2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
37+4 den günaydın kızlar,gece kaç kere kalkıyorum kim bilir.Hamileliğin sonlarında uyu diyorlarya elde diil ki☺️Her neyse rabbim hepimize hayırlı doğumlar versin ,benle aynı olan var mı acaba ,zamanın da gelsim tabi çatı muayense 37 de yaptırmaya çalıştım ama çok korktum yapamadı doktor ,38 de deneriz bi daha dedi.ben hayatımda kuaföre agda yaptırmış insan değilim gerçekten hamilelikte iyice hassalaştom.benim gibi olan var mı acaba ,bir de tüp bebek benim belki de direk seseryan olmalıyım bilemiyorum normalde istiyorum hayırlısı bakalım

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün ♥️

37+4 den günaydın kızlar,gece kaç kere kalkıyorum kim bilir.Hamileliğin sonlarında uyu diyorlarya elde diil ki☺️Her neyse rabbim hepimize hayırlı doğumlar versin ,benle aynı olan var mı acaba ,zamanın da gelsim tabi çatı muayense 37 de yaptırmaya çalıştım ama çok korktum yapamadı doktor ,38 de deneriz bi daha dedi.ben hayatımda kuaföre agda yaptırmış insan değilim gerçekten hamilelikte iyice hassalaştom.benim gibi olan var mı acaba ,bir de tüp bebek benim belki de direk seseryan olmalıyım bilemiyorum normalde istiyorum hayırlısı bakalım
Ben hiç uyumadim kizim uyumadan ben de uyuyamiyorum , her gun sabahliyoruz daha dogmadan beni kendine alistiriyor. Gozumden uyku akiyor ama benim minnak kiz dönûp duruyor karnimda yatsam agridan firliyorum geri ayaga 😁 doktorunla normal mi sezeryan mi birlikte planlayin bizim önerilerimizden daha dogru olur bu 🥰

Kizlar yazdiklarinizi okuyamadim daha sonra bakayim olur mu
Hemen bi size haber vereyim dedim

9.10da kizimiz dunyaya geldi sukur 3100grm epidural sezaryen oldum hic pisman olmadim
Oncelikle sondayi uyusturduktan sonra taktilar hic hissetmedim odaya geldikten sonra da aldilar o zamanda hafif uyusuktum yine hissetmedim
Cok sukur kizim da ben de cok iyiyiz
Hemen sutum geldi ama gogsumun birini almamakta inat ediyor
10 gibi odaya geldim 11 bucuk gibi yurudum o zamandan beri tekbasima wc ye gidip gelebiliyorum
Hafiften omzum agridi bi kas gevsetici kremle o da gecti sukur
Yazdiklarinizi daha sonra okuyup cevaplarim insallah
Dogumla alakali detayi da sonra anlatirim
Hepinizi cok seviyorum dogumda hepinize dua ettim
Darısı basiniza 🥰
Gözün aydın Allah bağışlasın 🤲🤲

Sağlık çalılanları test oluyor mu neticede aşılılar ve hastalığı hafif belirsiz atlatıyorlar haftada iki kere test olmaları lazım biz şimdi hastaneye gidince bana göre boşa upraşmışız gibi geliyor gerçi maske koruyor ama elleri ile değiyırlar sana bunun sonu yok gibi o yuzden ben hiç takip edemiyorum bana göre değil sıkıya gelemiyorum zannımca görduklerim olmaz yerden hasta oldular bebeğime geçirirler diye korkum var hastanede
Canım ben kasım ayında eşimden kapma suretiyle covid oldum. aynı anda eşim ben kızım evde hastaydık. üç güne yakın kendimi bilmeden kusmuklu çarşaflar içinde yattım. kusmak için lavaboya bile gitmeye gücüm yoktu düşün. Sürünerek Tuvalete gittim. Allah kimseye vermesin tam anlamıyla süründürdü. O yüzden ikinci kere olursa daha mı ağır olur nasıl olur diye uzak durmaya dikkat etmeye çalışıyorum. Ben Elimden geleni yapayım Da Allah’a emanetiz 🤲🏻🤲🏻

