2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam herkese. Belki konuşulmuştur ve ben kaçırmışımdır. Aşı oldunuz mu, olmayı düşünen var mı? Evetse, ne zaman olacaksınız ve hangi aşıyı?

Evet oldum 32.haftada biontec..lohusayken yada son anda virüsü kapatım diye korktum ve oldum..bebektede antikor olmasını istedim..közüm Eylül’de okula başlayacak okuldan virüs getirir ve hasta oluruz diye korkuyorum

Aa çok ilginç :) üstünde düşünülen isimler vardır ama?
Valla ne isim desem esim istemedi. Poyraz, arda mesela aklimda kalanlar veto edildi. Kendisi sonra ozan dedi, arkadasimizin eski sevgilisi diye vazgecmis ben isim ararken serhan i bulup sevmistim, esimin adi serdar onla da uyumlu ama uyumlu olsun diye bakmamistim. Uyumlu olmasi garip diyor. Yani pek de alternatif yok Aileler isin icine girer de sacma bir isim cikarsa deli olurum

Yaklaşık 2 haftadır benim bebegimde de tekme cok nadir, daha çok karnımın belli yerlerini şişiriyor dirsegini ayağını poposunu dayıyor diye düşünüyorum. Kontrolde doktor sorun görmedi hatta ben hareketi azaldi korkuyorum dedim, usg esnasinda yoo gayet hareketli ben görüyorum suan hersey yolunda suyu da iyi falan dedi. Artık yer daraldığı icin tekme savuracak alan bulamiyor buradaki birçok arkadaşım da söylemişti daha cok yer değiştirme hareketi gibi yapiyor

Kızlar hastane çantasına koymamamız gereken 4 şey
Ben koymadım bunları zaten insallah da gerek olmaz

Hepsini koydum ben her zaman her şeye hazırlıklı biriyim hazırlıklı olmasam o anda panik yaparım bu yüzden koydum

Hepsini koydum ben her zaman her şeye hazırlıklı biriyim hazırlıklı olmasam o anda panik yaparım bu yüzden koydum
Aslında ben de aynı öyleyim ama ablam süt sağıyor benim sütüm cok gecikirse diye simdiden buzluğa atıyor firsat buldukca, onu da biberonla degil şırıngayla falan vermeyi düşündüğüm için mama biberon ve süt sagma makinası almam gerekmiyor neyseki

Süt pompası hariç diğerlerini koydum kızım biraz iri doğmuştu ve doğduğu gece doymadı 30 cc mama verdiler hastanede cocuk uyudu, mama da sordum bebelac varmis hast ben hipp istiyorum o yuzden alicam yanima, emzik te eve geldikten 3 4 gün sonra denedik almadı uykuya dalarken hep meme arıyordu valla bu sefer hast daha vermeyi düşünmüyo değilim bağımlısı yapmicam ama uyku geçişinde kurtarıcı bence, mamayı günde 1 kere vermiştik ilk başlarda doymadigi zaman sadece sarılık çok cabuk oluyorlar çünkü biberon mama konusunda hiç sorun yaşamadik çok şükür 18 ay da emzirdim kızı inş bunda da öyle olur

Ablanın çocugu kaç aylik canım? Arada çok ay farkı varsa ağır gelmesin çünkü ilk 1 2 gün açık renk ve sari daha sonra yağlanıp koyulasiyor sindirimi daha rahat olması acisindan

Masallah biberon sizin bebeğinizde meme reddi yapmamış, benim ablamin bebegi biberon verilmedigi halde 3 aylıkken meme reddi yaptı ve aşırı zor günler geçirdi ablamlar, o yüzden meme reddine kıyısından köşesinden sebep olabilecek şeylerden uzak durmak niyetindeyim tedbir olarak. Allah bilir tabi nasıl bi durumda olucaz, erken dogum riskim de var belki hicbirsey planladığım gibi olmucak oğlum kuvezde olcak benim dışımda hemsireler ne yaparsa yapıcak

Sonuçta senin çocuğun istemediğini koymazlar tabii. Ben uyumlu olmasını seviyorum bizden bir parça diye Serhan güzelmiş o yüzden. İsim listesi / sözlüğüne göz gezdirebilirsiniz birlikte. Zor bir karar, sen beğeneceksin, eşin beğenecek, soyadıyla kullanılınca güzel olacak, anlamı güzel olacak vs bir sürü parametre var. Pek de vaktiniz kalmamış bu haftanızın gündemi bu olabilir.

Ablanın çocugu kaç aylik canım? Arada çok ay farkı varsa ağır gelmesin çünkü ilk 1 2 gün açık renk ve sari daha sonra yağlanıp koyulasiyor sindirimi daha rahat olması acisindan
Ablamin oglu 20 aylık dedigin gibi epey büyük, zaten ilk etapta ben emzircem hem sütüm gelsin diye hem kolostrumdan alabilsin diye. Bi emzirme egitimine katıldığımda sormuştum egitimciye, böyle düşünüyoruz ne dersiniz diye, o da mama vermektense neyle beslendigini bildiginiz bir annenin sütü daha iyidir tabi demişti

teşekkür ederim cevaplarınız için, içim rahatladı bir nebze :)

Yapmadı çok şükür anne memesine en yakın olanları kullandım birazda bebekle alakalı sanırım. Valla benimde kuveze girme ihtimali ufakta olsa var zamanında doğsa bile düşünmemeye calisiyorum inş öyle bi sorun yaşamayız hiç birimiz

Supermis o zaman

Kasıkta değil de tüm karnımda sancı olunca biraz panik yaptım ama geçti neyseki devamı gelmedi gerçekten de ay başlarında oluyor 8. ay bitti 9 a girdim ya her ay başında bir büyüme atağı oluyor karnım büyüyor geriliyor ağrıyor bebişim çok hareketleniyor ilk zamandan beri her ay yaşıyorum bunu o kalp çarpıntısını hiç söyleme kardiyoloğa bile gittim bir şey çıkmadı çok şükür hamilelikten dedi neyse az kaldı yavrularımız için katlanacağız herşeye 13 yıl sonra bulmuşum şükürler olsun Rabbim hepimize sağlıkla mutlulukla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…