2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kilolu değilim aslında bende o betaya göre karından göremeyince korkmuştum ama doktor vajinadan bakınca her şey normal dediğinde rahatladım biraz
Doktorların cihazından da fark ediyor. Benim ilk gebeliğimde boş gebelik diye kürtaja karar vermişti bi doktor. Başka doktora gittiğimde sorun olmadığını gördük şimdi oğlum 6,5 yaşında☺️ Ferah tutun o yüzden içinizi☺️

Ooo maşallah kıdemlisiz, sizden öğrenecek çok şey var , yaşınız kaç ? 🥰
32 yaşındayım . Genel bazı seyler aklimda ama inan sanki kafam resetlenmis gibi. Sanki birsey bilmiyorum gibi. Her hamilelikte birseyler ogrendim. Tabiki elimden geldigince bildiklerimi paylasirim. Bu formun amaci zaten destek olmak

Merhaba kızlar bende inşallah eylül annesi olucam🥰 Sat 15 Aralık Bat 15 Ocaktı. Yum tarihim 1 Ocaktı. Gebeliğimi yum un 9. Günü öğrendim. 12. Gün kanda beta 93 çıktı. 15. Gün 337 çıktı. Doktorum 22 sinde çağırdı. İlk başlarda miğde bulantısı, iştahsızlık yaşadım ama şu an tam tersi iştahım açık güzel yiyorum. Ceviz, fındık, meyve sık sık yiyorum. OmepaVM vitamini kullanıyorum. Sigara içiyordum bıraktım. 10. Günden itibaren kahverengi lekelenmelerim oldu azar azar şu an geçti sayılır. Şimdilik böyle. İnşallah sıkı sıkı tutunur bebişler bize çok heyecanlıyım🤗 Tahmini doğum tarihi 21 Eylül gösteriyor hayırlısı bakalım😌
Canım hayırlı olsun😊😊. tüm günlerimiz neredeyse aynı.. Benim beta hcg biraz düşük gidiyor ve kasılmalarım var.. İnşallah aksilik olmazsa 21.09 gözüküyor bende de....inşallah sağlıcakla keseyi görürsünüz 22.sinde haber verirsen çok sevinirim.

Evet getir götürde yardımcı olacağı kesin , benim tatlı kızım şimdiden odasını hazırlayalım diyor pek mutlu..ama kıslanabilir de doğunca, kızım iki taraftan da ilk ve tek torun...😂 şahsen 2.yi erkek isterim değişik ve güzel olur ama kız olursa da çok iyi olur ve mutlu olurum, kızım özellikle çok istiyor kız olsun...ama benim için sağlıklı olması çok çok daha önemli ve hayırlı bir evlat olsun,gerisi boş..
Evet en onemlisi saglik ve hayirli olmasi. Bende kizim olsun istiyorum ama erkek olursada oglumla yaslari yakin rahat oyun kurarlar. Kizim deli gibi dua ediyor kiz olsun diye.

Demekki garanti degilmis ben psikolojimi hazırlayarak gidiyim alttan da bakabilir diye. Nedense hic istemiyorum çekiniyorum bebeğe bişey olur diye çünkü bir kere vajinal muayene oldum özel hastane olmasina rağmen cok sert davrandi dr biraz kasıldim
Canım ilk gidişimde betam 20000 lerde olmasına rağmen vajinal baktı doktorum hiçbir sorun olmayacağını söyledi. Hatta ikinci gidişim de kahverengi lekelenme gelmişti ozaman da daha ayrıntılı görebilmek için yine vajinal baktı. Sorun olmadı. Kendini rahat bırak zaten hissetmeyeceksin bile ozaman.

Demekki garanti degilmis ben psikolojimi hazırlayarak gidiyim alttan da bakabilir diye. Nedense hic istemiyorum çekiniyorum bebeğe bişey olur diye çünkü bir kere vajinal muayene oldum özel hastane olmasina rağmen cok sert davrandi dr biraz kasıldim
Ben de hiç istemiyorum vajinal muayeneyi ya😑 zaten kırk yılda bir hamile kaldım 😂

Canım hayırlı olsun😊😊. tüm günlerimiz neredeyse aynı.. Benim beta hcg biraz düşük gidiyor ve kasılmalarım var.. İnşallah aksilik olmazsa 21.09 gözüküyor bende de....inşallah sağlıcakla keseyi görürsünüz 22.sinde haber verirsen çok sevinirim.
Senin için dua edicem canım inşallah sağlıkla ilerler ilk zamanlar bazı kişilerin yavaş artabiliyomuş takma kafana. Benimde pembe-kahve lekelerim geliyo ama inan takmıyorum artık. Sağlıklıysa kalır benimle inşallah. Annemde yaşamış çünkü bana hamileyken genetik sanırım🤷🏼‍♀️ Yani diceğim o ki biz stres yapmamalıyız yine bebeklerimiz için soğuk kanlı olalım😌 Tabiki dr kontrolünden sonra herşeyi paylaşırım inşallah her şey yolunda gider hepimiz için🌸

