2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Tebrikler, o da sizinle birlikte yazmış tabi tezi 🎉 darısı başıma, ben de doktora yapıyorum ama hamilelik boyunca sadece bir makale yazabildim, tezime bakamadım. Neyse ki üç sene daha sürem var🙈
Güzel dileklerde bulunan bütün arkadaşlarıma çok teşekkürler 🙏❤️ A ayshece3506 merak etme canım sende bitirirsin, demekki senin için zamanı gelmemiş. Ben hamile kaldığımda artık bitirmeliyim deyip, arada sinir krizleri geçirerek çok şükür kurtuldum😊🤗 darısı en kısa zamanda başına🙏

Ayyy ağızlarına dolamışlar bu lafı çocuk bu illaki bazı şeylerden kısıtlanırsın ama tatilimi de yaparım çocukla gideceğim yere de giderim ne olcak 😁😁 anca bu lafı diyorlar illa bişeye burun sokulacakya demeleri lazım. Aman iyi demişsiniz bizimki de öyle diyor benim eşim de şey demişti o bi doğsun ben onu b….knu yerim 😅😅😅😅 daha bişey diyemedi
Aynen öyle herkesin ağzında hep olumsuz laflar var ama gidince kimseye acimicam çünkü çok duyucam bu laflari, bana böyle konuşana bende cevabını vereceğim ki bir daha kimsenin sesi çıkmasın 😂

Lohusa seti aldınız mı. Alırken bedeni nasıl ayarladiniz. Boyum 165, kilom 74😏, doğuma 8-10 hafta kaldı. Sizce large mi medium mu almalıyım
Yani ben 165 boy 63 kiloyum şu an. Set olarak almadım ama hamile pijama sabahlık falan ayrı ayrı aldım. M beden iyi oldu ne dar ne bol iyi oldu. Çok oturunca da sevmiyorum. Senin yerinde olsam hem m hem l beden sipariş ederim hangisini seversen diğerini iade edersin hep öyle yapıyorum ben arada kalınca 😅

Kac kilo aldiniz hanimlar ?
Bir de aramizda ogretmen arkadaslar varsa yaz tatiline gelen dogum oncesi analik izni dogum sonrasina aktarilabiliyor mu? Aktarilamiyorsa 32. Haftada calisamaz raporu almak mi mantikli?
Ben 6 kilo aldim hic dikkat etmiyorum valla hamur işi de yiyorum kızartma vs de. Benim bünyem kilo tutmuyor ya ondan böyleyim senede 1 kilo ancak alıyorum. Halbuki bütün sülalem kilolu bir ben böyleyim 😅

Slm kızlar
Hastane çantasını yavaştan hazırlayayım diyorum git gide hareketlerim kısıtlanıyor malum 😏
Kıyafetleri kilitli poşetlerle koymayı düşünüyorum ama sorun olur mu ki arada havalandırmak gerekir mi sizce?
Ben pamuklu bez keselere koydum. Veya muslin bez ve ince battaniye gibi biseylerin varsa onlara sarabilirsin. Bence havalandırmak gerekir sanki iyice havasız kalmış olabilir.

Bir de aramizda ogretmen arkadaslar varsa yaz tatiline gelen dogum oncesi analik izni dogum sonrasina aktarilabiliyor mu? Aktarilamiyorsa 32. Haftada calisamaz raporu almak mi mantikli?
Ben şimdilik 7 kilo aldım. Sanki bu kovid zamanı aktarılmıyor izinler diye duydum ama emin değilim.

