2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bebeğin belliymiş aslında kaç kilo olacağı doktorlar öyle diyor anne babaya göre şekillenecek
Bizde de tam tersi, ben öyle söyledim, eşim de ben de çok zayıfız ilkinde de yememe rağmen olmadı yine olmayabilir dedim, doktorum da hayır öyle düşünme sen yine de bol bol protein al elinden geleni yap dedi. Bunu eşimin yanında söylediği için tabii kendi düşüncemi uygulamam pek mümkün olmuyor sürekli takip ediyor yediklerimi :)

Günlerimiz aynı bana da Eylül sonu dedi ama su fazlalığı vb erken doğum işaretleri var biraz 25 Eylül 38+6 oluyoruz normal bence bu tarih.
12'sinden sonra her gün uygun (37 hafta)

Yaa benim de 25 Eylül ama büyük ihtimal sezaryen olacak ve o zaman da bebek 2-3 hafta erken gelebilirmiş.😊 acaba normal doğumda olduğu gibi sezaryende de son haftaya kadar bekleyemez miyiz ben de onu merak ediyorum😁

kızlar selam, avent elektrikli göpüs pompası aldım sterilize edicem. kitapçığı okudum normal yıkayın demiş temiz bir bezle. aramızda hiç bilgi sahibi olan var mı, sterilizasyon sadece bu kadar mı? hastanede var ama öğrenmek için hastane çantasına koyacağım, hemşireler gösterir.
Sadece meme ucuna gelen kısım ve sütün toplandığı yer yıkanıyor. Diğerlerini silsen yeter canım. Ben kaynatmistim ama benim marka farklıydı aventi bilemedim 🤷

Hastane çantasını hazırlamayı yıkama ve ütülemeyi Ağustos'a bırakmayan arkadaşlar ne iyi ettiğinizi bilin isterim. Valizi yıkadım kan ter içinde ütüleneceklere bir mucize olur da kendiliğinden düzleşirler mi acaba gibi bakıyorum öyle. 😬
Şu an ütü yapıyordum ara verdim. Bebeğin nevresim tk, çarşafı, havlusu sadece. Gerisini önceden halletmiştim çok şükür. Yerinde olsam 0-3 ay kıyafetlerinden hariç kıyafet ütülemezdim. Diğer kıyafetlerin ütülenme zamanı gelince havalar soğumuş olur zaten, rahat rahat ütülersin 😊

Aynen ben de çok zayıflığı sevmiyorum. 😁
Kimi diyor doğumdan 1 hafta önce çattladım kimi de doğumdan sonra çatlıyor nasıl bi işse artık. 31. Haftaya kadar sağsalim geldik ama benim annemde çatlak çok ona çektirirsem kesin çatlarım 😔

Evet öyle oluyormuş ama keşke hiç kimse çatlamasa😥 ya genetik, ya da cilt ile mi alakalı ben de anlamadım. Benim annem de çatlamış mesela... bir de kızlar annelerine çeker derler ama inanmak istemiyorum 😁 Allahım inşAllah hiç birimiz çatlamayız🙏🏻☺️

Yaa benim de 25 Eylül ama büyük ihtimal sezaryen olacak ve o zaman da bebek 2-3 hafta erken gelebilirmiş.😊 acaba normal doğumda olduğu gibi sezaryende de son haftaya kadar bekleyemez miyiz ben de onu merak ediyorum😁
Normal doğumda bebek belki kanala erken girer, rahim ağzı açılır ve bebek erken doğabilir ama sezeryan da bebekle ilgili bir problem yoksa neden daha erkene gün veriyorlar ki?

Hiç hoş değil gerçekten kocaman insanın böyle düşüncesiz lafları. Umursamadıkça da hangi birini umursamyacaksın 5 dakikada 10 tane sey geliyor aklına yaptıklarından.
Kesinlikle ben hamileliğim boyunca bu dengesiz lafları düşünüp duruyorum resmen ama yaklaşık 3 aydır araya mesafe koydum ve izin vermiyorum cevabını veriyorum usulca . Hiç olgun değil maalesef problemli bir insan düşman başına vermesin Allah

Evet öyle oluyormuş ama keşke hiç kimse çatlamasa😥 ya genetik, ya da cilt ile mi alakalı ben de anlamadım. Benim annem de çatlamış mesela... bir de kızlar annelerine çeker derler ama inanmak istemiyorum 😁 Allahım inşAllah hiç birimiz çatlamayız🙏🏻☺️
Ay inşallah ama bakalım neticede olacak olan olucak biz önlem almaya çalışalım yinede 😊🙏🏻

Çok nadir görüyorum son hafta olanları normal doğumda bile. Gününde doğan oranı %10 falanmış sezaryen kesinse 38den sonra alıyorlar genelde.

Normal doğumda bebek belki kanala erken girer, rahim ağzı açılır ve bebek erken doğabilir ama sezeryan da bebekle ilgili bir problem yoksa neden daha erkene gün veriyorlar ki?

