2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Philips avent’in natural serisi var. Anne memesini taklit ediyormuş. Bebek oradan da çok rahat ememediği için meme reddi olmuyormuş. Ben ondan aldım ama gerçekten dedikleri gibi mi olur merak ediyorum. Sütüm yeterli olursa, ilk aydan sonra yavaş yavaş biberondan destek alırız diye düşünüyorum. Zaten işe dönmeden alışması lazım. Hem de tam bana bağımlı olmaz, eşime veya anneme bırakabilirim doyurma işini arada.
Kardeşim doğum yaptı. Hastanede doğum koçu vardı. Avent doğal biberon aldığımızı görünce en doğru seçim dedi. Anne memesine en yakın olan bu dedi. Bende sevindim. Ama şuan meme reddi var ve hat safha da. İşin içine biberon girdi mi meme reddi kaçınılmaz oluyor. Ama şöyle birşey de var kardeşim sadece ilk günler vermedi. Bebek 3 aylık hala günde iki kere veriyor. Sanırım hatası o oldu. Yüksek ihtimal yakında tamamen bırakacak zaten sütte azalmaya başladı.

Hiç bilmiyorum ya keşke bırakmasaydım belkide vitaminsiz kaldım bebegimde kilo alamadı 😔 kalanları kullanıp sonra yenisini almayı düşünüyorum
Bugün kontrolüm vardı özellikle sordum bende vitamine devam mı diye doğuma kadar devam edeceğiz sonrasında da mom olana geçeceğiz dedi, aynı şekilde ilk oğlumda da devam etmiştik.
regenesis kullanıyorum 37+0 3200 çıktı bugün kilosu, vitamine bağlıyorum ben. Doktorun daha iyi bilir elbette kan tahlili sonuçlarına bakıp da mı bırak dedi acaba

Hiiiiiiç🤣 benim canımda kokoreç istiyo ama doğurunca yerim artık o biraz riskli🤭
Hiçte riskli değil ama sen bilirsin git yaptır çeyrek ekmek ye gitsin sanki anamız karın bumbar dolması yemedimi. Ayy ablam hamileliğinde sürekli yiyordu gayetde normal bi çocuk yeğenim😁 az haşlanmış yumurtada zararlı dediler valla 2 kere yedim ben çok haşlanmış sevmem normaldede ama canım istedi 2 kere yedim ne enfeksiyon ne başka bişey olmadı azcıktan Bişi olmaz abartmamak gerek 😉😁

Benim erken dogum riski olunca onceden yapmistim hazirliklarimi bi temizlik kaldi onu da carsamba yapicaklar
Anestezi icin niye onceden gorusturuyolar acaba benim doktorum sabah 7.5 hastanede ol yeter dedi
Ziyaretci icin de daha aramadim hastaneyi arayip bi konusucam bakalim
2 gün sürdü temizlik, ütü eşya ayıklama. bir de buyuk kıza yatak siparişi vermiştik o da anca geldi, bittim yani 😔Geldik hastaneden, 2 gün önceden anestezi için kan testi, anestezi doktoru ile görüşme ve kovid testi verin demişlerdi. senin aynı gün mu yapacaklar testleri acaba 🤔3-4 gibi olacak benim sezeryan 12 gibi yatarsın dediler. Bide ameliyatlar artık hastanenin yeni adresinde yapılıyormuş kendimi hiç oraya ait hissetmedim 😔 pofff ne günü ne saati ne yeri istediğim gibi olmadı hayırlısı

Ben bugün doğum yapacağım hastaneyi arayıp sordum. Ziyaretçi kabul etmiyorlarmış. Doğumdan 3 gün önce de benim ve refakatçimin covid testi vermesi gerekiyormuş. Planlı olmazsa doğum o zaman ne olacak dedim. Hastaneye girişte hızlı test yapacaklarmış.
Senden almayacaklar mi test? Bide bugun bana aşı olmadığım için yarın da test vermem gerektiğini söylediler prosedür gereği asisizlardan 2 gün arka arkaya aliniyormus ama yaptırmayacagim. Başta soyleselerdi bugun yaptirmaz madem yarın yaptırdım, bugün olan yarın da çıkar 😠 ayrıca aşı olan da hasta oluyor sadece hafif atlatıyor, iyice ticarete dokmusler yani. Sen de gitmeden sor canım bu konuyu her gün kişi başı 250 den test istemesinler sonra.

