2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Belki ishal olduğu için gebelik zehirlenmeseinden korkmuşlardır. Birde açılman varmış. Bana arkadaşım normal dedi. Bilmem ki neden boyle
Rahim ağzım kapali canım açılma yok da zaten kasılmalardan sebep rahim ağzına bakti dr bu zamana kadar hic bakilmamisti. Gebelik zehirlenmesinden hic bahseden olmadi o süreçte, ishal dogum ağrılarını tetiklemis dediler, ben agri hissetmiyodum ama. Zaten artik normal yani bu kasılmalar bana niye böyle panik yaptılar ben onu anlamaya çalışıyorum

Valla en iyisini yapiyosun kendine dert edecegine kendi göbeğini kendin kesersin daha iyi. İnsallah hayal ettiğin gibi rahat bi süreç gecirirsin

Cok sevindim canım masallah

Herhangi bi devlet hastanesinden randevu alabilirsin belki ya da sağlık ocağının randevusunu bekliceksin

Allah güç kuvvet versin. Rabbim yardım ediyor gerçekten yoksa ne kadar zor olurdu. Inşallah izne ayrıldığında dinlenme, tadını çıkarma imkanı da bulursun.

Bence değişiyor Mesela ben 10 gün geç doğmuşum, daha geçen bir arkadaşım 39 da erkek doğurdu. 37 yi ben de sabırsızlıkla bekliyorum şaka maka çok az kaldı

Hanımlar sizlere hem bilgi vermek hemde bir şey danışmak istiyorum. Ben araştırmayı çok severim hamilelik ihtimalimi öğrendiğimden beri araştırır kaynakları deneyimleri vs karşılaştırırım. En çok kafama takılan durumlardan biri aşırı bez kullanımı ve bunun doğaya ve bütçeye zararıydı. Alternatiflerini araştırdım farklı yollarını aradım derken tuvalet iletişimiyle karşılaştım. Bezsiz bebek büyütmeyi araştırdım. Okuduğum kaynakların ortak düşüncesi bebekleri altına yapmaya alıştırdığımız ve bunun tuvalete alışmalarını zorlaştırdığı, pişik olmalarını arttırdığı ve huzursuz hissettikleriydi. Ayrıca bir diğer düşünce de bebeklerin doğduklarından itibaren istedikleri şeyleri davranışlarıyla ve sesle belli ettikleri. Ki hepimiz bebeğin özellikle tuvaletini yapacağında davranışlarının değiştiğini biliyoruz. Tek fark her bebeğin farklı ifade etme şekline sahip olduğu. Bebeği doğumundan itibaren yada belli bir aydan itibaren bezsiz tuvaletini yapmaya alıştırabileceğimizi öğrendim. Ki bezin olmadığı zamanlarda da büyüklerimiz kumaş bağlarmış yada normal tuvaletini yaptırır temizlerlermiş. Bu durumda da bez bağlamayığ bebeğimizin tuvaleti geldiğinde anlayıp onu tuvalete götürüyoruz. Cenin pozisyonunda sırtını gövdemize yaslayıp tuvaletini yapması için seslerle iletişim kurmaya çalışıyoruz. Çişini sormak için ayrı kakasını sormak için ayrı seslerle iletişim kurup ona tuvaletini yapabileceğini söylüyoruz diyebiliriz. Bu şekilde hem pişik olması durumu çok düşüyor, hem tuvalete daha hızlı alışıyor, hem de bez harcaması yapmamış oluyoruz. Dışarı çıkarken yada işlerimiz yoğunken yıkanılabilir bebek bezi kullanıyoruz bu durumda. Bana oldukça mantıklı geldi ve hastaneden dönüp kendimizi toparladığımızda hemen başlamayı düşünüyorum. Bu iletişim türü evde kalacak çocuğuna bakacak çalışmayan anneler için olabilecek bir durum çünkü siz çalışırken bakacak kişi bununla uğraşır mı sanmam. Anneannem mesela bana direk saçmalama onunla uğraşılmaz etti. Annem sen bunu başar pes etme uğraş alnını öpücem etti. Kaynanam daha bilmiyor yapıp gözleriyle görmesini sağlıcam çünkü saçma der inanmaz onunla da uğraşmak istemedim. Ama benim gibi evde kalıp çocuğuna bakacak anneler için bezi sorun görenler için belki bir fikir olur yardımcı olabilir diye düşündüm. Siz bu konuyu hiç duydunuz mu? Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben günümü geçerek doğmuşum benim kızım da günü geçerek doğdu

