2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Farketmez. Ama bazı doktorlar açlık kan şekerine bakmak istiyor. Yine de ne olur ne olmaz aç gidin derim
G Green3832 İlk kontrolde benden test istedi ama istediğin zaman aç karnına istediğin bir merkezde yaptır dedi. Yani test istese bile sonraki gün yaptırabilirsin

Merhaba kızlar,
Bugün ilk doktor randevuma gittim. 5+1 deyim. Keseyi gördük. Kese ölçüsü 11.93 mm. Kese simsiyahtı. Yolk sacdan filan bahsetmedi doktor. 1 hafta sonra tekrar gel dedi. Betam tahmini 20 binlerdedir. Karından ultrasonla bakıldı bu arada. Kese içinde bir şey gözükmemesi normal mi sizce şu an? Boş gebelik olma ihtimali var mıdır?
Daha erken. Kese 15 mm'yi geçmesi lazım diye biliyorum. Hatta sınır 20mm. Bu arada bundan sonra BHCG ye göre düşünme. Kese boyutu sonrasında ise bebek boyutu önemli. Kese ölçülebilir olduğunda pek bhcg testi bile istemez doktorlar o yüzden

Ara ara oluyor bana, sanki regl oldum olucam gibi ama çok uzun sürmüyo... ilk gebeliğimde de oluyordu kanama olmadıkça, ağrılar da çok şiddetli ve uzun sürmezse normal...
Benim de kasık ağrılarım var özellikle hep sol tarafımda hissediyorum arada böyle bir şey batıyor gibi. Doktor olabilir sorun yok dedi. Dayanamazsan minoset içebilirsin dedi. Sanırım kanama olmadığı sürece sorun yok.

Ara ara oluyor bana, sanki regl oldum olucam gibi ama çok uzun sürmüyo... ilk gebeliğimde de oluyordu kanama olmadıkça, ağrılar da çok şiddetli ve uzun sürmezse normal...
Akşamları ve gece yatağa uzanınca vuruyor şiddetli sabah kalktığımda pek olmuyor ama biraz sürüyor sonra geçiuor sol ve sağ yumurtalık kısımları ağrıyor doktor da pek şey demedi keseyi görelim önce dedi dış gebelik için sanırsam

Boş gebelik demek için daha erken bekle bir iki hafta sonra belli olur benim de cuma günü belli olacak inşallah herşey yolunda gider sağlıkla kucağımıza alırız bebeğimizi
Boş gebelik demek için daha erken bekle bir iki hafta sonra belli olur benim de cuma günü belli olacak inşallah herşey yolunda gider sağlıkla kucağımıza alırız bebeğimizi 🤲
Amin inşallah. Siz de tek seferde bebeği kalp atışını görürsünüz inşallah. Böyle ufacık şeyleri bile kafama takıyorum bütün gece kabuslar gördüm neden kese içinde bir şey gözükmedi diye. O sıra hiç aklıma da gelmedi heyecandan doktora bir şey sormayı unuttum. Bence siz de doktora gitmeden bi soru listesi hazırlayın. Ben hazırlamıştım listemdekileri sordum. Onlara odaklanmışım kese ve bebekle ilgili bir şey sormamışım :)

Benim de kasık ağrılarım var özellikle hep sol tarafımda hissediyorum arada böyle bir şey batıyor gibi. Doktor olabilir sorun yok dedi. Dayanamazsan minoset içebilirsin dedi. Sanırım kanama olmadığı sürece sorun yok.
Aynı solumda benimde kemik ve bacak kısmına yayılan bir ağrı arada bir şiddetli vuruyor

Merhaba kızlar, bugün kontrolümüz vardı. Her şey yolunda şükür 🙏🏼 kalp atişlarını da duyduk 😊
Cinsiyet tahmini yapabilenler varsa bekliyorum heyecanla😍❤️ (Karından ultrason)
893E25F9-4A66-4BB8-90B9-A9814674A14B.jpeg

X