Bugün kontrolüm vardı özellikle sordum bende vitamine devam mı diye doğuma kadar devam edeceğiz sonrasında da mom olana geçeceğiz dedi, aynı şekilde ilk oğlumda da devam etmiştik.
regenesis kullanıyorum 37+0 3200 çıktı bugün kilosu, vitamine bağlıyorum ben. Doktorun daha iyi bilir elbette kan tahlili sonuçlarına bakıp da mı bırak dedi acaba
Valla hicbir fikrim yok birak diyince bende bu bırakılması gerekiyor sandım. Demir ilacina doğuma kadar devam edicez dedi diğerlerini bıraktık ama nasıl pişman oldum bugün kilosunu görünce. Bende yeniden başlamaya karar verdim. Maşallah sizin kilonuz çok iyi cıkmış

Ben oldum kızlar iki doz biontech. Uyku harici hiç bi yan etki yaşamadım çok şükür bugün de kontrolüm vardı her şey yolunda. Benim de okula giden bir oğlum var, etrafımdaki herkes de aşılı farketmeden taşırlarsa diye de çok korktum açıkçası. Doğum sonrası hem kendime hem bebeğe antikor baktıracağım doktorum ısrarla bebeğin de antikorlu doğacağını çok büyük bi avantaj olduğunu söylüyor, dilerim antikorlarımız yüksek çıkar
Çok şükür ne iyi etmişsin. Ben de benzer bilgiler edindim. Umarım aşılı aşısız hiçbir hamileye, bebeğe uğramasın bu virüs. Okul meselesi bizim riskimizi arttırdı gerçekten. Herkes için hayırlı olsun sonuçlar.

Valla hicbir fikrim yok birak diyince bende bu bırakılması gerekiyor sandım. Demir ilacina doğuma kadar devam edicez dedi diğerlerini bıraktık ama nasıl pişman oldum bugün kilosunu görünce. Bende yeniden başlamaya karar verdim. Maşallah sizin kilonuz çok iyi cıkmış
Doktorum her bebek fabrika çıkışı gibi ayni ölçülerde olmuyor 2500-4000 arasi olan bebekleri normal kabul ediyoruz hangi bebek sağlıklı 4000 mi 2500 mü dedi ikiside :KK66: benim bebeğim de az almış bu gittiğimde ama pozisyon kaynaklı da olabilir dedi bebegin suyu iyi plasentada sorun yoksa kilo en son planda kendini suçlama ki farklı aletler ile farklı doktor yapmış ölçümleri ayni anda olctukleri bile bir olmuyorken kendini strese sokma 💞

Ya benimde makatıma çok baskı oluyor özellikle sabahları birde iş yaptığım zaman, diğerleri böylemiydi yoksa değilmiydi hatırlamıyorum da ( 3. Doğumum olacak nasip olursa) aradan zaman geçti unutmuşum (9) senecik 🙈😄 beklesin gününü tamamlasın istiyorum inşaAllah tamamlar, hepimizin bebişi inşaAllah 🤲🏻🥰
Her gebelik ve doğum farklı hissettiriyor olabilir 😁😊 benim daha ilk bakalım günlerini tamamlasınlar inşallah 🙏🏻

Doktorum her bebek fabrika çıkışı gibi ayni ölçülerde olmuyor 2500-4000 arasi olan bebekleri normal kabul ediyoruz hangi bebek sağlıklı 4000 mi 2500 mü dedi ikiside :KK66: benim bebeğim de az almış bu gittiğimde ama pozisyon kaynaklı da olabilir dedi bebegin suyu iyi plasentada sorun yoksa kilo en son planda kendini suçlama ki farklı aletler ile farklı doktor yapmış ölçümleri ayni anda olctukleri bile bir olmuyorken kendini strese sokma 💞
Aslında haklısın ama ben K Kbo4 arkadaşımı cok iyi anliyorum. Erken doğum riski var diyene kadar kiloyu hic takmıyodum ama risk oluşunca düşünmeye başladım. Kuveze girmede en önemli kriter tabi ciğer gelişimi falan ama kilosu az olan bebeğin biraz gücü az oluyor emme konusunda daha tembel oluyor, sırf emme refleksi az diye bile kuveze girenler oluyomus ben bunları okuyunca da cok stres yapmıştım, 38-39lara kadar kalsak tabi iyi kilo alır ama erken dogarsa biraz zor. O yüzden biraz biraz takıntı yapmış olabiliriz kiloya 😊