Merhaba kızlar ben son kontrolde 3.5 hafta öncesine göre kilo almamışım ama bebegim 500 grdan fazla almış nasıl oluyosa hunharca yiyorum halbuki 😊 birkac gündür kv kp bendeydi biraz yorucuydu benim için ama köye gittiler şimdilik, burasi herkes için yol üstü, inşallah devamiyla beraber gelmezler görümce elti vs şu hastalık dönemi gezecek yer ariyolar, halbuki eşim covid oldugunda bana da bulasirsa diye hepsi cok korktu ve bizim de bu konudaki hassasiyetimizi biliyolar ama bazi planlar duyuyorum bu tarafa gelmekle ilgili. Gercekten insanlar cok bencil malesef..
Neyse sonraki kontrole 3 hafta sonfa gidicez insallah, bu kontrole annem ve kv de geldi, bazi hastaneler babayi bile almazken ben nineleri getirdim Allah'tan doktorum çok tatlı 😍
Insanlar aşırı bencil ve düşüncesiz ya özellikle kv ve tarafı. Hasta olduğumuzda bizim içinde çok korktular ama hastalık bitti 10 gün geçti geldiler 4 gün kaldılar ve canım çıktı hizmet etmekten. Gelmeyin işte son aylar zaten zor geçiyor bir de böyle yoruluyoruz. Insan gerçekten aşırı sinir oluyor ya. Bende sırf doğuma kadar gelmesinler diye bayrama gidicem ama içimden bir his onlar bayramdan sonra yine gelecekler diyor bakalım hayırlısı.

Ben de 10 🤦cok kilo almayanlar napiyor da almiyor ya cok imreniyorum 😂
Ya 10 kilo fazla değil ki bence normal. Ha tabi son aylarda fazla alınıyor belki 13-14 kilo ile kapatırsın da yani doğal olan zaten ortalama 10-15 kilo almak. Ben de 7 kilo aldım ama bünyemden sanırım normalde de pek kilo alan biri değilim. Zaten emzirince birkaç ayda tüm kilo gidiyor diyorlar boşver düşünme 😊

Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗

Kızlar çatlak durumunuz nedir? Benim vücudum aşırı müsait çatlamaya. Annemin karnı harita gibidir mesela. Ki ben 165 boyundayım hayatımda gördüğüm en yüksek kilo 65 olmasına rağmen her yanım catlamisti şimdi 63 kiloyum. Henüz çatlak olmadı karnımda. Mustela ve bio oil kullanıyorum. Kimisi de tam son iki üç haftada catliyormus keşke hiç olmasa diyorum ama 🤗
Benimde boyum 1.65 en fazla 54 kiloyu görmüştüm ama bacaklarımda ergenlik çatlağı var. 52 kiloydum 58 oldum henüz çatlamadım tenimde oldukça beyaz ve hassas her an çatlar diye bekliyorum 😅 annem de ablamda çatladı hele ki ablamın beline kadar falan baya fena. Bakalım ben ne zaman ve ne kadar catlıcam😅

Malesef aktarılmıyor çalışmaz raporu mutlaka alın olur da 37-38 de doğum yaparsanız kalan 2-3 haftayı aktarabiliyorsunuz

Güzel dileklerde bulunan bütün arkadaşlarıma çok teşekkürler 🙏❤️ A ayshece3506 merak etme canım sende bitirirsin, demekki senin için zamanı gelmemiş. Ben hamile kaldığımda artık bitirmeliyim deyip, arada sinir krizleri geçirerek çok şükür kurtuldum😊🤗 darısı en kısa zamanda başına🙏
Tatlım ben zaten baya başlardayım, istesem de tez hocam bitirmeme izin vermezdi ☺️☺️Tekrar tebrikler, darısı tüm tez yazanlara

Karnımın alt kısmında çok az sayıda var, onun dışında çıkmadı henüz. Zaten hamilelik öncesi bir tane bile çatlağım yoktu, umarım karnımdakiler de artmadan kapatırım bu hamilelik sezonunu🙈 Lierac ve kakao yağı sürüyorum, sarışın ve beyaz tenli olduğum için cildim çok ince ve hassas ama bakalım umarım ilerleme olmaz.

Aynen öyle herkesin ağzında hep olumsuz laflar var ama gidince kimseye acimicam çünkü çok duyucam bu laflari, bana böyle konuşana bende cevabını vereceğim ki bir daha kimsenin sesi çıkmasın 😂
Bazen böyle diyorum bende sonra şok etkisi yaşayıp susup kalıyorum 😅😅 bütün gece niye demedim diye kendi kendimi yiyorum 😅😅

X