Oglum 33 artilarda dogdu bi seyi yokken birden suyum geldi
Doktorum diyor ki artil gunu gelerek normal yolla doguran o kadar az ki
Artikyedigimizden mi ictigimizden mi

Bu durumu bende çok duyuyorum kv. Tarafından ve öyleyse bile sürekli duymaktan inanılmaz sıkıldım. Yanı bence çocuğa bağlı bir durum. Benim yeğenimde erkek 41. Haftaya kadar beklediler sonra kanala bile inmedi sezaryen oldu ablam. Ama başka bir arkadaşımız 41. Haftada kız bebeği dünyaya geldi. Halk arasında hep bir erkek geç doğar kız erken gelir diyorlar ama herkes için geçerli değil ki bu durum. Insallah sağlıkla o kadar bekletmeden gelirler

Ohhh ne güzel haberlerle gelmişsin her güzel haberleri okuduğumda koşarak doktora gitmek istiyorum oğlumu görüp güzel şeyler duymak için ya inşallah süreci hep böyle güzel tamamlar, doğumu da kendi doktorunla yaparsın

Çok şükür annesi çok sevindim
Bence değişiyor Mesela ben 10 gün geç doğmuşum, daha geçen bir arkadaşım 39 da erkek doğurdu. 37 yi ben de sabırsızlıkla bekliyorum şaka maka çok az kaldı
Evet 37 den sonra yani her an kucağımıza alabilriiz diye düşünmek bile beni çok heyecanlandırıyor resmen sonuna geldik
Ben günümü geçerek doğmuşum benim kızım da günü geçerek doğdu
O zaman kızların erken gelmesi lazımdı bu teoriye göre alakası yok yani bncede
Oglum 33 artilarda dogdu bi seyi yokken birden suyum geldi
Doktorum diyor ki artil gunu gelerek normal yolla doguran o kadar az ki
Artikyedigimizden mi ictigimizden mi
O konuda haklısın canım yediğimiz içtiğimiz herşeyimiz farklı geçmişle kıyaslanamaz
Ay inşallah canım ya aslında bende ondan yazdım burayada biraz bende duymaktan sıkıldım ama he deyip geçiyorum. Kimse bir şeye ikna olmuyor Hevesim böyle kırılıyor nasıl desem 37 de her an bekleme duygusu beni çok heyecanlandırıyor ama karşımda ki yok yok erkek bekler bekler 40 ı deyince bi tuhaf oluyorum.. bekleyede bilir tabii o ne zaman gelmek isterse Rabbim ne zaman nasip ettiyse o zaman gelir…

Cok sukur sanci cikmamis
Her hafta kontrol olmasida cok iyi olmus insan rahatliyo

Merhaba kızlar kontrolden geldim ne sanci var ne açılma 3100 gr 49 cm olmuş benim tosuncuk. Geçen hafta gittiğimde kanala yanaşmıştı bu hafta çıkarmış kafayı erken gelicek derken vazgeçmiş aniden
Maşallah ya o nasıl güzel bir kilodur daha doğana kadar da alır tosuncuk olur iyice bende oğlumu çok merak ediyorum 1 hafta kaldı acaba kaç kilo oldu catlıcam valla

Ben duydum, teşekkür ederim bilgiler için de. Bana baya zor olur gibi geldi. Bebeğe tek başıma bakacağım önceliğim temel ihtiyaçlarına yetebilmek, evi çekip çevirebilmek o yüzden yapabileceğimi malesef düşünmüyorum. Umarım siz dener ve başarılı olursunuz

Inşallah kendi doktorumla yapmayı ben de çok isterim tabi. Nasip
Cok sukur sanci cikmamis
Her hafta kontrol olmasida cok iyi olmus insan rahatliyo
Ben de sevindim her hafta gidecek olmama. Ama bu çatı muayenesi biraz tedirgin ediyor. Normalde vajinal muayeneden çekinmezdim. Şimdi bir tedirginlik, hassasiyet var o bölgeye karşı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…