2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hadi inşallah çatlamayız hiç ya 😂 bir sabah uyandığımda karnımı çatlamış halde görmek beni korkutuyor bari olacaksa alıştıra alıştıra olsun 😂😂😂😂
Ay demi yaa bende her sabah bakıyorum genelde karnımda giyildiğinde şeylerin izi çıkıyor sabah kalkınca bir an korkar gibi oluyorum 😁

Hepsi türlü türlü işte ama ana kucağı genelde herkes kullanıyor rahat bişey sanırım bende almayı düşünüyorum ne kadarlıktan itibaren ona koyabiiriz doğumdan itibaren mi acaba
Bende almayı düşünüyorum, doğumdan sonra biraz ele gelsin azıcık büyüsün kullanmaya başlarım diyorum. 9.aya kadar kullanım yazıyordu benim begendigimde.

Ay demi yaa bende her sabah bakıyorum genelde karnımda giyildiğinde şeylerin izi çıkıyor sabah kalkınca bir an korkar gibi oluyorum 😁
Evet ya o bana da oluyor bir an panikliyorum 😅 ablam korkuttu beni de ya bir sabah kalktım her yerim çatlamıştı diyor ama onunkiler çatlağın ötesinde bir şey valla 😅😂😂

Ben de öyle yapıyım şöyle 2-3 aylıkken zaten kullanılır. 8-9 aya kadar götürsün bari
Aynen kuzucum bende öyle düşünüyorum 1 aylık falan olsun koyarım heralde bebisin durumuna bağlı tabi. Ama kolaylık bence salonda yanımızda olur rahat rahat

Kızlar günaydın herkese kızımda göğüslerimden çok çektim . Mastit oldum sağmak bile işe yaramadı. Mastit beni hasta etti yatağa düşmüştüm . Yaralarım çok fazla olmuştu .Afedersiniz kanaya kanaya emzirmiştim ama çok çok zor olmuştu Şimdi de korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan lansinoh almıştım hiç fayda etmemişti. Şimdi incia göğüs ucu kremi aldım gümüş kapak aldım başka bunları yaşayıp tavsiye everecek var mı
Merhaba ben bu aventin kaplarini tavsiye ile almistim ilk bebegimde ve nerdeyse hic tahris sorunu yasamadim. cok cok tavsiye ederim. Mantigi tamamen gogus uclarinin hava almasini saglamak uzerine. Hassas meme ucu bir de penye ya da baska birseye deyince cok tahris oluyor.

Ben de korkuyorum ama o an bu duygularda olmazsın bence 😊 neden sezaryen olmak zorunda?
Dilerim hepimiz kolayca atlatırız doğum aşamasını 😊🙏🏻🥰 Sezaryen olmasının sebebi hem tüp bebek olduğu için doktorum riske atmayalım dedi, hem de bebeğim biraz iriymiş ve buyüzden normali yapamazmışım. Ayrıca bir de çikolata kisti var, normal doğumda patlama riski bulunuyormuş.

Kızlar, ikinci normal doğumunu yapıp , ilkinden kolay oldu diyen var mı? Yoksa yazmayın moralimiz bozulmasın
Genelde öyle oluyomus canım doktorlar hep öyle der ilk doğumda sancı süresi daha uzun oluyomus bide mesela ilk dogumda sancı çektin çektin acılman oldu ama baska bi sebeple sezeryane alındın diyelim, bu açılma bile ikincide kolaylik sagliyomus. Hep doktorlarin Instagram sayfasında soru cevap bolumlerinde rastladığım bilgiler

Genelde öyle oluyomus canım doktorlar hep öyle der ilk doğumda sancı süresi daha uzun oluyomus bide mesela ilk dogumda sancı çektin çektin acılman oldu ama baska bi sebeple sezeryane alındın diyelim, bu açılma bile ikincide kolaylik sagliyomus. Hep doktorlarin Instagram sayfasında soru cevap bolumlerinde rastladığım bilgiler
Sağolasın inşaallah 🤲🤲

sanıyorum 3 bebeğimiz doğdu, şimdilik eylül bebekleri çok yaramaz değiller :) bizim de karın çevresi ve FL bu kontrolde biraz geriden geliyordu. FL hep günüyle paraleldi bu sefer 1 hafta geri düşmüş. kilosu 2940 gram, artı eksi 400 gram sapma olabiliyor ölçülerde. sağlıklı olduktan sonra çok da tosuncuk bebeğe gerek yok bence, 3 kilo bana normal geliyor, 2.5 üstü prematüre sınırı görülüyor, onu aşsalar da yeter.
Senin kontrolun ne zamandi kuzum
Ben yarin gidicem cok merak ediyorum ne durumda hem dogum icin gun de alicaz benim nerdeyse 5 gunden az kaldi doguma 🥰

Kaşınmaya başlarsa hemen 1-2 güne çatlayacak demektir.. insallah cok derin olmaz ben görmek istemiyorum hic moralim bozuluyor ama sağlık olsun napalim
Kız hiç üzülme boşver evladimizdan değerli mi. Hem bebek doğsun biz kendimizi toparlayalım mekikle sporla biraz toplarız ayrıca rengide beyaza dönecek zaten. Benim üst bacağımda var mesela beyaz renk.

Senin kontrolun ne zamandi kuzum
Ben yarin gidicem cok merak ediyorum ne durumda hem dogum icin gun de alicaz benim nerdeyse 5 gunden az kaldi doguma 🥰
Nee 5 günden az mı kaldı 😍😍😍
Ay hadi sağsalim doğsun bebiş ya 😇 güzel zamanda doğacak inşallah
Benim kontrolüm dündü çatı muayenesi yaptık, daha kanala girmemiş açılma sancı yoktu. Ne zaman doğacak merakla bekliyorum 😁

Hic uzme kendini benmde ilk hamilelgimden az biraz var catlaklarim beyazlar smdi bakma karnim gerildi ciktilar ortaya ama bunda ilerlemedi cok sukur bazi vucutlar esnemiyor yapacak bisey yok ben cok agladim ilk hamileligimde ama sonra alistim evladimin izleri napalim bizde genetik annem ablalarm hep var benmde kacinilmazdi zaten saglik olsun yeterki uzme kendini

X