2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Çok sıcaklara denk geldik ben bu kadar sıcak olacağını tahmin etmemiştim baya etkilendim..düşük tansiyonum var benim de ben de ayran içiyorum sürekli yoksa yerlerfr sürünücem tamamen..inşallah çabucak geçer önümüzdeki haftalar...
Sorma gercekten mahvolduk. Hayatımda ilk defa uyurken böyle terliyorum resmen üzerime su dökmüşler gibi. Gündüzleri klima vs idare ediyorum da gece sürekli açık yatamam hasta olmaktan korkuyorum. Şu ağustos da geçse belki rahatlarız biraz. Hiç bu kadar zor olacağı aklıma gelmemişti

Sorma gercekten mahvolduk. Hayatımda ilk defa uyurken böyle terliyorum resmen üzerime su dökmüşler gibi. Gündüzleri klima vs idare ediyorum da gece sürekli açık yatamam hasta olmaktan korkuyorum. Şu ağustos da geçse belki rahatlarız biraz. Hiç bu kadar zor olacağı aklıma gelmemişti
Al benden de o kadar, bir de ikiz benim, ve yaz ayından sıcaklardan zAten nefret ederim, en zor zamanlarım bu çöl sıcaklarına denk geldi. Az kaldı , inşallah sağlıkla atlatıriz bu durumu da, ama böyle kış ayaz olsa o kadar rahat edicem 🤗🤗

Al benden de o kadar, bir de ikiz benim, ve yaz ayından sıcaklardan zAten nefret ederim, en zor zamanlarım bu çöl sıcaklarına denk geldi. Az kaldı , inşallah sağlıkla atlatıriz bu durumu da, ama böyle kış ayaz olsa o kadar rahat edicem 🤗🤗
Ayyy Allah yardımcın olsun senin daha zordur. Vallahi ben önceden kıştan nefret ederdim ama şuan üzerime kar yağsın istiyorum 😂 insallah daha sıcak olmadan atlatırız sağlıkla

Raks ın vantilatörlerinden aldım migrostan bunca masrafın üzerine birde bu eklendi tavana veriyorum esinti geliyor terlemeye razı oldum ben nefes alabileyim göğsüm sıkışmasın yeterki diyorum..aşı da olmadık bir an önce hastaneye girsek çıksak da olsak aşımızı çok çok sıkıştırdı bu sıcaklar pandemi..azaldı derken yeniden patlattılar vakaları kısıtlama gelse de biz doğurana kadar azalsa vakalar🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Raks ın vantilatörlerinden aldım migrostan bunca masrafın üzerine birde bu eklendi tavana veriyorum esinti geliyor terlemeye razı oldum ben nefes alabileyim göğsüm sıkışmasın yeterki diyorum..aşı da olmadık bir an önce hastaneye girsek çıksak da olsak aşımızı çok çok sıkıştırdı bu sıcaklar pandemi..azaldı derken yeniden patlattılar vakaları kısıtlama gelse de biz doğurana kadar azalsa vakalar🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Aman aman pandemi zaten ayrı bir korku. Ben covid oldum 2 ay önce o yüzden bu halime nefes darlığıma vs şükrediyorum. Allah kimseye yaşatmasın. Ben pozitif olduğum için aşı da olamiyorum sadece hatırlatma dozu olucak 1 ay sonra. Cidden aşırı derecede arttı vakalar allah yardımcımız olsun. Sen yine de vantilatöre de dikkat et inşallah biticek son zamanlar artık bunlar

Çözümü nasıl buldun ya bende mantarla karışık enfeksiyondan çok çektim. Artik hangisi enfeksiyon hangisi mantar bilemiyorum. Şimdi hamilelikte de yeniden olmaya başladı heralde 2dır fitil kullanıyorum doğumdan sonra devam ederse ne yapayım nasıl çözüm bulayım onu düşünüyorum 😣
Kızlar ya evliliğin ilk başlarında bende mantardan çok çektim domtor karbonatlı su karışımı içeri yani hazeneye vermemi dışını onunla yıkamamı söyledi ph düzenlesin diye işe de yaradı. Doktorunuza sorun sorun olmazsa onu deneyin birde 👍🏻

