2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doğum yapacağım hastane de öyle söyledi. Ama çevreden duyduğum yine de alıyormuş bazı yerler. En fazla insanlara kusura bakma der geçeriz ya durumu anlamayıp kırılan da kırılsın.
Hastane almasa ne eve gelince kesin gelinir en azından 1. Dereceler abi abla gibiler e onlar da aile boyu gelince yine 15 kişi oluyor 🥴🤦 gelme desen olmaz gelse olmuyor. Rabbime emanetiz.en azında bebekleri odada tutabilsek.ulu orta bırakmasak

Adaçayını kaç fincan içiyorsun sordun mu ? Ya bana ebe rezene içme son çalışmalara göre iyi değilmiş dedi bende kala kaldım 🥺🤔
Ben ilk dört ay hergun rezene içiyordum gazdan dolayı doğuma etksi olduğunu sanmıyorum ama bir önceki gebeliğimde doktor adaçayı iç demişti 38 kusurlerdeydim yada 39 sanki bebek kırk olmayınca erken doguyor diye içmemiştim 😂 taze kurutmuşum duruyor bebeğimi sutten kesince içeyim dedim hamile olunca içmedim😀 ama plesenta miadını doldurur diyee duşunuyorum sancılar gelir yakında gelmezse bende çerim

Anlatmak çözüm olmadı. Sanki sarılıp öpüşmeyince korumuş oluyorlar beni. Defalarca söyledim, doktorumun tavsiyelerini de. Eşim anlasa sadece, o bile yeter de, anlamıyorlar işte :KK43:
Bende anlamıyorum eşimi hiç takip etmiyorum iştede maske takamıyordum ikibucuk yaşındaki kızım bahceye çıkınca komşu teyzelere sarılıyor çocuğu engelleyemiyorum bugunde uç aile geçerken bize uğradılar doğuda tanıştığım aileler istanbuldan geliyorlardı kızım sağolsun hepsine sarıldı yarım saat oturdular evde eşim onları bir iki gezilecek yerlere göturdu geçiyorlardı burdan ama vurus varsa kesin geçebilir bize Allah korusun ama ben takip edemiyorum tnıdıklar gelyor maalesef bahcede hzırlıyorum bzen birşeyler ama şu sucaklarda bahcede yalan oldu bugun bende sona yaklaştım şimdi olmasam diyorum hasta hsta insn doğurmazda zor olur geçen salgında tuvlette soğuk terler döktum başım döndu defim şimdi doğum yapsam kolum kalkmaz rabbim korusun bizleri

Malesef bogaza da sokuyolar ama ben de burundakinden daha rahatsız oluyorum çünkü burunda acı yapıyor, bogaza sokunca anlik bi ögürme hissi olup geçiyor. Bide yapan kişiye göre de farkediyo bence. İki kez yaptırdım ilki cok daha rahatti ikincisi acıttı. Ama anlık bi rahatsizlik yani doğum yapacağız bu hicbisey değil bence 😊
Doğuma daha cesaretliyim pcr testinden 😂 öğürme işi beni benden alır valla burnuma soksun beynime kadar isterse 😂

Kızlar,
Tatlı yemiyorum yemek yiyorum az bir meyve bazen şeker ölçüm cihazıyla olcunce yüksek çıkıyor tokluk sekerim falan 🤔hiç mi bisey yemiycemya anlamadım. Zaten dondurma kestim bir süredir sizde de var mi böyle durumlar korkuyorum sobada yaklaşıyoruz
Banada uni hastanesi takip et dedi nerdeyse keton diyeti yaptım ikinci saatte 120 nin altında olmsı için ama doktorum önemsemedi şeker felan ölçmemi 😂 bende bıraktım baktım benden başka önemseyen yok birde kardeşlerim gelmişti şehir dışından ölçmuyorumda

Doğuma daha cesaretliyim pcr testinden 😂 öğürme işi beni benden alır valla burnuma soksun beynime kadar isterse 😂
İlk test verisimde o kadar gözümde buyuyodu ki temaslıydim ve hastaneye gitmem gerekiyordu acile, orda yaptılar, yapan hemsireye dedim ki bu testi yapınca ben kesin erken doğum yaparım bunu tetikler dedim güldü kız bana 😂 aradan 2 ay geçti bikac hafta önce hastanede 1 gece kaldım orda da yaptilar o kadar korkmadim, bir anlik bi sıkıntı ya testten 15 sn sonra hicbir sorun kalmiyo ağzında burnunda

Hastane almasa ne eve gelince kesin gelinir en azından 1. Dereceler abi abla gibiler e onlar da aile boyu gelince yine 15 kişi oluyor 🥴🤦 gelme desen olmaz gelse olmuyor. Rabbime emanetiz.en azında bebekleri odada tutabilsek.ulu orta bırakmasak
Ben mesaj falan paylaşacağım ziyaretleri görüntülü aramak, tebrikleri telefon ve mesajla ilettiğiniz için teşekkürler sağlıklı zamanlarda görüşürüz diye 😂 yeterince anlaşılır sanırım.