Sirkeyi denedim aksam kremde surdum yattim gunduz pek bisey yok gece oluncabasliyo bakalim aksam nolcak aslnda travazol iyi geliyo bana ama hamilelikte kullaniliyomu bilmiyorum crsmbayi bekliyorum gerekirse fitil bisi verir doktor
Benim de bugün daha çok kaşıntı başladı kaşısam sızlıyor off lanet olsun 😔 muayenede olamadım doktor ameliyata gitmişti artık çarşamba gittiğimde söylicem ama kaç defa fitil kullandım bu lanet şey geçiyo geri tekrarlıyo bence buna güçlü antibiyotik lazım ama bizler kullanamayız

Ay evet ya acaba diyorum hastane çantasına biberonda koymalımıyım benim göğüslerde şişkinlik dolgunluk hissi yok henüz sütüm gelirmi acaba endişesi var doğum korkum yok ama süt endişesi çok fazla 😏
Ben de ne olur ne olmaz alıp koydum. Ama zaten ilk birkaç gün miktar olarak çok az beslendiği için yani her bir beslenmede diyorum, gerek olmuyor şırınga ile veriliyor diyorlar. Ama ben de öyle düşünüp koydum yani.

Eşim yay, ben bogayim esimin yukseleni boga ordan kurtariyoruz 🤭 bebis de basak olacak ikimizle de anlasir 3'umuz birden inatlasmazsak tabi 😂 esim de ayni senin esin gibi kizimla basbasa gezecez sen gelme diyor, kizima sunu alicam kizimla bunu yapicam öylr planlar hayaller varki hicbirinde ben yokum , kiziyla kendi var 😅 simdiden pabucum damda 🤭
Sorma yaa hakket pabucumuz dama atıldı. Daha seni napayım kizim geliyor diyor eşim. Ne diyim kendince haklı 😅

Benim kizin burnu yayvan, esimin de benim de burnum kemerli, dudaklari kalin esimin de benim de ince, yuzu yusyuvarlak bizim yuzumuz uzun ince 😅 eşim anneme benziyor dedi ben de ne alaka ya bana benziyor dedim ama içten içe farkindayim eger yanlis gormediysek kaynanama benziyor 🙈 ben aglamaya gidiyorum bak yine aklima geldi 🙈 ama bu bebisler buyudukce degisiyor dimi ayni kalmiyor ki umudumu kaybetmeyim😁
Benimde büyük korkularımdan biri kv ye benzemesi 😅😅 değişiyor değişiyor. Ama sen benzemese yok benzemiyor diye inkar etmeye devam et kabullenme 🤣🤣

Kızlar kaç gündür canım tuzlu kurabiye istiyor yapacaktım ama aklıma şey takıldı fazladan yapsam ne kadar dayanır 🤷🏼‍♀️ Hiç denemedim pişmiş kurabiye buzluğa atılırmı? Elimizin altında olsun diye doğum sonrası elbet anne baba abi filan da olsa gelecekler .. gidip alırızda ama evde olsa fena olmaz dedim de bilemedim🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Çiğden koysam daha mantıklı gibi
Tuzlu kurabiye benim tecrübeme göre haftalarca taze kaliyor ağzı kapalı kavanozda. Tatlı biraz bayatliyor ama. Bence tuzlu yapabilirsin dayanır her şekilde.

Benim de bugün daha çok kaşıntı başladı kaşısam sızlıyor off lanet olsun 😔 muayenede olamadım doktor ameliyata gitmişti artık çarşamba gittiğimde söylicem ama kaç defa fitil kullandım bu lanet şey geçiyo geri tekrarlıyo bence buna güçlü antibiyotik lazım ama bizler kullanamayız
Benim de hamilelikte 2.kez basima geliyor normal zaman olsa sorun degil ara ara oluyodu zaten fakat dun aksam sirkeli su kullandim kremide surmustum kuru tutup surekli camasir degstriuorum simdilik kasinmiyo bakalm bide 38 haftaya girdim korkuyorum dogum olursa sorun olur diye gerci benm kizin gelcegi yok gibi de

Hahah aferrinn kızzz böyle devam. Sanki her yıl hamile mi kalcaz çeksinler azcık nazımızı 😁
Ya eşim beni öyle el bebek gül bebek etti ki benim her sene hamile kalasim var işe gitmemek de ayrı güzel oldu 😅😅

X