Canım ilk gidişimde betam 20000 lerde olmasına rağmen vajinal baktı doktorum hiçbir sorun olmayacağını söyledi. Hatta ikinci gidişim de kahverengi lekelenme gelmişti ozaman da daha ayrıntılı görebilmek için yine vajinal baktı. Sorun olmadı. Kendini rahat bırak zaten hissetmeyeceksin bile ozaman.
Yaa desene kaçış yok 🤦 neyse sağlık olsun kısa sürer zaten herade. Ben bir kere vajinal muayene oldum özelde, doktora dedim ki hocam ilk muayenem biraz çekiniyorum dedim hassas davranir sandım bi soktu aleti pat diye icimde daire çizdi, onu çıkardi baska bisey soktu evet penis boyutundaydi ama pat diye sokunca insan bi afallıyor cok rahatsiz olmustum

Senin için dua edicem canım inşallah sağlıkla ilerler ilk zamanlar bazı kişilerin yavaş artabiliyomuş takma kafana. Benimde pembe-kahve lekelerim geliyo ama inan takmıyorum artık. Sağlıklıysa kalır benimle inşallah. Annemde yaşamış çünkü bana hamileyken genetik sanırım🤷🏼‍♀️ Yani diceğim o ki biz stres yapmamalıyız yine bebeklerimiz için soğuk kanlı olalım😌 Tabiki dr kontrolünden sonra herşeyi paylaşırım inşallah her şey yolunda gider hepimiz için🌸
Çok teşekkür ederim canım ya inşallah her şey yolunda olur hepimiz için ve aynen öyle sağlıklıysa tutunur bekler doğumu😊 inşallah sağlıklılar.. moral bozmak kötü etkiler zaten bir şeyi de değiştirmez. ❤️

Arkadaşlar bir sey soracağım, ben ilk gebeligimde folik asit kullanmıştım. Benden sonra hamile kalan arkadaşlarıma doktorlar folik asit vb. Takviye edici ilac vermedi. Yeni bir makale v görüş etrafında toplanmış doktorlar artık verilmiyormus diye söylediler. Sizlere doktorlar verdi mi acaba bir seyler? Ya da ne gibi testler yaptılar? Ben henüz sadece evde test yaptım, pazartesi doktora gidicem. Merak ediyorum.

Iki gebeligimde de farkli doktorlara gittim, folik asit ilk 3 ay kullaniliyor, hatta planliysa oncesinde dd doktorlar veriyor, doktorlarin israrla söylediği folik asitin cok cok onemli oldugu, son cikan makalelerssn haberim yok, lutfen cok iyi arastirin, benim bildigim cok onemli oldugu bizlere degil ama Allah korusun bebege onemli folik asit
Ben hamile kalmayı düşündüğüm an kendim eczaneden bir folik asit alarak kullanmaya başladım. Dr a herhangi bir problemim var mı tedavi gerektirecek (kist vs ya da bilmediğimiz bir şey) diye gittiğimde de folik asit kullandığımı söyledim. Iyi yapmissin dedi, farklı bir marka ile devam ettiriyor şu an.

Yaa desene kaçış yok 🤦 neyse sağlık olsun kısa sürer zaten herade. Ben bir kere vajinal muayene oldum özelde, doktora dedim ki hocam ilk muayenem biraz çekiniyorum dedim hassas davranir sandım bi soktu aleti pat diye icimde daire çizdi, onu çıkardi baska bisey soktu evet penis boyutundaydi ama pat diye sokunca insan bi afallıyor cok rahatsiz olmustum
Penis boyutunda olan spekulumdur. Ultrason aleti çok küçük ya penisle kıyaslanamaz bile. Birde derine sokmuyor ki uçta kalıyor. Rahat olun siz. Rahat olursanız hissetmezsiniz. Evet tabi içerde hareket ettiriyor ama inanın öyle can yakıcı değil.

Penis boyutunda olan spekulumdur. Ultrason aleti çok küçük ya penisle kıyaslanamaz bile. Birde derine sokmuyor ki uçta kalıyor. Rahat olun siz. Rahat olursanız hissetmezsiniz. Evet tabi içerde hareket ettiriyor ama inanın öyle can yakıcı değil.
Valla bilmiyorum ilk alete kayganlastirici sürdü ve o penis kalınlığındaydi ben de biraz kastım ilk olunca.. sonraki speklum dedi ama işte biraz hızlı aceleci ve sert davranınca kasılmış olabilirim insallah bundan sonrakiler böyle olmaz

Ben vajinal muayene de bol bol derin derin nefes alıp veriyorum. Öyle olunca ağrı da hissetmiyorum. Smear testlerinde falan kolaylık oluyor. Size de tavsiye ederim nacizane

X