2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗
Canım ben basından beri bol su kisin bile günde en az 2lt. Şu içtim suandada devam ediyorum şu içmeye. Oyuzden pek çatlamadım kremim var badem yağım var ama hergun de yaglanamıyorum anca banyodan sonra. Aslinda cildim musait çatlamaya yıllar önce hizli kilo alıp vermeden dolayi çatlamıştım. Su çatlamayi önlüyor bence. Ama yinede göğüs altında damar gibi kırmızı 2 kucuk çatlağa dönücek sanırım öyle bişeyim var. Göğüsler büyüdüğü icin sanırım oda başka yok şimdilik inşallah ta olmaz 😁😊😊

Kızlar çatlaklardan bahsedilmişken aklıma geldi. Göğüslerimde bazen damarlarım çok belli oluyor. Yeşil, yeşil çok net bir şekilde sanki kalemle çizilmiş gibi belli oluyor. Sizde de oluyor mu? Hamilelikle ilgili mi bilemedim de.

Kızlar çatlaklardan bahsedilmişken aklıma geldi. Göğüslerimde bazen damarlarım çok belli oluyor. Yeşil, yeşil çok net bir şekilde sanki kalemle çizilmiş gibi belli oluyor. Sizde de oluyor mu? Hamilelikle ilgili mi bilemedim de.
Evet benimde öyle kıyafette göğüs damarlarım göründüğünde rahatsız oluyorum😀

Kızlar sanki iştahım açıldı . Bu son aylarda gerçi daha 10 kg. Bulmadı aldığım kilo 😁sadece gece bir yatıyorum kahvaltı isim 10-11-12 yi buluyor bu süre cok mu uzun ondan şüpheliyim canımda istemiyor anca kalkıyorum o ara çok. Mu ac kalıyor bilemedim 🤔🤔

Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗
Sol kasığımdan belime kadar oluştu kırmızı minik çatlaklar başka bir yerde yok olmaz inşallah sol tarafıma yatıyorum genelde ondan oldu galiba

Genelde ben de kendime zor alırım ama bu sefer elbisemi aldım 😂 Benim hamile elbiselerim hep diz boyu. Zaten topu topu 3 elbisem var. Karın da büyüyünce önü iyice kısaldı. Bu sıcaklarda pantolon falan da giymek istemiyorum. Şimdi bayramda eşimin ailesinin yanında rahat edemezdim. Mecbur aldım 😉
En iyisini yapmışsın canım ya elbise candır❤️😇

Evet canım tecrübeli anneler arasındayım, yok yok benim de keyfim yerinde😁 Zor nefes alıyorum ama ağrı yok baskı yok 🙈
Yaa bu sıcaklarıda bi erimeden atlatsak hepimize zor oluyordur😬 hem nem var hem bebişten dolayı zor nefes alıyoruz hepimizin Allah yardımcısı olsun zaten hormonlarda tavan🤣 46 ya az kaldı😅

Merhaba kizlaaar🤗
Ben doktora savunma sınavımi başarı ile tamamladım ve kızımla birlikte Dr olduk🧿😊 alırız bir masallahinizi🙈🙌🎓
Şimdi alışveriş işlerine başlıyorum, çoğunlukla online alacağım. Bu sıcaklarda burnumu bile dışarı cikartmiyorum, evim evim güzel evim 🤩
Umarım sizlerde iyisinizdir ve erken doğuran yoktur🤗 öptüm hepinizi
Tabrikler sizeee çok tatlısınızz maşallah🧿💕😇

Kızlar son zamanlarda artan mide agrilarim sebebiyle magnezyum ilaclarimi alamiyordum
Haliyle kalçama bacaklarima kasiklarima dehset kramplar giriyordu
Gecen bi arkadas kizilayin erzincan maden suyundan onermisti baya magnezyum varmis icinde diye onu icmeye basladim
Artik gececeginden mi o yuzden mi bilmem ama baya baya gecti kramplarim hafifledi bi deneyin isterseniz
Ben de ilaç yerine onu içiyorum o gün bugündür kramp girmiyor. Mide içinde benim yanmalarım çöktü öldürüyordu beni dr bana mide koruyucu verdi sabah aç karna içilenden çok iyi geldi nerdeyse o günden beri bir kere bile yanmadı.

Yaa bu sıcaklarıda bi erimeden atlatsak hepimize zor oluyordur😬 hem nem var hem bebişten dolayı zor nefes alıyoruz hepimizin Allah yardımcısı olsun zaten hormonlarda tavan🤣 46 ya az kaldı😅
Aynen ben 7-8 yıldır tatili hep Ege de Akdeniz de geçiriyorum bekarken iki ay annemlerle yazlıkta olurdum evlenince de bir ay eşimin memleketinde bir ay Antalya'da geçiriyoruz tatili eşim de öğretmen olunca ilk defa bebekten dolayı Ankara'da kaldık evimiz de normalde çok serindir ama üç gündür Ankara'da böyle bir sıcak hatırlamıyorum panik atağımı bile tetikledi hadi gündüz tam da normalde Ankara'da gece serin olur gece bile çok sıcak hava durumuna baktım da Perşembe günü 28 lere düşecek birkaç gün idare edeceğiz diye teselli ediyorum kendimi sıcak memleketlerdeki hamile arkadaşlara Rabbim yardım etsin hamilelikte zor gerçeketen

Kızlar sanki iştahım açıldı . Bu son aylarda gerçi daha 10 kg. Bulmadı aldığım kilo 😁sadece gece bir yatıyorum kahvaltı isim 10-11-12 yi buluyor bu süre cok mu uzun ondan şüpheliyim canımda istemiyor anca kalkıyorum o ara çok. Mu ac kalıyor bilemedim 🤔🤔
Aslında biraz fazla bı sure ben de aynıyım ama uzun bi süredir baş ucumda bir kase karışık kuruyemiş var, bi ara incir vardi, sabahlari erken saatlerde wc icin kalkinca ondan atıstırıp uyumaya devam ediyorum, bazen de sabah namazina kalkinca cok açsam süt içiyorum kahvaltiyi gec yapacağımı bildiğim icin. Bebege bi zararı olmaz belki bu kadar açlığın o bizden aliyodur da bizim şekerimiz tansiyonumuz oynayabilir diye düşünüyorum

X