Canım tecrübe yenen kazıkların bileşkesidir diye boşuna demiyorlar . Onları da sen sallama madem umursamıyorlar seni. Hamile olan sensin. Millet hamile kalınca bir Naz yapıyor sanırsın külçe altın doğuracak. Sen ben mütevazi alçak gönüllü oldukça tepemize çöküp tepiniyorlar 😒
aramayanı arama koy lafını gediğine gerisini onlar düşünsün. Valla umursadıkça boşverilen oluyorsun maalesef insanlar böyle 😒
Haklısın vallahi. Sanki ortam düzgün de sorun bende mi? Beni geçtim, bebeğimin sağlığını düşünmeleri lazımdı.
Bende anlamıyorum eşimi hiç takip etmiyorum iştede maske takamıyordum ikibucuk yaşındaki kızım bahceye çıkınca komşu teyzelere sarılıyor çocuğu engelleyemiyorum bugunde uç aile geçerken bize uğradılar doğuda tanıştığım aileler istanbuldan geliyorlardı kızım sağolsun hepsine sarıldı yarım saat oturdular evde eşim onları bir iki gezilecek yerlere göturdu geçiyorlardı burdan ama vurus varsa kesin geçebilir bize Allah korusun ama ben takip edemiyorum tnıdıklar gelyor maalesef bahcede hzırlıyorum bzen birşeyler ama şu sucaklarda bahcede yalan oldu bugun bende sona yaklaştım şimdi olmasam diyorum hasta hsta insn doğurmazda zor olur geçen salgında tuvlette soğuk terler döktum başım döndu defim şimdi doğum yapsam kolum kalkmaz rabbim korusun bizleri
Allah korusun şu sıra pozitif ya da temaslı bile olsak, tut ki hafif atlattık ama doğum hastane işleri o kadar zor olacak ki. Ben normalde eşime karışan biri değilim ama sürekli hatırlatıyorum dikkat etmemiz gerektiğini. Kendisi pozitif ya da temaslı olsa hastanede yanımda olamayacak. Bana bulaştırsa seçtiğim hastanede doğum yapamicam. Pandemi hastanesinde çocuğumu daha da riske aticam. Maske takıp mı doğuracam. 20 gün kaldı şunun şurasında, belki daha az. Bu zamana kadar koruduk kendimizi çok şükür. Biraz daha dikkat edelim de sonuna da hayırlısıyla gelelim.
Valla çok gıcık bir test kan ile olsa keşke hergün verirdim 😕
Ben çalışırken çok sık test verdim. Yine de alışamıyorsun. Testi yapan kişinin elinin hızı çok önemli. Genelde en nazik halimle "Testin sonucunu etkilemeyecekse hızlı yapar mısınız? Midem çok bulanıyor da" diyorum 😉 Ben öyle deyince hep hızlı yaptılar sağ olsunlar.

Ecin icinde yürü çıkamadığına. Bide adaçayı önermişti, onu içiyorum 3 4 gündür. Hurma da faydalı. Destek olmaya çalışıyoruz afacanlara 😅
Böğürtlen yaprağı aldım ben de ama gelmedi henüz. Onu içmeye başlayacağım.
Q

Valla ben 8 çizemiyorum😁🤣🙈 hoolama,ilerigeri, sağ sol,daire çizme o kadar
Çok nadir yaptım bunları ama her gün yapmaya başlayayım 👍
Zaten her turlu uç olur iki hafta var benim önumde Gerçi herkes erken doğurduğu için kimse 39 lardan bahsetmiyor o zamna kadar besin gidiyor ama sanki kilo alım yvaşlıyor mu çunku aynı hızda kiloyu artırmıyır azaltıyor doktor istemiyorlarda uçun ustunde bebek sıkıntılı doğsa kötu reklam ben dahil birçok kişinin vtamin ilacı kesilmiş ben içmiyordum da zaten kilo alımı iyi olan bebeklerde yapıyorlar

Galiba kanala girmeyince doğum başlamıyacak diye duşunuyorsunuz ama bebek vakti gelice kasılmalar ve sncılar başlar kasılmalar zaten bebeği şttiriyor ama stres olursanız bebek etkilenir doğumu iyi yönetemez kaç oldunuz sata göre
Doğuma karşı bir güvenim var, stresli değilim aslında. Eşim de hazırlandı bayağı 😃 Hypnobirthing teknikleri falan çalıştık. Korkum kendiliğinden başlamaması. Her gittiğimde doktorum kısalma vs yok, önünüzdeki hafta doğma ihtimali %1 diyor, ondan takıldım sanırım bu konuya.
Adaçayını kaç fincan içiyorsun sordun mu ? Ya bana ebe rezene içme son çalışmalara göre iyi değilmiş dedi bende kala kaldım 🥺🤔
Böğürtlen yaprağını soran oldu mu hiç? İnternette yazıyor ama doktorla konuşmadım hiç.

X