2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Valla ne isim desem esim istemedi. Poyraz, arda mesela aklimda kalanlar veto edildi. Kendisi sonra ozan dedi, arkadasimizin eski sevgilisi diye vazgecmis😅 ben isim ararken serhan i bulup sevmistim, esimin adi serdar onla da uyumlu ama uyumlu olsun diye bakmamistim. Uyumlu olmasi garip diyor. Yani pek de alternatif yok 🤷🏻‍♀️ Aileler isin icine girer de sacma bir isim cikarsa deli olurum 😒
Iste ben de o yuzden diyorum yavrucum basima geldi biliyorun isime karar veremeyince bizim kapici bile abla tuğra koysaniz olmz mi demisti😅
Herkese laf dusuyo

Aslında ben de aynı öyleyim ama ablam süt sağıyor benim sütüm cok gecikirse diye simdiden buzluğa atıyor firsat buldukca, onu da biberonla degil şırıngayla falan vermeyi düşündüğüm için mama biberon ve süt sagma makinası almam gerekmiyor neyseki
Ne güzel denk gelmiş canım sağolsun ablanın çok faydası olur sana her anlamda tecrübesi de var

Sonuçta senin çocuğun istemediğini koymazlar tabii. Ben uyumlu olmasını seviyorum bizden bir parça diye Serhan güzelmiş o yüzden. İsim listesi / sözlüğüne göz gezdirebilirsiniz birlikte. Zor bir karar, sen beğeneceksin, eşin beğenecek, soyadıyla kullanılınca güzel olacak, anlamı güzel olacak vs bir sürü parametre var. Pek de vaktiniz kalmamış bu haftanızın gündemi bu olabilir.
ben de Serhan'a ısındım aslında ya, biraz ailemin de yüreklendirmesine ihtiyacım var. İsim bir ömür taşınıyor, kendi kendime ısrar edip sonra çocuğumun sevmeyeceği bir ismi olsun hiç istemem. Çok haklısın artık eşimi sıkıştıracağım, bu haftalara kadar erteledi.

selamlar, gelişim geriliği riski olduğundan son kontrolde doktor günlük 15 hareket saymamı istedi, tekmeler, sağdan sola hareketler dahil. ancak bebek çok tekme atmıyor, doktora da tekmesi az daha çok hareket ediyor dedim, dikkat et atıyordur, dedi. ctsiden beri dikkat ediyorum ama cidden az tekme atıyor, daha ziyade sırtını, poposunu bi sağa bi sola deviriyor. bazı anne adaylarının tekmeden uyuyamadıklarını okudum ama benim gibi tekmesi, yumruğu az olan var mı, bu normal mi? sizin deneyiminiz nasıl merak ettim.
Benim tekmeden ziyade daha çok karnımın bir kısmı şişiyor bazen sağdan sola vs kayıyor bazen de kasığıma ya da karın bosluguma doğru eli ya da kolunu sokuyor gibi oluyor. Yanı aktif bir tekme hissi yaşamıyorum öyle çok. Eskidendi bence tekme olayı ya şimdi birçok kişi hareket olarak hissediyordur gibi geliyor bana. Yalnız bende şu var gece yattığımda hem vuruyor hem sıkça yer değiştiriyor tekme arayacaksam gece ararım yani ben.

