2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sürekli öyle görünmediği için süt kanalı olabileceğini düşünmemiştim 😍
Süt dolunca yeşil damarlar iyice şişiyor, memeye ellediginde de süt bezeleri ele geliyor sert bir kitle oluyor. Meme daha sert dik bir hal alıyor. Sonra bebis sömürünce damarlarda bezeler de küçülüyor 😊 emzirme öncesi ve sonrası aradaki fark çok komik. Emzirilen göğüs 75 süt dolu olan 100🙈 bununla ilgili bir karikatür vardı bulamadım 😁

😀

Eklentiler

• IMG_20210719_135527.jpg
    IMG_20210719_135527.jpg
    225,9 KB · Görüntüleme: 70
Aynen ben 7-8 yıldır tatili hep Ege de Akdeniz de geçiriyorum bekarken iki ay annemlerle yazlıkta olurdum evlenince de bir ay eşimin memleketinde bir ay Antalya'da geçiriyoruz tatili eşim de öğretmen olunca ilk defa bebekten dolayı Ankara'da kaldık evimiz de normalde çok serindir ama üç gündür Ankara'da böyle bir sıcak hatırlamıyorum panik atağımı bile tetikledi hadi gündüz tam da normalde Ankara'da gece serin olur gece bile çok sıcak hava durumuna baktım da Perşembe günü 28 lere düşecek birkaç gün idare edeceğiz diye teselli ediyorum kendimi sıcak memleketlerdeki hamile arkadaşlara Rabbim yardım etsin hamilelikte zor gerçeketen
Hiç sorma yaa dün geceyi sabah ettim çok sıcak bu taraflar çook nemli😑 Aynen bizde her sene tatile alışığız bu sene delta virüsü bilmem ne derken gitmeyelim dedik. Günü birlik sakin biyerlere kaçmak lazım bunalıyor insan😬

Bugün kontrol günümüzdü minik kuşum 42 Cm 1800 Gr olmuş bu ayın sonunda 2 kg olur dedi suyumuz falan herşey iyi çok şükür yine fotoğraf alamadık plesentanın arkasına saklanmış yine ama ben ultrasonda o kadar net gördüm ki çok tatlıydı gözleri kapalı hafif hareketli uyuyordu elini ayağını yediğim 😁 yanakları topişti saçı var ensesinde dedi doktor 😍 baş aşağı dönmüş ben zaten biliyordum hıçkırıklarından başı nerde anlıyorum 😊32. Hafta raporumu da aldım kasılmalarım çok dedim nst ye gönderdi tansiyona baktı onlar da normal çıktı bebeğin hareketleri ile kasılmayı karıştırıyorum galiba 🙂 kan ve idrar tahlili verdim sonucu doktora gönderdim henüz bakmadı inşallah onlar da iyi çıkar ama ben baktım sanki kanda bir iki yerde yükseklik düşüklük var idrarda da yüksek olan bir şey vardı tiroid normaldi bakalım doktorum nasıl yorumlayacak kilomu da sordum12 kilo aldım 50 ile başladım 62 yım şuan nasıl dedim normal 14- 15 le bitirirsen iyi dedi

Ben de ilaç yerine onu içiyorum o gün bugündür kramp girmiyor. Mide içinde benim yanmalarım çöktü öldürüyordu beni dr bana mide koruyucu verdi sabah aç karna içilenden çok iyi geldi nerdeyse o günden beri bir kere bile yanmadı.
Kuzucum yanmam hhic olmuyor benim hep kusturuyor mide agrilarim hala
Artik gecmesine umudum kalmadi dogurana kadat kusucam yapcak bisi yok ama bu kramplar cok rahatsiz ediyodu ona cok iyi geldi maden suyu

Bugün kontrol günümüzdü minik kuşum 42 Cm 1800 Gr olmuş bu ayın sonunda 2 kg olur dedi suyumuz falan herşey iyi çok şükür yine fotoğraf alamadık plesentanın arkasına saklanmış yine ama ben ultrasonda o kadar net gördüm ki çok tatlıydı gözleri kapalı hafif hareketli uyuyordu elini ayağını yediğim 😁 yanakları topişti saçı var ensesinde dedi doktor 😍 baş aşağı dönmüş ben zaten biliyordum hıçkırıklarından başı nerde anlıyorum 😊32. Hafta raporumu da aldım kasılmalarım çok dedim nst ye gönderdi tansiyona baktı onlar da normal çıktı bebeğin hareketleri ile kasılmayı karıştırıyorum galiba 🙂 kan ve idrar tahlili verdim sonucu doktora gönderdim henüz bakmadı inşallah onlar da iyi çıkar ama ben baktım sanki kanda bir iki yerde yükseklik düşüklük var idrarda da yüksek olan bir şey vardı tiroid normaldi bakalım doktorum nasıl yorumlayacak kilomu da sordum12 kilo aldım 50 ile başladım 62 yım şuan nasıl dedim normal 14- 15 le bitirirsen iyi dedi
Oyy guzel masalcık saglicakla dogum habetlerinizide aliriz insallah

Evet, bendim. Benim doktorumun rapor yazma yetkisi yok, özel klinik. O yüzden sgk anlaşmalı farklı bir yere gideceğim. Sisteme giriliyor ya rapor, inşallah sorun çıkmadan ben de hallederim yarın.
Onların doğum yaptırdığı hstanenin sisteminden yapmışlar anlaşmaşı doğum yaptırdığı hastaneler vardı sordum yzıyoruz dedi gitmedim yazdı gönderdi rahat oldu çok şukur

Evet zaten muhabbet kan sulandırıcıdan açıldı. Şimdi nezaman bırakacağımı bilemeyeceğim. Sezeryanda en azından doktor bugün bırak yarın doğum diyecek
Kan sulandırıcı ığnelerin 12 saat etkisi oluyor yazar zaten hap kullanıyorsan bence hiç sıkıntı etme doktora mesaj yaz öğren boşuna kullanıyorsn şimdibile bırakabilirsin benim öyke bir sorum olmadı çunku doğumdan sonrda kullncam yatar vaziyette kalcğım için her zaman kullanmam gerektigini söylemişti genetik ama ben kullanmıyırum zaten uzun vadede kemik erimesi yapar yazıyor ama yolculuk halinde hastalık amaliyat durumunda yazıyor doktorlar evde oluyor yolculuk sırasında kullanıyorum ben

Lohusa seti aldınız mı. Alırken bedeni nasıl ayarladiniz. Boyum 165, kilom 74😏, doğuma 8-10 hafta kaldı. Sizce large mi medium mu almalıyım
Doğumdn sonra bu kiloda olursun şimdi hangisi oluyorsa onu al derim bundn sonraki alacağın dogumda gider bu kilolrda kalırsın bende öyle oluyor bebeğin kilısundan bir yada yarım kilo fzla gidiyor😂

X