Kızlar bebeklerinizin hareketleri nasıl, yani benim artık tekme itme gibi değilde karnımda sertlik dalgalanma titreme gibi oluyor. Artik hep böyle olucak heralde yine de insan bilemiyor tecrübesiz olunca. Bazen enine hareket ediyor iki tarafta da sertlik oluyor bazen tek tarafım kocaman yükseliyor sertlik oluyor geçiyor. Kasılma denilen şey nasıl bir şey acaba ben bebeğin hareketiyle karıştırıyorum galiba. 😅

Birde bu eski atletlerden bez yapın derim size 🙈bende terliyorum ve kuru tutmak gerek en mantıklısı da pamuklu bez kullanmak.evet eski usul ama en doğalı ve sağlıklısı. Günde 3 4 kez değişiyor zaten. El altında 10 12 tane olsa kafi zaten sık sık makina çalışıyor yazın

Kızlar ya evliliğin ilk başlarında bende mantardan çok çektim domtor karbonatlı su karışımı içeri yani hazeneye vermemi dışını onunla yıkamamı söyledi ph düzenlesin diye işe de yaradı. Doktorunuza sorun sorun olmazsa onu deneyin birde 👍🏻
Aa bunu hiç duymamıştım. Bende bazen duşta sirkeli suyla yıkıyorum ama ph dengemi bozmaktan da korkmuyor değilim. 2 hafta sonra bir muayene olayım eğer bir şey varsa söyler elbet, bunu da sorayim bir teşekkür ederim 🙏

Kızlar bebeklerinizin hareketleri nasıl, yani benim artık tekme itme gibi değilde karnımda sertlik dalgalanma titreme gibi oluyor. Artik hep böyle olucak heralde yine de insan bilemiyor tecrübesiz olunca. Bazen enine hareket ediyor iki tarafta da sertlik oluyor bazen tek tarafım kocaman yükseliyor sertlik oluyor geçiyor. Kasılma denilen şey nasıl bir şey acaba ben bebeğin hareketiyle karıştırıyorum galiba.
O tek tarafın yükselmesi yakşaık 3 haftadır var. Komedi gibi. Totosunu dayıyor ayaklarla ellerle halay çekiyor 🤣totoyu da ultrason da gördüm yani doktor şeklini tarif etti. Ordan biliyorum. Konuşunca yada ufak dürtünce şekil değiştiriyor. Baktın nefes almana çok engel oluyor yada ağrı yapıyor azcık dürt 🤣🤣nasılsa doğunca onlsr bizi çok dürtecek bizde biraz dürtelim🤣🤣🤣🤣😍🤩🤪😁

O tek tarafın yükselmesi yakşaık 3 haftadır var. Komedi gibi. Totosunu dayıyor ayaklarla ellerle halay çekiyor 🤣totoyu da ultrason da gördüm yani doktor şeklini tarif etti. Ordan biliyorum. Konuşunca yada ufak dürtünce şekil değiştiriyor. Baktın nefes almana çok engel oluyor yada ağrı yapıyor azcık dürt 🤣🤣nasılsa doğunca onlsr bizi çok dürtecek bizde biraz dürtelim🤣🤣🤣🤣😍🤩🤪😁
Hahahaha bak o konuda çok haklısın 😂😂😂 evet ben o sertliği başlarda kafası sanıyordum son kontrolde doktor poposu dedi diğer sertlik de kafasıymış 😅 çok derli toplu yatıyor dedi doktor. Ama o tek taraflı şişme hem komik hem acı verici oluyor 😂 acaba döndü mü onu da anlamıyorum ki bazen göbek deliğim aşırı aşağıya doğru çekiliyor oturmak istiyorum inşallah döndüğü içindir 😅

Özür dileyerek soruyorum belki bin kez sorulmuştur ama e bebekte emzik ve biberon alicam ne tavsiye edildi acaba?kızım hic emzik emmedi bazen kurtarıcı oluyor ne önerirsiniz?
Emzik olarak bunu tercih ettik biberon da philps avent ve lansinoh aldık.