Bugun 33+1 olduk, kendimi çok yormadigim dışarda yurumedigim evi supurmedigim halde 1 haftada 32 mm den 28e düşmüş rahim agzi, daha muayene olmadan dedim ki hocam ben bu ilaci bırakmak istiyorum cok ağır geldi dedim, muayeneden sonra dr dedi ki kullanmasaydin simdiye dogurmus olabilirdin dedi. İlaca ragmen kısalmış dedim anca etki eder ilac dedi, bide önceki hafta yat dememisti kısaldığını görünce sadece temel ihtiyaçların icin kalk dedi. Bide haftaya tatile gitcekmis gitmeden gorcek beni, o yokken dogurursam diye de korkmaya başladım. Burda cok okudum tabi 20 mm 17 mm ile haftalarca yatarak bekleyebilenleri ama insan panik yapiyo yine de.. daha 2100 gr 44 cm bebek 🤷 benim hastanede 35 hafta öncesi prematüre bakımı yok, uzaktaki subeye yolluyolar bebegi, korkum da bu zaten bebegi kuveze alıp beni eve kucağı bos göndermeleri 🙁
Merhaba. Öncelikle rahim ağzı kısalığı seni korkutmasın. 28.haftada benim 37mm den 22 mm ye düşmüştü. Ki hayatımda hareketlilik yok risk yaratacak bir durum yoktu. Zaten erken doğum riskim varken bir de bu eklenince çok moralim bozulmuştu. Doktor bu dönemde rahme dikiş de atılamayacağını söyledi. Progestana başladım hemen o gün fitil olarak gece yatmadan bir kez. Acaba hep yatsam hareket etmesem dedim, ama günlük 30 dk lık yürüyüşlerime devam etmemi söyledi. Zaten çok hareketli bi hayatım yoktu. Heyet raporu aldığım için okula girmiyordum. Yemek temizlik çamaşır hiçbirini yapmıyorum. Hep 2 haftada bir doktora gittim. Kontrol altında tutalım demişti doktorum. Çok şükür bu haftaya kadar geldik. Ve 35+1de bıraktım progestanı. Hiç ilerleme olmadı hep stabildi. Tedirgin olma diye yazmak istedim. Umarım senin de bir sıkıntı olmadan zamanında gelir bebişin 🙏

Selam, alttaki videoyu bir arkadaşım göndermişti. Annemle izledik biz, o bakacak bebişe ben çalışırken. Biz bunu yaparız dedi. Bende de 6 aylıkken başlamış zaten. Bir de kitap aldım biraz daha detaylı öğreneyim diye. Özellikle çöp konusu benim de hiç hoşuma gitmiyor. Bakalım 😊

Ben de bu videodan konuya denk geldim sonra baya araştırdım. Hem daha doğal bir yöntem gibi geldi bana. İnşallah yapabiliriz 😊 keşke benim annemler de pozitif tepki verse direk onunla uğraşılmaz ettiler 😅 neyse yapayım da alnımdan öpsün bari 😂

Kızlar hastane çantasına koymamamız gereken 4 şey 👆
Ben koymadım bunları zaten insallah da gerek olmaz
Bugün ben de gördüm bu paylaşımı. Biberon koydum ben çantama. Sütüm gelmezse mama biberonda hazırlanır, şırınga ile veririm diyorum. Pişik kremi koymayı da önermiyor o ebe.

selamlar, gelişim geriliği riski olduğundan son kontrolde doktor günlük 15 hareket saymamı istedi, tekmeler, sağdan sola hareketler dahil. ancak bebek çok tekme atmıyor, doktora da tekmesi az daha çok hareket ediyor dedim, dikkat et atıyordur, dedi. ctsiden beri dikkat ediyorum ama cidden az tekme atıyor, daha ziyade sırtını, poposunu bi sağa bi sola deviriyor. bazı anne adaylarının tekmeden uyuyamadıklarını okudum ama benim gibi tekmesi, yumruğu az olan var mı, bu normal mi? sizin deneyiminiz nasıl merak ettim.
Bebekler artık büyüdüğü için eskisi gibi belirgin tekmeler yerine gerinme, toplanma gibi hareketler yapıyorlar. Bence endişe etmeyin.

