2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗
29 haftayım henüz yok çatlak ama olur muyum bilmiyorum ben de hayatım boyunca en çok 50 kiloyu gördüm ama şuan 61 kiloyum 😅 hamilelikte 12 kilo almış bulunmaktayım. Benim annemin karnında çatlak var ama o beyaz tenli benim tenim esmer bilmiyorum çatlarmı umarım çatlamaz bunca zaman bi yerimde çatlak hiç olmadı ama su çok tüketen biri değilim su içmek çok iyimiş çatlamamaaına karşı. Bende hem bebeyağı hem de lierac kullanıyorum bakalım fayda eder umarım

Insanlar aşırı bencil ve düşüncesiz ya özellikle kv ve tarafı. Hasta olduğumuzda bizim içinde çok korktular ama hastalık bitti 10 gün geçti geldiler 4 gün kaldılar ve canım çıktı hizmet etmekten. Gelmeyin işte son aylar zaten zor geçiyor bir de böyle yoruluyoruz. Insan gerçekten aşırı sinir oluyor ya. Bende sırf doğuma kadar gelmesinler diye bayrama gidicem ama içimden bir his onlar bayramdan sonra yine gelecekler diyor bakalım hayırlısı.
Dogru diyosun lafa gelince bu halinle neler hazirlamissin yoruldun falan diyolar ama yine geliyolar 🤦 bizimkiler senede 1-2 gelir Allah'tan ama bu sefer zor oldu tabi aşırı sıcaktı, adam akıllı giyinmem gerekti cok bunaldim valla anneleri bu tarafta diye kayınlar ve görümce de gelme plani yapiyor ama insallah yemekli yatmali gelmezler bana çekemiyorum gerçekten bu halde

Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗
Benim de yanlardan başladı malesef ama karnımda yok henüz. Ergenligimden bisuru çatlağım var bacaklarimda falan beyazlasti tabi ama ben bekliyorum yine çatlak olur kesin. Uzun zamandir bio oil bebe yağı ve aktarin verdigi karışık yag var onu kullaniyodum ama çatlamaya başlayınca bio oile ağırlık verdim. Daha 8-9 hafta var kesin catlamaya devam ederim ben.. araştırdım da dediğin gibi son haftada hatta dogumdan sonra bile catlayan cok, en meshur ürünleri de kullansa vücut esnek değilse çatlıyor, kimi hicbisey sürmedigi halde catlamiyo hic 🤷

Dogru diyosun lafa gelince bu halinle neler hazirlamissin yoruldun falan diyolar ama yine geliyolar 🤦 bizimkiler senede 1-2 gelir Allah'tan ama bu sefer zor oldu tabi aşırı sıcaktı, adam akıllı giyinmem gerekti cok bunaldim valla anneleri bu tarafta diye kayınlar ve görümce de gelme plani yapiyor ama insallah yemekli yatmali gelmezler bana çekemiyorum gerçekten bu halde
O kadar haklisin ki, hem "bu halinle" diyorlar bir de bu halini bile bile geliyorlar. Sıcaklardan giyinmek bile tek başına eziyet. Ay mümkünse kimse gelme planı yapmasin, davet de etmesin. Bizi kendi halimize bıraksınlar. Bebek doğunca geliriz diyorlar ya bir de🤦‍♀️ corona var corana diyesim geliyor. Anne, baba, kardeş elbette gelir bebek görmeye ama gerisini istemiyorum yaa. Mümkünse bir süre kimse gelmesin.

Kendi kendime nazarım değmesin ama daha çatlamadım ben. 10 gün de bir aklıma gelirse bebek yağı sürüyorum işte. Çok kuru değil cildim normalde, bir de açık tenliyim. Doğumdan sonra harita gibi olursa da bilmiyorum artık. Bakım ürünlerini hayatımın hiçbir döneminde düzenli kullanamadım 🤦‍♀️

Ben de yarın sabah çalışır çalışamaz raporu için farklı bir doktora gideceğim. 31+6 oluyorum. Doktorum bir gün için sıkıntı yapmazlar dedi ama 24+0 olmadan rapor alamayan arkadaşları düşündükçe bi geriliyorum. Ordan çıkıp köye gideceğiz. 1 gece kalıp kurbanı kesip akşama döneceğiz. Doktorum aslında kalabalığa girmemi istemedi, izin vermedi ama eşimin suratını çekip, strese girmektense gitmeye karar verdim 🤦‍♀️ Yarın nst ye bağlarlarsa, orda da bebeğin hareketleri falan sancı olarak gözükürse bir ihtimal dr yola çıkmamı sakıncalı bulursa diye hayaller kuruyorum.😂😂😂 Pandemi değil de, sancı ihtimali eşimi durdurabilir
31+3 ten sonra sonra benim doktorum yazıyormuş bana bşr hafta çalılır yazdı bayramdan sonra çalışmaz yazacak burdan biri yazmıştı 😂sen miydin bilmiyorum bende aynısını yaptım anlaşmalı hastaneden sekreteri yazıp gönderdi ben o dursun çalışmaz raporumun tarihi sorun olursa o bir gaftalık raporu veririm yada iksini de gönderirim bir kaçgundur alışverişe gidiyorum inşaat işlerinden bugun şehir boşalmış sanki arabalar azalmış bu sıcakta memelekete hasret gidermek için gidenler neyse de tatile gidenleri anlamıyorum en guzel klimanın karşısında oturma yollarda insn dıcaktan mahvoluyor bir haftadır çıkıp terimden boğulup geri geldim