Hiç bilmiyorum ve bunu ben de merak ediyorum. Sat’a göre 25 Eylül ise son ana kadar beklemek isterim mesela, bebek anne karnında ne kadar dursa o kadar iyi olur gibime geliyor. Tabii doktorlar daha iyi bilirler fakat yeni kontrolde doktoruma bunu soracağım...😊

Şu an ütü yapıyordum ara verdim. Bebeğin nevresim tk, çarşafı, havlusu sadece. Gerisini önceden halletmiştim çok şükür. Yerinde olsam 0-3 ay kıyafetlerinden hariç kıyafet ütülemezdim. Diğer kıyafetlerin ütülenme zamanı gelince havalar soğumuş olur zaten, rahat rahat ütülersin 😊
Çok iyi yapmışsın 🤗 Ben de öyle planladım geçen seneki fotolara baktım 10 Ekim'de bile şort tişört giyiyormuşuz kalın 0-3 ayları da erteledim böyle böyle çantaya koyulacakları halledip kalanı bırakacağım. Nevresim vs onları da haftaya bi gün artık.

Valla iyi demişsin bizimki de öyle diyo huyumu biliyorsun daha ortada çocuk yokken çok sakınmak iyi değil diyor napım ortaya mı atalım zar zor bulmuşuz zaten bir de dediğin gibi devir devir değil ki mecbur sakınacaksın valla . Çok karışıp çok müdahale ediyorlar nefretim geliyo
Aynen öyle canım insanı zorla soğutuyorlar. Bir doğuralım da bakalım ne olacak valla ben artık kimseyi kırmaktan kaçmıyorum baktım iyilikle olmuyor ben darlanıyorum o zaman ben de anladiklari dilden konuşuyorum

Yaaa evet biliyorsundur yazdıklarımdan. Geçen gelmiş şey diyor ağlayınca kakasını yapınca ellemem susunca benim o kimseye vermem . Öyle komşu da gelir sever . Aman aman bebeğe bakmasın zaten alt değişmesin ne kadar uzak o kadar iyi 😅 kürsü işi mantıklıymış yapmak lazım 🙏🏻
Kimseye vermem nedir 🤷‍♀️ destek oluyorsan herşeyiyle ol... benim wşimin tarafına olsun bizimkilere olsun ben en başından beri doğumda sadece eşimi istiyorum refakatçi olarak yaşınız ileri ayakta zor duruyorsunuz sizi yormak istemiyorum uzağız zaten ziyaret yasak doğumdan sonra da kendimize gelene kadar metabolizmamız düzelene kadar kimseyi istemiyorum virüs var ve ben o kadar direncimiz düşükken hiçbir ihtimali göze alamam diyorum. Annem mantıkla karşıladı ki ilk torunu. Kaynanam banane ben gelicem evden mi kovacaksın dedi 🤦‍♀ eşime de doğumdan önce istemiyo doğumda istemiyo sonra istemiyo ben ne zaman gelicem etmiş bir de... anlatıyorum anlatıyorum ama yok. Varsa yoksa stres yaratmak işi. Riskli gebeydim biesürü sorun çıktı bir anda bana gelmiş alakasız olaylar anlatıyor. Düzgünce rica ettim bak stres yapmama sebep oluyorsun benim durumumla alakalı değilse anlatmasan daha iyi olur dedim alınmış ağlamış eşimle konuşurken. Ben risk almayalım diye eşimin aşı olmasını istedim diye bile ortalığı birbirine kattı🤦‍♀️ normalde severim kendisini ama hiçbirşey bilmeyip herşeyi biliyorum tavırları hurafelere karşı yıkılmaz inancı, bilimi ve mantığı tercih eden biri olarak benim için çok zor oluyor...

Valla bebeğin yanına sen ve evde senle kalacak dısında kimseyi maskesiz bile koyma. Küsen küssün bir daha gelmeyecek gelmesin umrumda bile değil. Öpmek zaten ayrı bir olay ben bile öpecegımı sanmıyorum yani bir de millete öptürmek asla
Bende en çok bu durumdan nefret ediyorum el kadar bebek öpülür mü. Kimsenin kucağına vermeyi de düşünmüyorum eşime de söyledim. Ben hamilelikte covid geçirdim ve çok ağırdı ne yaşadığını bir ben bir eşim biliyoruz. Evladıma zarar geldikten sonra bana millet ay çok üzüldüm vah çok geçmiş olsun dese kaç yazar devir artık o devir değil dedim. Dediğin gibi buna küsen küssün canıma minnet

Bizde de tam tersi, ben öyle söyledim, eşim de ben de çok zayıfız ilkinde de yememe rağmen olmadı yine olmayabilir dedim, doktorum da hayır öyle düşünme sen yine de bol bol protein al elinden geleni yap dedi. Bunu eşimin yanında söylediği için tabii kendi düşüncemi uygulamam pek mümkün olmuyor sürekli takip ediyor yediklerimi :)
Sütü ısıtıp içine ekmek doğrayıp yiyorum hem güzel ve doyurucu oluyor, bence bu da bebeğe kg aldırıyor. Muz, kaşar, kırmızı et ve tavuk eti de buradan okuduklarım. Yumurtayı yaz geleli yiyemiyorum. Bunların dışında multivitamin kullanıyor musunuz? O da kg aldırıyor sanırım... Yine de her şeye rağmen kg almıyorsa da üzülmeyin çünkü önemli olan sağlıklı olması🤩

X