2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim de hamilelikte 2.kez basima geliyor normal zaman olsa sorun degil ara ara oluyodu zaten fakat dun aksam sirkeli su kullandim kremide surmustum kuru tutup surekli camasir degstriuorum simdilik kasinmiyo bakalm bide 38 haftaya girdim korkuyorum dogum olursa sorun olur diye gerci benm kizin gelcegi yok gibi de
Gelir gelir hayırlısıyla sağlıkla gelsin 🙏🏻
bende ona korkuyorum ya acaba bu mantar enfeksiyon falan sorun yatirarıyor mu doğumda

Kızlar kaç gündür canım tuzlu kurabiye istiyor yapacaktım ama aklıma şey takıldı fazladan yapsam ne kadar dayanır 🤷🏼‍♀️ Hiç denemedim pişmiş kurabiye buzluğa atılırmı? Elimizin altında olsun diye doğum sonrası elbet anne baba abi filan da olsa gelecekler .. gidip alırızda ama evde olsa fena olmaz dedim de bilemedim🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️
Çiğden koysam daha mantıklı gibi
Kapali kutuya koyunca baya gidiyor ama yinede haftalarca bekletme taraftari degilim ben yapiyorum hamurunu difrize atiyorum yapicagim zaman cikarip yapiyorum kolaylik oluyor oylede deneyebilirisn

Kızlar göbüşü kaşınan var mı acaba galiba benim göbüş artık git gide büyüdüğü sertleştiği gerildiği için göbek deliği çevresinde çatlaklar olmaya başladı ve sürekli kaşınıyor üç gündür gece gündüz sorun oluyor gebeliğin başından beri yağ krem tarzı şeyler de sürdüm ama etkisi çok olmadı demek ki her türlü çatladı şimdi de kaşınıyor kaşınması normal mi ne yapılabilir

Kızlar dün ve bugün midem bulanıyor hani öyle dayanılmicak gibi değil kusma falan yok ama rahatsız hissediyorum sadece. Birde enerji patlaması var sürekli ayakta bişeyler yapmak uğraşmak istiyorum oturmak uzanmak hiçbirşey keyif vermiyor hani yanımda biri olsa hiç durmdn sohbet ederken temizlik yaparım 😬😁 dün nerdeyse geceye kadar iş yaptım. Yürüyüş yapim enerjimi atim diyorum ama eve gelince 10 dk oturuyorum ay tam tersi daha çok enerji doluyum beyne oksijen kan gidince diyemi acep bilemedim 😂

Senden almayacaklar mi test? Bide bugun bana aşı olmadığım için yarın da test vermem gerektiğini söylediler prosedür gereği asisizlardan 2 gün arka arkaya aliniyormus ama yaptırmayacagim. Başta soyleselerdi bugun yaptirmaz madem yarın yaptırdım, bugün olan yarın da çıkar 😠 ayrıca aşı olan da hasta oluyor sadece hafif atlatıyor, iyice ticarete dokmusler yani. Sen de gitmeden sor canım bu konuyu her gün kişi başı 250 den test istemesinler sonra.
Doktorla konuşmadım da anlaşmalı olduğu hastaneyi aradım direkt. Ziyaretçi kabul ediyorlar mı asıl onu merak ediyordum. Doğumdan 3 gün önce gidip test yaptırmamı istediler. Ben de zaten planlı bir tarih yok, sancımın ne zaman geleceğini bilemem dedim. Neye göre test yaptırayım. O zaman hastaneye geldiğinizde yaparız dedi. Bi test adı söyledi, bilmediğim bir şeydi. O nedir diye sordum. Parmaktan yapılan hızlı sonuç veren bir testmiş. Zaten bu pcr olayına aklım ermiyor benim de. Aşı olanda olabiliyor, ama asisizlar bikip aşı olsunlar diye dayatıyorlar işte. Pandemi ilk çıktığında herkese test yapmıyorlardı sebebi olarak da insanların negatif olduklarını öğrendiklerinde daha rahat davranacakları düşüncesiydi. Şimdi de pcr zorunlu... Tamam, hastanem pandemi hastanesi değil mecbur yapacak da aşılı asisiz herkese yapılmalı o zaman. Ücretsiz yapsın madem. Nereye gidiyor sgk primlerim? Hamilelik haricinde neredeyse dr yolu bilmem.

Ya kızlar bir de benim bu iki gündür öyle böyle değil acayip göbek kaşıntım var. Hani elbette arada olurdu falan ama bu neydi anlamadım azıcık kaşıyorum ama yok yani böyle yırtarcasına kaşımam lazım o hissin gitmesi için 😅 e catlicak diye de öyle kasiyamiyorum tabi. Kese falan yaptım belki biraz işe yarar diye ama yok şu an bile beni deli ediyo. Bı de böyle üst tarafta var sadece gobekten yukarda belli bir yerde. Benzer durumda olan var mı?

