2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Annemle konuştum bugün oda artık bu aydan sonra ağrı sızı normal dedi. Aynen seninde doktordan yana şansın mı yok acaba. Böyle olumsuz bişey olunca ben olsam başka doktora da giderdim.
Aslında doktorum cok bilgili cok tatlı biri yani rahim ağzı uzunluğuna bakti ve 1 haftada kısalmış, çok araştırdım cok ciddi bi riskim yok ama yatmazsam ve daha hızlı kisalirsa erken dogum kaçınılmaz oluyor. Suan mesela 36. Haftada olsam büyük ihtimal yat demezdi bebegin kilosu iyiyse ama 34. Haftada bircok bebek kuveze girmis ve zaten daha 2100 gr di. Ne kadar icimde dursa kâr. Hastanede yatip çıktıktan sonra yatmadım evde ufak tefek yemek isinoldu sadece ve ilaca rağmen kısalma olmus doktor da haklı bence

Yok canım haklısın ben de özellikle yazıyorum ki akıl verin baska bi açıdan bakmış oluyum diye.. benim de bu zamana kadar hep karından usg ile bakiyodu kapali diyodu, kasılma olunca alttan ölçüm yaptı ki alttan yapılan ölçüm karindakine göre daha dogru oluyo bunu biliyorum. Sana ölçü söyledi mi ne kadar kısalmış mesela.. açılma olmamasi demek kisalmamis demek degil zaten benim de kapalı ama kisala kisala devam ederse açılma baslicak

Canım benim doktorum bebeğimin kilosu haricinde hiçbir ölçü vermiyor. Ne suyu kaç ml biliyorum, ne rahim ağzı uzunluğunu. Baş asagi ve itiyor sonuçta. Illa ki kısalıyordur. Belki ölçü bilsem kafama takarım. Ama bugün şunu hissettim, çatı muayenesini öne çekmesi ve 15 Eylül den önce dogurturum demesi sanki üstü kapalı 40 haftayı beklemeyecek der gibiydi. Istirahat etmemi özellikle söyledi. Hafta sonu yaşadığım gibi bir durum olursa hemen aramamı istedi. 37.haftadan itibaren erken doğum sayılmaz dedi. Durabildiği kadar durmasını isteriz dedi. Yani sanki beni hazırlıyor gibi konuştu. Ya da bana öyle geldi bilmiyorum.

Hmmm anladim canım evet olabilir.. benimki de sadece boy kilo olcusu veriyodu, suyu iyi rahim ağzı kapali diyodu iste acillik olunca isler degisti. Daha rahat olucam sizler sayesinde ya iyi ki burdayim gercekten..

Ay benim hormonlar zaten gitmeye de müsait öncesinde hep ettiği laflar vardı o yüzden o ne dese ben takıyom

Ay sizin doktorda hem yanılmış hem de öyle birşey demesi ne güzel fındık aynen canım tavır ve hassaslık işte aman boşverin gitti

Hmmm anladim canım evet olabilir.. benimki de sadece boy kilo olcusu veriyodu, suyu iyi rahim ağzı kapali diyodu iste acillik olunca isler degisti. Daha rahat olucam sizler sayesinde ya iyi ki burdayim gercekten..
Sen tedbirini al, istirahat etmene bak. Stres yaparsan sancıların da olabilir. O gün bana üzüleceğim, strese girdiğim bir şey oldu mu diye sormuştu telefonda. Demek ki stres de tetikliyor ki sordu. Biz tedbirimizi alalım işimizi Allah'a bırakalım. Kendileri için en doğru vakitte sağlıkla gelsin yavrularımız

Yok bebeğim öyle demesi sorun değil onun huyunu bildiğimden birazda aman neyse anlık taktım ama şimdi artık umrumda değil

Doğru diyosun canım Allah'a emanet bebeklerimiz

Bende ilk onu düşündüm 4 kilo olur bu bebis diye ben bazen şey diyorum bebeğim 4 kilo olsunda sezaryene razıyım inşallah istediğin gibi ve kolay bir doğum olur

Benim eşim ev işlerine baya yardımcı oluyor deneyelim mi dedim desteğin olmadan yapamam dedim deneyelim dedi. O destek olmasa muhtemelen benim için de zor olur

Ne güzel inşallah başarabiliriz bu iletişim olayını destekçinin olması çok önemli böyle kararlarda. Benim annem ve anneanneme anlatmam yetti anlatmak yerine göstermek istemem için malesef ikisi de gereksiz yorucu uğraştırıcı buldu ki eskilerde böyleymiş anneannemin en azından azcık daha pozitif bakmasını beklerdim. Hele mantık abidesi annem bile böyle yapınca dedim kimseye anlatmayacağım göstericem eşim ev işlerinde olabildiğince yardımcı oluyor bana onun desteği sayesinde tek başıma da olsam başarabileceğimi düşünüyorum. Umarım kızlarım da kıskançlık yapmazlar iki kedim var da daha şimdiden beşiğini sahiplenmeye çalışıyor büyük olanı Kararsız kaldığım bir konu var onu danışmak istiyorum size. Yıkanılabilir bez olarak önerdiğiniz bir marka var mı? Ben hala araştırıyorum ama içime sinenini bulamadım ve çok fazla türü var kafam çok dolu basmadı pek tek anlayamadığım kısım bu bez olayı oldu bazı denryimleyenler bez almak yerine kumaş sarmış mesela ama dışarı çıkıldığında uzun yolda zor olur o diye değerlendirmedim onu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…