2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biz de kontrolden geldik prensesimin kilosu 2913 Gr. Boyu 49 cm olmuş herşey yolunda nst de normal çıktı doktoruma keşke haftaya tatile gitmeden yapsanız sezeryanı bebiş siz yokken gelmek ister de başka doktor yapar sezeryanı diye korkuyorum eşimi de doğuma almıyorlar en azından siz ya da eşim biriniz yanımda olsa çok iyi olur dedim o da haftaya cuma gel bakalım 30 Ağustos da burdayım şimdilik tarihimiz 7 Eylül olarak kalsın Cuma günü duruma göre bakarız dedi hayırlısı olsun artık 🤲❤️🥰
Hadi hayırlısı olsun yavaş yavaş herkeste bir hareketlilik başlıyor Allah hepimizin yardımcısı olsun 🤲🥰

Çok sevindim senin için ne kadar güzel bir haber 😍 bazen aileler arasında sorunlar oluyor arada kalanlar oluyor bu hikâyede de annenle sen arada kalmışsın. Inşallah bu bir başlangıç olur da bundan sonra hiç ayrılmazsın 🙏
Çifte kavuşma desene 🤗 üç kuşak bir arada sağlıcakla kavuş inşallah ikisine de 🎈😍

O kadar çok sevindim ki 😍 Ben bile duygulandım 😢
ne güzel bir haber bu 😊
Yaaa cok sevindim masal kuş sizin aranizda yeniden sıcaklık sebebi olacak bence babanla bile 😍 insallah insallah
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim 🥰❤️😘

Vallahi içim ferahladı yorumları okuyunca 😅😅gelmez gelmez fikir beyan ediyoruz sonuçta 🙈🙈
Ya ben tıbbi konularda çok yorum yapıyorum böyle kendim doktor olduğum için. Özellikle hani insanların da içleri rahatlasın istiyorum. Çünkü çok yanlış bilinen şeyler oluyor boşu boşuna strese giriyor insanlar. Ama bir yandan da bişey deyince sorumluluk hissediyorsun ister istemez işte 😅

Annemle telefonda konuştum az önce doğumdan iki gün önce gelecekmiş bir hafta yanımda kalacakmış o kadar sevindim ki 2 yıldır annemi görmüyorum sadece telefonda konuşuyoruz çok özledim annemle bekarken arkadaş gibiydik dert ortağımdı benim babam evliliğimden dolayı küsünce annemi de göremedim bugün aldığım en güzel haber 😢🥰
Çok sevindim bende uzağım ailemden çok şükür annemde benim doğumunda yanımda olacak gelecek mis o kadar güzel bir haber ki 🤗😍

Bazen kendi kendime; acaba genel anestezi mi olsam diyorum ama o da iyi değil diyorlar. Anne bebeğini göremiyormuş, düşününce insanın içi ürperiyor gerçekten😬 iyi düşünelim, iyi olsun😊
Şimdi şöyle ki genel anestezinin evet bir kötü tarafı o bebeği görmüyorsun ilk doğum anında. Bir kötü yanı da seni uyuturlarken verdikleri uyutucu madde kanindan bir miktar bebeğe de geçiyor. Bence asıl kötü olanı bu. Ama tabi hepsi bir yana çok stressiz bişey o da var uyuyosun uyaniyosun her şey bitmiş 😁

Kızlar bugün kontrolüm vardı tam 36 hafta doldu. Bebek inmiş dedi doktorum. Hafif açıklık da var rahim ağzında istirahat et bir hafta daha dursa çok iyi olur dedi. Ama her an her şey olabilir dedi 😁 beni aldı bir heyecan şimdi 😂

Şimdi şöyle ki genel anestezinin evet bir kötü tarafı o bebeği görmüyorsun ilk doğum anında. Bir kötü yanı da seni uyuturlarken verdikleri uyutucu madde kanindan bir miktar bebeğe de geçiyor. Bence asıl kötü olanı bu. Ama tabi hepsi bir yana çok stressiz bişey o da var uyuyosun uyaniyosun her şey bitmiş 😁
Peki bisey sormak istiyorum genel anestezi sonrası kişilerde şiddetli baş boyun ağrısı falan neden oluyor? Olmamasi icin ne yapabiliriz

Peki bisey sormak istiyorum genel anestezi sonrası kişilerde şiddetli baş boyun ağrısı falan neden oluyor? Olmamasi icin ne yapabiliriz
Anestezik maddelerin yan etkisi zaten bulantı baş ağrısı. Artı bir de entübasyon dediğimiz akciğere hortum takılıyor ya o da boğazı tahriş edip bogazda ağrılara sebep olabiliyor. Ama bunlar kişiden kişiye değişen şeyler hani engelleyemezsin bunu bünyen eğer ona o tepkiyi verecekse veriyor. Olmadan engellenemez ama olunca işte en fazla bir ağrı kesici bulantı ilaci falan veriliyor.

Baş ağrısı için doğumdan sonra kahve içmek gerekiyormuş ben öyle duydum
Evet kafein içeren şeyler genel olarak rahatlatıcı olduğundan etki edebilir ama öyle şiddetli bir ağrı olacaksa kahve falan kesmiyor ya. Yani inşallah olmasın demekten başka fazla şansımız yok 😅

Ben 28. haftada hazırladım herşeyi o günden beri hala bir eksiğim var mı diye soruyorum kendime 😂
Ahah bence eksiği artık hastaneye gidince fark ederiz o da çok geç olur 😅 ama sanki ne olacak önemli olan bebisi bir şekilde doğurmak gerisi boş 😊

X