2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canim arkadasimda olmustu ayni sey ama onun ki duzlukten ziyade gobek deligi disari cikmosti leblebi koymussun oraya gibi dusun
Doktor gobek fitigi olusmus hamilelikten dolayi demis
Buyuk kismi dogumda geciyor demisti
Yine de sor doktoruna mutlaka
Canım aslında garip bir görüntü yok. Göbek çukurum yerinde de, ben yukardan bakınca göremiyorum. Hani eskilerin tahminleri olur ya, doğum yakın vs 🤭 Öyle bir şeyler duydunuz mu büyüklerinizden? Daha dün görüyordum, bugün göremiyorum çünkü 😂

Çatlağınızdan aynı benimde göğsümün altında oldu ama karında henüz yok dur deme öyle belki çatlamayız 😅😅
Hadi inşallah çatlamayız hiç ya 😂 bir sabah uyandığımda karnımı çatlamış halde görmek beni korkutuyor bari olacaksa alıştıra alıştıra olsun 😂😂😂😂

Belli olmaz belki de catlamazsin. Henüz bende de karında çatlak olmadı, doğru düzgün yaglamadigim halde ilkinde de olmamıştı.meme ve kolları konuşmayalım ama 😁🙈 önce çatladı sonra emzirme bitince gözleri toprağa bakmaya başladı 😁
Bende bu aralar sıcaklardan iyice saldım yağ falan hak getire 😅 ay deme öyle ya benim ilk bebeğim ve evde sütyen takmayı hiç sevmem şimdiden sarktı sanki inşallah sonra düzelir eskiden ne güzeldi 😅😂😂😂😂

Canım aslında garip bir görüntü yok. Göbek çukurum yerinde de, ben yukardan bakınca göremiyorum. Hani eskilerin tahminleri olur ya, doğum yakın vs 🤭 Öyle bir şeyler duydunuz mu büyüklerinizden? Daha dün görüyordum, bugün göremiyorum çünkü 😂
🤣🤣🤣 ben de ne anliyorum
Evet diyolar oyle asagi inmis oluyomus karin o yuzden gozukmuyormus dogum yaklasti derler ama bu tez bende curuyo cunku basindan beri hic yukari cikmadi benim karnim hep asagidaydi

Mesela beni goren cogu yasli doktor yanlis bakmis bu erkek bebek diyor karnim sivriymis
Kız olsa yanlarimda dolarmis😆

Kızlar cok uzun zamandir dün geceki kadar guzel uyumamistim cok sukur
Sık sık lavaboya ciktim ama ne bel ne sirt ne kasık agrim yok denecek kadar azdı

Doktorumu aramistim dün butun gun firsat buldukca yattim uzun zamandir şort atletle evde oturuyodum ince bir pijama giydim ustume altima butun pencereleri acip ceryanda kalmadim sonuc mukemmel
Zaten demisti doktorum son zamanlar bunye zayiflar progesteron artar inanilmaz gaz sancilari olur dogumla karistirilir diye
Tavsiye ederim🤗

Kızlar günaydın herkese kızımda göğüslerimden çok çektim . Mastit oldum sağmak bile işe yaramadı. Mastit beni hasta etti yatağa düşmüştüm . Yaralarım çok fazla olmuştu .Afedersiniz kanaya kanaya emzirmiştim ama çok çok zor olmuştu Şimdi de korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan lansinoh almıştım hiç fayda etmemişti. Şimdi incia göğüs ucu kremi aldım gümüş kapak aldım başka bunları yaşayıp tavsiye everecek var mı

Kızlar merhaba :)) bayadır giremedim yine ben var mı sabırsız bebeklerimiz erken gelen vs. ? İnşallah hepsi sabırlıdır :)) benden haberler kısmen iyi bebek 2 hafta geriden gelmeye başlamıştı birden bire ama o iki haftalık arayı 1 haftaya düşürdü her hafta kontrole gidiyorum bu yüzden :) En son geçen hafta sata göre 35+1 Bebeğe göre 34+1 de 2.500 dü kilosu doktor çok küçük bebek diyor ama sizcede öyle mi bu haftalarda olan arkadaşlarım sizin bebişlerin kilosu ne kadar ? İlk oğlum 3710 doğmuştu o yüzden belkide iri bir bebek beklentisine girmiş olabilir miyiz ?
Salı günü gittim bende kontrole 34+1de 2.264 kilosu. Doktor haftasıyla uyumlu hicbir sorun yok dedi. Önceden biraz önden geliyordu şimdi normale döndü sanırım. Bana kendi bebeğim az geldi çünkü ben biraz şişko bebek seviyorum ama aslında kiloları normal😅 daha vaktimiz var inşallah biraz daha büyüyecekler

