadılar. O kadar ağrıma gidiyor ki.
Kimseye beddua etmem ama kendi başlarına gelse anlarlardı.. Allah adaletlidir canım napalim..

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Güzel haberler, sağlıkla kavuşmuşsun çok sevindim. 🧿 Allah analı babalı abili büyütsün. Hayırlı uğurlu olsun.

Kızlar bana bebekler için burun aspiratöru tavsiyesi verebilir misiniz? Özellikle kullanıp memnun kalanlar....
Hepsini denedim silikon Manuel olanı,otri bebe agızla cekileni ve en son baby _vak aldım anne bebek fuarından elektrik süpürgesi ile cekiliyor. Çocuga göre değişiyor memnuniyet aslında. Hangisine izin verirse o rahat oluyor.

Gerçekten bu hastalığa denk geldik ya nasıl korunacağımı bilmiyorum. Allah’a emanet. Aşım da yok bekliyorum doğurayım diye. Adama maskesiz gezme korun nolur demekten içim çıkıyor o hala insanların yanında maskeli durursak ayıp olur demesin mi 😤😳🤪 tut vur duvara. Valla Gereksiz06 Gereksiz06 da yazdın ya canım ilgi falan şöyle dursun Allah sağlımızı korusun 😣😣 ben kendimle ilgilenirim yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sağ Salim atlatalım şu son günleri Allah’ın izniyle 😕🤲🏻🤲🏻
Ben asıyı zor yaptırdım al benımkıde aynı. İgne korkusuna gitmedi sonra hergun test verıcejsınız cıkınca kosa kosa gitti, ona daha çok huylanırım dedi. Yani adamların rahatlıgı öküzü öldürür 😂😂😂

Aşısızlar için en büyük tehlike aşılı kesim diyorlar zira hastalık onlara tesir etmediği için aşısızlara taarruz oluyormuş ve versiyon mu varyasyon mu nedir o şekilde yürüyormuş. Tabi ben halktan biri olarak söylüyorum. Ne Doktorum Ne bilir kişi . Bunları duyunca da tedbir amaçlı kendimi korumaya çalışıyorum .
dedğin gibi doğum sonrası ziyaretler zaten başlı başına allahlık . Allah yardımcımız olsun Amin 🤲🏻
Aminnn şimdiden herkese söylüyorum 2. Doz aşımı doğumdan sonra olacağım mümkünse 1 ay bana yakın olmak isteyen uzak dursun diye. Bu konuda çok netim. Gelmeyin diyorum direkt. Hastaneye de kimseyi almayacağım, eve de. Bu düşüncemi de herkese söylüyorum telefonda falan. Şaka değil çünkü bu.

Benim ablamda il değişikliği yaptı. Burdan geçerken bana uğramak istediler 1 saatligine. Öz ablamla ve yeğenlerimle sarilmadim, opusmedim. Evde maske ile oturduk. Çünkü birkaç gün öncesinde yeğenimin doğum gününü kutladılar kalabalık bir şekilde. Zaten kalabalık bir ortamda çalışıyor. O kadar ozlememe rağmen uzak durdum. Ama eşimin ablası tatile gitti, dönüşünde doğum günümdü gelmek istemiş. Tatilde zaten maske mesafe dikkat mi ediliyor. Eşime öncesinde dedim ki, gelmek isterse 1 hafta 10 gün sonra görüşelim de. Sanki demedim ben, buyrun gelin demiş. Kabul etmedim. Epey ciddi kavga ettik, sabaha kadar ağladım. Kardeşi düğüne gider, çıkar bize gelir. Is arkadaşı gelmek ister, kabul eder. Anlamıyorlar. Ne yapsam ne etsem anlatamadım. En yakın arkadaşım beni sadece 2 kez gördü hamileligimde. Kendi çevremden izole oldum ama eşimin çevresinden izole edemiyorum kendimi...
Allah korusun hepimizi ama vefat eden hamile haberlerini, hamilelikte bağışıklığın baskılandığını, hele son 3 ayda diyaframa baskı olduğundan ve akciğer kapasitesinin azaldığından falan bahsedebilirsin. İnsan yakınlarını görmedi diye ölmez ama bu hastalık da böyle bir risk var usanmadan anlatmak lazım.