Kızlar dün ve bugün midem bulanıyor hani öyle dayanılmicak gibi değil kusma falan yok ama rahatsız hissediyorum sadece. Birde enerji patlaması var sürekli ayakta bişeyler yapmak uğraşmak istiyorum oturmak uzanmak hiçbirşey keyif vermiyor hani yanımda biri olsa hiç durmdn sohbet ederken temizlik yaparım 😬😁 dün nerdeyse geceye kadar iş yaptım. Yürüyüş yapim enerjimi atim diyorum ama eve gelince 10 dk oturuyorum ay tam tersi daha çok enerji doluyum beyne oksijen kan gidince diyemi acep bilemedim 😂
Masallah enerjine bende tam tersi az is yapim yoruluyorum ama tabi oturuyor muyum hayir mesela bugun birsuru is yaptim mide bulantisi bende nerdeyse 20 gundur var arada alttan alttan vuruyor rahatsiz ediyor doguma yakin enerjik olunurmus belki seninde oyle bisi olabilir hadi bakalim hayirlisi 🤩😅

Kızlar göbüşü kaşınan var mı acaba galiba benim göbüş artık git gide büyüdüğü sertleştiği gerildiği için göbek deliği çevresinde çatlaklar olmaya başladı ve sürekli kaşınıyor üç gündür gece gündüz sorun oluyor gebeliğin başından beri yağ krem tarzı şeyler de sürdüm ama etkisi çok olmadı demek ki her türlü çatladı şimdi de kaşınıyor kaşınması normal mi ne yapılabilir
Ah al benden de o kadar çatlak olmadı ama iki gündür öldüm kasintidan 🤔

Valla hicbir fikrim yok birak diyince bende bu bırakılması gerekiyor sandım. Demir ilacina doğuma kadar devam edicez dedi diğerlerini bıraktık ama nasıl pişman oldum bugün kilosunu görünce. Bende yeniden başlamaya karar verdim. Maşallah sizin kilonuz çok iyi cıkmış
Canım bu kadar üzülme. Hastaydın ya biraz belki onun da etkisi olmuştur. Ya da cihazın ölçümleri ile ilgilidir. Bu hafta almadıysa, gelecek hafta alır kilosunu. Yine iyi kilosu, az değil ki. Sıkma canını sen.

Kaşınması normal . Ne yapcaksın kaşimicaksın😂 kaşırsan daha çok çatlar. Göbek çevresi çok öenmli değil eğer çatlakları net olarak görmüyorsan azcık küçük çatlaklarsa annem doğumdan sonra kaybolur onlar dedi kendinde de öyle olmuş. Bende de sadece göbek çevresi oldu şimdilik yağ sürünce daha çok kaşınıyordu bende yağ krem vs hepsini bıraktım kullanmıyorum artık.

Sende şanslı olanlardansın dimek. 😁 Sen her sene doğur o zaman vücudunda buna müsaade ederse kendinde o potansiyeli görüyorsan 😂😂
Ya aslında harika bir hamilelik geçirdim diyebilirim. Gerçekten şükrediyorum ne bulantı ne başka bişey hiç sorun çıkmadı. Ama kronik akciğer hastası olduğum için işte yapıp yapacağım iki çocuk olur sanırım daha fazlasına niyetlenmem kendime eziyet olur. Yaş ilerledikçe zorlaşır. Akciğerler için 3 defa ameliyat oldum riske atmak da istemiyorum. Nasip diyelim ama kim bilir artık belki 🥰

Benim de çatlayan yerler kaşınıyor hatta tatlı tatlı acıyor biraz. Ben de cok uzun zamandır çeşit çeşit şey sürdüm ama engel olamadım malesef

Yaa bilmiyorum ama doğum çok yaklaşınca kadınlarda böyle bir enerji patlaması olduğunu duymuştum 😅

Son zamanlarda 1 hafta kadar insana öyle bi enerji geliyor duvarları mı yıkasam falan diyosun 😂

Masallah enerjine bende tam tersi az is yapim yoruluyorum ama tabi oturuyor muyum hayir mesela bugun birsuru is yaptim mide bulantisi bende nerdeyse 20 gundur var arada alttan alttan vuruyor rahatsiz ediyor doguma yakin enerjik olunurmus belki seninde oyle bisi olabilir hadi bakalim hayirlisi 🤩😅
Amin hayırlısı ama daha lohusa tacım falan gelmedi oda gelsin öyle doğurim param boşa gitmesin 😂 şimdi sana yazarken bağırdım anam alttan bi vurdu sanki vajinam dışarı çıkıcam öyle ağrı hissettim 😬😬

Valla hicbir fikrim yok birak diyince bende bu bırakılması gerekiyor sandım. Demir ilacina doğuma kadar devam edicez dedi diğerlerini bıraktık ama nasıl pişman oldum bugün kilosunu görünce. Bende yeniden başlamaya karar verdim. Maşallah sizin kilonuz çok iyi cıkmış
Olsun daha vakit var, regenesis, muz, sade soda ve et çok kg aldırıyor bebeklere. Birde kiloya çok takılmamak gerek, gerçekten kilosu az doğan bebekler garip bir şekilde çok daha hızlı büyüyorlar doğum sonrası çok daha fazla kg alıyorlar, doğum da daha kolay oluyor haliyle. Rabbim hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin

Herhalde çatlayacagı için kaşınıyor. Kaşımamak gerekiyormuş. Kasindikca nemlendir bence.

X