31+3 ten sonra sonra benim doktorum yazıyormuş bana bşr hafta çalılır yazdı bayramdan sonra çalışmaz yazacak burdan biri yazmıştı 😂sen miydin bilmiyorum bende aynısını yaptım anlaşmalı hastaneden sekreteri yazıp gönderdi ben o dursun çalışmaz raporumun tarihi sorun olursa o bir gaftalık raporu veririm yada iksini de gönderirim bir kaçgundur alışverişe gidiyorum inşaat işlerinden bugun şehir boşalmış sanki arabalar azalmış bu sıcakta memelekete hasret gidermek için gidenler neyse de tatile gidenleri anlamıyorum en guzel klimanın karşısında oturma yollarda insn dıcaktan mahvoluyor bir haftadır çıkıp terimden boğulup geri geldim
Evet, bendim. Benim doktorumun rapor yazma yetkisi yok, özel klinik. O yüzden sgk anlaşmalı farklı bir yere gideceğim. Sisteme giriliyor ya rapor, inşallah sorun çıkmadan ben de hallederim yarın.

Benim de tüp bebek bazı anneler belki kızarlar bana ama normal doğum aklımın ucundan geçmiyor yine de büyük konuşmak istemem ama ben sezeryan düşünüyorum. Kan sulandırıcı kullanmak bazen risk olabiliyor belki doktorun ondan demiş olabilir eğer risk varsa tüp bebekte normal doğum için tabiki doktorunu dinle derim
Evet zaten muhabbet kan sulandırıcıdan açıldı. Şimdi nezaman bırakacağımı bilemeyeceğim. Sezeryanda en azından doktor bugün bırak yarın doğum diyecek

O kadar haklisin ki, hem "bu halinle" diyorlar bir de bu halini bile bile geliyorlar. Sıcaklardan giyinmek bile tek başına eziyet. Ay mümkünse kimse gelme planı yapmasin, davet de etmesin. Bizi kendi halimize bıraksınlar. Bebek doğunca geliriz diyorlar ya bir de🤦‍♀️ corona var corana diyesim geliyor. Anne, baba, kardeş elbette gelir bebek görmeye ama gerisini istemiyorum yaa. Mümkünse bir süre kimse gelmesin.
Aynen öyle bütün dünyanın başında bu virüs yani sanki haberleri yok gibi 🤦

Evet zaten muhabbet kan sulandırıcıdan açıldı. Şimdi nezaman bırakacağımı bilemeyeceğim. Sezeryanda en azından doktor bugün bırak yarın doğum diyecek
Sorun etme sakin
Ben oglumdayken sabah aksam yapiyordum kan sulandiriciyi guya sezaryen olcak oncesinde kontrollu birakacaktik
Oglum erkenden dogunca kan sulandiricimi vurdum yarim saate suyum geldi 3 4 saate dogum yaptim hicte bisi olmadi dert etme yani

B
Yani ben 165 boy 63 kiloyum şu an. Set olarak almadım ama hamile pijama sabahlık falan ayrı ayrı aldım. M beden iyi oldu ne dar ne bol iyi oldu. Çok oturunca da sevmiyorum. Senin yerinde olsam hem m hem l beden sipariş ederim hangisini seversen diğerini iade edersin hep öyle yapıyorum ben arada kalınca 😅
mecbur kalinca tabi ki hepimiz iade ediyoruz internet alisverislerinde de bu en dogal hakkimiz, ben de eticaret yapiyorum musteri iade edince kargo ucreti ikiye katlaniyor zarar yaziyoruz icim gidiyor, oylesine muhabbet olsun diye paylasmak istedim😅

Kac kilo aldiniz hanimlar ?
Bir de aramizda ogretmen arkadaslar varsa yaz tatiline gelen dogum oncesi analik izni dogum sonrasina aktarilabiliyor mu? Aktarilamiyorsa 32. Haftada calisamaz raporu almak mi mantikli?
12 kilo aldım 50 kilo ile başladım şuan 62 kiloyum yaz tatiline denk gelen doğum öncesi izin doğum sonrasına aktarılmıyor benim müdürüm böyle söyledi ama sen yine de çalışabilir raporu al dedi

Son düzenleme:
Kızlar son zamanlarda artan mide agrilarim sebebiyle magnezyum ilaclarimi alamiyordum
Haliyle kalçama bacaklarima kasiklarima dehset kramplar giriyordu
Gecen bi arkadas kizilayin erzincan maden suyundan onermisti baya magnezyum varmis icinde diye onu icmeye basladim
Artik gececeginden mi o yuzden mi bilmem ama baya baya gecti kramplarim hafifledi bi deneyin isterseniz

Çok zor oluyor gerçekten ya. Sıcakta zaten yatılmıyor evde rahat giyinilmiyor üstüne bir de hizmet ediyorsun o kadar cidden artık yorucu oluyor. Inşallah öyle olmaz da rahat edersin

X