Slm kendime bugün lohusa tacı aldım. Fikir olsun diye atıyorum

Eklentiler

• 60F6052A-0C8A-4214-B766-9399CB8065D6.jpeg
    60F6052A-0C8A-4214-B766-9399CB8065D6.jpeg
    73,5 KB · Görüntüleme: 72
Kizlar ya bizim hala ismimiz yok 😁 dun esime artik biseyler bulsak dedim, sen bul annesi ben zaten tamam derim diyor duyan da inanir :)
Kızmı erkek mi bebeğin ona göre fikir verelim yada aklınızda isimler varsa kura cekin. Biz çok önceden beri ismiyle cağırıyoruz. Hatta ablaları direk Mehmet Bilal diye seviyor karnımı. Küçük ablamızın sesine tepki bile veriyor ponçik. Oda ona neni neviyom diyor çok komik oluyor. Gecen gğn göbek deliğimden onu izlediğini söyledi 😂😂😂 kardesi oradan bakıyormuş ona 2 yasında hayal gücü biraz kuvvetli oluyor tabiki 🤭😂😂😂😂

Merhaba. Öncelikle rahim ağzı kısalığı seni korkutmasın. 28.haftada benim 37mm den 22 mm ye düşmüştü. Ki hayatımda hareketlilik yok risk yaratacak bir durum yoktu. Zaten erken doğum riskim varken bir de bu eklenince çok moralim bozulmuştu. Doktor bu dönemde rahme dikiş de atılamayacağını söyledi. Progestana başladım hemen o gün fitil olarak gece yatmadan bir kez. Acaba hep yatsam hareket etmesem dedim, ama günlük 30 dk lık yürüyüşlerime devam etmemi söyledi. Zaten çok hareketli bi hayatım yoktu. Heyet raporu aldığım için okula girmiyordum. Yemek temizlik çamaşır hiçbirini yapmıyorum. Hep 2 haftada bir doktora gittim. Kontrol altında tutalım demişti doktorum. Çok şükür bu haftaya kadar geldik. Ve 35+1de bıraktım progestanı. Hiç ilerleme olmadı hep stabildi. Tedirgin olma diye yazmak istedim. Umarım senin de bir sıkıntı olmadan zamanında gelir bebişin 🙏
Allah razı olsun ayni seyleri yaşamış insanlarin yazılarını okumak bana cok iyi geliyor. Bana dr progestan vermedi sadece kasilamalari azaltsin diye nidicard adinda tansiyon ilaci verdi bir de magnezyum. Cuma yine kontrol var, büyük ihtimal yine kısalma var dicek öyle hissediyorum çünkü kasılmalar çok sık olmasa da devam ediyor. Progestanı soracagim, 33+6 olcam o gün, 2-3 hafta da progestanla engel olursak tam zamaninda gelir heralde bebegim

Bugün ben de gördüm bu paylaşımı. Biberon koydum ben çantama. Sütüm gelmezse mama biberonda hazırlanır, şırınga ile veririm diyorum. Pişik kremi koymayı da önermiyor o ebe.
Evet biberonda hazırlanıp şırıngayla vermek daha dogru.. pişik kremini ben de alıp almamakta kararsızdım, hava çok sıcak diye dolaba koydum sonra çantaya koyarim dedim ama zaten kesin unuturum, bi de insallah hastanede 1-2 gün kalınacak ya ne ara pişik baslicak ki

Kızmı erkek mi bebeğin ona göre fikir verelim yada aklınızda isimler varsa kura cekin. Biz çok önceden beri ismiyle cağırıyoruz. Hatta ablaları direk Mehmet Bilal diye seviyor karnımı. Küçük ablamızın sesine tepki bile veriyor ponçik. Oda ona neni neviyom diyor çok komik oluyor. Gecen gğn göbek deliğimden onu izlediğini söyledi 😂😂😂 kardesi oradan bakıyormuş ona 2 yasında hayal gücü biraz kuvvetli oluyor tabiki 🤭😂😂😂😂
ay maşallah minnoşlara :nazar: çocuklar alem oluyor tabi :)
teyzesi pek alternatifler yok. ben sanırım serhan isminde ısrarlı olacağım (eşim serdar, bebek de serhan hehe :)

Ay kuzum benim ya 🥰şimdiden abla olmuş

X