2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben menstural kaba ve giyilebilen yıkanan kilot pedlere geçmeyi düşünüyorum mesela o konuda kanamam zaten yoğun oluyor çok fazla ped kullanmam gerekiyor. Tuvalet iletişimi hakkında dediğinize gelirsek hem bunu deneyimleyen anneleri hem bunu öneren kitapları, genel olarak uygulayan ülkeleri araştırdım. Elbette bir konuda tamamen haklısınız her bebek aynı olmuyor. Bu iletişim zaten bebek istediği sürece olabilecek bir durum. Eğer iletişimi kurabilirsek bezden daha rahat edebileceğini düşündüğümden dolayı denemek istedim. Bunu doğumundan beri uygulayan bir kadın var youtubeda videosuna denk gelip araştırdım hatta prema kadının adı. Bunu uygulayan annelerin genel yorumu tuvalete alışmasının daha rahat olduğu ve pişik sorununda çok işe yaradığı. En başından beri tuvaleti geldiğinde bekleyip ifade etmesine alışıyor çünkü. Bez olduğunda kıvranıp altına yapıyor ve tuvalete alışması da zor olabiliyor. Umarım oğlumla iletişim kurabiliriz ve bunu yapabilirim olumlu olumsuz her görüşün değerli olduğunu düşünüyorum.

Böyle farklı görüşler almayı çok seviyorum hele deneyimli annelerden karşıma çıkacak zorlukları ve kolaylıkları öğrenmiş oluyorum. Benim iki erkek kardeşim var hep pişik olurlardı canları çok yanardı ondan pişik beni biraz endişelendiriyor.

Evettt… her bebek farklıdır kimi yedikçe kakasını yapar kimi günde 1 kimi 2 güne bir. O yüzden önce bi bebeğin doğsun bak bakalım 2 saate 1 kaka yada çişiyle uğraşırım diyosan olur. Doğuştan zor gibi geliyor ama erken başlayabilirsin mesela 1 yaşında falan. Çalışıyorum ben ama yinede bu konuda 1 yaşında başlarım ben.Ama tabi önce çocuk bi doğsun bebeğin karekterine göre hareket edicem. Hiç anne olmadım ama çocuk gelişimi okudum. O yüzden önce bebeğimi tanımak istiyorum

Uğraşırım bence her türlü zaten her türlü evdeyim eşim de ev işlerinde baya yardımcı ev işleri tamamen bana kalmıyor oldukça zamanım olacağı kesin. Doğuştan zor olacak evet ama birkaç aya düzeni olurtursam alışkanlık eder iletişim kurarsak kolaylaşır biraz. Baktım olmuyor yada tuvalet alışkanlığı farklı o zaman 1 yaşından sonra gene denerim sonuçta bu ona göre yapacağım bir şey zorlamayla olmaz haliyle. O beni anlamayacak ben onu anlayacağım önce

Öncelikle inanmak başarmanın yarısıdır derler burda bir ara bununla ilgili bir konu açılmıştı ben ordan birkaç marka öğrenmiştim ona istinaden de aldım. Aliexpresten aldım yerli markaya göre daha uygun olduğu için. Coverları littles and bloomz dan aldım. Emici ped olarak da alva baby den aldım. Onun dışında kendimiz evdeki bilumum pamuklu bezden bezler diktik. Kaka için klozete atılan bezlerden alacağım babyneodan onu henüz almadım. Dışarı çıkarken en kötü hazır bez kullanırım diye düşündüm açıkçası ilk oturtamadığım zamanlarda. Ama düzen oturunca insanlar gayet başarılı olduklarını yazdıkları için umutluyum açıkçası

İnşallah hallederiz çok sağol önerilerin için bakayım hemen

Çevreyi kirletmek konusuna istinaden söylüyorum Bezler artık neredeyse tamamen pamuk bu da doğada daha çabuk yok olur anlamına geliyor benim için. Ama yıkanılan bezler bir kere kullanılıyor ve sonrasında hemen Yıkanmak zorunda. Bu da çok fazla su tüketimi ve deterjan tüketimi demek. Biz beş kardeşiz hazır bezle büyümüşüz ve hepimiz 1 yaşından önce 9 aylık gibiyken tuvalet alışkanlığı kazanmışız . yani vakit olarak Uygulanabilir bir zaman bence.
Denenebilir ve sonuca varılması da muhtemel ama su kaynakları çevre faktöründen daha kıymetli geliyor bana.
Pişik durumu da ürik asitten kaynaklı olarak duru suyla yIkanmadığı müddetçe pişiğe çok meylediyor bebek teni. İnşallah umduğuna Nail olursun . Sonuçta emeksiz yemek olmaz emek verirsen karşılığı da olur.

Düşünceniz çok güzel. Dediğim gibi zaten araştırma yapan sizsiniz, saygısızlık olmasın benimkiler sadece duyum ve aklımda kalanlar. Anneannenizin düşünceleri de bence, onlar zamanında çok zorluk çektikleri için rahatı varken niye zor olanı seçiyorsun mantığı. Çünkü hazır bezler çıkınca çok rahatlamışlar o dönem. Yapmayı düşündüğünüz şey özellikle çevre kirliliği konusunda çok anlamlı bence. Tebrik ediyorum

Kızlar bugün muayene olmaya gittim doktor ultrasonda senin ağrın mı var dedi muayene ederken Toco koydu. Sancım çıkmadı ama alttan muayeneye yolladı parmakla yapılan. Açılmam yoktu eve geldim uyurken bile kasılma ağrılarım oldu şuan da ağrıyor korktum açıkcası hiç böyle ağrım olmamış daha küçük haftalarda yapıldığı zaman bile

Parmakla niye yaptı ki benim doktor ince bi cihazla rahim ağzına bakiyor. Bide erken bi hafta yani. Taco da ağrı çıktı mı?

Bugün 32 hafta raporu almak için hastaneye gittim, gitmişken de muayene oldum o hastanenin doktoruna.
Plasentada beyazlıklar olduğunu söyledi, plasenta yaşlanmasıymış, normalde 36. haftada olacak bi şey bende erken olmuş. Erken alınabilir, kilo alamayabilir bebek ve dopplerle bakılması lazımmış her hafta. Kendi doktorum hiç böyle bi şeyden bahsetmemişti. Korkuyorum bebek gelişemeyebilir oradan besleniyor sonuçta. Çok üzgünüm, moralim bozuldu.

Farklı bir doktora daha mı görünsen? Belki cihazdan kaynaklıdır öyle görünmesi.

Canım bu kadar erken niye alttan müdehale etmişki. Kasılmalarım oldu , en başından erken doğum riskim var yine de doktorum böyle birşey yapmadı. Sadece nst ye girdim. Doktoru ara istersen. Çok şaşırdım ben. Haftan daha çok küçük. Inşallah birşey yoktur.

İlk gebeliğimde de bana aynısını söylediler kızım 41. Haftada doğdu. İçini ferah tut inşallah bir şey olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…