2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Dogum sancisindan baska agri hissedilmiyor diye ben de duymustum. Benim canim çok yandi hala aciyor.
Açılma kontrolu değilse sadece ultrason ise sıktığın için olmuş kendini duşunce olarak hazırlarsan daha rahat olursun o iş olurken başka şey duşun derim jel surdu mu o da kolaylaştırıyor ben bu işleri bayan doktorda ilk yapmıştım dış gebelikti surekli çağıra çağıra alıştım bende tabi hep kese görecem umidi ile ona odaklanıyordum ekrana bakıyordum yani ilk defa çok zor oluyor merak etme yani

Kotu tecrubeden kaynakli olabilir, anliyorum. Belki bana eli hafif doktorlar denk gelmistir

Ne kadar saçmalamış ya o ne demek öyle. Vajinal muayene zor bir durum hele bir de kendimizi kasınca daha zor oluyor. Sancı gelince bebek gelmek isteyince çok da güzel doğururuz hiç canını sıkma sen. Anlık gelir geçer öyle ruh halleri demekki o an istememissin hiç takma

Dün bir video izledim, çatı muayenesi hk. Dr diyor ki bu muayeneyi tam doğum öncesinde yapmak lazım. Eğer vajinal muayene esnasında hamile korkarsa vajinal doğum yapamayacağını düşünür, cesareti kırılır. Vajinal muayeneden önce yapacağım işlemi anlatır, tedirginliği geçince muayene ederim ki rahat olsun. Nerde bu dr, nerde seni korkutan dr...
Sakın kendini kötü hissetme. Doğum başladığı zaman hormonlarımız bize destek olacak. Ben normalde vajinal muayeneden rahatsız olmazken, çarşamba günü yaptıracağım çatı muayenesinin tedirginliğini yaşıyorum. Çünkü bilinçaltım o bölgede bebeğim olduğu için kendini korumaya alıyor. Farklı bir doktora muayene olmak da kolay değil. Sende hepsi üst üste gelmiş canım. Doktor da densiz çıkmış. Üzme kendini, cesaretin kırılmasın. Allah'ın izni ile hakkımızda hayırlı olan ne ise o olacak

Kendimi çok kastim açilma var mi diye bakti. Açilma yokmus çok sukur. Bebegim de iyi. Elle bakti ama vajinal ultrasonu reddettim onu da yapacakti. Haftaya çati muaynem var kendimi hazirlayip giderim artik bu tecrube oldu bana. Dikkatimi baska yere vereyim.

Sag ol canim ya moral oluyorsunuz bana , modum çok dusmustu. Insallah hayirlisiyla gelecek bebeklerimiz Allah yardim etsin.. kendimi kasmayacagim bir daha dikkatimi baska seylere veririm artik

Yanlis anlamazsaniz meraktan soruyorum. Neden vajinal usg den rahatsiz oluyorsunuz ? Yani ben cok rahat oluyorum hic kasmiyorum da kimi insan cok korkuyor anlamaya calisiyorum. Cati muayenesinden ben de korkuyorum o ayri
Ben normalde çok rahattım, smear testleri, vajinal muayene hiç tedirgin olmazdım ama hamilelikte korkmaya başladım. Bebeğime bir şey olur endişesi altta yatan sebep benim. Çatı muayenesini pazartesiden, çarşambaya erteledim diye bile seviniyorum. 2 gün kâr ettim Sen gebelikte vajinal muayene oldun mu?

Doktor çok anlayissizdi. Ilk gebelik ilk muayne diyorum panikledigimi de gördû. Ama bitse de gitsek modundaydi. Hic ne yapacagini soylemedi bile direkt daldi muayneye.
Umarim kendi doktorumda benzer sorun yasamam.

Doktor cesaretlendirecegine ne demis Vajinal nasil muayene etti acikliga mi bakti spekulumla mi nasil? Bence o an Psikolojik bir durum olmus aslinda sakince kendimizi biraktigimizda zor olmuyor. Doktor keske pozitif yaklassaymis bence kulak asmayin, kendi doktorunuzla gorusun. Bu arada normal dogurmamiz da sart degil, olmuyorsa olmaz yani.

Hamileligi yogada ya da pilates topu uzerinde gecirenler de var mutlaka katkisi oluyordur. Benim yaptigim maksimum yurumek oldu, son haftalarda doktoruma da sorup tempoyu arttiricam belki o kadar. Olursa olur olmazsa olmaz sadece saglikla dogsunlar yeter zaten zaman yaklastikca heyecan artiyor, kendimizi hirpalamayalim

Elle açikliga bakti. Vajinal usg de istedi denedi ama çok canim yaninca reddettim. Ben de iliskide de sorun oluyor zaten hep canim yaniyor. Kendimi serbest birakamadim çok kastim.

Kotu tecrubeden kaynakli olabilir, anliyorum. Belki bana eli hafif doktorlar denk gelmistir
Yok ben de sizin gibiyim ozellikle vajinal ultrason hicbir sey spekulumla muayene olurken de bazen aci hissettigim oluyor ama sakince kendimi kasmadan kalinca rahat geciyor surec. O an kendimizi ne kadar rahat birakirsak o kadar kolay oluyor aslinda. Su an cati muayenesini epey merak ediyorum, umarim sorunsuz gecer normal elle muayene gibidir diye umut ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…