2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Gerçekten bu hastalığa denk geldik ya nasıl korunacağımı bilmiyorum. Allah’a emanet. Aşım da yok bekliyorum doğurayım diye. Adama maskesiz gezme korun nolur demekten içim çıkıyor o hala insanların yanında maskeli durursak ayıp olur demesin mi 😤😳🤪 tut vur duvara. Valla Gereksiz06 Gereksiz06 da yazdın ya canım ilgi falan şöyle dursun Allah sağlımızı korusun 😣😣 ben kendimle ilgilenirim yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik sağ Salim atlatalım şu son günleri Allah’ın izniyle 😕🤲🏻🤲🏻
Benzer sorunu biz de yaşıyoruz. Ben en son "Beni bi hasta et de, sen de rahatla ben de" dedim. Çocuk tembihler gibi tembihliyorum bazen. Eşim normalde maskesine dikkat eder ama bu kimseyle görüşememe muhabbeti onu daha çok sıktı. Birileriyle ev ortamında görüşmek istiyor. Evde de maske takıp oturmuyoruz sonuçta. Is yerinde gördüğün insanı evde görmesen nolur deyince ben misafir istemiyor oluyorum. Kendisi iş yerinde sosyal hayatına devam ediyor, benim evde bir başıma canım yok sanki... Eş dost neyse de ailesiyle ilgili bir durum olduğunda iş iyice içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. Doğumda da bebek görmeye gelenler için aynı sorunlar yaşanacak. Şimdiden düşünüyorum kara kara...

Fl uyluk kemiği değil mi? Kaç çıktı sizde? Benim 35. haftada 7 çıktı, açıkçası biraz şaşırdım 7 çarpı 7 49, e şimdiden 49’sa doğunca ne olacak 55 mi, o kadar uzun olmaz herhalde diye düşünüyorum
Onu 7 ile çarpın boyu verir diyorlar ama doktorum demedi hep internette vs duyduğum yaptığım bişey. Şu an fl 7,17 cm, 36+5 de 6,91 miş (bence 6,91 i de yanlış ölçmüştük diğer kontrolle aynıydı çünkü hemen hemen). Resmen tüm ölçümler saçmalamış durumda 😬

Eczacıma sordum bebek eşyalarını alırken; “alma şimdi, lazım olursa konuşuruz”dedi. ben de almadan döndüm 🤷🏻‍♀️
Lazım olduğunda, burnu tıkalı olduğunda evde bulunması epey iyi olur ama. Burnu tıkalı olursa emmekte zorluk da çekebiliyormuş sanırım. Sen tecrübelisin gerçi. Ben bilmediğim için evde öncesinde bulunması taraftariyim.

Canim ben de yavas yavas yapiyorum enerjim olmadiginda dinlene dinlene, her is yaptiktan sonra kasilmalar ve agrilar oluyor. Belden kalcaya vuran agri bende son gunlerde var. Camlari hallettim çok sukur bir odanin penceresi kaldi. Yapinca oluyor aslinda bir enerji gelse hallollacak 🙏 benim buzdolabi ve iki cam kaldi sadece temizlenecek. Gunluk islerden firsat bulamiyorum ona.
Bugün biraz yaptım gaza gelip. Dinlene dinlene. Ama evim 10.katta. kesinlikle cam silmem 😂

Onu 7 ile çarpın boyu verir diyorlar ama doktorum demedi hep internette vs duyduğum yaptığım bişey. Şu an fl 7,17 cm, 36+5 de 6,91 miş (bence 6,91 i de yanlış ölçmüştük diğer kontrolle aynıydı çünkü hemen hemen). Resmen tüm ölçümler saçmalamış durumda 😬
Bazen bu geç haftalarda yanlış ölçüm olabiliyor ya. Bizimki doğru ölçüyor bence de bana 7 fazla geldi, haftada kaç santim uzarlar ki acaba, babası uzun baya ona çekti belki de.

Benzer sorunu biz de yaşıyoruz. Ben en son "Beni bi hasta et de, sen de rahatla ben de" dedim. Çocuk tembihler gibi tembihliyorum bazen. Eşim normalde maskesine dikkat eder ama bu kimseyle görüşememe muhabbeti onu daha çok sıktı. Birileriyle ev ortamında görüşmek istiyor. Evde de maske takıp oturmuyoruz sonuçta. Is yerinde gördüğün insanı evde görmesen nolur deyince ben misafir istemiyor oluyorum. Kendisi iş yerinde sosyal hayatına devam ediyor, benim evde bir başıma canım yok sanki... Eş dost neyse de ailesiyle ilgili bir durum olduğunda iş iyice içinden çıkılmaz bir hâl alıyor. Doğumda da bebek görmeye gelenler için aynı sorunlar yaşanacak. Şimdiden düşünüyorum kara kara...
Aşısızlar için en büyük tehlike aşılı kesim diyorlar zira hastalık onlara tesir etmediği için aşısızlara taarruz oluyormuş ve versiyon mu varyasyon mu nedir o şekilde yürüyormuş. Tabi ben halktan biri olarak söylüyorum. Ne Doktorum Ne bilir kişi . Bunları duyunca da tedbir amaçlı kendimi korumaya çalışıyorum .
dedğin gibi doğum sonrası ziyaretler zaten başlı başına allahlık . Allah yardımcımız olsun Amin 🤲🏻

2 hafta önce falan eltimler bulunduklari sehirden taşınıp gecerken bize uğrayıp 1 gün kalıp devam ettiler, o kadar deli oldum ki ben zayen yatıyorum hep, kv bizde diye geldiler o da iki arada kaldı, onlar orda bir ton kisiyle vedalasip geldiler ki eltim hic dikkat etmez maskeye falan. Gelme diyemediler ya ne esim ne annesi. Burda dedenin evi var suan boş dayalı döşeli, gidin orda yatın gidin siz niye dogurmak üzere olan kadını ve bebegi riske atiyosunuz. Herkes çok düşüncesiz ya bizi bizden başka düşünen yok valla..