Eklentiler

• Screenshot_2021-08-24-11-05-40-486_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-08-24-11-05-40-486_com.miui.gallery.jpg
    50,4 KB · Görüntüleme: 65
Gerçekten bu hastalığa denk geldik ya nasıl korunacağımı bilmiyorum. Allah’a emanet. Aşım da yok bekliyorum doğurayım diye. Adama maskesiz gezme korun nolur demekten içim çıkıyor o hala insanların yanında maskeli durursak ayıp olur demesin mi 😤😳🤪 tut vur duvara. Valla Gereksiz06 Gereksiz06 da yazdın ya canım ilgi falan şöyle dursun Allah sağlımızı korusun 😣😣 ben kendimle ilgilenirim yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sağ Salim atlatalım şu son günleri Allah’ın izniyle 😕🤲🏻🤲🏻
Sağlık çalılanları test oluyor mu neticede aşılılar ve hastalığı hafif belirsiz atlatıyorlar haftada iki kere test olmaları lazım biz şimdi hastaneye gidince bana göre boşa upraşmışız gibi geliyor gerçi maske koruyor ama elleri ile değiyırlar sana bunun sonu yok gibi o yuzden ben hiç takip edemiyorum bana göre değil sıkıya gelemiyorum zannımca görduklerim olmaz yerden hasta oldular bebeğime geçirirler diye korkum var hastanede

Kızlar doğum sancısı dediğimiz şey adet ağrısı gibi bir ağrı mı yoksa düzenli olarak karnımızın sertleşip gevşemesi mi? Bazı doktorlar düzenli sertleşip gevşemeyi ve o anda gelen rahatsız edici hissi doğum sancısı olarak tarif ediyor. Ben nedense hep adet ağrısı gibi sağlam bir ağrı bekliyorum sancı demek için.
Sertleşmede sancı yok gibi sancı başlangucı adetle aynı çoğu kişi için öyledir

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Gözun aydın olsun Rabbim analı babalı buyutsun maaşallah sutunde gelmiş yinede kendine dikkat et çok ayaklanma derim sut için guzel bir uyku ve dinlenme lazım artması için

Kızlar sanki bende sancilar başladı:KK43: 2 günden beri adet sancısı gibi sancim var ben aşırı yorulmaya yordum ama korkmuyor da değilim. En azından 37 den gün alsaydım. Oğlum 36+4 de doğmuştu:KK43: ama nasıl başladı hatırlamıyorum öncesinde sancim varmiydi bi anda suyum gelmisti. Adet sancısı çoktandır olup doğum gerçekleşmeyen var mi

Yürüyünce, yatınca duş alınca yani şekliniz değişince agrı geçmiyorsa sancı olabilir. Ilık su ile duş alın sancı ise artar agrılar kesilmez. Bence yerleşmeye calısıyor olabilir. Ekstra bir durum yok ise tabi

Yürüyünce, yatınca duş alınca yani şekliniz değişince agrı geçmiyorsa sancı olabilir. Ilık su ile duş alın sancı ise artar agrılar kesilmez. Bence yerleşmeye calısıyor olabilir. Ekstra bir durum yok ise tabi
Yatınca artıyor sanki.gecen perşembe gitmiştim doktora kanala vs girdiğini söylemedi hatta dedim ki erken doğumun var oğlumda bunda öyle bisi yok dedi. Nst de girdim sancim çıkmadı. Yerlesme ağrısıdır insallah . En azından 1 hafta daha beklemeli :KK43:

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Canımm gözün aydınn 🥰 aynı durumu yaşadım tek memeyi almak istemedi ve ben günlerce acı çektim emmediği için göğsümden 😑benim sorunum birinin ucu diğerine göre daha küçük o yüzden küçük olanı istemedi sonra deneye deneye göğüs ucu çıkarıcı da çözüm buldum memeyi vermeden önce onu takıyorum alıyor o zaman 😊 Benzer bir durumsa denemeni öneririm 🥰

X