2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Diğer şikayetlerin geçti mi nasıl oldun? Bu hafta göbeğime baktım da baya büyümüş dedim acaba büyümek mi öyle hissettiriyor sana?
Başa gelince sakin kalmak biliyorum zor ama geçti gitti diyelim bozmamaya çalış psikolojini, Allah korusun neler neler geliyor da geçiyor

İnşallah benim de aynı seninki gibiydi acayip mutluydum lohusa depresyonu yaşayan arkadaşlarım oldu aynı dönemde doğum yaptığım çok zor bir durummuş. Benimse hayatımın en mutlu huzurlu günleriydi annem ve kayınvalidem de yanımdaydı normalde çok sinirli bi insan olmama rağmen pamuk gibiydim sürekli pozitif. Umarım hepimiz öyle oluruz.

İnşallah bu defa çok güzel geçerDaha tecrübeli olacağız korkularımız telaslarimiz da azalmis olacak. Daha önce moralini kötü etkileyen ne varsa bu defa uzaklaşmaya calis canım, bı de bana dışarı çıkmak cok iyi gelmişti onu yapmadiysan belki onu deneyebilirsin.

Nefes darlığım azaldı dün gece daha iyi uyudum ama bebegin hareketleri hala cok az, bugun birkac kez tekme attı sadece ve karnımda yer değiştirme hareketi veya ayağını diremesi bazen acaba bu kasılma mi diye düşündürüyor pimpirik mi yapıyorum bilmiyorum. Agrim vs yok. Cumartesi gelse de bi daha rahim ağzı uzunluğuma bakılsa diye gün sayıyorum

Seni ayrı tebrik ederim iki buyukle bu süreci bu kadar güzel atlatan hiç duymamıştım ben ilk günden yalnızdım ama onun da ayrı rahatlığını yaşadım evet umarım kimse lohusa depresyonu yaşamaz güzel anıları olur

Yalnizdim kimse ya da bir sey yoktu beni kotu etkileyen kış vakti bi cocuk bi ben dışarı cikmak ne mumkundu

Bir hafta mutluluktan ağladım belki daha da uzun. Ama sonrasında korkunç bir depresyon geçirdim Allah kimseye yaşatmasın. Annelik , yitirme korkusu, anlatılmaz yaşanır dedikleri cinsten. Senelerce de atamadım bu korkuyu içimden. Dilerim bu sefer daha kolay geçer. Ben de 1 haftalıktım yalnız kaldığımda. Sonrasında Kızımı kanguruya koyup kucağımda tüm İzmir’i gezmiştik o kısmı eğlenceliydi ve bana iyi geliyordu 40 günlük olmasını beklemedim valla 18 günlüktü alıp çıkarıyordum onu. Tabi o zamanlar covid neyin yok

Ne güzel yazmışsın İnşallah bizim de lohusaligimiz çok güzel geçer. Çevremizde hep anlayışlı insanlar olur, bebeğimizle her anın tadını çıkarırız Bebeğimle geçireceğim anları düşündükçe çok heyecanlanıyorum. Şimdi yeri geliyor kolay, yeri geliyor zor günler geçiriyoruz ama asıl annelik doğumla başlayacak diyorum kendi kendime. Karnımda olduğu günler en kolayı sanki. Doğum hissi bana, kavuşurken ayrılmayı çağrıştırıyor. Doğum yapınca kızıma kavuşacağım ama artık karnımda da olmayacak. O itmeler, kıpırtılar olmayacak. Hem heyecan, hem hüzün benim için. Hem gününü beklesin vaktinde doğsun diyorum, hem de 37 den itibaren gelişimi konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksak küvoz riski yoksa gelsin artık diyorum. Bunda sıcakların etkisi de çok tabi.

O ağırlık hissi bende de oluyor. Iyice büyüdüler tabi. Ben ona bağlıyorum. Hastanede yatma sürecin ve rahim ağzı uzunluğunun endişesi psikolojini etkilemiştir muhakkak. Ama şöyle de düşün, ultrasonda bir risk görseydi cumaya kadar beklemezdi doktorun, daha erken vajinal muayene yapardı. Bir risk yaşamak elbette insanı rahatsız ediyor ama şu an iyiysen, kasılman yoksa biraz kendini rahatlat, kafanı dağıt bence.

Evet bebeklerdeki o muhtaclik hissi en zor yonetilen kısmı, kaybetmek değil de ben olmasam ne yapar korkusunu ben de yaşadım gezmek sana da iyi gelmiş, inşallah kısıtlama felan gelmez de yine güvenli gördüğümüz yerlerde iki nefes alabiliriz

Kesinlikle bir ayrılma oluyor. Arkadaşım karnimdayken iyiydi işe getirebiliyordum şimdi evde bırakıyorum derdi hep, anne olunca anladım 37de gelsin isteği sıcaklardan, bana da oluyor

Kızlar eksiklerimi tamamladim cok sukur de bi bebegin
Sampuan pisik kremi nemlendirici losyonu kaldi
Onlari da MUSTELA kullanicam
Internette bakiyordum da acaba indirimli bir site biliyor musunuz oraya bakayim nerden aldiniz
Trendyol ve Hepsiburada sitelerinde uygun oluyor genelde ikisine de bakabilirsin ben mustelanın bebe yağı losyon şampuan ve pişik kremini bebek mağazasından aldım son kullanma tarihleri 2023 temizleme suyunu bulamadım onu Hepsiburada sitesinden aldım son kullanma tarihi önemli bazı sitelerde tarihi bitmeye yakın ürün gönderiyorlar ona dikkat etmek lazım yorumlara bakarak al canım

Bebek büyüyorya ondan ağır geliyordur canım ben de öyle hissediyorum artık koltukta oturup kalkarken bile zorlanıyorum

Yalnızlıktan ziyade minik bir bebekle evde bir başına dört duvar kalmak gerçekten etkiliyor insanı. Neyse bu güzel mevsimde geliyor abisiyle gezerler
9 tane dusukten sonra oglum olunca bi de yalnizdim esim de yoktu
Hic uyumuyodum gecem gunduzume karismisti
Ya ölürse ben uyurken korkusu rabbim dusmanimin basina vermesin

Evet kuzum oyleymis hic dikkat etmemistim en iyisi eczanelerden almak galiba

9 tane dusukten sonra oglum olunca bi de yalnizdim esim de yoktu
Hic uyumuyodum gecem gunduzume karismisti
Ya ölürse ben uyurken korkusu rabbim dusmanimin basina vermesin
İnsan tecrübeleri ile şekilleniyor çok üzücü canım, Allah bı daha o korkuları yaşatmasın, evlatlarını sana seni de onlara bağışlasın

Biri bana şu kasılmaların nasıl olduğunu anlatabilir mi? Bebek sol tarafta toplanıyor bütün karnım taş gibi olup sonra yumuşuyor..ama bu kasılma sabahtan beri sürekli oluyor.otururken ağrı azalıyor ayağa kalkınca tek taraflı sancım var..yoksa doğuruyormuyum allah korusun..panik yaptım..dün doktordayım bir sorun yok dedi bir gecede değişebilir mi durumlar??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…