2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Beşinci gebeliğim bir çocuğum var yani yaşayan kızımı doğurduğumda37 yaşındaydım doktorum benimle doğum şekli hakkında hiç konuşmadı bu gebeliğimde henuz öyle bir konuşma olmadı benim doktorum ya çok ilgisiz ya da riskim yok desem öylede değil bence kafam karışıyor benim tup bebek yapanların çoğu genç bu sayfada öyle yaş riski de yok ben son iki ay kala doktor mu değişsem tm iki ay değil 50 gun kala eşimin işine gelir 8500 vermekten kurtulur gerçi ben öduyorum ona bile laf yapıyor

Bir problem olmadi, baska doktora gittim ve ciddi bir sorun olmadigini ögrendim. Haftama göre çok önde degilmis plesantam, doktorumu degistirmek verdigim en dogru karardi. Ikinci bir göz görmeli bence.

Merhaba,
Bugün bebek aşağıda o kadar çok oynadı ki, idrar torbamı oydu resmen. Aklımı kaçırıyorum sandım bir an. Hareketlilik iyi ama bu kadarı da normal mi bilemediğimden, 10 gün bayram tatili de girmeden önce, her şeyin yolunda olduğundan emin olmak istediğimden son klinik saatinde doktor yolunu tuttum.
Baş aşağı olduğu için bu kadar baskı yapması normalmiş. Geçen hafta kasılmalarım için parol ve nidicard vermişti, onları kullanmaya devam etmemi istedi. Bayram tatiline biraz daha rahatlamış giriyorum. 1 haftadır çok enerjiğim (Allah bozmasın) ama bugün bebeğin hareketlerinden perte çıktım resmen.
Eşim bayram tatilini köyde kuzenleriyle geçirmek istedi, kabul etmedim. Kendi yatağımda bile rahat edemiyorum, sürekli tuvalet derdi, gündüzleri de sıcaktan neredeyse yarı çıplak geziyorum evde. Annesi ve kardeşini alıp gitmesini istedim, valla 10 günü evde yalnız, sessiz, sakin geçirmeye razıyım O da doğal olarak bu teklifi kabul etmedi. Orta yol arayışındayız.

Evet haklısnz ❤

K

Ben sezeryandan korkuyordum şimdi bunları okuyunca normal doğumdan da korktum ne olacak bilmiyorum
Korkma canm her doğumun kendine gòre ayrı ayrı 4iskleri var.hakkımızda hangi doğum hayırlı ise o olsn önemli olan sağlıkla bebişlerimize kavuşmak.ben sadece atalarmzdan beri yaşadıgmz normal süreç olan nirmal doğmn taraftarym ana biseyler ters giderse elbette sezeryanı terch ececegz.dedigm gibi risk hepsnde var oda bir ameliyat soncta.hakkımzda ne hayırlı ise o olsun

Benim drum da 37 öncesi konuşmuyor hiç bir hastasıyla arkadaşlarım hep onda doğum yaptı ordan biliyorum. Her şey yolundaysa normal yaptırıyor. Bir sıkıntı olursa sezeryan zaten ben bu yüzden onu seçtim. Benle de hiç konuşmadı henüz.

Merhaba kizlaaar
Ben doktora savunma sınavımi başarı ile tamamladım ve kızımla birlikte Dr olduk alırız bir masallahinizi
Şimdi alışveriş işlerine başlıyorum, çoğunlukla online alacağım. Bu sıcaklarda burnumu bile dışarı cikartmiyorum, evim evim güzel evim
Umarım sizlerde iyisinizdir ve erken doğuran yoktur öptüm hepinizi

Eklentiler

• 20210713_203510.jpg
    142,5 KB · Görüntüleme: 102
Hayırlı uğurlu olsun,tebrikler bu anne kıza

En doğru karar bence evde kalmak benim eşim de bir aydır her gün söyleniyor tatile gitmedim diye ama ben umursamıyorum

Benim doktorum da henüz doğumla ilgili hiçbir şey konuşmadı ama herkes soruyor doktorun ne diyor doğumla ilgili diye millete konuşmadık henüz demekten yoruldum yarın başka bir doktora randevumuz var 4 Ağustos da kendi doktoruma randevum o zaman soracağım artık 34. hafta oluyorum o zamana

Hayırlı olsun tebrik ederim henüz doğuran yok çok şükür

Biz de daha konuşmadık. Benim plasentanın yerleşimi önde ve biraz aşağıda olduğu için birara sürekli soruyordum plasenta ne durumda, yukarı çıktı mı diye. O arada rahim ağzını kapatmadigini, plasenta previa gibi bir sıkıntım olmadığını şu an için normal doğuma engel bir durum olmadığını söyledi. Plasentanın yeri orda olmasaydı bunu da konuşmazdık muhtemelen. Zaten çatı muayenesinden sonra bebeğin pozisyonuna göre belli olması gerekmez mi doğum şeklinin?

Ben de yarın sabah çalışır çalışamaz raporu için farklı bir doktora gideceğim. 31+6 oluyorum. Doktorum bir gün için sıkıntı yapmazlar dedi ama 24+0 olmadan rapor alamayan arkadaşları düşündükçe bi geriliyorum. Ordan çıkıp köye gideceğiz. 1 gece kalıp kurbanı kesip akşama döneceğiz. Doktorum aslında kalabalığa girmemi istemedi, izin vermedi ama eşimin suratını çekip, strese girmektense gitmeye karar verdim Yarın nst ye bağlarlarsa, orda da bebeğin hareketleri falan sancı olarak gözükürse bir ihtimal dr yola çıkmamı sakıncalı bulursa diye hayaller kuruyorum. Pandemi değil de, sancı ihtimali eşimi durdurabilir

Günaydın kızlar bende huzursuz bacak sendromu başladı. Bazı geceler hiç uyutmuyor. Umarım doğumdan sonra geçer. Sizde olan var mı. Ve yapabilecek bir şey var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…