Eklentiler

• IMG_20210730_221539.jpg
    IMG_20210730_221539.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 30
Benim de büyük cam küçük plastik neden böyle ters aldım bilmiyorum acemilik işte. Gerçi plastik olanın maddesi sağlıklı bir madde değil mi yenidoğana uygun yapılmış sonuçta.
Bende büyük olana ek olarak plastik gerekirse alırım belliki bebek tiraja rahat tutar. Plastikler de güzel zaten . Yenidoğan için 30 cc plastik aldım ben hiç bişey olmaz

Ya hiç sorma cidden artık tahammul edemiyorum 😂 Hayır yani neden daha almazsın az kilo alırsın böyle gider demek varken 8den sonra çok alırsın deniliyor ki. Alırsam alırım zaten normal bir şey ama insana iyi şeyler söylemek varken herkes bir olumsuzluk derdinde. Kendi tarafım daha gram bir şey sormadı böyle kötü tarzda. Sonra gelinler kaynanalarının dedikodusunu yapıyor onlarla ters konuşuyor oluyor ne diyelim böyle laflara başka 😅
Yaaa çok haklısın illaki gıcık bişey konuşacaklar ne yapalım alıştık valla kız tarafı yapmıyor zaten karşı taraf yapıyor o da kıskançlıktan 😅

Yaaa çok haklısın illaki gıcık bişey konuşacaklar ne yapalım alıştık valla kız tarafı yapmıyor zaten karşı taraf yapıyor o da kıskançlıktan 😅
Aynen öyle valla. Bak 32 hafta oldu ablam daha ilk defa karnın çatladı mi diye sordu. Kız tarafı ne kilo ne çatlak hicbir şey sormuyor böyle gider çok almazsın vs diyor ama diğer tarafın maşallahı var hele ki kilo konusunda 😅😂😂😂

Benim ikinci yaz hamileligim. Çevremde herkese bebek düşündüğünüz zaman mümkün olduğunca son donemleriniz kışa gelsin öyle plan yapin diye söylüyorum. Ben yandım onlar yanmasın. coookkk sicaaaakkk yaniyoooommm 🔥🔥🔥

Benim ikinci yaz hamileligim. Çevremde herkese bebek düşündüğünüz zaman mümkün olduğunca son donemleriniz kışa gelsin öyle plan yapin diye söylüyorum. Ben yandım onlar yanmasın. coookkk sicaaaakkk yaniyoooommm 🔥🔥🔥
Kışın daha tehlikeli değil mi 🤣biz nasılsa yanacağız sürekli duşa girme ne bilim mevsimsel hastalıklar vs bana daha riskli geliyor.yanmsys razıyım🤣bebe de sıcakta doğacak riske girmez. Yoksa o da tehlikede

Bende eşime hep diyorum bir dahakine kışa denk getiricem diye 😂😂 benim ilk bebeğim tecrübe oldu bana. Keşke kar yağsa falan diyorum o raddeye geldim yani. 😂😂 Allah yardımcımız olsun çok sıcak gerçekten evler bile alev alev.

Kışın daha tehlikeli değil mi 🤣biz nasılsa yanacağız sürekli duşa girme ne bilim mevsimsel hastalıklar vs bana daha riskli geliyor.yanmsys razıyım🤣bebe de sıcakta doğacak riske girmez. Yoksa o da tehlikede
Evet o tarafı da var. Kara kış gelene kadar ele avuca geliyorlar + doğum sonrası biz iki gezip nefes alabileceğiz hava güzel olacak. Aha sicaklara dayanmak için tutunacak dal bulduk sayende 🤣🤣🤣

X