Kızlar ben artık göbek çukurumu göremiyorum. Zaten çukur kalmamıştı ama normalde yukardan bakınca çizgi şeklinde nerde olduğunu görüyordum. Artık görünmüyor. Epeydir baş aşağı da duruyordu zaten. Bu göbek çukuru ile bildiğiniz bir şey var mı? Siz görebiliyor musunuz?
karnın inmiş olabilir mi geçenlerde öyle konuşuluyordu. benim de göbek deliğim bir garip oldu göbek kocaman şişince kendisi esneyemedi tabi :/

Kızlar merhaba :)) bayadır giremedim yine ben var mı sabırsız bebeklerimiz erken gelen vs. ? İnşallah hepsi sabırlıdır :)) benden haberler kısmen iyi bebek 2 hafta geriden gelmeye başlamıştı birden bire ama o iki haftalık arayı 1 haftaya düşürdü her hafta kontrole gidiyorum bu yüzden :) En son geçen hafta sata göre 35+1 Bebeğe göre 34+1 de 2.500 dü kilosu doktor çok küçük bebek diyor ama sizcede öyle mi bu haftalarda olan arkadaşlarım sizin bebişlerin kilosu ne kadar ? İlk oğlum 3710 doğmuştu o yüzden belkide iri bir bebek beklentisine girmiş olabilir miyiz ?
sanıyorum 3 bebeğimiz doğdu, şimdilik eylül bebekleri çok yaramaz değiller :) bizim de karın çevresi ve FL bu kontrolde biraz geriden geliyordu. FL hep günüyle paraleldi bu sefer 1 hafta geri düşmüş. kilosu 2940 gram, artı eksi 400 gram sapma olabiliyor ölçülerde. sağlıklı olduktan sonra çok da tosuncuk bebeğe gerek yok bence, 3 kilo bana normal geliyor, 2.5 üstü prematüre sınırı görülüyor, onu aşsalar da yeter.

Kızlar günaydın herkese kızımda göğüslerimden çok çektim . Mastit oldum sağmak bile işe yaramadı. Mastit beni hasta etti yatağa düşmüştüm . Yaralarım çok fazla olmuştu .Afedersiniz kanaya kanaya emzirmiştim ama çok çok zor olmuştu Şimdi de korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan lansinoh almıştım hiç fayda etmemişti. Şimdi incia göğüs ucu kremi aldım gümüş kapak aldım başka bunları yaşayıp tavsiye everecek var mı
Ben de aynilarini yasamistim canim ve simdi yine lansinoh ve bu sefer gumus kapak aldim, mucizeviymis o kapaklar kimden duyduysam ise yaramis, umarim bize de yarar.

Lansinoh u doğumdan bir ay evvel kullanmak göğüs yarasına engel oluyormuş, ben başladım 3 gündür sürüyorum. Ayrıca gümüş kapak da çok iyi geliyormuş. İnşallah bu sefer keyifle emzirirsiniz 🌸

Çok kötü oluyor evet :KK43: s ile başlayan kapak vardı , o bana iyi geliyordu gümüş

ana kucagi cok rahat diyor kizkardesim besigi birakti surekli ana kucaginda (dizi) yatiriyor 😊 her bebek ayni degil. Kimi besige yatmiyor kimi ana dizine . Bakalim benim prenses neyi sevecek 😊
Hepsi türlü türlü işte ama ana kucağı genelde herkes kullanıyor rahat bişey sanırım bende almayı düşünüyorum ne kadarlıktan itibaren ona koyabiiriz doğumdan itibaren mi acaba

Eskiden o gamzeler çok kiymetliymis, etli butlu bacak gamzeli kadınlar kiymetliymis. Simdikiler anlamıyor 🤣🤣🤣
Şimdiler değişti anacım instagramın yalancı filtreleri sağolsun bir de herkesin yüzü bebek gibi maşallah lekesiz gözler fox Eyes dudaklar etli burunlar estetikli gibi bi tane bile filtreli fotoğraf çekilmedim ona yanarım 🤣🤣 bilerek çekmiyorum çünkü diyorum ki ben buna benzemiyorum 🤣

X