Allah korusun hepimizi ama vefat eden hamile haberlerini, hamilelikte bağışıklığın baskılandığını, hele son 3 ayda diyaframa baskı olduğundan ve akciğer kapasitesinin azaldığından falan bahsedebilirsin. İnsan yakınlarını görmedi diye ölmez ama bu hastalık da böyle bir risk var usanmadan anlatmak lazım.
Anlatmak çözüm olmadı. Sanki sarılıp öpüşmeyince korumuş oluyorlar beni. Defalarca söyledim, doktorumun tavsiyelerini de. Eşim anlasa sadece, o bile yeter de, anlamıyorlar işte :KK43:

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Gözünüz aydın 😊 çok sevindim sağlıklı olmanıza, doğumun iyi geçmesine. Darısı başımıza 🥰

Canım tecrübe yenen kazıkların bileşkesidir diye boşuna demiyorlar . Onları da sen sallama madem umursamıyorlar seni. Hamile olan sensin. Millet hamile kalınca bir Naz yapıyor sanırsın külçe altın doğuracak. Sen ben mütevazi alçak gönüllü oldukça tepemize çöküp tepiniyorlar 😒
aramayanı arama koy lafını gediğine gerisini onlar düşünsün. Valla umursadıkça boşverilen oluyorsun maalesef insanlar böyle 😒

Aminnn şimdiden herkese söylüyorum 2. Doz aşımı doğumdan sonra olacağım mümkünse 1 ay bana yakın olmak isteyen uzak dursun diye. Bu konuda çok netim. Gelmeyin diyorum direkt. Hastaneye de kimseyi almayacağım, eve de. Bu düşüncemi de herkese söylüyorum telefonda falan. Şaka değil çünkü bu.
Benim hastane Refakatçiden başkasını almıyormuş. Ziyaret yasak neyseki.
ama ev için Valla doğru diyorsun hep aklıma geliyor benim de... Allah’a emanetiz bebeklerimiz ve biz 🤲🏻

Ben asıyı zor yaptırdım al benımkıde aynı. İgne korkusuna gitmedi sonra hergun test verıcejsınız cıkınca kosa kosa gitti, ona daha çok huylanırım dedi. Yani adamların rahatlıgı öküzü öldürür 😂😂😂
Gerçekten öyle çok fazla rahatlar 🤦🏻‍♀️ Sonra sahanımla abartıyor oluyor 😒🤷🏻‍♀️

Ay orasi öyle valla kimiside hicbir şey yemese bile bebek alıyor ne güzel maşallah yani. Inşallah olumlu anlamda ölçümler yanlıştır diyorum ne diyeyim başka bilemedim 😅 sağlıklı olsun da zayıf olsun sorun değil ben sadece kuvöze girmesinden korkuyorum ondan baya çabalıyorum kilo için
Hamilelik zaten garip bir süreç, olduk olmadık şeyler takılıyor kafaya. İllaki düşünüyorsun. Ben de kanala girmemesini taktım 😂 hangi siteydi hatırlamıyorum ama bir sitede hurma, hareket vs yerine sakin olun, zihninizi ve kaslarınızı gevşetin diyordu. Strese girmemek daha önemli olabilir o yüzden her şeyden 🙃
Bu yaşadığımız da aslında bir otosistem. Yani istesen de istemesen de inicek aşağıya 😊 kiminin doğum gününde iniyormuş, kiminin 3 gün önce. Yani illa ki inecek rahat ol 😊
Ne güzel anlatmışsın 🙂 sanırım annemin doğumları kendiliğinden başlamadığı için paranoya oldu biraz ama iyi geldi mesajın 🙂 elimden geleni yapacağım takmamak için 🤟

Hamilelik zaten garip bir süreç, olduk olmadık şeyler takılıyor kafaya. İllaki düşünüyorsun. Ben de kanala girmemesini taktım 😂 hangi siteydi hatırlamıyorum ama bir sitede hurma, hareket vs yerine sakin olun, zihninizi ve kaslarınızı gevşetin diyordu. Strese girmemek daha önemli olabilir o yüzden her şeyden 🙃

Ne güzel anlatmışsın 🙂 sanırım annemin doğumları kendiliğinden başlamadığı için paranoya oldu biraz ama iyi geldi mesajın 🙂 elimden geleni yapacağım takmamak için 🤟
Dr bana yürü dedi bol bol. Bunu bi kaç kere söyledi. Demek ki yürümek epey önemli. Ona da dikkat edersin 😊

X