Senin yaptıklarını da çok merak ediyorum ben. Çok güzel fikirlerin var. Hazırladığın süslerin fotoğrafını atma imkanın var mı? Ben de bebeği yatırdıkları yatak için hazır süsler varmış,gördüm ama pahalı geldi. Öyle boş durmasını da istemiyorum. Vakit olursa biraz kafa yorayım.
Ben de tül çok nişanda masa süslemede kullanmıştım bu tülleri beyaz olanı anne yatağının başına asacağım pembe olanı bebeği koydukları şeyin etrafına takacağım balon standını da uygun bir yere yerleştiririm ben vakit bulamazsam ameliyattayken eşimle annem hazırlar kapı süslemeyi hastane yapıyor zaten çok güzel onun için bir şey yapmadım kendi yaptığım kapı süsümü evde kullanacağım 😊

Eklentiler

• IMG_20210826_203044.jpg
    IMG_20210826_203044.jpg
    100,2 KB · Görüntüleme: 67
2 hafta önce falan eltimler bulunduklari sehirden taşınıp gecerken bize uğrayıp 1 gün kalıp devam ettiler, o kadar deli oldum ki ben zayen yatıyorum hep, kv bizde diye geldiler o da iki arada kaldı, onlar orda bir ton kisiyle vedalasip geldiler ki eltim hic dikkat etmez maskeye falan. Gelme diyemediler ya ne esim ne annesi. Burda dedenin evi var suan boş dayalı döşeli, gidin orda yatın gidin siz niye dogurmak üzere olan kadını ve bebegi riske atiyosunuz. Herkes çok düşüncesiz ya bizi bizden başka düşünen yok valla..
Benim ablamda il değişikliği yaptı. Burdan geçerken bana uğramak istediler 1 saatligine. Öz ablamla ve yeğenlerimle sarilmadim, opusmedim. Evde maske ile oturduk. Çünkü birkaç gün öncesinde yeğenimin doğum gününü kutladılar kalabalık bir şekilde. Zaten kalabalık bir ortamda çalışıyor. O kadar ozlememe rağmen uzak durdum. Ama eşimin ablası tatile gitti, dönüşünde doğum günümdü gelmek istemiş. Tatilde zaten maske mesafe dikkat mi ediliyor. Eşime öncesinde dedim ki, gelmek isterse 1 hafta 10 gün sonra görüşelim de. Sanki demedim ben, buyrun gelin demiş. Kabul etmedim. Epey ciddi kavga ettik, sabaha kadar ağladım. Kardeşi düğüne gider, çıkar bize gelir. Is arkadaşı gelmek ister, kabul eder. Anlamıyorlar. Ne yapsam ne etsem anlatamadım. En yakın arkadaşım beni sadece 2 kez gördü hamileligimde. Kendi çevremden izole oldum ama eşimin çevresinden izole edemiyorum kendimi...

Benim ablamda il değişikliği yaptı. Burdan geçerken bana uğramak istediler 1 saatligine. Öz ablamla ve yeğenlerimle sarilmadim, opusmedim. Evde maske ile oturduk. Çünkü birkaç gün öncesinde yeğenimin doğum gününü kutladılar kalabalık bir şekilde. Zaten kalabalık bir ortamda çalışıyor. O kadar ozlememe rağmen uzak durdum. Ama eşimin ablası tatile gitti, dönüşünde doğum günümdü gelmek istemiş. Tatilde zaten maske mesafe dikkat mi ediliyor. Eşime öncesinde dedim ki, gelmek isterse 1 hafta 10 gün sonra görüşelim de. Sanki demedim ben, buyrun gelin demiş. Kabul etmedim. Epey ciddi kavga ettik, sabaha kadar ağladım. Kardeşi düğüne gider, çıkar bize gelir. Is arkadaşı gelmek ister, kabul eder. Anlamıyorlar. Ne yapsam ne etsem anlatamadım. En yakın arkadaşım beni sadece 2 kez gördü hamileligimde. Kendi çevremden izole oldum ama eşimin çevresinden izole edemiyorum kendimi...
Yaa valla bire bir ayni şeyleri yaşamışız canım, benim tüm arkadaşlarım burda, ben baska sehirden taşınıp ankaraya geldim evlendikten 2 yıl sonra, hepsi hosgeldine gelmek istedi evimi görmek istedi ama durumu anlattım gelmediler, eşim beni dinlemedi gitti kendi ailesinin yanında arkadaşlarıyla bulustu geldi hastalığı getirdi ne stresler yaşadık. Ben aynı sehirdeyim görüsmüyorum o 6 saat uzaklıkta olduğu halde 1 senede benden cok bulustu arkadaslariyla. Böyle durumlar o kadar zoruma gidiyoki minicik bebegimi benden başka düşünen yok babası bile böyle yapiyosa diye düşünüp düşünüp ağladım kaç kere. Bisey olmasin aman erken dogmasin aman iyi gelissin ona bir zarar gelmesin diye biz neler yaparken bunlara maruz kalmak cok incitici..

X